Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

gotham odpad!

Jako mrknul jsem na jeden díl, abych si ho mohl zhodnotit (podobně jako Obchoďák) a nepotřebuji vidět více. Prostě totální kravina, nevím co víc se k tomu dá napsat. 0% ()

vodkasesemte odpad!

no to je pruser, jako by nestačilo, kolik jalovejch krav se utrhlo mezi morální kraj, aby si někdo dal tu práci je nahnat do serie stejně blbejch pokračování a ještě utáhl šrouby! ()

L3NKA odpad!

Nevim, čemu se smát víc. Jestli snad zápletkám, nebo výkonům některých herců..bez nápadu, jen aby v tý televizi něco bylo. Zajímalo by mě, když už konečně udělaj nějakej seriál s názvem třeba "Tesco" nebo "Lidl", můžou natáčet denní strasti prodavaček, jak jim zrovna nepřivezli zboží a lidi si k tomu stejně sednou a budou sledovat, jestli se Pepa s Mařenkou daj dohromady, nebo ne. Nově došlo, že už potřebujou něco novýho, protože v Ordinaci ve fialovozelený zahradě už se všichni vyspali se všema, no tak tam dali školu a jede se odznova. Fuj, velebnosti... ()

MiniMer

3 hvězdičky za Brzobohatého,Batulkovou a pár vtipných hlášek a momentů. Ve srovnání s jinými seriály na Nově je to celkem koukatelný seriál. ()

Vala

Panebože.Může mi někdo vysvětlit proč (až na pár výjimek,které bych spočítala na prstech jedné ruky) se u nás točí filmy s pořád stejnou tématikou?? To jsou drby,vztahy,děti-tohle pořád dokola v různém prostředí. Když sem přijedou filmaři z jiných zemí,dokáží tu natočit výborný film-takže v tom to rozhodně není.To jsou čeští filmaři a scénáristé s prominutím opravdu tak neschopní? Achjo...A to nejsem žádný kritik. 3* za slušnou hudbu. ()

pan_ponozka

Jo, souhlasím. Ještě ani neskončil pilot, ale rozdaných odpadů jak kulí v Sarajevu. Stádní myšlení v celé jeho kráse. Jaká to rebélie.. :( ()

Infalín

Pilot: Náhodou vůbec to nebylo špatný. Charaktery šly možná moc do extrémů, obešel bych se bez týrané Šinkorové, a děti, zejména na začátku, byly v křeči. Ale jinak jsem byl příjemně překvapen. * Další díly: Dějová úroveň bohužel trochu klesla, ale herci jsou pořád příjemní. ()

Mr. Movie

No a je to za mnou. Přežil jsem, protože ve mě ještě zůstal dojem ze seriálu Základka. Taky proto nedávám odpad. Mimochodem pro všechny co se zde obouvají do hodnocení ostatních mám radu. Jděte jděte do.... Diskuze. Bohužel se nám tady rozvíjí takový nešvar... Škoda. ()

Jamall

Nebudu hodnotit, celý pilot jsem neviděl a ani se na to nechystám. Ovšem z toho, co jsem viděl, jsem mile překvapen, že to nebyla vůbec tragédie. Jediný problém byl v dětských hercích, jinak to mělo správnou lehkost rodinného seriálu i sympatické postavy (až na ty děti samozřejmě). A nespornou výhodu má seriál v tom, že český divák neočekává od domácí seriálové tvorby (Ordinaci apod.) vůbec nic. ()

EddieIron

Na nějaká velká hodnocení je po pilotu brzy a na udílení odpadů pochopitelně taky.Já na tyhle novácké nesmysly nekoukám,ale tentokrát mě zaujala herecká sestava a část scénáristického týmu.V podstatě zklamán jsem,ale asi si za to můžu sám,čekal jsem víc než na co Nova stačí.Zatím tedy padesát procent a pár dílů to ještě zkusím sledovat,především kvůli Libušce....... Tu trojku tomu nechám,už se to nezlepší,ale ani to určitě nebude horší.Dost tomu pomohla Tereza Nvotová a babky okolo Libušky..... Tvůrci se museli nutně zbláznit! Vyhazovat ze seriálu oblíbené postavy a místo nich dodávat další a další nové, až se člověk přestává orientovat kdo je kdo, to je opravdu krok, nad kterým zůstává rozum stát. Mimochodem, kdo vymyslel, že pošle českou učitelku stavět školku do Tibetu /!!!/, tomu by mělo být soudně zakázáno psát scénáře! No a třetí série tomu nasadila korunu, ze seriálu, který začal jako komediální je najednou něco, kde se řeší téměř výhradně vztahy, rozvody, rozchody, schody, neshody, shody atd., zkrátka než se vystřídají všichni na všech, má Nova asi tak na pět let vystaráno. ()

Xpat

Zatím dám jen 2* za úvod, třeba se to časem změní. Ne Novu to je podivuhodně dobré. Slabé části to má až až, ale docela dobrý a inteligentní humor mě docela oslovil. :) ()

trigan odpad!

Po shlédnutí pilotního dílu jsem byl svou polovičkou uvrtán do toho, ať si s ní kouknu i první díl. Vydržel jsem to a při titulcích i moje drahá polovička uznala, že to ce se v dílu odehrálo by se vešlo stěží do bakalářské povídky na 30 minut, ne na naplnění víc jak hodiny. Po dlouhé době mi přišel na rozum pojem "herecká prostituce". Chápu, že i herci z něčeho musí žít, ale i když se skuteční herci snaží, tak z mizerného scénáře dobrý seriál nevznikne. Deklamující Heřmánek ala doktor z Vesničky mé střediskové s Libuší Šafránkovou dělající holubičku na lavičce v parku z toho umělecké dílo neudělá. Katastrofou a kapitolou samou pro sebe jsou pokusi o herectví u dětí. Shodně jsme se ženou měli pocit, že ve filmu hrají marionety, které nedokážou projevit zhola nic a pouze odverklíkují text, maximálně se přesunou z místa A na místo B. Pokud by ten seriál měl být skutečně aspoň trošku ukázka školství ČR, tak by se hodil aspoň jeden poradce, který zná, jak to na 8-letých gymnáziích funguje a nelogičnosti by nepovolil nebo aspoň zmírnil. No a krásná černobílost postav nepotřebuje další komentář. Kdysi dávno jsem si myslel, že "My všichni školou povinní" je mizerný seriál. Hluboce se mu tímto omlouvám, protože dno je mnohem hlouběji, než by si jeden mohl myslet. Vykrádat jiné filmy a seriály se autoři určitě bránili a proto je shoda v postavách a tématu se seriálem Glee určitě čistě náhodná. ()

oiuoiu

Jakž takž koukatelné. Tedy - při veliké tolerantnosti k bědným výkonům dětských herců.________________Po zhlédutí třetí a čtvrté části opravuji hodnocení: není to koukatelné. ()

mikina74

Seriály nesleduji, tak je ani nemůžu hodnotit. výjimkou je seriál Gympl...., jehož pilotní díl jsem, tak trochu omylem, celý zhlédla. V tevizním programu je seriál uváděn jako komediální, ale divák se u něj nezasměje. Je všechno možné, jen ne vtipný. Je o přidrzlých studentech, což je spíš smutné, nestmeleném pedagogické sboru, kde si kantoři mezi sebou nezvykle vykají, což je dost nepřirozené a o směšném řediteli, který v práci nestále popíjí, což je spíš k pláči a jako zápletka dost slabé. ()