Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Spike23

Jsou seriály jako Breaking Bad, u kterých se nedočkavě a s nadšením těším na další díl, který mě ve většině případů něčím ohromí, a pak jsou tu seriály jako HIMYM, které začaly skvěle, ale ono nadšení postupem času klesá, až se dostanete do fáze, kdy už to začnete se znechucením sledovat jako pouhou rutinu, která, doufejme, jednou skončí. Falling Skies sice není takový extrém jako HIMYM, ale nemá od toho vůbec daleko. Už od začátku jsem věděl, že půjde o něco naprosto nelogického, ale tohle předčilo veškerá očekávání. Sci-fi mám moc rád, ale opravdu nemám náladu koukat na problémy jedné rodinky, která je obklopena armádou plnou retardovaných lidí, za probíhající invaze ufounů. Spielbergovský rodinný film v kombinaci se seriálem plným demence v prostředí, do kterého se to ani trochu nehodí. Snad se jednou odhodlám pustit si ten poslední díl, držte mi palce :-). ()

Lencha

Začala čtvrtá série. A abych řekla pravdu, tak první tři mi tak nějak uběhly, že si ani pořádně nedokážu vybavit, co přesně se ve které odehrávalo. Tím nechci říct/napsat, že by mě seriál nebavil. Naopak. Stále se něco dělo, postavy byly až na pár výjimek zajímavě vykresleny... Ovšem musím přiznat, že Tom Mason ve čtyřce prchající opakovaně na motorce z vězení... To je trošku silná káva i na mě. Seriál má pár děr, ale ty se dají většinou překousnout. Jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál. ;-) 2016 - Po shlédnutí páté série beru seriálu jednu hvězdu. Zklamání a nic než zklamání. Závěr byl tak odfláknutý, že jsem si na konci říkala, proč jsem vlastně seriál sledovala. Škoda. :-( ()

iXtr3m3

Veľmi kvalitná aj keď technicky trošku sem tam pokrivkávajúca alternatíva pre post apo ála Walking Dead. Seriál mal rozumnú dĺžku sérii a aj tých bolo tak akurát, aby aj pri občasných nudnejších a vatovejších pasážach neupadol úplne do nudy. Akcia je tam slušná, je to survival, žiadna megaakcia typu Deň nezávislosti. Viem si predstaviť, že takto nejako by to mohlo byť aj v skutočnosti. Odporúčam. Videl som to už dvakrát a určite ešte raz to niekedy zhliadnem znovu. Potešili v hlavnej a vedľajšej hlavnej úlohe Noah Wyle a Will Patton. ()

MatejNosal

Už tú prvú sériu do-sledujem, ale ak sa bude konať druhá tak do toho nejdem, slabý príbeh, herecké výkony nič moc, a celkom predvídateľný dej, akcia je tak isto slabá. V celku hodnotím seriál ako dosť veľkú nudu s ešte nudnejším soundtrackom. 40% (videných 6 dielov) ()

pavlikv

Viděny 3. Díly a tím taky končím. Ne že by byl seriál španý, ale prostě nějak nebavilo. Zpracování je na slušné úrovni ani ty efekty nejsou úplně špatný ale pokud seriál nebaví tak to prostě nemá cenu. Takže seriálu dávám takovej 55% třeba to někdy dokoukám. ()

Drirr

Scénář je průměrný, efekty slabé, chybí šťáva a výraznější postavy (i když náznaky tu jsou). Jenže je v tom něco, co mě zatím motivuje dívat se dál. Zatím nevím, co to je a jak dlouho to vydrží, ale dám vědět ;) ()

Ondracius

Snadno předvídatelné a trapné! Navíc se ve spoustě dílech ve třetí série nic neděje a neustále se střídají motivy opuštění, opětovného shledání, uvěznění, osvobození apod. Stáhněte to z TV, vždyť ani seriál neví čím chce být, jestli o záchraně lidstva, konfliktu armády a civilistů, hvězdnou bránou... Zatím to jsou takové Babicovy dobroty: Od všeho trochu, a když vám dojde děj, či zápletka, tak tam prostě dáte citrón. ()

Phorbo

Po 4 dílech skvělý... Rozjezd v pilotu byl delší ale dostává se to do solidních otáček a na děj je opravdu zaděláno... hlavu i patu to má... zatím... snad to nekde nepokazí ()

rossi001

ikdyz jsem si od toho podle traileru sliboval hodne ,tak uchvaceny jsem rozhodne nebyl. Zacatek serialu mi prisel dost nezazivny,ale vydrzel jsem. A ikdyz efekty nic moc, tak pribeh se opravdu skvele rozjel a to je hlavni tahoun serialu. Skitri jsou skvele udelani a dej se pekne rozjizdi. nudne komentare tam jsou a casto o nicem, ale jsou prkladany zajimavymi informacemi ohledne deje. Zatim je mi velkym sympatakem kapitan Weaver a to jsem ho zpocatku nesnasel. Svym zpusobem jsme si na serial navyknul a byl bych nerad kdyby ho TV zrusila, rad bych se dockal konce. Ale nejsem si jisty. v USA jsou takovi scifi fans ze pokud to nema porad jen akci viz SG1, SGA tak to moc neuspeje coz je velkym prikladem vynikajici SGU, ktere bylo zruseno jen protze bylo "jine". Uvidime co bude dale .po prvnich 8 dilech solidnich 78% ()

kecinzer

Jak jsem se na tento seriál těšil, tak jsem byl z pilotu dost zklamán. Nevím co chtějí z tohoto tématu dalšího křesat, ale jestli to bude probíhat tak, jak předpokládám, dlouho se na seriál koukat nebudu. Uvidíme co se bude dít dále, ale prozatím tedy nic moc. ()

wampire23

Úvodné dva diely ukázali v akom duchu sa bude seriál uberať a čo môžeme od neho očakávať. Ak čakáte seriálovú udalosť roku, tak radšej rýchlo zabudnite. Nič také sa totižto nekoná. Zato tu máme miliónkrát prevarené klišé každého druhu, pátos, vzťahy a hlavne nudu a nulovú invenciu. Nečakajte totálne zničený svet, nečakajte akčnú režbu, nečakajte zástupy emzákov, nečakajte krv, nečakajte prakticky nič, čo ste ešte nevideli. Pre mňa osobne bol sklamaním aj Walking Dead (aj keď tam ma pilot chladným nenechal), ale toto mi príde ako ešte väčší prúser a nezachráni ho ani meno Stevena Spielberga. ()

krusty2

Strasne umele dialógy,slabe herecke výkony a hrozne Cgi efekty robotov. Normálne sa divim ze toto produkuje S.Spielberg.POZOR PATOS!!!!! ()

Illy

Moc jsem se těšil a o to víc jsem zklamaný. Po úvodním dvojdíle, který rozhodně nenadchnul, jsem dal ještě třetí a odpadl. Kromě docela sympatického Wylea je všechno špatně. Seriál nemá dynamiku, triky jsou laciné a první tři díly se neděje nic jiného než se přesouvá z bodu A do bodu B a zpátky. A tam. A zpátky. Když už scénář není žádný zázrak, tak třeba efektní souboje s vetřelci pobaví. Ale tady se místo dělání masokostní moučky z lidí kecá nuda. Působí to jako laciný závan z minulosti, nechápu jak v tom může mít prsty Spielberg. Ruce a chapadla pryč. ()

RomeroIsGod

Po pěti dílech zatím 4*, uvidíme, šance na pátou tam je. Hlavně aby nepřišly klasický seriálový neduhy. EDIT: Tak jsem to dokoukal a neubráním se zklamání. Vo akci člověk takřka nezakopne, spousta času je zabitá řešením rodinejch vztahů a ty povedený emzáci (na Skitteři, ale jejich vůdci) dostanou strašně málo prostoru. Prostě se neubráním pocitu nevyužitý příležitosti. Druhou řadu vyhlížím, ale přístup bude z mojí strany o dost chladnější. 70% ()