Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

kubeba

První řada se docela dala tak na 3*, ale ta druhá je otřesná hovadina! Hodnotím tedy obě řady dohromady a musím srazit hvězdu, ne-li dvě. ()

Benzinka odpad!

:( česká seriálová tvorba mi fakt začíná vhánět slzy do očí....EDIT (14.10.2013) - tak sem opět kouknul na jeden díl, utřel sem zvra*ky z koberce a musím odebrat i tu jednu poslední hvězdu, kterou jsem dal...Víc k tomu nemám co říct... ()

zuzzuli

Je to nejlepší seriál, který jsem kdy viděla. Milý, hezký a spolu s ním jsem strávila krásné chvíle u televize. Doufám, že nakonec bude pokračování, přestože to zatím na to nevypadá.Skvělé herecké výkony a navíc moji oblíbení herci v čele s Ondřejem Brzobohatým, Kristýnou Leichtovou... ()

andysek88

No není to úplně nejhorší. Ale ta Jandová, tvl, to je utrpení. edit: Omyl! První série není úplně nejhorší. Druhá a třetí série je čisté zlo. Nejvíc mě vytáčely zakomponované reklamy (snad i na slipové vložky), dodělala to pak jenom šereda Vondráčková. A ty zpívané scény byly taky k zblití. ()

ostravak30

Já jsem měl tenhle seriál moc rád. Byla to taková pohodovka, místy i vtipná a hlavně se pořád neřešily vztahy. Tedy, vlastně ano, hlavně ty školní. Nejvíc mě bavil věčně opilý Matula a pak Václav Kopta a Milan Šteindler. Ten hrál gaye fakt moc dobře. Hlavně první série byla kvalitní a to nejen proto, že v ní hrála Libuše Šafránková. Nesmím opomenout Lucii Benešovou, která si na přísné profesorce, vymýšlející neustále podrazy a intriky, smlsla. I díky studentům, kteří se podíleli na první sérii a jichž řada v sériích dalších zmizela, byla první série podle mě dobrá. Jenže s příchodem nových studentů, zmizením L. Šafránkové a objevením se Jana Šťastného šel seriál dost dolů. Tak předně je třeba říct, že některé situace, které Jan Šťastný řešil a hlavně to, jak je řešil, vyznívalo už do trapnosti. K tomu J. Á. Komenský, který se zjevuje jako duch? To už je moc. Vše zachraňoval stále M. Šteindler, který mě bavil po celou dobu. A pan Heřmánek, když přestal pít a stal se z něj "normální" člověk, už také nebyl tak zábavný. Ještě pozitivně hodnotím hudbu. Ta se mi líbila nejen kvůli úvodnímu songu, ale také díky sboru, který O. Brzobohatý vedl a který měl místy dobré chvíle. Celkové hodnocení by asi mělo být nižší, protože paní Šafránková zmizela brzy a kvalita nevydržela dlouho, ale já si myslím, že byly a jsou i horší seriály a tenhle má něco do sebe. Jak ale řekl sám O. Brzobohatý. Je dobře, že se seriál zastavil a že se z něj nestala nekonečná telenovela. Opravdu kvalitní seriál totiž má i svůj konec. A tenhle měl přijít o něco dřív. Mě to ale bavilo. Jak jsem říkal na úvod...prostě oddychovka. ()

Todd_Hewitt

Hodnotím s pilotním filmem, určitě budu sledovat dál...2.10.2010 - Po osmi dílech moje hodnocení zůstává stejné. Je to děsná kravina, ale mě to baví. Koukám na to z mnoha důvodů, která tady nikho nezajímají. Určitě budu sledovat dál a zase se někdy přehodnotím. ()

tonton78

ale jo, nechalo se na to koukat..nic světoborného ale u bedny jsem vydržel a celkem se bavil. když to srovnám s konkurenční Základkou vychází mě jasný favorit...pilot se povedl a asi se kouknu i na pár dílů seriálu. pět dávám na truc všem hnidopichům, kteří splachujou hned po úvodních titulcích jen pro to, že to točila nova..ono někdy je celkem v pohodě kouknout se na oddechovku ,než sledovat černobílé "pecky" v původním japonském znění s finskými titulky a říkat si jakej jsem děsně dobrej a drsnej filmovej kritik a při tom si ani neumím najít díru do prdele. edit po ochabnutí vášní a shlédnutí pilotu a dvou dílů na spravedlivé slabší 3*edit2 dost bylo hodnotitelského pokrytectví, už se to nedá ()

honzic

Bohužel další z nepovedených nováckých seriálů s karikaturami postavy naprosto mimo realitu a vyumělkovaným příběhem a scénami trapnějšími než sáňky v létě. Chování je křečovitě kýčovité a scénář tu zápasí s tvorbou vůbec něco smysluplného vytvořit. Nezachrání to ani herci jako Heřmánek či Šafránková a Brzobohatý je vysloveně parodie na herce. Takže v zásadě ztráta času na to koukat. Za snahu dávám 10 %, neb seriály ze školního prostředí potěší, ale ve srovnání třeba s 14teens, kde byl aspoň jakýs takýs příběh a dějová linie, se to tady potácí zmatečně od začátku do konce. No a srovnávat se My všichni školou povinní, to snad ani nemá cenu. ()

x_ander

Nova opět září. Hodnotit po jednom dílu mi je proti srsti, ale další nejspíš neuvidím, takže proč ne? Nebudu (opět) vypisovat, co je všechno špatně, jen (opět) lituju toho, že kvalitní herci let minulých (Šafránková, Heřmánek) se na stará kolena nechávají zesměšňovat nováckými hovadinami. Ale abych nebyl až tak zaujatý, jednu hvězdičku dávám za sympaťáka Brzobohatého a taky za Kristýnu Leichtovou, která je čím dál tím víc sexy (a je škoda, že se zatím neobjevila v nějakém kvalitnějším filmu - ta holka na to má a byly by škoda, kdyby skončila v seriálové břečce Novy napořád). EDIT: vzhledem k tomu, že mi to (nedobrovolně) běží několikrát týdně v obýváku a pár dalších dílů jsem tak viděl, tak tu druhou hvězdu přihodím. Je to sice pořád naivní novácká blbinka, ale herci jsou všichni strašně do pohody a celkově jde o neškodný seriál. Jen tu Martičku by mi tam mohli přestat už prznit. ()

Aquarii

Těším se na další díly...Skvělý výkon Libušky Šafránkové, která tomu dává energii. Sice mají obdobný děj jako u seriálu Základka, ale rozhodně si povede líp Gympl. ()

FRANTACZ1

Docela často se tam řeší zajímavá a vážná témata. Bod přidávám mj. za hudbu (a texty), pojetí Aspergerova syndromu a velmi emotivní ukázku odpornosti domácího násilí. Naopak jsem musel bod ubrat za 3. řadu. Základka je protipól. ()

dsaiko odpad!

Jedna hvězdička za Šteindlera a Koptu .... Tak ne, snažil jsem se, ale fakt mi dalo problém jeden díl dokoukat .... ()

Mustaffa odpad!

Já se už vůbec nedivím, že valná většina českých "herců" hraje převážně v reklamách na jogurty, léky na koule, na bolesti zad, kolen atd., protože tvorba jako je třeba právě seriál Gympl je nekoukatelná sračka. Je to typ seriálu u kterého bolí oči i uši. ()

viruscrack

Hovadina, jako každej seriál na dlouhou trať, ovšem tohle je jeden z mála, u kterého každý díl dojedu až do konce. Člověk se občas s Libuškou zasměje opravdu od srdce! Takže 5* ()

maniacxl

Zas takovej hnus a odpad to není,jak se tady píše.Hudba dobrá,herci,zejména ti starší Heřmánek,Šafránková nadprůměrní.No tak co,na zabití nějakýho času to ujde.Určitě to dokoukám do konce. ()

srolyma

Nikdy bych si nemyslel, že budu hodnotit seriál z produkce TV Nova, ale když vidím tu přehršel odpadů, tak si říkám, že si to ta Libuška nezaslouží. Protože především s výkonem paní Šafránkové seriál stojí a padá. Takže hodnotit její noblesní, profesionální, suše vtipný, popelkovsky roztomilý a s nadhledem podaný výkon odpadem může snad jen zarputilý ignorant vyžívající se v bezmyšlenkovitých onaniích typu avatar. Pravda, když z obrazovky sleze a místo ní se zjeví v podstatě kdokoliv z herců-neherců mladších dvaceti let nebo, nedej bože, ta příšerná slovenská „herečka“ Šinkorová, tak pak je odpad skutečně na místě. Ale stačí pár opileckých výstupů pana Heřmánka, přiteplalá etuda Šteindlerova nebo mistrná, byť poněkud jednotvárná, intrikánka Benešová a rázem je to minimálně v průměru. ()

route60 odpad!

Viděl jsem dvě části a už nikdy více a moc dlouho jsem nechtěl tento seriál hodnotit už pro Karla Heřmánka a Libuši Šafránkovou (šmarjá co je to napadlo hrát v takové laciné ubohosti) které mám moc rád a Tv. NOVA jen potvdila že brak miluje, chováni všech postav je při nejmenším hloupé a nevěrohodné o zábavě nemůže být zkrátka řeč, třeba Milan Šteindler je doslova na zblití atd. Gympl je seriál s rozumem omezeným. ()