Superdívka

Supergirl

Dobrodružný / Fantasy / Akční / Sci-Fi

Velká Británie, 1984, 114 min (Director's cut: 139 min)

• Nin

A jé. Nevím proč, ale mám slabost pro komiksovou Supergirl. Stěží s ní najdete opravdu dobrý komiks a nějaký extra zajímavý charakter to taky není, ale... Nevím. Asi to dělá ta představa minisukýnky ve vzduchu nade mnou, nebo představa blonďaté nevinné mimozemšťanky, která ještě nezná všechny pozemské věci... Ehm. A světě div se - hlavní hrdinka taková opravdu je. Je opravdu krásná, nevinná a kostýmek Supergirl jí moc sluší. Jenže to je asi tak z pozitivů filmu vše. Příběh je neskutečně debilní, hlavní záporačka, která si hraje na čarodějku s vynalézavosti osmileté předplatitelky W.I.T.C.H (má plnou hubu ovládnutí světa, ale když uvidí statného junáka, tak všechny plány jdou stranou), patří k těm nejhorším padouchům všech dob a celé je to prostě neskutečně trapné a špatné. Je to opravdu katastrofa po všech stránkách a přítomnost (i když krátká) Petera O'Tollea a Mii Farrow zamrzí. Takhle opravdu ne. (2/10)(22.11.2008)

• Caszidy

Hodně slabé dvě hvězdy, stejně jako u Supermana IV. Zde jsou za pěknou tvářičku Helen Slater a ztvárnění čarodějnice Faye Dunaway. Ta mimochodem musela být stejně jako Peter O´Toole nejspíše zlákána hodně tučným šekem, jelikož jinak si jejich účast na téhle hloupoučké pohádce nedovedu vysvětlit. Kdo by chtěl argumentovat, že je to dětinské kvůli komiksové předloze, pak uráží komiksovou tvorbu. Ne, tohle je prostě selhání tvůrců a producentské rodiny Salkindů, kteří chtěli ještě honem, honem ze supermanova, v té době již zmírajícího, fenoménu vyždímat nějaké prostředky. Za vcelku fungující bych označil s přimhouřenýma očima poslední čtvrtinu filmu.(15.12.2010)

• Z0oMb3E

Na začiatok kus histórie: Rok 1583, jedni z prvých Angličanov prichádzajú do Ameriky, aby nakoniec založili nový štát. Rok 1932, na svetlo sveta sa dostáva prvé supermanovské zlo, najskôr z nedostatku národného hrdinu typu Jánošík, Spartacus, Robin Hood či William Tell. Toto zlo dalo zmysel života miliónom nielen americkým panicom. Po komerčnom úspechu tohto zla nasledovalo nespočetne veľa iných manov. Rok 1984, starší a pravdepodobne múdrejši národ sa už nemohol pozerať na to, ako ich niekdajší vydedenci bezducho sledujú obtiahnuté pánske rozkroky v rôznofarebných neoprénoch. Natáčajú pre Ameriku motivačné video s jediným posolstvom: Na svete existujú aj sexi ženy! V rámci lepšieho porozumenia použili námet pôvodného zla. To že film zachraňuje jedine mladá sexi Helen netreba ani spomínať. Typicky rozjačený dievčenský scenár, kedy sa pár pipiek snaží získať genetickú informáciu od najsexi Chuanita, je tak priehľadný a tak nezaujímavý, že zábery na lietajúcu Supergirl-ku by mali rovnaký účinok. Snaha o nadviazanie a pricucnutie sa na zadok pôvodnej predlohe je až otravné. Niesom si istý, či snímok spôsobill nejaký rozruch aj v radoch cieľových divákov, pretože u mňa ako nezainteresovaného do komixovej popkultúry unudil takmer k smrti. 1* za Helen je až-až.(18.1.2012)

• Tom Riddle

Jsou filmy jako stvořené pro skupinové promítání při sklence nějakého toho alkoholického nápoje. Hláškující Bianca Brendy Vaccaro, čarodějka Selena, která jako by vypadla ze Strážců vesmíru (a vlastně nejen ona) a nádherná, ale neschopná superdívka, která bohužel neměla za opaskem sprej na zastavování kolotočů, jsou věci, které bych si sám asi neužil, ale já měl výtečnou společnost.(13.6.2010)

• viperblade

Co očekávat od filmu, jehož premisou je fakt, že Superman má sestřenici, která je (skoro) stejně super, jako on? Nic moc, abych byl upřímný, a to jsem přesně dostal. Supergirl je filmem, který je špatný už od začátku, počínaje s příběhem, který někdo vymyslel během pár minut za chodu, jen aby bylo co točit, a hereckými výkony, které jsou minimálně diskutabilní, konče. Naštěstí Helen Slater je roztomilá a film se dá přežít jakž takž bez úhony. Kdo se na tento film chce podívat kvůli jménům jako Peter O'Toole nebo Mia Farrow, tak věřte, že tam nemají tolik prostoru. Skrz na skrz zapomenutelný film. 40 %.(2.1.2014)

• - Původní filmový plakát zobrazuje nesprávně Sochu svobody - socha drží pochodeň v levé ruce místo pravé. (Benjamin-L)

• - V pokoji Supergirl na koleji můžete vidět plakát filmu Superman (1978). (Benjamin-L)

• - Film sa mal pôvodne dočkať pokračovaní, ale kvôli slabým tržbám z týchto plánov zišlo. (just_pie)