Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

andy60

Nejsem fandou marvelovek a epických příběhů o cestování v čase apod. Prostě mám dojem, že už jsem z toho vyrostl. V pubertě bych byl možná nadšen, dnes jsem se vyloženě pronudil až k vytouženému konci. ()

mikla

A viete že je Temný svet ešte lepší film ako ten prvý? Je to prepracovanejšie, nadvazuje na AVANGERS...hlavný hrdina ukazuje ovela vačší charakter ako v prvom filme. Natalia Portman je pre mna aktuálne top herečka a aj po výkone v tomto filme. A teraz prejdime k tomu, vdaka komu je tento film, ale aj celá táto séria úspešná. LOKI. Pre mna najlepšia záporná postava súčastnosti. Je priam obdivuhodné ako ho dokáže jeho predstavitel zahrať..ako z jeho očé srší tá nenávisť...proste toto sú hlavné dovody prečo je tento film lepší ako ten prvý, samozrejme chýba Nick Furrey na konci ale ja dúfam že aj AVANGERS sa dočká pokračovania a že LOKI bude zase hlavný záporák ()

martan1

První film se mi ještě líbil, ale tohle už na mě byla přílišná "fantasmagorie", což by ještě snad tolik nevadilo, jen kdyby to nebylo celkově tak slaboduché.... hlavně to závěrečné "vyvrcholení" mě málem uspalo, a to je už co říct, ale takovou trapnost jsem už poměrně dlouho neviděl. Taky mě strašně trápí, že sice v Asgardu měli protiletadlovou obranu hustší než Němci nad Berlínem, navíc děla jak ze Star Wars, ale pěchota bojovala s meči.... logika?, a navíc se to k sobě dohromady ani trochu nehodilo... 45 % (o 10 % víc jen kvůli Natalii :D) ()

stuj

Pěkné fantasy. Od dvojky jsem čekal klasický pád dolu, ale ten kupodivu nenastal. Jednička sice asi byla trochu lepčí, ale co. Možná to bylo prostě jen tím, že zapůsobila jako první. Thor se mi líbí ze všech avengerských záležitostí nejvíc. A milým překvapením bylo i pár opravdu povedených, nečekaných vtípků. Též finální bitva, která má být mega a pompézní a miliarda výbuchů atd. byla fórkama odlehčená. To bylo hodně sympatický. :) Jsem zvědav, jak dopadne trojka. ()

Ferguson

Je to trochu lepší než jednička, ale opičení se po Star Wars je do nebe (asgardu) volající. Natalie si dokonce střihla snad stejnou scénu vyznávání lásky na balkoně s výhledem do galaktického města u moře jako v Klonech. Tam snad jen digitálně vyměnili Haydena za Chrise. ()

Janec82

Hodně zklamaní už jenom, že z A.Hopkins udělaly senilního dědka. Jo jasně je třeba nějak svazat děj z ostatnímy filmy, ale proč obětovat kvalitního herce. I když sleduji aspon častečne souvisejici filmy musím dat 3* ()

Soundwawe

Překvapivě zajímavý, svižný a vtipný biják s celkem dobrým příběhem a trochu otevřeným koncem (kde je Odin). Těch náhod je někdy až trošku moc, třeba když zrovna Natalie Portman najde Aether a taky důvod se znova setkat s Thorem. Thor u mě válel, po puštění Lokiho z vězení jsem se dočkal kopce srandy a celkem zajímavý bojový scénky, hlavně na konci. Celkem nevýrazný vedlejší postavy, ale pět hvězd to za příjemné překvapení zaslouží. ()

LeaFF

trochu mi chyběla Thorova pýcha a jeho mluva z časů minulých, jak tomu bylo v jedničce, ale pořád je BOŽÍ. ()

Pollini

Moje žena říká, že to bylo průměrný a já musím souhlasit. Velké nafouknuté zachraňování vesmíru, které zvládl prakticky jeden Assgard, ačkoli bojoval proti Étheru, který disponuje supergalaktickou megamocí. V Avengers měla skupina "polobohů" co dělat, aby zlikvidovali jenom Lokiho. Užila jsem si ale Thorovu velezradu a proskakování červí dírou mezi světy. ()

jakubesd1

Film ktorý je nutnosťou natočiť vzhľadom na finálne súboje ktoré ešte len pridu... Ale kdeže . Kvalitné spracované sci-fi od Marvelu .. to sa dalo čakať . Čo sa ale nedalo čakať to je trošku povilepšená scenaristika . To ma naozaj zaujalo najviac .. a myslím si že pridali trocha narozdiel od prvej časti trocha viac humoru ako sme zvyknutý ()

Socirel

Thorova stará přidrzlá osobnost, která mě v prvním filmu bavila nejvíc, se kterou objevoval kouzlo země je nenávratně pryč a místo toho je to jen obyčejná lovestory která se zvrtne v záchranu galaxie před bandou elfů se špičatýma ušima. ()

hynek1983

Neviem o tom, že MARVELS má licenciu na Star Wars, ale asi má, lebo toto sa k tomu veľmi približovalo. Herci ako tak... Nebyť Malekitha a tej ich elfštiny (tá bola vynikajúca), tak dam hviezdy len dve... Inač to bola čistá nuda... ()

darius1706

Tohle nemohlo být myšleno vážně a nadsázka to nebyla. Tak co to sakra bylo... Nevím. Asi kvůli teenagerům tam musí být vždycky nějaká slepice v pletený čepici, která je ale náhodou ohromně inteligentní (ehm). Natalie se pořád ještě nenaučila hrát. No a že tam lítal nahatý Stellan, to už musel vymyslet úplnej magor. Chjo, prostě se to nepovedlo. Tak jsem jen zvědav, jestli podle legendy v posledním díle Thor opravdu padne, to je asi tak jediné, proč se asi podívám i na poslední díl (jasně, že kvůli prachům musí být rozdělené na dva). ()

Diegoo 23

Dost jsem přemýšlel, kolik hvězd si zaslouží toto lepší provedení Star Wars, chtěl jsem to nechat na třech, ale opět geniální Loki mě přemluvil tu jednu přidat :)))) ()

JamesR

Po nějaké době jsem opět shlédl Thora a znovu jsem byl nadšen z toho, co jsem dostal. Příjemnou a koukatelnou nálož humoru, akce, příběhu, napětí a hlavně Lokiho! Thor se vrátil a je mnohem moudřejší a rozumnější než před Avengers, což je dobře. Příběhu také podle mě velice svědčí, že se z naprosté většiny místo na Zemi odehrává v Asgardu. Také výkon Natalie Portman je ještě lepší než v minulém Thorovi. Prostě kombinace všech těch faktorů dělá z Thora 2 skvělý film, na který se vždy rád podívám znovu. A přítomnost Christophera Eccelstona byla pro mě příjemným překvapením. Pro mě jsou to dva spojené sci-fi světy. ()

Ganka

Při začátku velmi podobnému Pánu Prstenů jsem začala mít obavu, že se bude jednat jen o lacinou vykrádačku. Místy mi to zase připomínalo Star Wars, pak to přešlo do nějaké hororové pseudofantasmagorie. Od začátku mě film nebavil a čekala jsem, kdy konečně přijde TO a bavit mě začne. Ani sexouš Chris, krásná Natalie ani lítající kladivo to nezachránili. Onen moment nepřišel a já prožila 112 minut průměrné nudy plné nablýskaného brnění a efektů, za které by se nemusel ani podprůměrný filmař stydět. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)