Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

Eisenmann odpad!

Tohle Scheiße, které tv Nova vypustila, dělá z obyčejně dobrých herců pitomce, scénář je nesmyslný, nezajímavý, hloupý. Pojetí je tragické, odpudivé, kýčovité a nudné. Kdybych občas netrávil čas v prostorách, kde je tato hrůza s oblibou sledována jinými lidmi, v životě bych svůj čas tímhle pseudoseriálem nemarnil. ()

oskiii odpad!

Při sledování některých seriálů resp. filmů mívám pocit trapnosti.Prostě se cítím trapně za autory.Z tohoto seriálů jsem viděl dva díly.A bohatě to stačilo.Free lidičky,cool profesoři...všichni si zpívají a tančí.Nehorázný kýč. ()

Chlo0opek

Což o to, herci, kteří už mají něco za sebou, hrají dobře. To už se ale nedá říct o nehercích - studentech. To už se snad ani o hraní nedá mluvit. Navíc je tam většina těchto studentů až vyloženě "nehezkých". Ale je teda ještě něco horšího, než jejich hraní. A to když začnou zpívat. To už je přímo příšerné a tak strašně nepřirozené až hrůza:( Naprosto nechápu, koho to napadlo, sem neustále tyto "hitovky" dávat. No, to zkrátka víc než 3* nelze dát.. ()

Habansz odpad!

Hovadina, která jen dokazuje, že ceská seriálová (nebo spíš celkově česká) kinematografická tvorba už nemůže klesnout na hlubší dno. Debilní dialogy a idiotský děj nezachránilo ani to, že ve škole prostě nejsou normální děti, jak je zvykem, ale jen ,,modelky" a krasavci. Je to jako v C.S.I Miami, kde nikdy nezavraždí tlusťocha, nebo starou/ošklivou ženskou. Ani nemá cenu to nějak dál pitvat. Komu se seriál líbí nechť si vyzvedne lístek s rezervací do první řady v pekle lidí bez kapky vkusu. ()

VitaG odpad!

Ehm a toto je co? Pokus? Parodie? Nebo zprznění českého už tak zprzněného televizního průmyslu a školství. Herrgott já jsem na střední škole - ne na gymplu ale pochybuju, že to na jakékoliv české škole vypadá takhle. Pár těch co umí zpívat aby zabrali stopáž a udělali to přitažlivé pro diváky + pár těch co umí více či měně hrát aby to vypadalo aspoň trochu jako seriál. A scénář? Na ten nepoužili bití hlavou o klávesnici ani generátor náhodných písmen. Ne! Prostě sebrali největší klišé od vzniku televize šoupli do toho pár karikatur (nebudu tomu říkat postavy). A výsledkem je parodie na Glee a důkaz, že české seriály můžou být vždycky ještě horší. ()

AdaProfa

Na seriál jsem se dlouho díval pravidelně. Ze začátku mě docela zaujal. Bohužel se z toho později stal další hrozný typický seriál tv nova. První sérii bych hodnotil vcelku kladně. Od druhé série to už však šlo těžce z kopce. No a třetí série už byla jednoznačná odpadová záležitost. Naneštěstí jsem se pravidelně díval i na druhou a třetí sérii, ovšem nějak u konce třetí série jsem to musel vzdát. Na to se už opravdu nedalo dívat. K tomu mi už dost na nervy začaly lézt i ta pravidelná pěvecká vystoupení. Celkově 35 %. ()

ElectricMan odpad!

Podobná stupidita, jako je Ordinace, nebo Ulice, nebo kolik toho je. Natahovaný příběh o tom, jak Helenka ráno vstala, uvařila si čaj, šla do školy a tam se stalo něco "zajímavého", což se dovíme jak jinak, než v dalším díle. Nesmí chybět typický počet dílů minimálně 20 sérií s 60 epizodami. Navíc tam ještě hraje ten trouba Brzobohatý. Tohle jestli někdo sleduje opravdu rád, tak má buď nervy z ocele, nebo je to Lofas, který má podobné mentální smýšlení. ODPAD! ()

lingering

Kromě jednoho echtovního psychopata a domácího násilníka jde o útěšný pohled na lidskou společnost jednoho gymnázia. Ač se učitelé často chovají jako dementi a někteří podle všeho učí špatně (Kobra, Bachař), všichni jsou nakonec smířlivecky vykresleni jako dobří lidé. Nejzajímavější mi přišla intence scénáristů (nezáměrná?) vykreslit většinu protagonistů jako génie. Takže tu máme: Ctirad Volejník - geniální vědec, dělá špičkový výzkum po večerech ve školní laboratoři, tento výzkum má, jak jinak, praktické využití, geniální pedagog, vyhrál Amose Adam Kábrt - přestože vyrůstal v dětském domově, má vystudovanou trojkombinaci pro vyšší gympl a nadto bakaláře v dětské psychologii, umí perfektně německy a anglicky, ač to nemá v aprobaci Danny Ježdík - i ve floutkovi dříme génius, jeho grafické výtvory jsou lepší než od profesionálů Eva Lenerová - geniální nejen v intrikách, bez problémů cracknula matematické pozadí propracované sítě finančních podvodů Pavel XXX - matematický génius těsně za Einsteinem, počítá líp než (sama geniální) Lenerová, i přes své šílené rodinné zázemí Petr Peťulka Lener - našel díru na trhu, důchodci budou kupovat longboardy vnoučatům Denisa + Džajna - našly díru na trhu (trika s motivem Crazy Cats, všichni po nich šílí) a úspěšně podnikají ()

Peabody odpad!

tolik dobrých herců a taková sračka, to je snad opravdu umění natočit. Asi tři namátkové díly , ale ani rychloposuv to nezachránil. I režiséři někteří umějí. Ale pak mi to došlo, budou to finance, protože když se podíváte na seznam scénáristů, tak zjevně dávali méně a méně, až pobíhali po Uliciích a křičeli - nechce si taky někdo napsat kus scénáře? Dílo, na kterém na sebe navazují zmíněné sestry B, proboha dva díly i T. Baldynský, pět kousků J Pr-del-ušinovský (dle jeho slovníku), Halina taky střihla jeden díl, mein gott. ()

asdfasdf

Prvních pár dílů bylo takových nezáživných, ale pak se to postupně nějakým způsobem rozjelo a začalo mě to celkem bavit, takže celou první sérii bych hodnotil třeba i na 4 hvězdičky. S velkým nadšením jsem se pustil i do druhé série, kde jsem bohužel narazil a musel jsem asi po 5 dílech přestat, protože to už bylo k neunesení, co se se seriálem stalo!!!! Druhé sérii bych dal tudíž Odpad! Obecně jsem se ale při první sérii celkem bavil a osudy některých postav mně velmi zaujaly a upřímně řečeno i zahrané to bylo celkem solidně. Pak přišlo ale velké nejspíše hlavně dějové zklamání a už to prostě nebylo ono. ()

nudlis odpad!

Ne, tohle fakt ne. A už vůbec ne se starou Vondráčkovou a jejíma trysko-dysko sračkama. Tohle je typická náplň pro dutý hlavy vyznavačů Babovřesk a Kaměňáků. Viděl jsem jen kousek (při čekání na Mentalistu), a úplně mi to stačilo. ()

kellys2

Tohle má do odpadu hodně daleko! Na Novu docela dobrý seriál, po prvním dílu. Scénáristi neznají zákony a předpisy které platí v Čr, to mají ale ve všech seriálech, měli by si najmout poradce. Ať neplácají herci před kamerou blbosti. To ale platí i o lidech kteří tady hodnotí filmy a seriály které neviděli. ()

DJ Laky

Zatim dávám za pilotní film 60%. Podle mě dobré herecké výkony. Né uplně super, ale odpad si to nezaslouží. Pořád je to lepší než Ordinace v růžové zahradě a další hrozný telenovely jako např Helena. ()

Kylee odpad!

I přes a priori odpor k seriálům z produkce Novy jsem shlédla pilot a pokusila se tomu dát šanci... Ale opravdu to nejde... Jediný možný výsledek pilotního utrpení/dílu je pro mě ten, že naprosto jasně vím, jaký seriál rozhodně sledovat nehodlám.... na shlédnutí Základky po tomto "zážitku" už sílu ani nebudu hledat.... ()

JSYSMHJF

Možná na hodnocení brzy po úvodním filmu, taky děsné reklamy kazí 50 % dojmu, na ty si asi nikdy nezvyknu, na spoustu věcí nekoukám jen kvůli nim, to sem až tak nepatří...Na "Odpad" to nevypadá, i když uplynulá neděle se nesrovnatelnými konkurenty jen hemžila (Sňatky z rozumu, Chalupáři)...Oddychovka se spoustou známých a oblíbených herců, kteří zrovna nebrázdí všechny kanály, to byl dobrý tah, jinak bolest současných děl, nutnost narvat všechny problémy světa do jedné třídy, sborovny, drogy, alkohol, domácí násilí, "pěkný" pohled do naší současnosti. Zatím trochu ploché charaktery, správňáci a ti ostatní, uvidíme, zatím za herecké obsazení a ze strachu, kam to dospěje 3* Po dalších pár dílech dodávám: jak může být vedle celkem slušných obrazů, chcete-li scének, takové vaty a balastu, děsně nesourodé...jako by zapomněli některé scény vystřihnout? I v pojetí, chvíli bláznivá komedie, chvíli pokus o psycho, drámo, pak zas nějaká ochotnická scénka, Ulice, Comeback a Soukromé pasti v jednom...možná život takový je, ale tady to ztrácí jakoukoli koncepci, vývoj, působení...zatím to nevzdávám, už kvůli Libušce Šafránkové a hezkým střetům s druhou Libuškou Švormovou, ale zasloužily by, aby měly vždycky co hrát a ne aby bylo občas vyloženě vidět, jak se snaží, aby nebylo to nic vidět... Chtělo by to trochu štávy, čím dál častěji u toho stačím ještě číst knížku...nůžky a švih!!! Jinak snížím rating na **. Kdyby to mělo míň dílů, ale byly hutnější...proč se pořád natahuje na úkor kvality? ()