Scream

• USA Scream: The TV Series (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (více)

Série(3) / Epizody(29)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Pajky3

1. série Já jsem z toho hodně na rozpacích. Stejně jako když jsem se poprvé doslechl o tom, že bude seriálová verze Scream. Část mě si to přála, protože vyrůstala na filmech a považuje je za kultovní a "bude skvělé mít další Vřískot", druhá část to přesně ze stejného důvodu odmítala. Čím víc se blížila premiéra, tím skeptičtější jsem byl. Oni změní masku? Proč? Oni u předělávky slasheru prohlásí, že chtějí co nejvíc přeživších? Ví, co znamená slasher? Ale i tak jsem se do sledování pustil. A nakonec jsem vlastně asi dostal zhruba to, co jsem čekal a je to pro mě vcelku zklamání. A přitom to začalo tak skvěle, ta úvodní scéna (Nina v bazénu) mě nalákala, ale pak už to bylo jen horší. Nechápu snahu seriálu vyšlapat si vlastní cestičku a vytvořit si vlastní mytologii, ale přitom se ohánět názvem Scream. Jako zastánce Ghostface nikdy nepřijmu novou masku, ale musím nechat, že ta rozhodně nebyla tím nejhorším, co seriál nabídnul. Postavy jsou pro slasher skvěle napsané, protože všem přejete rychlou smrt, jenže se jí ve většině případů nedočkáte. Jedinou, kterou jsem si oblíbil je Noah, protože co se týče filmových mouder a hlášek, tak vcelku solidně sekunduje i své filmové předloze (Randy). Na můj vkus se tam málo umírá/vraždí a ani uspěchané a přeplácané finále to nijak nezachránilo. Co se týče vraha, tak musím přiznat, že to mě překvapilo. Já bych tak strašně rád, aby to bylo lepší a třeba bude. MTV si objednala druhou sérii, tak jsem zvědavej, co si do ní připraví. Už teď totiž vím, že jim na to zase skočím a budu se dívat, protože se to jmenuje Scream... *** 2. série Druhá série má pár pozitiv a pár negativ. Pozitivně například vidím pojmenování epizod, které odkazují na horory, naopak negativně využití "Carrie" scény, předělává se tady Vřískot, no ne? V první sérii mi vadilo, že se málo umírá a ve druhé je to snad ještě horší, protože podstatné postavy neumírají vůbec. A nebezpečí pro Emmu a Audrey mi přijde strašně falešné a směšné, protože víme, že se jim vůbec nic nestane. Finále je přehlednější a ucelenější než loni. A tentokrát mě vrah nepřekvapil, naopak mě překvapila úplně poslední věta série a solidní přihrávka na sérii třetí. Bude však stát za to? *** 3. série S odstupem několika let vyšla třetí řada a ještě o něco později jsem se dostal k tomu, abych se na ní podívat. A vědět, čeho se dočkám, tak se ani neobtěžuji. To, že nemá nic společného s předchozím příběhem vůbec nevadí. Problém je, že vůbec nestojí za sledování. Ano, maska Ghostface se vrátila, ale to je asi tak jediné pozitivum. Postavy nejsou vůbec zajímavé, atmosféra tomu úplně chybí a celá zápletka byla opravdu slabá. V porovnání s předchozími řadami je tahle naprostou ztrátou času. ()

Mr.Ripley

1. série: Překvapivě kvalitní tribute, jak původní sérii tak slasher žánru jako takovému. Nechybí nutná dávka sebeironie a stylizace, jež využil Craven ve čtvrté části. Tvůrci si poměrně vyhráli s rozdělením slasheru a jeho pravidel do formy seriálu. Paradoxně titulní scream queen je z celého obsazení ta nejméně zajímavá, zatímco na většině postav se scénáristé vyřádili. Zastánci subžánru si tak přijdou na klasické atributy v moderním sebeuvědomělém pojetí. Jediná výtka jde k závěrečným epizodám. Čekal jsem větší tah na branku a napínavější zúčtování. Kolem a kolem se, ale stále jedná o solidní jednohubku. 70% _____ 2. série: Tvůrci šli s nároky dolů a pravidla nastolené v minulé sérii sami porušují. O klasických pravidlech žánru nemluvě. Druhá série se vykašlala na překombinovanost a servíruje v podstatě úplně to samé co v minulé sezóně, jenom s větší porcí krve a snahou o budování mytologie kolem hlavního padoucha. Nicméně slabé finále, vývoj hlavní scream queen hozen do koše (Ema byla naprosto nesnesitelná) a navazující halloween speciál to nijak nevytáhl. Stále se ale jednalo o příjemnou jednohubku. O potvrzené reboot "třetí řadě" mám obavy. 60% ()

Copacabana

Ani neviem, prečo som tak dlho váhala s pozretím, pretože nový Scream mi pripravil veľmi príjemné prekvapenie. Nebojím sa povedať, že pre mňa patrí medzi top 3 hororové seriály dneška - Bates Hotel, Scream a American horror story. Som naozaj spokojná so všetkým, čo tvorcovia pripravili - originálne vraždy, napínavý dej, školské prostredie, výborné hlášky. Jedna za všetky - "Neandertálci boli najprv lovci a zberači, neskôr v jaskyni objavili ako založiť oheň, oheň vrhol tiene, mihotajúcich tieňov sa začali báť a odvtedy sa začali ľudia strašiť." Na každý nový diel sa fakt teším ako malé dieťa, pretože identitu vraha sa darí bravúrne zatajovať. Vrážd môže byť z istého pohľadu pomenej, keďže "oheň slasherov horí rýchlo a jasne", no sú podľa mňa načasované tak akurát, kým si človek stihne vytvoriť vzťah k tej-ktorej postave a v tom príde k jej zavraždeniu, dodá to zabíjaniu ešte väčšie grády. ()

cocrHeLL

Co k tomu dodat... zpočátku to vypadalo velmi slibně, ale následně to přišlo - prostředí americké střední školy, žvásty o ničem (ještě jednou uslyším "I will protect her", "I need to protect her", "Because I have to protect you", tak mi pukne poslední mozková buňka, která mi zbyla z druhé serie), malicherné problémy puberťáků, hudba snad vyhrabaná z top10 young adult music chart 2015–2018, atmosféra dobrá pouze když puboši drželi hubu a nehrála hudba... vůbec netuším, jak je možné, že jsem se takhle sebetrýznil celé 2 série. Nejspíš jsem měl potřebu získat inspiraci pro nějaké sebevražedné litanie. Upřímně, byla tady tendence dát tomu malinko vyšší hodnocení na základě některých scén, ale velmi rychle jsem se rozmyslel, protože veškerý koncept by se vešel do dvou hodin kvalitního mordu. Aby to mohlo mít kvalitní seriálovou podobu, ten koncept by musel být mnohem rozsáhlejší a bylo by nutné nevkládat jej jen do posledních minut dílů a zbytek lepit sračkama, jako zbytečné nahánění, romantika, bubáci ve snu, ... Suma sumárum, první série jakž takž působila ještě v pořádku, ale v druhé sérii už toho bylo přespříliš - pod váhou času stráveném u seriálu byly otravné postavy otravnější, mizivá atmosféra mizivější, young adult music infantilnější, puberťáské romantischen problemen častější a všichni, co se museli "protectovat", se "protectovali" ještě usilovněji. ()

viperDavid

Pilot je vlastně takový hlavní vstup do světa vřískotu jako hoznáme. Nic zvláštního tam nehledejme, je to prostě klasický první díl, ale to vůbec nevadí, protože vřískot vždycky byl a bude suprovej. Pochopitelně že teen holky musí být modelky..hlavně ta první ubodaná. Po deseti dílech, se drama nekonalo, celkem předvídatelný hlavní vrah, ale mnohem zajímavější konec, než jsem si myslel. Možná se dočkáme pokračování, těším se ()

Yoda sama

Miestami vychytralé filozofovanie a odkazy prebil fakt, že to bola ubíjajúca telenovela. Keby som chcel Vreskot v novátorskom kabáte, pozrel by som si štvorku. ()

hroubek

S01 - Málokdy se stane, aby Vám seriál skrze postavy řekl, jak ho máte vnímat, jak ho sledovat a co si doplnit, aby jste všechny ty narážky pobrali. A přesně tohle udělá seriálový Vřískot. Není to sebe parodie, na tu je seriál až moc chytrý, a stejně jako filmový Vřískot i tady si hraje s tím, že diváci a i samotné postavy znají pravidla žánru. Hra začíná a my se můžeme bavit, nad klišé hororů, desítkami pop-kulturních odkazů a to nejen na horory, dobrým příběh, zajímavými postavy a docela fajn zvraty. Je to hodně fajn, tempo seriálu je dost dobré a má to slušný spád. Jediné co mě při sledování mrzelo, bylo to, že seriál má deset dílů, ale bohatě by mu jich stačilo osm. V půlce je seriál dost natahovaný, spoustu věcí nedává vůbec smysl a postavy dělají všechno proti logickému myšlení a vůbec nepřemýšlí(je to sice horor, ale občas by mohly používat hlavu a zamyslet se co právě dělají, nebo proč to dělají, když mají na výběr). Jako celek je seriálový Vřískot slušná a zábavná podívaná, která je dost dobrou poctou filmovému Vřískotu. PS: Velmi potěšilo, že si vzpomněly na Wese Cravena. S02 - Svěžest první řady je pryč. Chybí výrazný moment překvapení a to přešlapování na místě a hloupé zvraty fakt naštvou. Přesto nelze říci, že by to byla taková pohroma jaká se po přečtení prvních vět může zdát. Jen to není tak fajn jako první řada. Tvůrci měli až moc velké ambice a ty jim teď podřezávají větev, na které stojí. Je to škoda, protože v několika nejlepších momentech seriál předvede, že na to má a občas má hodně zajímavé nápady a nebojí se dostát slovu slasher. Herci jsou v pohodě a hrají v rámci možnosti a rozhodně odvádí slušnou práci, která neuráží. Jako oddechový seriál to pořád ujde a nijak to výrazně neuráží, jen mě prostě mrzí, že po první sérii, kterou měly moc dobře rozjetou to spadne do takového neslaného průměru.Jak už jsem psal: škoda. ()

Mishqo

60-70% ... Jemne nahlúple a zbytočne naťahované. Sám Noah trefne v úvode prvej série poznamenal, že robiť zo slasherového hororu seriál nemá zmysel. Ale na druhej strane, milujem slasherové horory typu "kto-je-vrahom" a neskutočne milujem pôvodný Vreskot. Navyše, je tu dobre využitý potenciál dnešných technológií pre vraždiaceho maniaka (easy as ever) :D ()

Wade

Tahle hra na vraha v seriálovém podaní nakonec nebyla úplně tak špatná. Některé epizody mě fakt bavili no některé skoro vůbec ,ale celkově nakonec po zhlédnutí 2 sérií musím dát silné 3 hvězdy. A maličkost nakonec ve druhém díle jsem si napsal na papír 3 jména kdo by mohl být vrah a překvápko hned 2 jsem trefil tedy jak vraha z 1 tak i 2 série. --Třetí série pohřbila celý seriál a celkové 3 hvězdy nechám jen proto, že jí ignoruji . -- 1.série 3/5 -- 2.série 3/5 -- 3.série 1/5 --Celkově 3/5 --- 5/10 IMDb ()

Jaro.Krafcik

Keď sa tak zamýšľam posledná séria bola asi najlepšia aj keď tie ohlasy divakov sú biedne. Mne sa páčila najviac, konečne originálna maska aj keď tie postavy fakt nič moc ale to aj v prvých dvoch. Celkovo ale tento seriál hodnotím ako čistý priemer. A filmom sa určite nevyrovná. 3* ()

jefff

Mám rád sérii Vřískot, ale seriál mě nechytl a nebavil. Obzvlášť herci byli otřesní a celkově to působilo lacině a bez nápadu. ()

Babous

Jasně, je to od MTV, ale možná právě díky tomu to má tu jedinečnou béčkovou atmosféru teenagerských vyvražďovaček. Povinné kulisy jako střední škola, namakaní sportovci, sexy intrikánky, holky, co si u učitele literatury vylepšují studijní průměr mimoškolními aktivitami - a samozřejmě vraždy navrch. Není to nic, u čeho by se asi většina hororových diváků bála, ale ta šablonovitá atmosféra je zde skutečně využita v dobrém slova smyslu. Koneckonců, jeden z hlavních hrdinů si hned v první epizodě dělá legraci z toho, že vyvražďovačky (slashery) nejde zpracovat jako seriál. Takže pokud to berete jako zábavnou ironii, myslím, že si Vřískot jako tv seriál užijete mnohem víc, než když od toho čekáte prvotřídní horor. ()

samuele

Nenápadná seriálová jednohubka ktorej nechýba dej, spád, ani tínedžerská "aróma". Bavil som sa, síce nie dokonale, ale bavil. ()

Corpsegrinder

Filmy rád nemám ale tohle mě příjemně překvapilo. Pohodově to utíká a většina postav je tak nepříjemná že si i vraždy užijete. Vyniká především šprt a jeho hororový proslovy. Snad se to dál nedokurví. ()

ThomasCrown

Prvé dve časti sú Vreskotom, ďaľších osem sa zrazu zmení na Pretty Little Liars aj s SMS-kami, sledovaním, odkazmi, záhadami, kto má akú minulosť a vatou okolo a posledné dve časti sú návratom ku slasheru s kvalitami a nečakanými zvratmi Vreskotu. Tešil som sa na tento seriál, preto je škoda, že sa nechal zlákať módou dnešných kvázi thrillerov pre mladých. ()

Mimomisu

Na papíře to znělo jako blbej nápad a ještě k tomu od MTV, ale...Po první sérii slabší 4 hvězdy, hlavně za snahu. Má to své silné i slabé momenty, slušné tempo, odkazy a pomrkávání relativně fungujou, ale filmům se v tomhle samozřejmě nevyrovná. Není důvod, proč by měl seriál inspirující se filmu starým dvacet let fungovat ve všech směrech stejně. Ústřední příběh funguje, rozuzlení je jen polovičaté s návnadou na druhou sérii, což je víc, než v pořádku a 10 dílů je akorát na to, aby si to udrželo tempo. Jediné, co zamrzí je přehrávání některých postav, ze kterých se pak občas stávají karikatury šustící papírem a trošku moc MTV feeling. (1. série) ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (více)