V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

CheeseFigure

Mal som očakávania a tie sa naplnili. Shazam! je totiž zábavným rodinným filmom, úplný opak temných počiatkov DCEU. Zachary Levi aj Asher Angel zvládli roli ústredného hrdinu dobre a teším sa na ich Billyho/Shazama aj v ďalších filmoch. Rovnako dobre je na tom aj Dr. Sivana. Čakal som záporáka z ktorého budem mať pocit, že tam je len preto, lebo tam záporák musí byť, ale dosť ma bavil. A dosť tomu pomáha to, že ho hrá, u mňa čím ďalej tým viac, obľúbený Mark Strong. Na vtipoch som sa potom s chuťou zasmial, alebo aspoň pousmial a akcia tiež nebola zlá. Proste Shazam je ďalší podarený film zapadajúci do rozšíreného filmového sveta DC Comics . ()

Hrr.nec

Já se ty dvě hodinky, moc dobře bavil, ale ne zas tak moc a šlo z toho určitě vytřískat mnohem víc. Chtěl jsem dát 4*, ale za ten nevyužitý potenciál jen 3. Tak třeba bude dvojka a víc se do toho opřou. ()

bublinka4

Mě to fakt moc bavilo. Opravdu jsem si oblíbila Jacka D. Grazera a doufám, že bude hrát i dál - takový mladý kuře a dalece převyšuje všechny ostatní herce v celém filmu. Velmi ráda bych tomu dala 4 hvězdy, ale nejde to. Protože DC. DC prostě musí mít za každou cenu ty nejzlejší, nejpříšernější, nejvíc odpuzující a nejvíc počítačový příšery v celým vesmíru. Ty hříchy jsou strašně zbytečně přemrštěný a troufám si říct, že tenhle typ efektů už nikoho neohromí, ba ani nezajímá. Tak třeba příště. Ale stejně Shazam určitě stojí za to. 70% ()

kaller

Tahle sázka na super hrdinu prostě nevyšla. Shazam! je komiks pro teenagery, kde se možná párkrát zasmějete a pak úplně v klidu zase zapomenete. ()

Camel91

Je to dobré.. jako samostatný příběh to je fajn. Líbilo se mi jak dělali narážky na DC hodně mě to připomínalo Kick-Asse v tomhle směru, ale příběh jinak v pohodě. Pobavilo mě to.. celkem hezky udělaný, vše OK až na pár debilit ve scénáři, nelíbilo se mi jednání a scénář čaroděje Shazama, trénink hrdiny a zjišťování schopností je super ale jak dojde na finále tak je to zase digibordel v epic souboji mimochodem hodně podobný souboji Supermana s generálem Zodem. Nic méně s porovnáním se všemi komiksovými filmy co jsem viděl, nepovažuji tento film za nějaký skvost. PS: Říkám si že jsem dlouho neviděl choreografii ve filmu se superhrdiny. ()

Johanner

První půlka zcela pohodová, vyjma toho, že Warneři prostě dělaj strašně hnusný CGI efekty celému svému DC univerzu a když to člověk srovná s Disneyho MCU, tak je do očí bijící, že jsou u WB o x levelů níže. Dalším pro toto studio signifikantním znakem u jejich komiksovek je to, že uměj parádně podělat závěr svých filmů a Shazam! samozřejmě není výjímkou. Levy i Strong předvádějí zcela v pohodě herecké výkony, ale to nějak nestačí. Normálně bych hodnotil třemi, ale jsem nucen jednu ubrat, protože potenciál byl u týhle látky obrovskej a věřím, že ujmout se toho lepší producenti, potažmo režisér- mohlo se klidně jednat o rodinnou akční klasiku! ()

Cerbajz

Občas mě trošku mrzí, že už nejsem dítě, člověk všechny tyhle v uvozovkách "blbosti" miloval a dokonce na ně pak v dospělosti vzpomíná jako na nejlepší filmy ever! No asi budu rád, když si na tohle za rok vůbec vzpomenu (pravděpodobný je, že vzpomenu, ale jen díky pokračování, který dnes dostane v zásadě všechno, co trošku vydělá a je tam superhrdina). Suma sumárum, normálně bych dal dvě hvězdy, ale dítě ve mně přidává třetí. SHAZAM! ()

Nessak

Potenciál korektnějšího Deadpoola vyplácán nudnou touhou udržet si rating pro děti a status rodinné podívané. ()

soukyd33

Super komedie to tedy nebyla, a než něco začalo, film skončil. Příběh má spíše za úkol představit hrdinu Shazama, a jeho protivníky. (Sám o sobě nikam moc nevede.) Dopadlo to stejně jako Pokémon 2019. Hvězdiček 3*** ()

Wabaky odpad!

Zbytečnej film, zbytečný dvě hodiny, proč tohle vůbec točej? Někde sem četl, že to má být obdoba Deadpoola... no to bylo hodně odvážné srovnání. To mě baví i víc starej Superman. ()

zurivymlok

DC prostě dál tápe a není schopno si najít nějakou ucelenou tvář. Navzdory tomu, že i Marvel se dopustil několika přešlapů (Kapitán Amerika: První Avenger, Iron man 2), celý jimi budovaný svět má ucelenou vizi a směr, a to navzdory tomu, že různé filmy mají často různou atmosféru (Strážci galaxie - odlehčenost, Thor - výprava, Thor Ragnarok - šílenost a komedie, týmovky - akce, ...). Filmy DC samy o sobě většinou nejsou úplně špatné - osobně si myslím, že třeba Superman a Batman vs. Superman jsou velmi solidní snímky, Aquaman mě vyloženě bavil, na druhou stranu Justice League byla příšerná, Wonder Woman průměrná (podle mě je velmi přeceňovaná) a asi největší shit provedli se Sebevražedným oddílem, kde se nejvíce ukázala bezradnost a připosranost, když na základně úspěšného traileru předělali celý film. Jednoduše chybí ucelená vize - neustále testují co na to divák, namísto toho, aby prostě tvořili svůj vlastní svět. Shazam! je další v řadě tupých pokusů se zalíbit - tentokrát to zkoušení s rodinným filmem. Když mě nejvíce na superhrdinském filmu baví prvních pár desítek minut do doby, než dostane hlavní hrdina schopnosti, tak je něco špatně. Objevování schopností dítětem bylo překvapivě nudné a bez nápadu. A finále už jsem fakt protrpěl, kdy svázán na kole a zaživa opékán apači bych netrpěl o moc více. Co se týče castingu, k dětským hercům nemám výhrady, dospěláci mi přijdou docela zoufalí. Zachary Levi se mi nelíbil a jeho kostým (asi vycházející z předlohy) je fakt až nechutně stupidní. Udělat z Marka Stronga nudného záporáka už chce opravdu talent. Film se mi prostě nelíbil a minimálně dorovnal DC dno, kterým je pro mě Justice League. ()

M6rXis

Začatek nebyl špatnej, některý scénky bobavily, ale druhá polovina už byla slabší a konec jsem už sledoval s určitým nezájmem. ()

zemanec86

DC Univerzum je mrtvé, ale to už všichni víme. Každopádně u tohoto filmu dávám tři hvězdy za to, že se konečně oprostili od toho hnusnýho Snyderovskýho vizuálu. Taková blbost pro děti, ale pár vtipů bylo dobrých, záporák trapnej........ ()

Sidenius

Pro mě jasně vede deadpool a to se bráním marvelu. Sem tam cukne koutek, ale že bych si natrhl bránici se říct nedá ()

JJaannee

Ach joo, tak DC komiks zase neuchvátil, nepřekvapil, unudil, zklamal..nesrovnatelné se Supermanem a Aquamenem..postrádá to důvtip, napětí..je to pohádka pro děti nebo? Nějak to bylo jako prastaré Jumangi, také rodinné a nudné..Mohli si s tím trochu pohrát a ne tam nacpat stvůry z bažin, které v této době jsou spíše směšné a rozhodně ne strašidelné.. ()

BretaKiller

Čekal jsem od toho teda mnohem více. Ačkoli jsem se docela bavil, celkově mě film nijak zvlášť nenadchl. Zvláštní pak pro mě byl nesoulad osobností hlavního hrdiny. Když vystupoval jako mladý teeenager, choval se tak nějak normálně až i vyspěle, a s příchodem superschopností, změnou, se z něj stal naprostý idiot. Co to jako? ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)