Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

ondradvori

U málokterýého filmu mám takový ten divný pocit, kdy se cítím trapně za herce i tvůrce. Tady ho mám zejména při scénách s mladými „herci" v souvislosti se školním sborem a ve třídách. Jediné scény o kterých by se dalo říct, že jsou celkem věrohodné a hercům to fakt věřím jsou v baru a ve školní sborovně, pokud jsou tam jen dospělí herci. Nevím, čemu se tvůrci chtěli přiblížit. Jestli nějákému vyššímu levelu MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ nebo americkým komediím na střední škole. Nepovedlo se stejně ani jedno. ()

HMTD

Zastanu se tohohle seriálu, protože je to za hodně dlouho, první český seriál který sleduji, občas je to ujeté, ale myslím že to stojí za ten čas, v televizi s reklamami bych se na to ale asi koukat nemohl. Pro potencionální diváky, doplním že je to takoví mix Ulice, Glee a snad je tam i trošku z Cambecu. Myslím, že je to poprvé co do českého seriálu přidali hudební složku a zároveň nešli za hranice trapnosti, dokonce si troufám tvrdit že by jí mohlo být více na úkor hlavní složky která je podobná seriálu Ulice. Nejlepší herecký výkon předvádí ono děvče jež má hrát aspergeruv sindrom, Vydra hraje také dobře. Brzobohatý kterého jsem vždy považoval za špatného herce příjemně překvapuje. Můj oblíbený Šteindler dostal zlou roli a zbytečně ji přehrává což je škoda, méně ubrat na homosexualitě, přidat na humoru. Ta druhá řada je úděsná, samá reklama. A děj čím dál horší. ()

Felliniclub

Mladý Kraus zde herecky předčí úplně všechny a mladý Brzobohatý předvede roztomilý čumáček....jinak poušť a trapnost jako by autoři ani nechodili do školy. ()

iwee23

Na pilotní film jsem se těšila zejména kvůli Šafránkové a Heřmánkovi, ale byla jsem opravdu zklamaná. Pitomé dialogy, ubohé herecké výkony a absolutně nereálný gympl (souhlasím s Radkem99, že tvůrci seriálu nemají o fungování gymnázia nejmenší ponětí), to vše v režii TV NOVA....jako dítě jsem nenáviděla seriál My všichni školou povinní a na CSFD jsem jej zkritizovala.Nyní musím trochu opravit hodnocení, protože v porovnání s TÍMHLE si zaslouží přidat hvězdičku. ()

Fenk

Jestli někdo očekával kultovní seriál ze školního prostředí, může si dál v klidu s palcem v puse sledovat Kouzelnou školku. Tady se totiž pokračuje v nastolené tradici komerčně-spotřební zábavy, a tak tu máme další zajimavou kulisu k žehlení a jiným domácím pracem. Z bohulibé činnosti mohou snad jen vyrušit dialogy připomínající slovní průjem a některé pornoherecké výkony. ()

prometheusll

Hrůza. Strašnej seriál. Šteindlera úplně zníčili a připadá mi jako Gey. Ale nic proti tomu. Ale prostě blbost a nevim jak takový dobří herci jako třeba Šafránková,Šteindler atd. mohli příjmout takový seriál a hrát tam.Opravdu to nechápu. ()

ta*jemna* odpad!

ou, ou, tak tohle fakt bolí, dívala jsem se na jeden (celý!) díl a nevěřila jsem! Proč proboha cpou to tv mladého Krause, ano, jistě, chápu, dítě slavných rodičů, ale vždyť ten kluk to odříkává jakoby recitoval naučenou básničku a korunu tomu všemu dává ohromně nesympatická Nvotová...omg, omg!!! ()

ricky4

Trapný seriál o ničem, dalo by se z námětů mnohem víc vytriskat... Je to škoda... Zpívání svetoznamych písniček me po 2 dílech přestalo bavit... ()

Davule

Na rozdíl od Ulice nebo Ordinace má (téměř) každý díl nějakou pointu a rozuzlení. Koukatelné a občas i vtipné. ()

novi74

1.serie, vtipná neurazí a ještě se pobavíte, bohužel 2. serie začíná být místy spíš trapná než vtipná. Zatím 3hvězdy, ale asi budu ubírat.... ()

T600 odpad!

Osobně nechápu člověka, který to dokáže sledovat. Další klasický seroš typu Vékávéčka akorát že s horou smradů, kteří neumí hrát. ()

friden

Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale po shlédnutí pár dílů druhé série, musím dát pouze jednu. Můj důvod snížit hodnocení naprosto trefně komentuje Tosim . Kvalita hereckých výkonů je díl od dílu horší a horší. ()

petr.k09

bohužel seriál dopadl jak dopadl a nova zase s toho dělá nekonečný seriál se špatným scénářem a trapnýmy replikamy je tam naznak jako by chtěli vytvořit glee po česku ale nějak to nefunguje bohužel proto musím dát jednu hvězdička to jen kvůli Libušce Š. tak pořád čekám jestli někdy vznikne výpověd dnešní generace jak se to povedlo britskému seriálu Skins ()