Superdívka

Supergirl

Dobrodružný / Fantasy / Akční / Sci-Fi

Velká Británie, 1984, 114 min (Director's cut: 139 min)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $14,296,438Tržby Celosvetovo $-║ Nie je to až taká pohroma ako som čakal a o niečo málo to je stráviteľnejšie než Superman IV: The Quest for Peace, príbehovo to je samozrejme len výplach už niekoľkokrát videných scén a celkovo dejovej výstavby. Zo začiatku dosť vystrašia aj igelitové okná na vesmírnom meste Argo City, rovnako tak sú v tomto meste dosť jednoducho odbité kulisy a nečakane aj Peter O'Toole je akosi mimo svojej úlohy, ale o pár minút sa to našťastie ako tak rozbehne a pri lietaní Supergirl Helen Slater nie je z mojej strany čo vytknúť, technická a triková stránka sa odrazu akosi vzpruží(veď tých $35miliónov predsa musí byť niekde vidieť) a ponúka celkom na pohľad príjemné obrázky späté z hravou naivitou, občas prídu aj nejaké vydarené vtipné scény, okrajovo sa omelie aj Clark Kent a Superman. Len škoda toho prázdneho príbehu, malo by to na viac. Podarí sa niekedy natočiť plnohodnotný film o nejakej super hrdinke? /30%/(21.8.2009)

• Viktooorka

Superdívka je super, protože je dokonale roztomiloučká, naivní a do jisté míry hloupoučká (Kdy odjíždí vlak? – Co je vlak? :o) což vede k druhému hledisku, který staví film na odiv a tj. bezkonkurenční hlášky (Já jsem... nezaklepala :o) Trošku alkoholu a pích.. kluci budou bláznit :o) Vypadnul signál? Jakej signál, tohle je zrcadlo :o) Sestřenice Klarka Kenta JE prostě Supergirl!(12.6.2010)

Jo já vím,je to blbinka,ale je to má srdcovka a rozhodně si ji pustím mnohem raději,než tu tv šaškárnu s brunetou,co se chová všelijak,jen ne jako Supergirl 21.st. I když by ´´fandové´´ toho tv shitu, tj.lidé,kteří s ní nikdy nic nečetli, si dovolili nesouhlasit. Krásně naivní scénář (záměr?),podpořen nadprůměrnou Goldsmithovou hudbou s bezchybnou Helen Slaterovou ve své 1.velké roli. Je tu též naprosto prdlá a originální postava učitele matematiky,který ve svém volném čase (když si konečně odpočine od těch malých bestií z Midvaleské dívčí),praktikuje černou magii. To mě tenkrát dostalo!:) Hezounek Ethan je na nic a slouží jen jako ubohá oběť čarodějnice Seleny,která má zase naopak docela zajímavou pomocnici v podání Brendy Vaccaro. Občas mě napadne,jaký pár by asi vytvořila s Luthorovým Otisem,už z toho důvodu,že je rozhodně chytřejší než on.:) Závěrečný souboj je místy utrpení,neb docela příjemná a vtipná atmosféra,po celou dobu,téměř konzistentně vytvářená,bere za své a divák se dočká otřesných spešl efektů,příšerných hlasových projevů,chvílemi Seleny,pak zase pro změnu Supergirl atd. a kdy nevím,zda se uchechtat k smrti,nebo si vydloubnout obě oči. Zkrátka,je to film opravdu jen a pouze pro hardcore fandy/znalce této DC postavy. Pro ostatní je to opravdu téměř nekoukatelná hovadina. A proto se vůbec nedivím,zdejším hodnocením. Já to vidím na krásné 3 * ale dal jsem schválně 4,abych zvýraznil ten (pro mě),rozdíl mezi tv s.a filmem. Tož tak! P.s.a fandům rozhodně doporučuji director´s cut. Nedovedu si tento,už tak zmatený film,ve 100min.stopáži ani představit.(23.11.2017)

• SNCIS

O M G ! Hloupý a nesmyslný děj + téměř nic nedává smysl. Superžába přicestuje výskokem z rybníka a hned ví, že je Superman její bratranec a zná i jeho alias. Za to, jak se nosí podprsenka nemá páru, už to je uhozené. Pořádná rubačka tam taky není, triky jsou mizerné a Helen Slater je tucuctová. Alspoň na ní nic nevidím. K Donnerovu Supermanovi to má skutečně daleko! Za co jedna hvězda? Miluji DC, takže asi jen proto, že tomu odpad dát nedokážu. Za míchání lektvaru lásky nebo finálová kouzla, ale určitě ta hvězda není. - 10%.(20.1.2018)

• Tom Riddle

Jsou filmy jako stvořené pro skupinové promítání při sklence nějakého toho alkoholického nápoje. Hláškující Bianca Brendy Vaccaro, čarodějka Selena, která jako by vypadla ze Strážců vesmíru (a vlastně nejen ona) a nádherná, ale neschopná superdívka, která bohužel neměla za opaskem sprej na zastavování kolotočů, jsou věci, které bych si sám asi neužil, ale já měl výtečnou společnost.(13.6.2010)

• - Herečce Dolly Parton byla nabídnuta role Seleny (ve filmu Faye Dunaway) za 7 miliónů dolarů, ale ona to odmítla s tvrzením, že nebude hrát čarodějnice bez ohledu na výši honoráře. (Benjamin-L)

• - Film sa mal pôvodne dočkať pokračovaní, ale kvôli slabým tržbám z týchto plánov zišlo. (just_pie)

• - Téměř 85 % filmu bylo natočeno v obřích ateliérech v Pinewood Studios. (Benjamin-L)