Poslední loď (TV seriál)

Posledná loď

• Austrálie

The Last Ship

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014–2018, 38 h 37 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster, Bridget Regan, Rhona Mitra, John Pyper-Ferguson, Emerson Brooks, Jodie Turner-Smith, Sam Spruell, Maximiliano Hernández, Fay Masterson, Adam Irigoyen, Cameron Fuller, Paul James, Chris Sheffield, Mark Moses, Andy T. Tran, Hope Olaide Wilson, LaMonica Garrett, Grace Kaufman, Elisabeth Röhm, Jade Chynoweth, Jamison Haase, Alice Coulthard, Ebon Moss-Bachrach, Troy Doherty, April Parker-Jones, Nestor Serrano, Devon Gummersall, Hirojuki Sanada, Brían F. O'Byrne, Dichen Lachman, Jonathan Howard, Jackson Rathbone, Sibylla Deen, Peter Weller, Maiara Walsh, Maurice Compte, Tommy Savas, Nick Court, Caitlin Gerard, Thomas Calabro, Rigo Sanchez, Wiley M. Pickett, Drew Fonteiro, Lucy Butler, Bill Smitrovich, Ajako Fudžitani, Eddie Driscoll, Karibel Rodriguez, John Cothran Jr., Inbar Lavi, Steven Culp, Christos Vasilopoulos, Eidan Hanzei, Jade Pettyjohn, Darren O'Hare, Alfre Woodard, Rachel Appelbaum, Alyssa Diaz, Ravil Isjanov, Michael Benyaer, Jessica Martin, Nick Jameson, José Zúñiga, Titus Welliver, Maggie Gwin, Teresa Ruiz, Michaela McManus, Michael Cognata, Ricardo Chacon, David Wells, Eddie J. Fernandez, Blake Webb, Caitlin Dechelle, Tania Raymonde, Stephen Monroe Taylor, Barry Livingston, Ed Moy, Ilia Volok, Damon Dayoub, Guy Nardulli, Patrick St. Esprit, Dante Brown, Doc Farrow, Eddie Perez, Anthony Martins, Mark Kubr, Sheena Chou, H. Richard Greene, Alan Pietruszewski, Tracy Middendorf, Kevin Phillips, Deborah May, Konstantin Lavyš, Eddie Diaz, Michael Scott Allen, Alex Fernandez, Nancy De Mayo, Thomas Rosales Jr., Nathan Sutton, Alan Smyth, Marcus Choi, Mark Engelhardt, Anthony Azizi, Ele Keats, George Georgiou, Kevin Foster, Patrick Brennan, Elyse Mirto, Betsy Baker, Travis Hammer, Timothy Landfield, Carlos Leal, Ruben Garfias, Nathan Sapsford, Tait Fletcher, Keith Jardine, Christopher Redman, Akiko Šima, Clark Moore, Alain Uy, Ray Chang, Alex Carter, Cooper Huckabee, Kim Robillard, Emmanuel Manzanares, David Carpenter, Scott Anderson, Cyd Strittmatter, Gary Cairns, Anthony Skordi, Jeremy Mitchell, Karl T. Wright, Joey Naber, Drew Roy, Costas Mandylor, John Hennigan, Persephone Apostolou, Rick Fitts, Leann Lei, Josh Clark, Erik Aude, Hector Hugo, A Leslie Kies, Felisha Cooper, Marcello De Nardo, Kevin Sheridan, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Angelo Pagan, Jose Pablo Cantillo, Katherine Cronyn, Anthony Gonzalez, Matthew Yang King, Emanuela Postacchini, Arturo del Puerto, Ivo Nandi, Brandon Barash, Manuel Uriza, Gary Perez, Brooke Langton, Ronnie Alvarez, Michelle Kim, Victor Manso, Deborah May (a.z.), Timothy Landfield (a.z.), Eva Ariel Binder, Christopher Redman (a.z.), Steven Kane, Jacqueline Obradors, Geoffrey Rivas, Bailey Noble, Jeremy Maguire, Tarina Pouncy, Jamie Gray Hyder, Sprague Grayden, J. Mallory McCree, Luis Moncada, Virginia Montero, Chelsea Kurtz, George Vincent, Adoni Maropis, Jesse Garcia, Rodrigo Rojas, Jose Yenque, Caleb Moody, Vince Lozano, Joe Ordaz, Geoffrey Rivas (a.z.), Gloria Laino, Emily Tosta, Gabriela Flores, Kimmy Shields, Danielle Vega, Michael Spound, Gina Hecht, Henderson Wade, Cindy Luna, Massi Furlan, Tom Billett, Tahlena Chikami, Eric Paul Erickson, Andrew Guerrero, David Paul Olsen, Cantrell Harris, Jeremy Batiste, Drew Breeden, Daniel Cummings, David Gridley, Jack Fisher, Danny Vasquez, Fernando Chien, Mcabe Gregg
  • Castrator

První díl ujde, druhý ještě taky, pak se to začne zvrtávat do vatou napěchované blbosti s toporným herectvím. Po pátém dílu jsem to po přečtení skoro všech komentářů zapíchl, těch šest dílů je spíše to lepší než to horší ze seriálu, jak jsem se tu dočetl. Loď, moře, vojáci, smrtící virus na pevnině a milardy mrtvých, to vše je lákavé, ale když je v takovémto ne moc záživném provedení, to raději nic.(9.3.2017)

Mr. Bay. Námořnictvo spojených států. Globální pandémie. Kombinace, která by měla být schopna dát dohromady opravdu nadupaný seriál. Po pilotu a prvních dílech jsem byl spokojený, nadprůměrně, s dalšími díly nadšení postupně opadávalo. Nečekal jsem žádnou "clancyovskou" sofistikovanost, ale nečekal jsem ani totální šablonovitost, kterou by mohla alespoň vyvažovat pěkně po bayovsku natočená akce. Ta ale schází. Postava ruského admirála Ruskova je zcela nevyužitá, pouhá karikatura a podobně je to s celkovou psychologií většiny postav, jejich plochostí. Přidává se i totální nevyužitost vylidněného nemocného světa a trestuhodná nevyužitost atraktivního prostředí torpedoborce Nathana Jamese. S dalšími a dalšími díly první série se vynořovala otázka "stojí mi to vůbec za dokoukání?" Nestálo, poslední díly dobíhaly na pozadí jiných činností. Škoda, ale v konkurenci dnešní seriálové top-produkce nemá The Last Ship šanci, chtělo se mi napsat. Pak ale přišel zlom, poslední díl 1. série, vplutí do Baltimoru a druhá série, která z většiny zahladila všechna předchozí vyplísnění. Takle nějak už by reálná pandémie a její následky mohly vypadat.(16.12.2017)

Oceňuju že se v seriále řeší především globální katastrofa a krize s ní spojené a jakékoli osobní problémy a vztahy mezi členy posádky jsou v pozadí a hrají minimálně jen druhé housle. Řešení vztahů a důraz na rodinu naprosto zabil podobné a poměrně perspektivní seriály jako Revolution a Last Resort. Zrovna tak je fajn že se každý chová vcelku logicky a společně táhnou za jeden provaz. Jediné co trochu sráží seriál k zemi jsou docela nezajímavé postavy a poměrně jednoduchý příběh a prostředí ve kterém se odehrává (loď, loď, loď, sem tam nějaký přístav a zase jen loď, loď, loď). Ale uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Zatím mám zhlédnuty jen 3 epizody, hodnocení tedy nechám na pozdějc... Takže dokoukána celá první řada a u posledního dílu jsem seděl jak přikovaný. Nevím o jakých náboženských nebo mysteriózních věcech mluvili ostatní, já tam nic takového nepostřehl. Ale myslím že je to po dlouhé době pořádný seriál z vojenského prostředí.(21.8.2014)

po pilotu nic co by mě nutilo sledovat dál.Relativně solidně udělaná,ovšem příběhově naprosto standardní a obyčejné béčko,které nejspíš nenabídne nic revolučního.Katastrofické - pandemické spektákly mám rád,ale tohle už tu bylo tolikrát...50%...po druhém díle je to mnohem veselejší.Hvězda nahoru a šance do budoucna.(25.6.2014)

Po třetí sérii můžu s klidem říct, že si to těch 5hvězd zasloužilo na plné čáře. Všechny tři série jsou odlišné a přitom si zachovávají svou stylizaci a kvalitu. Všude je plno uniforem, vojenské mluvy, střelby a výbuchů. Mnoho charakterů si zamilujete a oblíbíte. Mohl bych jich vyjmenovat minimálně deset. Opravdu vychytaný seriál, který si mne získal na maximum. Salut NAVY!(17.11.2016)

• - USS Nathan James je torpédoborec triedy Arleigh Burke, konkrétne verzii Flight IIA. Konštrukčne najvýraznejší prvok od Flight I a Flight II je prítomnosť hangáru pre helikoptéry. (Echelon1)

• - Mladšia poručíčka Alisha Grandersonová (Christina Elmore) má počas prehliadky budovy Avocetu na uniforme nášivky patriace hodnosti poručíka (na fotografii). Neskôr, počas rozhovoru s matkou, má na uniforme opäť správne nášivky hodnosti mladšieho poručíka. (koba)

• - Eric Miller (Kevin Michael Martin) si prezerá knihu o lodi U.S.S. Nathan James a zastaví sa na kapitole o námornej poddôstojníčke 3. triedy Mayi Gibsonovej (Felisha Cooper). Pri bližšom preskúmaní textu v knihe si však možno všimnúť, že sa stále opakujú dva rovnaké odseky. (koba)