Poslední loď

(seriál)
  • USA The Last Ship (více)
Trailer 5
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Trailer 5

iXtr3m3

Veľmi dobrý military seriál, ktorý vytvoril doslova legendu o Nathanovi Jamesovi a Tomovi Chandlerovi. Veľmi sympatické obsadenie, každá séria iný problém, čo je fajn a nedostávame tak len na niekoľko sérii naťahovanú vatu, užijeme si všetko od súbojov torpédoborca s inými torpédoborcami, s ponorkami, lietadlami, bitevnou loďou, všemožné typy výsadkov a zásahových akcii od mestských oblastí cez džungle až po vylodenie na pláž, výborné osobné fighty, dramatické okamihy, ktoré krásne korešpondujú s akciou a robia hrdinov aspoň trochu uveriteľnejšími a ľudskejšími, veľmi dobré technické spracovanie a výborná výprava, všemožné typy akcii, misii a úloh, umieranie známych postáv, príchody nových postáv, jednoducho veľmi dobrý vojenský seriál. Dlho mi ležal na disku v SD kvalite, dostal som sa k FullHD a tú som si pekne poprerábal pre svoju potrebu a následne som to zhliadol a dokonca to aj pekne sadlo do obdobia súčasnej pandemickej situácie vo svete. Nie je to dokonalé, nie každému konaniu človek uverí a sem tam sa chytíte za hlavu, nájdu sa tu aj slabšie diely, ale ako celok, ktorý ja naviac v dnešnej dobe ako jedna z výnimiek aj seriózne a plánovane ukončený bez Cliffhangera, to naozaj stálo za to a odporúčam. ()

Petike odpad!

Námet tohto typu, aj keď už trochu otrepaný, má vždy určitý potenciál. Tento seriál je však ukážkový príklad toho, ako takýto námet scenáristicky a výpravou načisto pokašľať. Najhorší je tu prostý fakt, že scenáristom zjavne pri písaní jednotlivých dielov chýba oná stará známa vecička zvaná "sedliacky rozum". To, že sa nad týmto vznáša aj neblahý produkčný duch Miša Záliva, celej záležitosti na kráse rozhodne nepridáva. Svet nie je spravodlivé miesto: Oveľa lepší Last Resort musel svoj príbeh stihnúť za jedinú krátku sériu, ale v podstate to stihol celkom elegantne. The Last Ship sa medzitým potáca od jedného hlúpeho zvratu k druhému (Al-Kájdisti útočiaci na posádku v Guantanáme ?! Náhle hyperkompetentné ruské loďstvo ?! Viceprezidentka spaľujúca mŕtvych spoluobčanov, aby sa dalo kúriť a svietiť v meste ?! WTF ?!!!!) Skutočne by tvorcovia mohli pouvažovať o potenciálnej výmene toho pé na konci názvu za písmeno té. ()

RedRose

Post-apo já vážně můžu!! A tady je to zatím fakt dobře uděláno... Odehrává se to na pořádné života a boje schopné lodi (ne jako v té úchylné španělské sci-fi telenovele Na lodi) což alespoň dobře vypadá a správně použitá vojenská technika je vždycky vítaná... Již tradičně tomu velí US Heroes a tradičně se vším co k tomu patří... Americkým patriotismem se tady nešetří, v brutální přestřelce proti ruským vrtulníkům, to zvládli ve dvou bez ztráty kytičky a když na můstku salutovali kapitánovi za jeho patetickou řeč, tak jsem se smíchy vážně neudržel... Příběh jako takový je asi jasný a uvidíme jak odvážně se k tomu tvůrci postaví... Herecké obsazení je taky seriálově standardní, Rhona Mitra je zatím protivná, ale uvidíme... Celkově to beru i s tou klišovitou omáčkou, protože seriály tohoto typu mám rád a tady to zatím vypadá slušně zvládnuté. Pilot tedy hodnotím na 77%... //// EDIT 1: Tak po šesti dílech jsem nadšen! Příběh má solidní tempo, děj nijak nenudí (až na filosofické, patriotistické a náboženské scény/kecy, kterých naštěstí není tak moc, jak se zpočátku zdálo) a pořád se tam něco děje! Využívání vojenské techniky sice mírně polevilo, ale není všem dílům konec, takže čekám s čím ještě vyrukuje Ravil Isyanov a celkově se těším co bude dál... O nabíjení optimismem tady skvěle stará John Pyper-Ferguson, jehož postava Texe je tak silně optimistická, že se to sem snad ani nehodí... Toto dílko není zdaleka dokonalé, ale i přesto, že by se dalo jmenovat dost chyb, ničemu to nevadí a zatím je to velice slibné! //// EDIT 2: Po ukončení první série, jsem byl stále stejně spokojen, celkově za 82% !! Druhá série navázala na první velice dobře, ale po dvou dílech, kdy se zdálo, že svět je zachráněn, se stalo něco co jsem celou dobu nechtěl... Druhá série se prudce zvrtla do nudné, utahané, místy až nesmyslně nelogické a politické břečky, která je místy opravdu až debilní... Jestli si opravdu tvůrci myslí, že neskutečně nudné debaty o bohu, morálce, vyvolených a tak podobně udrží diváky při tom tak se hodně pletou... Ještě pár dílů snad vydržím, ale po sedmém díle druhé série, fakt začínám ztrácet motivaci... //// EDIT 3: Naštěstí jsem se spletl a přesto, že mě několik dílu druhé série mě opravdu vyděsilo, se to celkem rychle srovnalo a závěr druhé série byl už opět důstojným nástupcem první série (rozhodně nebyla lepší než ta první, protože těch několik nudných dílu v první polovině bylo v původně nasazeném tempu seriálu skutečně na facku). Netrpělivě jsem očekával sérii třetí, ve které hned od začátku začínají američani řešit kromě obnovy vlastní země i zbytek světa a na scénu vstupuje USA vs Asia... Zatím slušné, ale uvidíme... //// EDIT 4: Právě jsem dosledoval poslední díl 5-té řady (a celého seriálu) a jak už v mnoha diskuzích zaznělo, kdyby seriál skončil po slušné třetí sérii, kde bylo vše krásně uzavřeno, asi by to vyznělo lépe... 4.tá série kolem hladomoru, kouzelných semen a bojem s Řeky, byla celkem nudná a často dost nelogická a 5-tá série v boji proti Grand Columbia, byla v mnoha a mnoha směrech úplně na hlavu, hlavně co se logiky a vojenských postupů týče, že to sráží celý seriál do podprůměrných hodnot... Finále celého seriálu, respektive poslední 3 epizody byly už fakt odfláknuté!! Diváci očekávali finální souboj dvou znepřátelených bojových lodí, ke kterému děj postupně směřoval, ale USS Nathan James v posledním díle naprosto selhal a šel ke dnu, možná symbolicky jako celý seriál... Vzpomínkový návrat ztracených postav v posledním díle byl klišoidní, ale přesto hezký a přítomnost Texe mě moc potěšila... Co mi asi vadilo nejvíc, že první série vypadala, jako by na Zemi přežilo cca 247 lidí, ale v každé další sérii bylo všude lidu víc a víc a ta původní post-apo atmosféra se úplně vytratila... Hodnocení celého seriálu je dost těžké, protože v podstatě každá další série byla horší než ta předchozí a na kvalitu první série se to až na drobné výkyvy už nedostalo... 1 série 93% // 2. série 86% // 3. série 74% // 4. série 57% // 5. série 39% () (méně) (více)

M.i.k.e

po pilotu nic co by mě nutilo sledovat dál.Relativně solidně udělaná,ovšem příběhově naprosto standardní a obyčejné béčko,které nejspíš nenabídne nic revolučního.Katastrofické - pandemické spektákly mám rád,ale tohle už tu bylo tolikrát...50%...po druhém díle je to mnohem veselejší.Hvězda nahoru a šance do budoucna. ()

Likan7

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední loď jsem si pouštěl jako sci-fi z apokalyptické budoucnosti. V první sérii jsem to také získal, jenže ironií je, že právě první série jsem jakžtakž přežíval. Štvala mě Rhona Mitra, štval mě ten až moc televizní feeling a triky. Jenže pak přišla třetí série, změna pravidel, žánru, postav a já byl spokojený. Najednou se z Poslední lodi stal válečný seriál, kterému jsem ledacos rád odpustil. Škoda hlavních rolí, protože ty byly nejslabší, naopak vedlejší seriál táhly až do závěru. Musel jsem si zvyknout, není to áčkový seriál pro každého, ale nakonec jsem si našel cestu a jsem moc rád, že jsem cestu na Nathanu James podstoupil. Admirále Chandlere, Sasho, Mikeu, Danny a Wolfe.. Děkuji, že jsem s Vámi mohl plavit! ()

• V zábere na loď U.S.S. Nathan James, plávajúcu do ústia Rieky sv. Jána, vidno zadnú pristávaciu plochu lode úplne prázdnu. O niekoľko sekúnd neskôr z nej odštartuje vrtuľník. (koba)
  • Mladšia poručíčka Alisha Grandersonová (Christina Elmore) má počas prehliadky budovy Avocetu na uniforme nášivky patriace hodnosti poručíka (na fotografii). Neskôr, počas rozhovoru s matkou, má na uniforme opäť správne nášivky hodnosti mladšieho poručíka. (koba)
  • Kapitán a Tex sú zajatí ruským vrtuľníkom Mi-24. V skutočnosti však na krížnikoch triedy Kirov, ako mal byť aj RFS Vyerni, slúžia vrtuľníky Ka-25 prípadne Ka-27. (Rorschach_SK)