Superdívka

Supergirl

Dobrodružný / Fantasy / Akční / Sci-Fi

Velká Británie, 1984, 114 min (Director's cut: 139 min)

• Z0oMb3E

Na začiatok kus histórie: Rok 1583, jedni z prvých Angličanov prichádzajú do Ameriky, aby nakoniec založili nový štát. Rok 1932, na svetlo sveta sa dostáva prvé supermanovské zlo, najskôr z nedostatku národného hrdinu typu Jánošík, Spartacus, Robin Hood či William Tell. Toto zlo dalo zmysel života miliónom nielen americkým panicom. Po komerčnom úspechu tohto zla nasledovalo nespočetne veľa iných manov. Rok 1984, starší a pravdepodobne múdrejši národ sa už nemohol pozerať na to, ako ich niekdajší vydedenci bezducho sledujú obtiahnuté pánske rozkroky v rôznofarebných neoprénoch. Natáčajú pre Ameriku motivačné video s jediným posolstvom: Na svete existujú aj sexi ženy! V rámci lepšieho porozumenia použili námet pôvodného zla. To že film zachraňuje jedine mladá sexi Helen netreba ani spomínať. Typicky rozjačený dievčenský scenár, kedy sa pár pipiek snaží získať genetickú informáciu od najsexi Chuanita, je tak priehľadný a tak nezaujímavý, že zábery na lietajúcu Supergirl-ku by mali rovnaký účinok. Snaha o nadviazanie a pricucnutie sa na zadok pôvodnej predlohe je až otravné. Niesom si istý, či snímok spôsobill nejaký rozruch aj v radoch cieľových divákov, pretože u mňa ako nezainteresovaného do komixovej popkultúry unudil takmer k smrti. 1* za Helen je až-až.(18.1.2012)

• choze

Neskutečně infantilní sračka. Snaha vytřískat další prachy ze supermánie skončila fiaskem, když první film ze zamýšlené paralelní série o Supermanově sestřenici Kaře alias Supergirl vydělal míň než čtvrtý Superman (a to měla SUPERGIRL dvojnásobný rozpočet). Scénář působí jako by ho napsalo šestileté dítě, dialogy příšerné, akce je málo a nestojí za nic, jen ty triky se docela povedly. Na filmovém plátně debutující Helen Slater je krásně naivní (první volbou producentů byla Brooke Shields), ale Christopheru Reeveovi nesahá ani po kolena, Faye Dunaway přehrává jako ďábel a přítomnost Petera O´Toolea (Zaltar! Jeho postava se jmenuje Zaltar, Bože!) v takovém šrotu mě přímo fyzicky bolela (také byl za ni nominován na Zlatou malinu). Ovšem scéna setkání Supergirl se dvěma pobudy, co ji chtějí znásilnit byla výborná. "VÍŠ, JÁ A MůJ KÁMOŠ JSME TAKY NA TAJNÝ MISI. NA TAJNÝ MISI ZA ZÁBAVOU."(22.10.2006)

• Hellboy

Haters gonna hate! Největší počet WTF momentů na minutu, co jsem kdy v životě viděl. Počet kolosálních nesmyslů je takový, že ani nevím, kde začít. Superdívka Kara přistane na Zemi a okamžitě má na sobě zničehonic červenomodrý kostým. Jejím cílem je získat zpátky čarovnou kouli Omegahadron, takže se jde hned po příletu do prvního města zapsat na střední školu. Běžnej postup, ne. Hlavní záporačka, čarodějnice Selena (Faye Dunaway) chce ovládnout svět s pomocí svého přítele Nigela (Peter Cook), který je shodou okolností učitel na oné střední škole a dává jí takové skvělé rady, jako že nejlépe ovládne svět, když bude neviditelná. Pak se ale Selena zamiluje do prostoduchého zahradníka Ethana (Hart Bochner), po kterém jedou všechny středoškolačky. Od té chvíle už na nadvládu nad světem nemyslí, a jde jí jen o tohohle nedostudovaného troubu. Ten se bohužel zamiloval do Superdívky, takže je zaděláno na pořádnej souboj... Tenhle scénář musel vymýšlet nějaký opravdový znalec.(8.4.2013)

• SNCIS

O M G ! Hloupý a nesmyslný děj + téměř nic nedává smysl. Superžába přicestuje výskokem z rybníka a hned ví, že je Superman její bratranec a zná i jeho alias. Za to, jak se nosí podprsenka nemá páru, už to je uhozené. Pořádná rubačka tam taky není, triky jsou mizerné a Helen Slater je tucuctová. Alspoň na ní nic nevidím. K Donnerovu Supermanovi to má skutečně daleko! Za co jedna hvězda? Miluji DC, takže asi jen proto, že tomu odpad dát nedokážu. Za míchání lektvaru lásky nebo finálová kouzla, ale určitě ta hvězda není. - 10%.(20.1.2018)

• Nin

A jé. Nevím proč, ale mám slabost pro komiksovou Supergirl. Stěží s ní najdete opravdu dobrý komiks a nějaký extra zajímavý charakter to taky není, ale... Nevím. Asi to dělá ta představa minisukýnky ve vzduchu nade mnou, nebo představa blonďaté nevinné mimozemšťanky, která ještě nezná všechny pozemské věci... Ehm. A světě div se - hlavní hrdinka taková opravdu je. Je opravdu krásná, nevinná a kostýmek Supergirl jí moc sluší. Jenže to je asi tak z pozitivů filmu vše. Příběh je neskutečně debilní, hlavní záporačka, která si hraje na čarodějku s vynalézavosti osmileté předplatitelky W.I.T.C.H (má plnou hubu ovládnutí světa, ale když uvidí statného junáka, tak všechny plány jdou stranou), patří k těm nejhorším padouchům všech dob a celé je to prostě neskutečně trapné a špatné. Je to opravdu katastrofa po všech stránkách a přítomnost (i když krátká) Petera O'Tollea a Mii Farrow zamrzí. Takhle opravdu ne. (2/10)(22.11.2008)

• - Ponuku stvárniť Zaltara obdržal Dudley Moore, ten ju však odmietol a namiesto toho doporučil svojho televízneho parťáka Petra Cooka do úlohy Nigela, ktorý si ju nakoniec aj zahral. (just_pie)

• - Původní filmový plakát zobrazuje nesprávně Sochu svobody - socha drží pochodeň v levé ruce místo pravé. (Benjamin-L)

• - Když se Linda (Helen Slater) jde ubytovat na pokoj k Lucy (Maureen Teefy), tak krabice Kellogg's Frosted Flakes na stolečku v pozadí stojí vzpřímeně, ale v dalších záběrech již leží na boku. (Petsuchos)