Poslední loď (TV seriál)

The Last Ship

Posledná loď

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014 - 2018, 36 h 32 min (Minutáž: 53x45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Rhona Mitra, Adam Baldwin, Marissa Neitling, John Pyper-Ferguson, Andy T. Tran, Darren O'Hare, Eric Dane, Travis Van Winkle, Charles Parnell, Jocko Sims, Tommy Savas, Christina Elmore, Chris Sheffield, Alfre Woodard, Rachel Appelbaum, Alyssa Diaz, Ravil Isjanov, Michael Benyaer, Jessica Martin, Cameron Fuller, Nick Jameson, Ebon Moss-Bachrach, José Zúñiga, Titus Welliver, Maggie Gwin, Teresa Ruiz, Michaela McManus, Adam Irigoyen, Michael Cognata, Hope Olaide Wilson, Ricardo Chacon, David Wells, Eddie J. Fernandez, Blake Webb, Caitlin Dechelle, Tania Raymonde, Stephen Monroe Taylor, Grace Kaufman, Barry Livingston, Ed Moy, Hirojuki Sanada, Ilia Volok, Damon Dayoub, Mark Moses, Bridget Regan, Guy Nardulli, Patrick St. Esprit, LaMonica Garrett, Dante Brown, Doc Farrow, Eddie Perez, Anthony Martins, Mark Kubr, Sheena Chou, H. Richard Greene, Alan Pietruszewski, Sam Spruell, Tracy Middendorf, Kevin Phillips, Deborah May, Konstantin Lavyš, Maximiliano Hernández, Fay Masterson, Alice Coulthard, Paul James, Eddie Diaz, Michael Scott Allen, Alex Fernandez, Nancy De Mayo, Thomas Rosales Jr., Jade Pettyjohn, Bill Smitrovich, Nathan Sutton, Alan Smyth, Marcus Choi, Mark Engelhardt, Anthony Azizi, Emerson Brooks, Sibylla Deen, Bren Foster, Ele Keats, Christos Vasilopoulos, George Georgiou, Kevin Foster, Patrick Brennan, Elyse Mirto, Betsy Baker, Travis Hammer, Timothy Landfield, Carlos Leal, Brían F. O'Byrne, Ruben Garfias, Inbar Lavi, Nathan Sapsford, Tait Fletcher, Keith Jardine, Christopher Redman, David Carpenter, Elisabeth Röhm, Nestor Serrano, Eidan Hanzei, Devon Gummersall, Drew Fonteiro, Akiko Šima, Dichen Lachman, Eddie Driscoll, Ajako Fudžitani, Clark Moore, John Cothran Jr., Alain Uy, Ray Chang, Alex Carter, Cooper Huckabee, Kim Robillard, Emmanuel Manzanares, David Carpenter, Scott Anderson, Cyd Strittmatter, Jodie Turner-Smith, Gary Cairns, Jonathan Howard, Jackson Rathbone, Anthony Skordi, Jeremy Mitchell, Karl T. Wright, Peter Weller, Joey Naber, Drew Roy, Costas Mandylor, John Hennigan, Persephone Apostolou, Rick Fitts, Leann Lei, Josh Clark, Nick Court, Erik Aude, Hector Hugo, A Leslie Kies, Felisha Cooper, Jamison Haase, April Parker-Jones, Lucy Butler, Jade Chynoweth

1. seria zacina svizne, par casti sa tam viacmenej nic nedeje, no poslednych niekolko casti je uplne genialnych a dychberucich - 80% /// 2. seria: Od prvej casti po poslednu maximalne naslapane, kazda cast vyborna, uz nech je dalsia seria - 100% /// 3. seria pokracuje v nastolenom tempe, finale trosku slabsie, ale celkovo velka spokojnost - 90%(14.9.2015)

• milka

Pilot: Michaelu Bayovi ty seriály nějak nejdou. I jeho druhý televizní výlet totiž zatím vypadá na veskrze průměrnou záležitost, která sice ničím extra neurazí, ale vlastně také vůbec nenadchne. Akce je mizerná, rutinní režie do nás sype jedno klišé za druhým a charismatičtí herci se marně snaží prodat své nezajímavé charaktery. A ano, také mě zajímá, jak podobně jednoduchou zápletku chtějí tvůrci natáhnout do seriálu. Ještě, že je na té lodi hodně vojáků. 50%:(24.6.2014)

Po třech dílech zatím překvapivě dobré, sice typicky americky blbé, ale díky tempu, repektive faktu, že se neustále něco děje, se to dá pohodově sledovat. Nicméně kapitán se po startrekovsku sere úplně všude, zajímavé postavy nedostávají takového prostoru (i když je sporné, zda je to špatně) a samotná loď nedostává tolik prostoru. Rozhodně nečekejte Galacticu, tahle kocábka má jakési nezapamatovatelné dvoj-slovné jméno a je to prakticky jen kulisa (kterou zasáhli rakety a ani ji to neočoudilo). Herecké výkony dobré, strašák "rodiného dramatu" alá Ahoj-Ricku-a-jeho-přizdisráčský-synku neustále přítomen, ale nevykukuje. Na zkouknutí dobrý, uvidíme co se z toho vyklube =====> Druhá serka, až na jeden, dva díly, suprová. Přidávám jednu hvězdičku(13.7.2014)

Po pilote som bol troška skeptický , ale druhý diel mi ukázal že by to mohlo poriadne nabrať na obrátkach a že last ship má potenciál.Niečo medzi NAVY , SWAT a Helixom (môj ďalší obľúbený seriál ), dobré osadenie hercov a zatiaľ dobrá nápaditosť deja ..fakt si zatiaľ sťažovať nemôžem. 4* uvidíme či časom doplávame na 5.(2.7.2014)

S2 ma aj hromadu slabsich chvil, aj ked zapletku si vymysleli OK, ale siroko daleko teraz nebolo co ine sledovat, takze som s radostou pokracovala. // S1. // Pilot: Pilot veľmi slušný. A áno, aj efekty, žiadna nakreslená lodička na vlnkách ako v nedávnom pirátskom Black Sails. Neviem si predstaviť, že ma budú baviť dlho, ďalšie epizódne udalosti sú silne predvídateľné a očakávateľnú zradu či vzburu vrámci posádky beriem skôr ako barličku pre vytvorenie nejakého deja, ale zatiaľ na ďalšie sledovanie určite presvedčilo. A Rhonu mám rada, aj s tým jej B-čkovým herectvom.(23.6.2014)

• - Spoiler: Seriál sa "veľmi voľne" inšpiroval románom „The Last Ship“ od Williama Brinkleyho. V pôvodnom románe, odohrávajúcom sa koncom 80. rokov, však loď USS Nathan James nečelí svetovej pandémii neznámeho vírusu, ale jadrovej vojne medzi USA a ZSSR a následnému nukleárnemu holokaustu. Román je rozprávaný retrospektívne, pohľadom kapitána Thomasa (celé meno nebolo odhalené) a ponúka obraz šokovanej posádky lode, ktorá sa po vojne vracia späť spoza polárneho kruhu, a postupne zisťuje, že sú možno jednými z posledných preživších ľudí na našej planéte (152 mužov a 26 žien). Čelia nie len vlastným duševným a emocionálnym konfliktom, ale aj novým cieľom – nájdenie bezpečného útočiska v zamorenom svete a po viacerých konfliktoch so sovietskou atómovou ponorkou aj otázkam, či sa navzájom zničia, alebo sa pokúsia spoločne zachovať ľudskú rasu. (Rorschach_SK)

• - USS Nathan James je torpédoborec triedy Arleigh Burke, konkrétne verzii Flight IIA. Konštrukčne najvýraznejší prvok od Flight I a Flight II je prítomnosť hangáru pre helikoptéry. (Echelon1)

• - Americké námorníctvo povolilo natáčať na palube torpédoborcov USS Halsey, USS Deway a taktiež na vyradenej USS Iowa. Lode boli niekoľko dní na otvorenom mori, aby sa mohli natočiť 360-stupňové zábery lodí bez prístavu v pozadí. Väčšina námorníkov na týchto záberoch sú skutoční námorníci, ktorí vykonávali svoju službu na uvedených torpédoborcoch. (Armageddon)