Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

pupidup

zatím se vyhnu hodnocení, dala bych tak maximálně dvě hvězdičky za film pro děti (pěkné dětské role a výkony) a pěkný sbor! Super rapeři!:o) Jinak ale problém je v tom, že pilot byl především - film pro děti. Bohužel. Kdybych to čekala, dala bych vyšší ohodnocení...ale tohle nebylo prezentováno jako film pro děti. Ještě počkám, co se z toho vyvine.Ale další "Vyprávěj" z toho nebude....bohužel. ()

montrose odpad!

Tak jsem se tedy na jeden díl podíval, abych nebyl neobjektivní a pro mně je to jen další tuctovej seriál z líhně komerčních televizí, které mně zkrátka neberou. ()

bratr_jezek

Nevím, kdo od koho opisoval, ale srovnání se Základkou se přímo nabízí. Prostředí: stejné (školní, jen jiný typ). Zápletka: stejné (existenční problémy). Začátek příběhu: stejný (příchod nového kantora). Způsob vyprávění: dost podobný (pokusy o pohled do zákulisí), v tomto a v hereckém obsazení je Gympl přece jen lepší (opět tu ale zase někdo opisoval, protože v učitelském sboru prostě MUSÍ být alespoň jeden homosexuál, to scénáristi asi ví nejlíp). Bohužel i zde si scénáristi pletou nový seriál jen s další epizodou se seriálu Ulice, kde diváka zaplavují množstvím figur, které mají své "problémy". Snaha protlačit do každého dílu píseň působí při tolika dílech až trapně směšně. Za výkony Brzobohatého, Heřmánka a Šafránkové jednu hvězdu a druhou hvězdu za některé v jiných seriálech zatím nepoužité nápady, které Vás donutí se kouknout i na více dílů (originální vyřešení šikany, kladná postava s Aspergerovým syndromem). Jen doufám, že seriál nebude mít mnoho dalších řad (hodnoceno po první řadě), protože by mohl brzo ztratit dech a o své hvězdy zase přijít (P.S. V druhé řadě pokles bohužel nastal, zajímavé postavy mají málo prostoru či zmizely - Šafránková až do Tibetu?!?, zástupkyně je ještě protivnější než před tím, zase dělá podrazy, nové tváře přehrávají a nejzajímavější z nich, chemikář Volejník, v podání seriálového matadora Šťastného, má dokonce vidiny ducha Komenského, to už je i na mne moc, v třetí, doufejme závěrečné, sérii šly problémy dětí stranou a dost křečovitě se lepily zápletky na již existující postavy a pár nových, bohužel až za hranice vkusu trapně hrajících, díky scénáristické křeči se postavy chovají nelogicky a často mění své povahy z dílu na díl a celá snaha končí odpadovým "svatebním" finálem, které by strčilo svou trapností do kapsy i Beverly Hills 90210) ()

Profík

O několik tříd lepší než konkurenční zákadka. Neříkám, že je to bůhvíjaký zázrak a možná trochu natruc lehce navyšuji hodnocení, ale koukat se na to dá dobře. Jen to spíš měl být gympl čtyřletý, menší děti hrají vesměs toporně s malými výjimkami. Dospělé role jsou většinou více než ok a lépe napsané. 70%. ()

Butchman

Viděl jsem pilot a první díl. Tyhle seriály jsou jako přes kopírák. Stále ten samý děj, typově ty samé postavy. Humor jest poněkud prkenný, kožený, prostě to není vtipné. Ztvárnění prostředí a věrohodnost postav je na podprůměrné úrovni, na Okresní Přebor to v tomto ohledu opravdu nemá. Na americké seriály nemá vůbec nic, co se u nás natočí, takže jsem prostě snížil laťku, neboť: - jsem si vědom toho, co je TV Nova stavu pustit do vysílání v hlavním čase (různé skupiny sociopatů, snažící se zkrotit domestic animals, případně voskové muzeum ultratupých figurín z houbové zahrady, ze kterého stříkají sliz, nevkus a umělé emoce na všechny strany), tedy považuju tento seriál zatím za celkem snesitelný a sledovatelný. Za to, za omezenou dávku emocí plus pár herců, které mám prostě rád a pozvedají úroveň tohoto "veledíla", dávám tři hvězdy. ()

meyem

Všichni hned odpad odpad. Jen pro to že to je na nově. Přiznám se že jsem k tomu přistupoval stejně, ale po zhlédnutí pilotu a jednoho dílu jsem se i bavil. Jasně není to báječné a úžasné, ale na to že to je od TV Noha to je docela dobré. Dávám palec nahoru. :) ()

lostsoul81 odpad!

Ne, tohle snad nemůžou myslet vážně !!!! Absolutní ztráta času. Divím se že se paní Šafránková zaprodala takovému braku. Klasický produkt TV Nova, jedním slovem shrnuto - Hrůza. A teď promiňte, jdu se vyzvracet. :) ()

k.rakonos

Tak nevím, to tady každý dával odpad po 5 minutách sledování? To je ubohý. Zas tak hrozné to nebylo a není, sem tam vtipná situace, hláška, zatím lehký nadprůměr. Oproti Základce se na to dá koukat...Po dalších dílech přidávám 1 hvězdu. Jeden z těch určitě lepších rodinných seriálů, samozřejmě zejména pro rodiny s dětmi školou povinnými. Kolikrát to vůbec nepostrádá vtip, u něčeho se člověk zamyslí, dobré herecké výkony, jak osvědčených hereckých hvězd, tak i neokoukaných tváří. A věčně pod parou ředitel Karel Heřmánek, to je z mnoha škol skoro z reality:-)) ()

dixitango

Nemyslím si, že je to vyloženě špatný seriál, je průměrný. Jandová je pěkně ulítlá, ředitel mě nijak nezaujal, Brzobohatý se mi však do role profesora hodí dobře a barmanka Kristýnka L. ? Tu mám prostě ráda už od Comebacku. Sem tam nějaká hláška, zajímavý životní příběh. Asi to není takový ten seriál, u kterého byste seděli s otevřenou pusou, ale jako kulisa k práci, proč ne? ()

Alenuch

V rámci podobných vztahových seriálů beru tento jako nadprůměr, zejména vzhledem k celkem kvalitnímu hereckému obsazení (hlavně už vícekrát zmiňovaní Ondřej Brzobohatý, Libuše Šafránková, Karel Heřmánek nebo Kristýna Leichtová, ale i třeba Kamil Halbich). Jinak normální oddychovka, když nechce člověk moc přemýšlet. ()

lineker odpad!

Pro mne jednoznačně nejhorší z kolekce podzimních seriálů. Myslím, že po třech dílech ( další by byl již ztátou času ) to lze hodnotit. Novou bylo vsazeno na vcelku oblíbené tváře, ty ovšem sami o sobě scénář, který jako by byl copyright všech ordinací a pojišťoven nevythnou. Některých herců je mně až líto. Když se objevila Marta Jandová + nějaký člověk, který vystupuje v muzikálech Michala Davida ( jméno bohužel nevím ), toto dílko u mne skončilo. ()

petrasninja odpad!

Ptal jsem se kamaráda, učitele, jestli je to hodně k smíchu vidět něco takovýho v televizi. Prej né, prej je to k pláči. Ty lidi, co tohle vypustili do světa, podle mě nemohli nikdy ani do žádnej školy chodit. Divim se celkem vysokýmu hodnocení tady. Národ to zřejmě potřebuje. A když nic lepšího nedávaj, tak co mám dělat. Přece si nepudu třeba číst... ()

JARDAHONDA odpad!

Nova je profláklá průserovýma seriálama.. " Další pan na holení " je Gympl ... Teen publikum bude možná jásat chvilkovým nadšením. Později přijde na to, že je to vlastně ztráta času. Dnešní konzumní společnost je asi ještě nenabažena, těchto zvráceností, které se mi příčí, jako aroma z popelnice. Bléé.............. ()