V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

JohnCZ

Už ani zdaleka ne tak "creepy", jako jednička. Zlo se nám zformovalo do konkrétní formy, která nikdy nebude tak strašidelná, jako strach z neznáma. Druhá polovina se překlopí pomalu až do temné fantasy, avšak s velmi dobře promyšleným dějem obohacujícím nevysvětlené momenty jedničky. Nebál jsem se, ale bavil jsem se výborně. ()

corpsy

Čakal som, že ma James Wan tento rok so svojimi opusmi THE CONJURING a INSIDIOUS:CHAPTER 2 prevalcuje a ja budem musieť zmeniť rebríček svojich najobľúbenejších hororov. Nestalo sa. A najviac ma to mrzí pri prvom spomínanom. Čo sa týka CHAPTER 2, dával som mu tým pádom nádej na reparát. A aj tak nič. Strašenia je tam po k.k.t., ale slabej až malej intenzity a len minimum scén dokáže udrieť diváka po ksichte. Wan sa mohol rozlúčiť so svojím pôsobením v tomto žánri údernejšou peckou, ktorej veľmi nepomáha ani temná kinosála. Uvidíme ako sa jej bude dariť v prítmí obývačky. Vyššie hodnotenie za atmošku, hudbu a otvorený záver. ()

Skrk

4x málem zástava srdce na místech, kde to od Wana nejméně očekáváte. Rozhodně lepší než The Conjuring. __ Nízká hodnocení a hejty nechápu. Asi se na Insidious 2 dívali při denním světle a bez zvuku. ()

liquido26

Musím říct, že dvojka se povedla stejně jako jednička ... tedy zajímavý hororový příběh s několika lekacími místy a pěkně rozpracovanou background story a opravdu šíleně úchylným hlavním záporákem, tedy duchem :-D Líbilo se mi typově přesné obsazení hereček na role mladých Elise a Lorraine. ()

PauloZ

Místy jsem udiveně kroutil hlavou a zároveň se totálně tetelil nad tím, jak dokonale dokázal Wan naroubovat dvojku na jedničku, všechno geniálně skloubil a vytvořit tak celek, kdy si bez dvojky nedokážu představit jedničku a opačně. V hororovém žánru tahle dvoudílná a kvalitativně velmi vysoká libůstka snad ani nemá konkurenci. Možná tohle byl vrchol Wanovi hororové filmařiny a po F&F 7 se k tomuto žánru nidky nevráti. Každopádně po sobě zanechal výborné kusy a nachystal si výborně pro potenciální 3 díl. Plný nedám jen kvůli absenci poctivých lekaček, které jednička štědře rozdávala. Ale jinak velmi dobré a pekelně dobře napsané! ()

DEXTER099

Pokračování vcelku úspěšného filmu je pro mě trochu slabší než první díl a přišlo mi to spíš jako dojení z úspěchu prvního dílu,ale na druhou stranu pořád to není o tolik horší co by člověk po tom co píšu jako důvod realizace dvojky čekal.Sice jsou tam i momenty na odlehčení ,které mi spíš překážely ,protože se mi to do tohoto žánru prostě nehodí ,ale jako celek je příběh pro mě určitě slabší,ale co se týče hereckých výkonu nebo atmosféry snímku tak o tolik pozadu s prvním dílem není ba naopak tu oproti jedničce vyniká Patrick Wilson,ale to je jedině plus oproti jedničce jinak je to celkově o chlup pozadu než Insidious 1.Takže za mě celkově 77% a slabší čtyři hvězdy. ()

Marsik

Dal jsem si hned po jednotce pokračování a jak jsem u jedničky zvedal procenta a byl spokojen, tady už jsem tolik spokojen nebyl. 69% ()

hous.enka

Připadala jsem si jak Mr. Bean v kině - jenže mi bohužel chyběl ten kelímek od popcornu... Insidious 2 jsou mým prvním hororovým kino-zážitekem, který měl takovou sílu, že jsem zbaběle přivírala oči, krčila se v sedačce a při lekačkách jsem se ani nedýchala (facka od ducha, všechno takové to pomalé otáčení, pohledy mrtvých...). Už jednička se mi líbila, ale dvojka tomu celému dává nový rozměr - pro mě je ještě strašidelnější, ještě propracovanější (výborný návrat k jedničce s otevřenými dveřmi - to mě prostě dostalo), ještě vtipnější (oproti jiným si myslím, že součástí hororu by měly být scény, kdy máte šanci si vydechnout a zasmát se) - no zkrátka super. Jen mě naštvalo, že film v kině začínal snad o dvacet minut později. Filmu Insidious 2 dávám plných pět a těším se na další kapitolu. ()

schizmo

Komu se líbila jednička, tak bude zřejmě spokojen i s jejím následovníkem, ale každý byť jen trochu znalý podobné problematiky s normální dávkou soudnosti, to bude muset chtě nechtě odzívat. Snímek částečně pokračuje tam, kde předchozí díl skončil, z druhé části poodkrývá věci minulé, avšak nosné atributy, na které jsme byli zvyklí, zůstaly. Jde především o zdařilé lekačky (jedna je fakt monstr, kdy celé kino poskočilo i se sedačkama :D), balancování mezi realným a záhrobním světem (ten je pak opět trošku teatrální a technicky notně odfláklý) a zlehčování situace v podobě dvou paranormálních výzkumníků, kteří plní do puntíku roli solidních autistů. Dál už je to jen neuvěřitelný recyklát mnohokrát reckylovaného bez jediné špetky vlastní invence, ke konci už trošku chaotický a nesmyslný děj, který jen prohlubuje pocit nedotaženosti a nekomplexnosti (tak jako dalšího Wanova filmu The Conjuring). Pro mě je tohle jen další, jak na běžícím pásu vyráběný, neosobní, ale masově dobře fungující zástupce jednorázové zábavy, model 2013. ()

ledzepfan

Kurvadrát doprdele-to si tu ze mě děláte čurinu nebo co? Tohle, že je ten horrorový mástrpís od toho údajného horrorového poloboha? Tahle slátanina? Horrorová popkultura se řítí nadzvukovou rychlostí do žabích sraček, když jsou tyhle Wanovy kokotiny považovány za její vrchol. To si jako nikdo nevšimnul, že ten-na jedničku křečovitě a překombinovaně naroubovaný příběh-vlastně nedává moc smysl? To si do hajzlu nikdo nevšimnul, že minimálně třetina záběrů působí jak z českých televizních inscenací osmdesátých let? Nikoho nezarazí, že v těchhle sterilních Wanovkách se vlastně neumírá(tady chcípne v přechodu z jedničky do dvojky jedna babka a ta se tam stejně pak zbytek filmu s ostatníma vybavuje, běhá a pomáhá jako by se nechumelilo)..??! Kde je sakra hrůza, strach, atmosféra, zlo?? Tohle je jen obludně vyhypovaná trapnost pro davy středního proudu. Carpenter, Cronenberg a spol si musí doma v slzách-ze vší té frustrace-řezat žilky. Takhle chcípá horror-v agónii trapnosti, sterility a průměru!! ()

jarkolar

Za mě o něco horší než jednička, ale pořád hodně silnej a napínavej horor. Hlavně ta vyšetřovací část mě bavila. ()

maddy

Síce v „magický hororový dátum“ piatok trinásteho, ktorý je ako stvorený na hororovú návštevu kina mi to nevyšlo, ale v ďalšie dni mi už Insidious neušiel ani omylom. Chapter 2 totiž nič nedlží svojmu názvu a je skutočnou druhou kapitolou, zároveň prequelom aj sequelom prvého filmu a vo výsledku tvorí jeden zmysluplný ucelený príbeh. Začína presne tam kde predchodca skončil a ďalej rozvíja celú načatú mytológiu, preto určite neodporúčam pokračovanie pozerať bez znalosti prvého Insidious (ostatní by si však pre istotu mali tiež osviežiť pamäť). Nepohybujeme sa totiž astrálnym cestovaním len v rôznych dimenziách (náš svet / „The Further“ – svet duchov), ale cestuje sa aj v čase (od dávnej minulosti – detstvo postáv / do nedávnej minulosti a konkrétnych scén z prvého filmu). Moje obavy, že Wan príde len s omletou variáciou už videného sa nakoniec vôbec nenaplnili, a vo výsledku sa z pokračovania vyvinul skutočne do najmenších detailov premyslený príbeh, ktorý vynikajúco vypĺňa určité medzery z jednotky. Zo začiatku môže dej pôsobiť zbytočne zmätočný, nakoľko sa tu rozvíja niekoľko separátnych línií (pátranie „ghostbusterov“, samotné dianie v dome Lambertových, objasňovanie minulosti s „dámou v čiernom“ a pod.), avšak vo výsledku je film ucelený a aj bez toho aby mal divák pocit, že mu boli všetky informácie naservírované „ako na podnose“ bez nutnosti zapojiť mozog sa dopracuje k prehľadnému zakončeniu. Wan tak mimo iného dokázal aj to, že v hororovom žánri sa dá prísť s pokračovaním, ktoré nie je zbytočné, hlúpe a ktoré len neparatizuje na populárnom názve, čo je problém väčšiny hororových sequelov. Štýl filmu je taktiež mierne odlišný od predchodcu, čo môže byť pre niektorých divákov menší problém. Samotného strachu tu je totiž pomenej ako v prvom diely a aj ľakačky nie sú už také prekvapivé (čo neznamená, že nefungujú! minimálne jedna, dve sú na poriadny infarkt). Wan tento krát vsadil kartu skôr na dravé tempo, ktoré od úvodných minút ani na chvíľu nepoľaví a servíruje jednu znepokojivú scénu za druhou. Nezastavuje sa pri riešení zbytočných rodinných problémov, ale ponúka doslovnú nepoľavujúcu hororovú jazdu počas celých 100 minút. Čo mi nanajvýš vyhovovalo bol aj fakt, že do dimenzie duchov, ktorá mi v prvej časti prišla výrazne slabšia v porovnaní s predošlým dianím, sa tu dostávame až v samotných záverečných 15 minútach a kulisy a masky už nepôsobia tak béčkovo (viď napríklad kopytá v Insidous Chapter 1). Na rozdiel od jednotky Wan do pokračovania pridal aj osviežujúcu humornú vložku v podobe „lovcov duchov“, ale nie do takej miery aby brzdila dej a narúšalo hororové dianie, ale v pár scénach poteší trefné odľahčenie situácie. Nechýba ani v súčasnosti populárny „found footage“ look v niektorých momentoch. Samotný záver si šikovne necháva pootvorené dvierka k prípadným pokračovaniam, ale zároveň hlavný príbeh uzavrie a tak nemá divák pocit zbytočného naťahovania. Všetky tieto aspekty robia z Insidious 2 plnohodnotné pokračovanie, ktoré ma navyše osobne potešilo aj tým, že konečne som mal pri „duchárskom horore“ pocit, že dôvod prečo sa deje celé to strašenie má svoj zmysel, či už je to mysteriózne hranie na klavíry, samovoľné zatvárania dverí, búchanie o stenu a pod., všetko je vysvetlené. S týmto som mal mierny problém pri nedávnom (taktiež výbornom) The Conjuring, ktorý síce fungoval, ale (pozor malý SPOILER) prečo k posadnutiu nedošlo už v úvode, ale muselo sa tam (síce efektne ale...) hodinu tlieskať rukami a búchať skriňami je na zamyslenie (KONIEC SPOILERU). Záverom tak obrovská hororová spokojnosť: pokračovanie, ktoré prekonalo už aj tak vynikajúci prvý diel a ešte dokázalo prekvapiť aj niečím novým v rámci sequelov. Laťka bola nastavená veľmi vysoko, ale aj v porovnaní s prvým Insidious, aj s tohtoročným Wanovým megahororovým letným hitom The Conjuring je Chapter 2 ešte o level lepší horor. CELKOVO: 4,5* () (méně) (více)

agentmiky

Myslím,že dvojka byla o malinko,říkám jen o malinko horší než jednička,protože byla celkově trochu méně strašidelnější.U jedničky jsem se chvílemi balil do deky a tady se to ani snad nestalo.To nic nemění na tom,že film se tvůrcům povedl a mně se velmi líbil.Znovu to tajemno,skvělá hudba,při které vám stávají chlupy na těle.Zajímavý konec.Výborné herecké výkony,tedy především Patrick Wilson zahrál roli posedlého otce brilantně.Chtěl bych vědět,jak bude vypadat třetí díl,protože nevím,co si mám pod tím představit.Uvidíme,možná budeme opět překvapeni a doufám,že mile.Hodnocení:75% ()

LV.Helter

Diametrálne odlišné ako prvý diel. INSIDIOUS 2 obsahuje spektrum ľakačok, pri ktorých si človek nemože vydýchnuť, avšak polovica s ních je dopomahaná hudobným podkladom. V jednotke ak ste to videli, tak ste sa zľakli. Tu to neplatí. Takže je to menšie sklamanie, ktoré vás poteší. Hlavne už sa tu nedá čuchať komornosť a hlavne "lacnosť" celého filmu. To sú asi jediné negatíva. Strach a napetie vás tu rozožere ako pri väčšine Wanových filmoch. Je to silnejšie demonické a stále je to "tribute oldschoolovká". Už od začiatku to začne a neprestane. Priznávam sa, že pri jednej scéne ma zabolelo srdce, čo sa pri podobných filmov nikdy nestáva. Nadhotený Conjuring zostáva pre mňa veľkým sklamaním, zatial čo Insidious 2 od čoho som málo čo čakal ma príjemne prekvapil.. ()

Praxis

Chytré propojení s některými scénami původního Insidious. Dvojka velmi zdařile doplňuje mytologii, kterou jednička nastolila. Strašidlákování tady není tak výrazné a prim tu hraje hlavně objevovací linka staré paní alias Parkera. Možná by nestálo za věc snížit podíl nudných procházek ve vybydlených barácích a svícení na zdánlivě nudné stěny, trošku film zakrátit a palba na branku by byla určitě výraznější. Astrální scéna navíc nudila snad ještě více, než předchozí. Nicméně herci si všichni hraní užívali včetně hlavního sviňáka Patricka Wilsona. Za mě 75% ()

ivishka

Vzhledem k tomu, že můj dojem z prvního dílu byl velmi silný, zanechal ve mě touhu dozvědět se, jak se bude příběh dále vyvíjet. Aniž bych po pokračování této série nějak pídila, intuice mi napovídala, že nezůstane jen u dvou dílů. Nad žádným jiným hororem jsem si nikdy tak nepotrápila mozkové buňky, než nad tímto. Kdo koho zabil, co jaká postava v předešlém díle dělala a proč - a spousta podobných záludných otázek mi běžela hlavou. Je pozoruhodné, že tvůrci dokázali udržet stejnou, ba i intenzivnější poutavost snímku a tím si zasloužili velký obdiv (a nejen můj). Nikdy mě nepřestane bavit dívat se na podobně natočené snímky (ovšem v žádném případě o samotě), kde je vše tak trochu jinak, než se vám na první pohled zdálo. ()

MICHAEL73

Nevěřil jsem tomu, ale Wan dokázal to znovu. Dokázal vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, postavy a prostředí typické pro horor, kde to všechno spolu krásně funguje. Nejlepší, bych řekl je ta skvělá návaznost s prvním díle, pokud se někdo podíval na druhý díl a první neviděl, tak se pravděpodobně v ději ztratil. Stejně skvělé jako první díl. Málokdy se druhý díl povede stejně jako první, ale tohle je ideální příklad. ()

golfoxovox1

Viděno na FF v Chotěboři, tento film se z těch půlnočních na festivalu asi nejvíce držel žánru horor... Funguje hudba z nelibozvučných zvuků Josepha Bishara, funguje příběh a režie a především - i herecké výkony jsou uvěřitelné... V tomto hororu existuje šance, že se budete bát, či občas leknete... Navíc oceňuji poměrně geniální navázání na jedničku, film rozhodně nepůsobí jako nastavenina, což je jedině dobře :-) Doporučuji ;-) ()

GodComplex

Dobry, dobry, kvalita stale na stejne urovni jako jednicka, mozna i o neco vys, protoze to krasne kompletuje puvodni pribeh, navic se mi strasne libi vizual Jamese Wana, ale se score je nutne se krotit, protoze je to v podstate uplne to same v blede modrem. Je to presne mezi 3 a 4*. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Wan je šikovný remeselník, vie narábať so špeciálnymi efektami ako málokto iný. Schválne klame kamerou, odostrieva filtre a servílne pracuje i v minimálnom priestore, akoby v ňom žilo celé pohrebisko duchov - čiže chytá diváka do pasce. Obsahovo znova fádne, zbehlejšieho fanúšika môže otravovať akási dejová serióvosť celého žánru. Kapitola 2 je v zásade typickou dvojkou. Slabšou, skratkovitejšou, obohratejšou. Analyzuje udalosti z jednotky, ale stopážou nemá už čo ponúknuť. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012