Vesmírnému městu Argo City, jehož obyvatelé až dosud žili ve věčné blaženosti, hrozí nečekaná zkáza! A jejím prapůvodcem není, paradoxně, nikdo jiný, než sám jeho zakladatel, moudrý Zaltar. Neboť on to byl, kdo si od strážců vypůjčil vzácný Omegahadron, on dopustil, aby se dostal do nepovolaných rukou nezkušené dívky Kary a on teď musí nést odpovědnost za jeho ztrátu. Kara je však odhodlána napravit svou chybu a přinést drahocenný kámen zpět. Netuší, že toho se mezitím zmocnila čarodějka Selena, která s jeho pomocí hodlá ovládnout svět. Netuší, že boj o Omegahadron bude možná nad její síly... (oficiální text distributora)

Trailer

Tom Riddle

Jsou filmy jako stvořené pro skupinové promítání při sklence nějakého toho alkoholického nápoje. Hláškující Bianca Brendy Vaccaro, čarodějka Selena, která jako by vypadla ze Strážců vesmíru (a vlastně nejen ona) a nádherná, ale neschopná superdívka, která bohužel neměla za opaskem sprej na zastavování kolotočů, jsou věci, které bych si sám asi neužil, ale já měl výtečnou společnost. ()

viperblade

Co očekávat od filmu, jehož premisou je fakt, že Superman má sestřenici, která je (skoro) stejně super, jako on? Nic moc, abych byl upřímný, a to jsem přesně dostal. Supergirl je filmem, který je špatný už od začátku, počínaje s příběhem, který někdo vymyslel během pár minut za chodu, jen aby bylo co točit, a hereckými výkony, které jsou minimálně diskutabilní, konče. Naštěstí Helen Slater je roztomilá a film se dá přežít jakž takž bez úhony. Kdo se na tento film chce podívat kvůli jménům jako Peter O'Toole nebo Mia Farrow, tak věřte, že tam nemají tolik prostoru. Skrz na skrz zapomenutelný film. 40 %. ()

noriaki

"Dneska si udělám krásný den a podívám se na film od Jeannota Szwarce, i když je ten chlap neschopná nula". Zhruba takhle by se dala glosovat moje úvaha, protože ze Supergirl čišel průser už na první pohled. Respektive na druhý. Obsazení je totiž docela hvězdné, jenže David Odell napsal tak mizerné dialogy a tak idiotské scény, že z herců udělal podprůměrné nádeníky. Děj nedává smysl v tomhle vesmíru, v komiksovém vesmíru, ani v jakémkoliv jiném. Hromadí se tam čarodějnice, magické krystaly, odkazy na neexistující postavy a zřejmě se tam pomíchalo několik časových rovin. Občas se stane něco, co nemá návaznost na předchozí události, takže se film vymyká i vlastní zvrácené logice. Není ani zábavný, ani napínavý, a už vůbec ne velkolepý. ()

NinadeL

V době mezi Supermanem 3 a Supermanem 4 se zrodil první hraný celovečerák věnovaný Supergirl. Na svou dobu je to slušný spin-off, navíc provázaný postavou Jimmyho Olsena, kterého hrál Marc McClure ve všech pěti filmech. Na osmdesátky jsou tu výborní herci, Faye Dunaway, Peter O'Toole, Mia Farrow... Helen Slater se sice tehdy příliš velkého úspěchu nedočkala, ale u DC později satisfakce přišla v podobně Talie al Ghul v Batmanovi, Lary-El ve Smallville, Marthy Kent v DC Super Hero Girls a konečně Elizy Danvers v nové Supergirl. Pro představu, jak vypadaly adaptace DC komiksů v osmdesátkách, naprostá povinnost. ()

Caszidy

Hodně slabé dvě hvězdy, stejně jako u Supermana IV. Zde jsou za pěknou tvářičku Helen Slater a ztvárnění čarodějnice Faye Dunaway. Ta mimochodem musela být stejně jako Peter O´Toole nejspíše zlákána hodně tučným šekem, jelikož jinak si jejich účast na téhle hloupoučké pohádce nedovedu vysvětlit. Kdo by chtěl argumentovat, že je to dětinské kvůli komiksové předloze, pak uráží komiksovou tvorbu. Ne, tohle je prostě selhání tvůrců a producentské rodiny Salkindů, kteří chtěli ještě honem, honem ze supermanova, v té době již zmírajícího, fenoménu vyždímat nějaké prostředky. Za vcelku fungující bych označil s přimhouřenýma očima poslední čtvrtinu filmu. ()

• Film sa mal pôvodne dočkať pokračovaní, ale kvôli slabým tržbám z týchto plánov zišlo. (odmocnina)
  • Ponuku stvárniť Zaltara obdržal Dudley Moore, ten ju však odmietol a namiesto toho doporučil svojho televízneho parťáka Petra Cooka do úlohy Nigela, ktorý si ju nakoniec aj zahral. (odmocnina)

Související novinky

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (více)