Střepy v hlavě

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiální text distributora)

liuk

Mám rád nejistotu, kdy jsem na stejné vlně nepochopení jako tady Gina, když se při koukání pořád sám sebe ptám, co ostatní ví a co my dva nevíme. Nejen tato bezradnost je ale médiem Brøken, občas to vypadá, že přibarvování reality Giny do větší paranoii je také převzato do filmu. Jedná se o divné grimasy a chování jejích blízkých, které by mohly být i přeháněny jejím vědomím. A takovýmto zajímavým, i když do závěru nic moc neodhalujícím, způsobem se Brøken táhne pomalu ale napnutě. Jsme spolu s ní pořád na vážkách, ale vyplatí se to, protože konec je moc parádní. Pouštět pouze v noci a po dokoukání se jít podívat do zrcadla. ()

klima777

Odvrácená strana. Strach. Chvění. Poklona Hitchcockovi (koupelnové scény), ale pocitově blíže Lost Highway nebo Mullholand Drive. Sice neoriginální a předvídatelné, ale vnitřní napětí The Brøken je neobyčejně silné a opravdu nahání fyzickou hrůzu. Tohle není tuctový horor, ale atmosférická záležitost pro lidi, kteří tuší, že za zrcadlem se neodehrávají jen šachové partie v režii Alenky, Houseňáka, sviště, královen a dalších podivných, leč celkem milých bytostí. Jak říkám, odvrácená strana (otázka zní, jestli odvrácená strana představuje naše instinkty vyhrocené ad extremum nebo skutečnou a koncentrovanou zlobu; aneb: jak se hlavní hrdinka zachová, až se psychické šrámy zacelí a ona vplyne do každodenního života?). Velmi paranoidní (ještě, že Gina nebyla sama svým synem...) & velmi vydařené. Vážně. P.S. A taky se dozvíte, co znamená mít srdce na pravém místě... ()

Šakalík

Výborně natočený mysteriozní thriller s půvabnou Lenou Headey v hlavní roli zaujme především nápaditou vizuální složkou, která diváka doslova očaruje. Svým námětem film dlouho manévruje mezi žánry, přičemž se nebojí tu a tam lehce přitvrdit (mord ve vaně je učiněný majstrštych). Hlavní devízou snímku je bravurně eskalovaná atmosféra, která ruku v ruce s podmanivou hudbou vytváří filmové dílo, na které divák jen tak nezapomene. Finální rozuzlení sice není až tak překvapivé či šokující, přesto vyvolá na ústech lehce škodolibý úsměšek a dodá filmu punc zdařilého dramatu. Tenhle film zkrátka stojí za podívání a určitě ne jen jednou. ()

SkyLukey

Musím se přiznat, že jsem Střepy v hlavě viděl na rychlo a mox jsem mu nevěnoval pozornost. Snad budu mít další příležitost a přehodnotit hodnocení. ()

bari68

Presne takto si predstavujem ako má vyzerať správny atmosferický horor.Za pomoci pomalej kamery a veľmi dobrej práce so zvukovou stopou film evokuje u diváka poriadne zimomriavky a napätie.Inak je ale alfou a omegou u tohto diela jeho pointa, kde pre pochopenie musí človek trochu viac zapojiť mozgové závity a držať sa detailov. ()

klukluka

Jedna pecka za kameru, ta byla opravdu vynikající. Po projekci v Uherském Hradišti ji vyzdvihl i režisér Sean Ellis. Film jako celek už tolik nechválil. Lehce si postěžoval na producenta, já osobně jsem ale vnímal jako největší slabinu děj. A ten měl na svědomí sám režisér. Střepy v hlavě mám za bezvýznamný filmařský pšouk. Za týden si nebudu pamatovat, že jsem někdy něco takového vůbec viděl. S obavami jsem šel o den později na Ellisovo Metro Manila. A to byla tedy jiná káva! ()

iXtr3m3

Jeden z tých lepších ak nie aj najlepších kúskov z výborného Afterdark Horror Festu 2008. Atmosférické a hororové. Ale stále len festivalovka, čo zamrzí. Dostať to do rúk lepší režisér a mať väčší budget, mohlo to ísť vyššie. Od prvého zhliadnutia som to už nevidel, ale pri tomto type filmov sa to neoplatí, až po dlhšej dobe, kým všetko z hlavy vyšumí. ()

Scytale

Naprosto zabitý zajímavý horrorový námět, velká škoda. Za pozitivní zmínku stojí snad jen velmi slušný industriální soundtrack a místy zajímavá kamera. Ale režijně a dramaticky propadák - jedna velká nuda bez pointy. ()

MareT.

I když ujíždím na filmech, kde 80 procent stopáže nevíte o co jde a dozvíte se to jako pointu na konci, toto mě moc nenadchlo. Celý ten příběh ohledně zrcadel není taky bůhvíco originální. Čekal jsem něco temnějšího a zábavnějšího. Slabý podprůměr. ()

Holina

Přijde mi to podobně blbé jako Proměna. Ten film má hustou atmosféru, je to psycho, ale tak nějak plyne, věci se dějí bez příčiny, závěr se dá vysvětlit stokrát jinak a vždycky správně. No nevim, ale možná jsem i s těma 2** přestřelil. ()

dopita

Prvních dvacet minut ještě ušlo, ale pak se film směle ubíral do řitě. I přes úpornou snahu nedokážu říct, jak film skončil a to jsem to dokoukal asi před hodinou. ()

Corpsegrinder

Pokud chcete zajímavější film na tohle téma tak si dejte Zrcadla, tohle je prakticky to samý, jen to je pomalejší, tajemnější a je tam míň krve. ()

Hanys_

Fakt netuším, co touhle motanicí chtěl básník říci. Atmosféra uspávající, děj nudný a závěr jsem vůbec nepobral. Beru to jako Ellisův úlet a zkoušku, co divák vydrží. ()

Disease

Natočené s britským klidem a francouzským šarmem. Motiv zrcadel je využitý podstatně lépe než v MIRRORS. O co jde jsem tak trochu uhodl za půlkou filmu, ale to mi nebránilo v zážitku a čekání na ověření si teorie. ()

Prochy38

Film mě zajímal jen kvůli kočce L. Headey. Takže jsem vůbec nevěděl, o co go... Prvotní atmosféra ovšem neměla chybu. Nějak se to neslo v úplně jiném stylu, než jsem čekal a Lena byla fakt dobrá. Jenže postupem času napětí sláblo. Až zesláblo úplně a přiznávám, že jsem místy nebyl schopen udržet pozornost. Ale zajímalo mě, o co vlastně šlo. Čekal jsem na vysvětlení. Ale to jsem nedostal. Náznaky byly, ale to mně nějak nestačilo... Zklamání, bohužel. ** za dobrý začátek a Lenu. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno