Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

BlackHood

Skvělý seriál, hlavně první dvě série, ty mají i hodně mysteriózní atmosféru, třetí je pro mě sice o kousek horší(no ten kousek mě málem odradil na dívání na 4.) 4. mě zase baví a doufám, že i pátá bude dobrá. ()

Caaslav

po shlédnutí všech 10 dílů hodnotím slabšími 2* (35%)....první polovina působí jako one man show Noaha Wyla, v komunitě 300 lidí se řeší jen problém uneseného syna hlavního hrdiny, druhá půlka první série se začíná trošičku hejbat ale pořád to není vončo. Tvůrci zazdili poměrně zajímavý námět, nevyužili jeho potenciál. všechny epizody jsou charakteristické slaboučkým, předvídatelným dějem s absencí jakýchkoliv flashbacků, nebo jen dialogů které by nějakýmzpůsobem dotvářely charaktery jednotlivých postav. Absence vedlejších minipříběhů které by dotvářely atmosféru postapokalyptického světa je další velko chybou seriálu, který lze připsat na vrub tvůrcům. Myslím že by se tento seriál dal srovnávat se seriálem Jericho, ten také nevyužil plně svůj potenciál který měl, avšak ten diváka dokázal (narozdíl od Falling skies) i tak překvapit a upoutat jeho pozornost. A poslední scéna posledního dílu???..no to si snad dělají prdel ne???..."nečekali jsme že se budete bránit"...scénárista musí mít asi rozbředlý mozek..!!!!...jsem přesvědčen že druhou sérii si nechám ujít... ()

tomashrabek

Totálne neoriginálny, nudný a nelogický seriál, snažiaci sa aspoň na plagátoch ťažiť z atmosféry District 9. Epizódy postrádajú tempo, emócie sú ploché, väčšina zápletiek ma vlastne absolútne nezaujíma, do toho všetkého je namiešaná poriadna dávka lacnej gýčovosti a všadeprítomného amerického patriotizmu. Po šiestej časti som boj s týmto seriálom vzdal. Na poriadne sci-fi mi zostáva len ďalej čakať. ()

barteca

No, je to takový seriál rodinného typu čili někde napůl cesty a po šestém dílu už nevěřím, že se vylepší. ()

Dogmeat

Shrnu své dojmy z prvních dvou sérií - dá se to, ale k dokonalosti to má daleko. Záchrana před znechuceným seknutím se seriálem přišla vždycky až v poslední chvíli. Na nervy mi šly hlavně naprosto emocionálně (a často tupě) jednající postavy. Půlka stopáže jsou často rozhovory o ničem řešící nic. Kdyby byly aspoň vtipné a postavy tam sázeli hlášky jako Pope. Ono to vůbec na apokalypsu hlavně v první řadě nevypadá, všichni si řeší ty svoje běžné rodinné problémy, skoro každá postava je čistě umyta, oholena a vyprána, málem jak z reklamy na deodorant nebo prací prášek. O něco lepší už je to v druhé sérii jak s postavami, tak dějem, ale pořád žádný trhák. A co vetřelci? Ta dokonalá rasa, co je schopna zlikvidovat veškerou elektroniku na planetě, kompletně zrušit všechnu tu obrovskou regulérní armádu USA a dokonale ovládá nanotechnologii? Jednoduše jim zabráníme v tom, aby nás našli podle infra tím, že přikryjeme motor (respektive kapotu) auta izolační dekou. Hlavně, že zapálenou světlici bezpečně najdou na sto kiláků, ale škola obklopená "postapo" hořícími barely, to už je pro ně problém. Prostě jak říkám, má to svá slabá místa a drží mě u toho fandovství do scifi. Uvidíme, co přinese třetí série. Zatím 3* za snahu se zlepšit, ale jestli se to nezlepší, tak budu snižovat. ()

Tred2

Další z průměráckých sci-fi seriálů "béčkových" stanic. Běžné syndromy - děsné postavy (drtivá většina z nich), přehnaně zaměřený na rodinu, bídná akce. Dost záporů na to, aby jste to po dou dílech odřekli. Ale po nějakých 3, 4 dílech se to umoudří. Hlavní zápletka - mimozemská civilizace okupující zemi, využívajících našich zásob, materiálů a lidí je už trošku zajímavější. Základní logika tu sice nehraje moc roli a největší adrenalin vyvolávají otcovsko-synovské rozhovory, ale celkový vývoj a postup zemského "odboje" se docela slušně sleduje až clověka zajímá, jak jim to vyjde. Není to žádná prda, ale v rámci žánru to je docela koukatelné. Ono, moc lepší scífka se dnes pro televizi netočí. Po první sezóně, lepší 3. ()

johnymdoe

5 série a konec, seriál který potěší fandu sci-fi bojem proti emzákům v post apo světě. Seriál z produkce Spielberga a se skvělými Noahem Wylem, Willem Pattonem a Colinen Cunninghamem. Seriál, který jsem sledoval celých těch pět sérii a i když občas scénář haproval, nebo se měnil v americkou agitku či rodinou slátaninu..vždy udržel mou pozornost a napětí, těšil jsem se na každý díl. Škoda že je konec, ale zaplať pánbůh..tento seriál dostal i důstojný konec a nebyl ukončený v půlce. Za mě 78,63%, dělám si legraci, 75% a 4 hvězdy. ()

Monisek

Tak jsem to celé dokoukala.. Ačkoli se mi to ze začátku hrozně moc líbilo, postupem času kvalita i mé nadšení opadalo. Začalo to být až moc překombinované. ()

Hapretor

Nudné díly o ničem, kde se jen kecá, vyvažují díly akční a vysvětlující pozadí vetřelců, jejich uspořádání, návyky, atd. Podle mě zajímavý a originální počin, u kterého je vidět silně omezený rozpočet, což je strašná škoda, protože potenciál seriálu je leckdy mnohem vetší než aktuální filmy na podobné téma promítané v kinech. ()

anaon

Pilot byl zklamání, ale pak se všechno začalo hezky rozjíždět a poslední dobou se na každý nový díl celkem těším. ()

ptsd

Abych během 2 dnů dokoukal 2 serie se mi dlouho u žádného seriálu nestalo. Efekty žádná sláva (ale na TV seriál dostatečné). Hlavně mě to dost bavilo, možná i protože sci-fi žánr s mimozemskou invazí mám hodně rád. Už se těším na 3 sérii zůstalo celkem dost nezodpovězených otázek. ()

papaguy

* 1. série: Na FS se mi líbí to stejné co před shlédnutím: název a plakáty. Aneb - vše, co vás zajímalo, jste viděli v traileru. Padající obloha je jinak velmi ukecaný rodinný seriál se špetkou thrilleru. A hodně, ale opravdu hodně velkou dávkou lekce z rodinné výchovy. Zadání mohlo znít takhle: "Ať to produkuje někdo slavnej, hrajou tam pěkný kočky, a jsou tam hustý alieni, který budou připomínat District 9. A hlavně, ať je to levný. Ale ať to vypadá jako drahý. A hlavně žádný sex, ať na to můžou koukat i děcka." Seriálu by hodně pomohlo obsazení lepšími herci. Ale zase pochybuji, že ti by byli ochotní do bezvědomí odříkávat klišovité věty. Tuhle sezónu s klidným svědomím přeskočte. O nic zásadního nepřijdete. ** 2. série: Začíná to být ono. Sice nepochopím, jak někdo, kdo urazí stovky mil, může mít stále čisté ponožky, ale jinak mnohem koukatelnější a hi-tech, než pvní série. Přidal bych hvězdu, ale ve srovnání s lepšími seriály, by to nebylo fér. ** 3. série: Je přesně tím, čím seriál chtěli diváci mít hned na začátku. Akce, napětí, špína a alespoň trochu důstojné konfrontace s alienama. A dramata méně banálnější, než že si chce někdo pro sebe ukrást nějaké léky navíc. Vypadá to také, že se začíná trochu rozehrávat a do rolí dostávat i většina herců, kteří zatím hráli, emh, podprůměrně. Jako např. Noah Wyle (aka Tom), že? Koukatelné, ale ke třem hvězdám tomu zatím stále něco chybí. *** 4.--5. série (prý finální): Tvůrci pochopili, co diváci očekávají, a to jim servírují. Prakticky v každé epizodě se najde nějaký ten wtf moment, ale v zásadě jde o slušné akční rodinné sci-fi neurážející inteligenci diváka, na které mě baví se koukat. Vyjma té do*ebané finální epizody. Tam je špatně snad všechno. Úplně všechno. S klidným svědomím zvyšuji na 3 hvězdy a směšný závěr tvůrcům odpouštím. ()

Skleni

Ja by som to prirovnal ku BSG. Rovnako proste treba pretrpet začiatok, oboznámiť sa s postavami, spoznať vnútornú zápletku a to čo chcú vyjadriť tvorcovia. Je to akoby sa spoločenstvo chovalo v podobnom prípade a to je nad mieru zaujímave. K tomu pripojme efekty, trochu akcie, vojnové taktiky, špionáž, podrazy, politiku a samozrejme vesmírne alien high-end tech. a máme tu falling skies. Pán boh zaplať. Čo mi ale vadí a prečo rozhodne tetno seriál nedostane 5 hviezdičiek, je absencia akejkoľvek logiky v niektorých dieloch, občasná nudnosť (viď BSG!) a chronologicky sa stupňujúcu chorobnosť tvorcov vstupovať do masívnych blbostí ako založenie republiky a pod. Proste je to giganticky miestami prehnané a nudné. Ale len miestami!! rozhodne to nestrhá seriál tak ako dve zbytočné série v LOST. Takže každý kto skončil po pár úvodných častiach ako ja, dajte tomu ešte raz šancu, ako ja, a uvidíte že to budete hltať od druhej série. ()

FanKalEl

Druhou časťou prvej série som sa rozhodol že seriál začnem plne sledovať aj vďaka svižnému scenáru a získanou sympatiou hlavného hrdinu spolu s problematickou postavu menom Pope. V prvej sérii sa to veľa nedeje ale skôr vysvetľuje a ešte len spoznávame postapokalistický svet. Samé misie, strieľačky a spoznávania ale aj tak som sa bavil takže 1 séria (80%) """" Druhá séria alebo teda poslednou časťou prvej začína niečo úplne iné. Príbeh. Druhá séria prináša rozhodne krajší vizuál a kamery, áčkovú akciu a citeľné eRko, jednoducho som pocítil väčší rozpočet a to dosť pomohlo... K DOKONALOSTI !! Celá druhá séria je plná zvratov, nenechá vás vydýchnuť, baví pocelý čas, odohráva sa tam hlavný príbeh a zaujímavé príbehy medzi postavami kde máte radi i kladné a záporné postavy. Proste bezchybné a finále druhej série veľmi uspokojivé, vlastne som mal až otvorené ústa. Keďže som tento seriál začal pozerať neskôr túto druhú sériu som zlýzol za zopár dní a tú tretiu zhliadnem ešte skôr pretože ma to neskutočne baví ako v poslednom čase Arrow a Got. 2 séria (100%) """""" Tretia séria ide tou istou cestou ako skončila druhá, chvílu sa to rozbieha ale potom je to už strhujúce..zvraty, zápletky, vyvražďovačky, akcia, stály posun príbehu. Od siedmej epizódy až po finálnu je to neskutočná kvalitka kde je možná až znovupozeratelnosť. Každou novou sériou sa seriál zväčšuje a umocňuje. 3 séria (110%) """"" Štvrtá séria dosahuje viac než niektoré filmové kvality !! Mohol by som ju vychvaľovať do nekonečna, v tejto sérií tvorcovia dosiahli nemožné. Finálna časť je ohromujúca. v tejto sérií funguje všetko ako má na maximum, rozsiahly príbeh a aj emôcie, plus nevidené veci, jednoducho vo svojom žánri a oblasti seriálov a dokonca aj filmov je to to najlepšie s čím som sa mohol stretnúť..tvl a to sa píše rok 2014 ! 4 séria (200% !! ) """""""""""" Piata séria má stále čosi do seba ako aj predošlá ale seriálové finále muselo asi každého sklamať. Akokeby ho ani nenapísali tí istí tvorcovia. 5 séria (95%). FINÁLE (45%) ()

JetDryerFan

Od první série, která má až neuvěřitelné kouzlo, mě tenhle seriál chytil za srdce.. Takovouhle invazi bych taky ráda zažila, si člověk najednou uvědomí co má/nemá a co je v životě skutečně důležité. No, pravda, další série už obsahují takový divný/za-vlasy-přitažený věci, ale mě to prostě děsně baví! Fandím rybím hlavám! ()

Pafnuc odpad!

Klišé, vykrádačky, neustále hraje tklivá či heroická hudba, nuda, hnus. Upraveno po finální epizodě: Zabít všechny, ukřižovat scénáristy, Spielberga, předtím je hodiny bičovat, ostatky spálit, zahrabat na neoznačeném místě, posypat vápnem a potom teprve si vypíchnout oči. A furt by to ještě bylo málo. ()