V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

SpikeX6

Nápad na super-hrdinu, který vlastně ani nerozumí svým schopnostem byl výborný. A vtipné scény byly tentokrát opravdu vtipné. Tím ale výčet pozitiv musím ukončit protože zbytek příběhu je opět - řekl bych už typický - DC chaos... Záporák nevýrazný, akční scény nudné, konečné rozuzlení totálně sentimentální. Celkově naprosto průměrný film. ()

Flory14

Shazam! Tento projekt je z osobního hlediska u mě jako na houpačce. Když DC oznámilo plán na tento film, byl jsem velice překvapen a po prvních fotkách z natáčení až “zhnusen". Pak ale přišel trailer a PR kampaň, která mě dostala do totálního hypu a vystřelila tento film na jeden z nejvíce očekávaných projektů roku 2019. SHAZAM! vám dá přesně to, co od něj očekáváté. Co tvůrci slibují v ukázkách, to plní do posledního puntíku. Bohužel nejlepší vtipy vypálili už do ukázek a nenechali si moc es v rukávu, ale přesto je film plný humoru. Škoda jen, že třešničku na dortu, jako je “I would like to purchase some of your finest beer, please" nám už ukázali. Zaporák v podání Marka Stronga je první půlku skvělý a fakt mě bavil, bohužel od druhé poloviny spadnul do totálně šedé šablony. Nicméně to jsou jediné větší negativita tohoto snímku. Všichni mladí herci jsou skvělý, jejich postavy jsou zajímavé (víc prostoru pro siláka!), všechny ale trufne supporter v podání Jacka Dylana Grazera. Postava, které všichni fandí. Zachari si jede svojí show, prostě mu to sedí, nic třeba dodávat. Co se žánru týče, tak jde o velice originální zpracování originu, hlavně scény z běžného dne a samotný trénink je úplně skvělý. Ukazují nám vlastně, jak by to vypadalo, kdyby každý z nás dostal nadpřirozené schopnosti. Konec byl pro fanoušky DC a postavu Shazama! fakt epic. Tento film ale není jen zábava od začátku do konce, ale dokáže skvěle zahrát i na rodinou notu a příběh Billyho vás chytne za srdce. Téma rodina je tu silné, ale vyvážené, takže to nepůsobí extra klišovitě. Bravo, Shazam! nezklamal a těším se na další vývoj této postavy, jak jako superhrdinu, tak i jako sirotka Billyho. Velmi silné čtyřy hvězdy. ()

Mkartaylas56

Snímek Shazam! bych označil jako takovou tu fajnovou rodinnou komedii, která se sice neobešla bez nesmyslných klišé momentů (hlavně ke konci), ale jinak mě vesměs bavila, dokázala mě i bez problémů rozesmát (hlavně u scén, kdy Billy a Freddy zkouší Shazamovi schopnosti) a i jako superhrdinská sólovka rozhodně funguje, i když je dost netradiční. Navíc k tomu přihoďte nečekaně kvalitně napsaného záporáka zahraného Marcem Strongem, skvělého Zacharyho Leviho, jenž si svou roli očividně patřičně užíval a máte z toho příjemný koktejl, který si bez problémů vychutnáte a ani ty nedostatky vás nebudou nijak moc užírat. 70% ()

GameboyNES

mno žádná sláva.... čekal jsem zábavnou taškařici a vono se tam furt řeší rodinný hovnoty a jak jsou chudáci sirotci vopuštění. Po výborném komediálně akčním VodnímMuži, velké zklamákování. 32% PS: koukal jsem před nedávnem i na animovanou verzi a ta byla daleko lepší. ()

biergof

Aquaman i Shazam ukázali, jak moc jsem se mýlil, když jsem hájil počiny režiséra jménem Zack Snyder. Jeho depresivní a temná vize DC filmů by zákonitě musela překonávat sama sebe a to právě jen temnotou a depresí. Tudy cesta nevede a nikdy nevedla. Proto Aquaman i Shazam ukazují originální, komiksovou zábavu a snad naplní potenciál opravdu skvělých a mocných hrdinů, jež DC universum nabízí a konečně si s dětskou školkou Marvel vytřem prdel! Shaaaazaaaaam! ()

Mahowny

3,5 na pohodu. Jako oddechovka imho supr, ale musite mit porad jeste nazivu infantilni detsky ja, jinak to nedocenite. ()

oldy

Čekal jsem to popravdě horší. Slabší 4* Uteklo to rychle. Jsem zvědav zda přiště bude i Superman :) ()

brabbik

První třetina filmu byla dosti slabá na rozjezd a zbytečná zmatečnost s neochotou rozpálení děje trochu potápí úvod. V druhé polovině už to nabralo celkem otáčky, ale pořád mi nesedí dětinský hrdina v dospělé podobě. Například konkurenční MARVEL má dětský přístup ke světu v roli SPIDER-MANa skvěle zvládnutý, ale tohle je trochu úlet. Potenciál byl mnohem větší. 65 % primárně za efekty, časoprostor a smrtelné hříchy. ()

Bezda22

Je to celkem takový ne-fantastický. Ani nevím, co si mám pod tím pojmem představit. Když bych si odmyslel super-hrdinu a super-záporáka, tak mám vesměs film, kde se nic moc superhrdinskýho neděje. Žádná velká akce, všechno působí tak komorně. Ani herecký obsazení není nijak zajímavý. Na druhou stranu se občas objeví nějakej ten vtip a chvilkama je to celkem svěží. Ale pro mě je Shazam! film tak na jedno podívání. Chybí něco, co by mě nutilo se k filmu vrátit. Zase jeden z těch filmů, kde v traileru bylo všechno to nejlepší... 50% ()

JohnZ87

Lehce nadprůměrná rodinná superhrdinská komedie, která cilí převážně na mladší publikum. Po komediální stránce funguje dobře, po té superhrdinské už o něco méně. Film se místy nebere vůbec vážně a jako součást širšího filmového univerza dost vybočuje. 65% ()

Dandy95

Tyjo a já myslel, že to bude normální komedie, místo toho je to dětinská kravina, která nedává smysl a s neuvěřitelně nesympatickým spratkem v hlavní roli. Ale pravda, kdyby mi bylo 12, tak by to byl nejspíš můj hodně oblíbený film! Všechno zachraňuje Zachary Levi, kterej se fakt snaží, dělá co může a pomáhá mu docela fajn Mark Strong (ten je ale fajn vzdycky). Toto je skutečně film pro děti pod 15, starším bych se to bál doporučit. ()

Brooks

V scénach z jaskyne má Shazam príjemný fantasy feeling a v tých superhrdinských sa zase patrí oceniť humorné uchopenie fenoménu pláštenkárov, ale nič z toho nezakryje, že ide o stopážou prestrelený, tuctovo napísaný origin bez kvalitnej akcie, výraznejšieho zloducha a s mimoriadne nesympatickým Zacharym Levim v hlavnej úlohe. ()

TaNya_

Začátek s čarodějem stál za nic, potom se to od nástupu do rodiny trochu rozběhlo. Víceméně nejvíc zábavný byly testy schopností a od závěrečné bitky to šlo zase do béčkovýho háje. ()

himor

Čakal som viac...srandy...občas celkom fajn, občas riadna nuda a akési melancholické drísty. Trochu ma to sklamalo veru. 65% ()

papadoce

Vkusne zábavná, správne strelená, v jednom momente odporne smutná, trikovo kvalitná komiksová zábava od DC sa vydarila. Shazam bola pre mňa pôda neznáma a teda nevedel som čo mám čakať. Správny výber všetkých protagonistov a dokonalosť Marka Stronga ako hlavného padúcha urobili zo Shazama skvelú vecičku v rámci žánru. Sršala z toho pozitívna energia a aj také komiksy sú potrebné, čo sme videli už u Marvelu a ich treťom Thorovi. Ja som nadmieru spokojný s výsledkom. Som pripravený na pokračovanie. SHAZAM ! ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)