Misulka93

Asi nejsem správný fanoušek DC vesmíru 🤔... Ne, nejsem 😃 tohle to byl opravdu "kus".. Nevím o čem mluvit dřív.. Příšerné efekty ve vodě vlajicich vlasů, příběh o ničem, exploze kdykoliv scénárista nevěděl, jak ukončit dialog,.. Bylo toho spoustu.. Za mě hvězdička jen pro to, že má mé sympatie Jason Momoa, neb v GoT stvarnil velmi charakterní roli. Bohužel tady tak pozitivní být nemůžu 😔 ()

RedRose

Aquaman rozhodně není trubka! Skvělé obsazení, skvělé efekty, dobrý příběh. Měl jsem trochu pocit, že se tomu nedaří vybudovat tu správnou atmosféru hned ze začátku a pořádně mně to vtáhlo až někde na poušti... Jinak nemám výhrady a DC jde snad konečně správným směrem. 76% ()

john.h

Nudná generická hovadina, u které jsem dvakrát usnul a teď jsem si pouštěl final fight znovu, který jsem prospal. Naprosto nedoporučuju a už to v Hollywoodu s těma komiksovejma hovadinama vzdejte. Thor z Lídlu, v přímém srovnání s Thorem Ragnarokem je toto naprostej džouk. Hvězdička navíc za Lundgrena. ()

Meev

Zprvu jsem si říkal, že na to, na co směřovali filmaři, mě úplně nechytí. A měl jsem z půlky pravdu. Mám tím na mysli podvodní svět. Můj názor na něj je docela aprílový. Někdy působí opravdu nereálně a uměle a někdy to byla efektová, velkolepá slast. Naštěstí převahovala ta dobrá stránka. Co se týče plynulosti, nemám chyby. Nemám výtky. To už bych si opravdu jen vymýšlel. U herců nic nechybělo! Všechno bylo takřka dokonalé! 4,5 hvězdy. James Wan dal do filmu opět skvělou atmosféru a já jse$ rád, že jsem film mohl vidět, aniž bych, biť jen na malikou vteřinu, pomyslel, že se nudím. ()

DaweForeman

Velice krásná podíváná - především hlavně pro oko. Je to krásně graficky zpracovaný, kdy jednotlivé designy jsou opravdu zajímavé, ale u ostatního už to jde pomalu dolu. Je tu několik zábavných soubojů, ale především u závěrečné bitky bych čekal něco trochu víc. Jak už tomu trpí ostatní DC filmy, tak i tohle je takové příběhově rychle odbyté bez nějaké velké napínavosti a dramatičnosti. Dilema hlavní postavy je téměř nulové, protože se člověk ani z toho mála, co je zobrazeno nemůže do jeho postavy vžít. Romanitka je taková, že je tu, aby se neřeklo. A naprosto nedostačující vysvětlení toho, jak se obecně věci mají - nějaká ta historie, kdo je co a jak se věci mají. Asi bych tohle dal někam na úroveň Wonder Woman, takže jeden z těch lepších DC filmů, ale obecně toho ještě má hodně co dohánět s nej filmy od Marvelu. Má to spoustu různého potenciálu, který by se dal velice dobře využít, ale bohužel tento potenciál je naprosto nevyužitý. Aneb obsahující mnohé prvky, ale žádné z nich rozvedené do hloubky. ()

himor

Velkolepé! Presne ako efekty aj nabúšený Momoa. Amber príjemne potešila, rovnako ako aj obstarlá Nikola, ktorú som už dobre dávno nikde nevidel. Tiež ma potešil PUNK Lundgren :D Skvelý hudobný zážitok, množstvo efektov, kadejakých zverín a tiež aj záporákov. Trošku mi vadila stopáž, lebo som to na jedenkrát nedal, ale to nevadí. Celkovo sa mi film páčil, hra s dobrom a zlom bola fajn, tiež dobrý a vskutku jednoduchý príbeh. 85% ()

The.Splash

Parádní dobrodružná jízda. Už dlouho jsem nebyl tak moc zainteresovaný do objevování nějakého fikčního světa. Všechno pod vodou je parádní a silně to zachraňuje tragického Momou a jen o chlup lepší Heard. Chválím absenci nějakého komplikovanějšího příběhu a místo toho se James Wan zaměřuje na budování světa s tolika úžasnými nápady. Akce je někdy možná trochu béčkovější ale je naprosto úžasná. Akční scény bez zdánlivého střihu jsem hltal jak malej. Konečně super zářez od DC ()

Milda003

Tak asi jako každého mně zajímá, kde vyhrabali toho herce Arthura. Už v BvS jsem si říkal že to je trošku odchylka oproti komiksu - pro neznalce Aquaman v komiksech totiž vypadá asi zhruba jako jeho zaporacky bratr v tomto filmu a ne jako Sandokan. U DC se nedivím už žádným nelogickym věcem, tady jich pár bylo. Ale největší co mně tak jako rozesmálo až jsem si říkal že to snad není pravda byl vlastně zrod Black Manta :D.. On jako pronásleduje Aquamana ale ještě si skočí do dílny upravit si zbroj.. a pak aby to nebylo ještě málo divný ho vlastně dožene, protože asi ta úprava zbroje trvala vterinku jen :D. Celkově ale zábavnější než Supik a Baty.. Což mně trošku mrzí.. ()

MasterD

Hezky se na to dívá. Na efekty, práci s kamerou a na červenovlasou & digitálně poupravenou Amber Heard. Občas je to tak blbý, až je to vtipný (podvodní border customs; jak se potopila Atlantida, ...). Borce mluvícího s rybami jsem bohužel vážně brát nedovedl, i když dějový oblouk & scénář docela oceňuji. Téměř aż teatrální epická výprava a zakončení po stylu řeckých klasiků v moderním kabátě klišé lásek (proto ne ***, ale **** hvezdičky <-- za závěr). Jason Momoa může být ovšem rád, že si po Atlantidě ve Hvězdné bráně zahrál i zde. Pohádka. 74.5% ()

Uesbe

toľko hercov v rolách proti typu, bláznivé farby a namiesto Malej morskej víly Veľký morský világoš Jason. dobre. nemá to byť dobré, ale je. ()

ShiShinka

Hvězda navíc za takové překvapení od DC, že jejich komiksově nejloserovější charakter ("he sucks underwater") má zatím ten nejlepší film z daného univerza. PS: Pomineme fakt, že je to tím brnkáním na kinda-Marvel notu. ()

sigi2

Klasická rozprávka v komiksovom prevedení. Dobre sa na to pozerá, celkom to odsýpa, ale náznak nejakej hĺbky aby človek lupou hľadal. Ale na DC filmy vysoký nadštandard :-). ()

Najt

Scénář, příběh to je nadprůměr nekde okolo 4 hvězdiček. Ale herci, jejich výkony, fantasticka a misty až dechberouci hudba, parádní efekty a opravdu fantastické prostředí, ať už pod mořem, nebo na souši, to jsou jasne převažující aspekty pro to, abych ohodnotil plným počtem. Koukat na to v pravem 20gb FHD rozlišení s reprosoustavou to je téměř absolutní filmový zážitek. Od aquamena jsem moc nečekal a tim pádem jsem nestacil jásat... 5* prostě musím dát ()

J.e.r.e.c

To muselo dát příšernou práci... A přitom taková blbost! Při sledování filmů jako Aquaman si říkám: „Proč mi, sakra, není třináct?“ Kéž bych se tak mohl vrátit do chlapeckých let a tuhle vorvaňovinu si užít s dětským nadšením nezkaleným dospěláckým jikropišstvím, stejně, jako jsem si užíval třeba původní Souboj titánů. Na rozdíl třeba od Batman vs Superman se tu podařilo uchopit mýtus o Atlanťanech celkem životaschopně, byť nikterak objevně, a vlastně mě docela zajímá, co všechno se v tomhle světě ještě může odehrát. Ten svět totiž kypí nápady a imaginací stejně jako světové oceány tunami plastového odpadu. Zejména designéři se tu opravdu vyřádili a člověk si občas až říká, jestli není všech těch potvůrek a vodních techno-hejblátek škoda, když se na obrazovce mihnou tak na tři vteřiny, aby je vzápětí zastínila další, ještě víc cool vychytávka. Pár napůl utopených hereckých hvězd jako Delf Lundgren nebo Willem Ďasoe tomu dodalo podmořský lesk, ale všichni tonou ve stínu neandrtálského hastrmana Momoy. Ten má sice charisma a energii oživlého havajského vulkánu, ale hrát fakt neumí, a jakmile řekne víc než tři věty za sebou, film začíná nabírat vodu jako Kursk po explozi v torpédové sekci. Samotná skutečnost, že ho celkem suše přehrají nejen všechny ty digitální breberky, ale i Amber Heard (která tu přitom je pouze kvůli svému oscarovému výstřihu), ostatně vypouští bublinky za vše. P.S. Na začátku leží na stole knížka „The Dunwich Horror“ od Lovecrafta a z některých příšerek je pach inspirace mistrovým dílem trochu cítit. Jde zejména o zubaté straširybky zvané „trench“. Cthulhu tu sice není, ale Nicole Kidmanová je víc než důstojnou náhradou. 70 % ()

Ex_Machina

„Prišiel som zachrániť svoj domov a ľudí, ktorých mám rád.“  povie Aquaman a hra sa môže začať. Výpravné rozprávkové labúžo s vymazleným vodným svetom pre deti aj pre dospelých. 10 z 10 žien po zhliadnutí určite bude zaspávať s menom Jason Momoa na perách a 4 z 5 mužov sa okamžite prestáva holiť a najbližšie fitko a tetovací salón vezmú útokom. Vo filme sa dá nájsť všetko. Humor, i keď počítačová, ale dych berúca akcia, ponorky, žraloci s laserovými delami, veľké bojové morské koníky,  podvodní ninďzovia, bubnujúca chobotnica, Dolph Lundgren s ružovým melírom a milfka Nicole Kidman s bojovými schopnosťami. Na Wonder woman to asi nemá, ale oko to zaručene pohladí. ()

Mixtay

Je to ryba? Je to ponorka? Ne, je to Aquaman! Zprvu film působí jako komornější a osobnější cesta hrdiny. V tomto ohledu snímek funguje perfektně a veškeré scény s Jasonem Momoou jsem zbožňoval, nicméně velice rychle se celková narace zvrhává v úmorný expoziční world building. Na jakoukoli kvalitní “one shot” akční scénu či režijně i scénaristicky nápaditý moment pak tedy připadá nesčetný počet úmorně kýčovitých fantasy scén, které osobitost Aquamana sráží. Nicméně nejzásadnějším problémem filmu je, že se dá příběhově shrnout jako Superman Zacka Snydera + Black Panther + podvodní Pán Prstenů. Proto jsem se tedy většinu času nemohl zbavit pocitu, že “tohle už jsem v lepší podobě viděl”. Takže i přes to, že některé ze scén by si zasloužily nejvyšší možné hodnocení, tak zbytek filmu konečný dojem kazí a ponižuje ho na lepší průměr. ()

Martin.Tokos

Nejlepší DC film od doby Watchmenů. DC se konečně inspirovalo marvelem, opustili temné uličky a vydali se do barevné Atlantidy. Emoce srší celým filmem... Od radostných a vtipných scén s dobře hláškujícím Arthurem až po nejsmutnější scénku filmu s rozbitim celé italské vinotéky. Rozhodně film nad očekávání a dokonce se i těším na další DC filmy. James Wan ukázal, že kromě hororů dokáže natočit i dobré Sci-fi a snad bude dostávat víc takových zakázek. 5* ()

Mr.Ward

Star Wars, Avatar a Pán Prstenů v jednom filmu, zabalené do komiksového kabátu současnosti. Sympatický hrdina, kterému musíte fandit. Velká trefa do černého, tohle se DC konecně povedlo. Společně s Wonder Woman zatím nejlepší DC filmy z propojeného univerza. Zapomeňte na Ligu spravedlnosti! ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů