Poslední loď

(TV seriál)
  • USA The Last Ship (více)
Trailer 9
Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster, (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Trailer 9

McClane

Hodnocení pilotu: Zápletka klišoidní až hanba, herecký výkony těžkej průměr, ale vrtulník s kamenou hezky krouží kolem letadlový lodi a v létě je přece vedro a čas na blbější seriály. Dá se očekávat typ epizod jako u SGU, což mě dost děsí, navíc netuším, co budou s tím dějem chtít udělat, kdyby nedejbože dostali víc než jednu sérii. 50%. ()

KevSpa

Uniformy, to je moje. V případě takových seriálů mi nevadí ani klišé a všechen ten patos a jen se kochám lodičkama, vrtulníčkama a uniformičkama. Když to má navíc pod producentským palcem Michael Bay, není co řešit. A to jsem ještě nezmínila Erica Danea, který si po odchodu z Grey's Anatomy rovnou střihnul takovou parádní badass roli... jsem v sedmém nebi. Ano, hádáte správně, tohle u mě aspiruje na seriálové guilty pleasure roku. Pilot - 80% Zejména ve druhé polovině řady se děj pořádně rozjede a finále je nářez, jak se patří. Nechybí ani zásadní zvrat, který dokáže slušně navnadit na druhou sérii. Varování: Odpůrci patosu, držte se dál! 1. série - 80% Byť se děj druhé řady částečně přesunul na pevninu, o zvraty a spoustu skvělých akčních scén rozhodně nebyla nouze. Pokud se někdo bál, že půjde jen o umělé natahování, musel být příjemně překvapen zejména nastoleným tempem, které předčilo první sérii. Finále sice mohlo být o něco lepší a závěrečný cliffhanger byl už moc na sílu, ale i tak obrovská spokojenost a natěšenost na další sezónu. 2. série - 90% Na The Last Ship jsem si postupem času vytvořila těžkou závislost. To, že se tvůrci v každé řadě, tu třetí nevyjímaje, posunují dál, a hrdinové řeší stále nové problémy, přidává na diváckém zážitku. Není to pouhá recyklace, vždy dokážou přijít s novou zápletkou a když už hrozí, že by byla některá příliš natahovaná, včas to utnou. Občas je sice těch událostí až moc, ale nad tím ráda přimhouřím oko. 3. série - 90% Čtvrtá řada podle mě trochu utrpěla tím, že se po celou dobu řešil jen konflikt s Řeky a semena. Zhruba v polovině už to začalo být trochu na jedno brdo a v závěru už zbytečně natahované. Chtělo by to v příští sezóně trochu více dějových linek. 4. série - 80% ()

MoiJe

S2 ma aj hromadu slabsich chvil, aj ked zapletku si vymysleli OK, ale siroko daleko teraz nebolo co ine sledovat, takze som s radostou pokracovala. // S1. // Pilot: Pilot veľmi slušný. A áno, aj efekty, žiadna nakreslená lodička na vlnkách ako v nedávnom pirátskom Black Sails. Neviem si predstaviť, že ma budú baviť dlho, ďalšie epizódne udalosti sú silne predvídateľné a očakávateľnú zradu či vzburu vrámci posádky beriem skôr ako barličku pre vytvorenie nejakého deja, ale zatiaľ na ďalšie sledovanie určite presvedčilo. A Rhonu mám rada, aj s tým jej B-čkovým herectvom. ()

Kothy

Tento námořní seriál z produkce Michaela Baye se mi docela líbí. Jeho rukopis je tam vážně znát. Některé klišé si prostě nemůže odpustit..Potěšila mě hlavně přítomnost Rhony Mitry a Adama Baldwina. :) Odehrává se to převážně na americkém torpédoborci Nathan James. Začíná to v Arktidě a potom to pokračuje přes Karibik až do USA. Ten je oficiálně na vojenské misi, ale skutečný úkol je nalezení léku na globální pandemii. Po čtyřech měsících radiového klidu vše vyjde na povrch. Světové vlády se hroutí a všude je chaos. Je nyní na posádce a na týmu vědců, aby se s touto situací vypořádali. Ze začátku jim dělají problémy hlavně Rusové se svou bitevní lodí. Posádka se vypořádá nejen s nimi, ale i s drogovým bossem v Guatemale. Všem jde o nalezení léku. Spoiler: Ten se jim také nakonec podaří získat. Ale po návratu domů je čeká překvapivé zjištění. Ve 2. sérii bojují proti hnutí lidí, kteří jsou vůči nákaze imunní. Ti jim celkem zatopí. Není ale nic s čím by si americké námořnictvo neporadilo. Ve 3. sérii nastupují hned dva záporáci. Jedním z nich je čínský prezident Peng a druhý se ukrývá v Americe. Posádka Nathana Jamese si ale se všemi hrozbami poradí. Bohužel seriál opustí několik hlavních postav. 4. série přináší nový problém i záporáka. Virus totiž přesedlal z lidí na úrodu a lidstvo umírá hlady. Nakonec se jim opět podaří záporáka porazit a zachránit svět. V 5. je Amerika zpět na nohou. Zaútočí na ně ale letecky a kyberneticky Kolumbie. Nathan James opět zachraňuje svět. Dojde k další válce a tentokrát už poslední. Bylo na čase to ukončit. Pár známých tváří nás opustí... "Viva Tavo!" ()

milka

Pilot: Michaelu Bayovi ty seriály nějak nejdou. I jeho druhý televizní výlet totiž zatím vypadá na veskrze průměrnou záležitost, která sice ničím extra neurazí, ale vlastně také vůbec nenadchne. Akce je mizerná, rutinní režie do nás sype jedno klišé za druhým a charismatičtí herci se marně snaží prodat své nezajímavé charaktery. A ano, také mě zajímá, jak podobně jednoduchou zápletku chtějí tvůrci natáhnout do seriálu. Ještě, že je na té lodi hodně vojáků. 50%: ()

• USS Nathan James je torpédoborec triedy Arleigh Burke, konkrétne verzii Flight IIA. Konštrukčne najvýraznejší prvok od Flight I a Flight II je prítomnosť hangáru pre helikoptéry. (Echelon1)
  • V epizóde si strihol cameo Ray Mabus, ktorý bol v čase natáčania skutočným americkým ministrom námorníctva. Hrá ministra námorníctva, ktorý sa prihovára posádke U.S.S. Nathan James z nahrávky získanej z Bieleho domu. V epizóde teda hral sám seba. (koba)
  • RFS Vyerni – ruský raketový krížnik na jadrový pohon, bola v skutočnosti bojová loď USS Iowa, ktorá v dobe natáčania slúžila ako plávajúce múzeum. Bola však neustále udržiavaná v stave, aby pri prípadnej reaktivácii mohla byť povolaná späť do služby. (Rorschach_SK)