poster

Poslední loď (TV seriál)

 • USA

  The Last Ship

 • Slovensko

  Posledná loď

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014 - 2018, 36 h 32 min (Minutáž: 53x45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Hrají:

Rhona Mitra, Adam Baldwin, Marissa Neitling, John Pyper-Ferguson, Andy T. Tran, Darren O'Hare, Eric Dane, Travis Van Winkle, Charles Parnell, Jocko Sims, Tommy Savas, Christina Elmore, Chris Sheffield, Alfre Woodard, Rachel Appelbaum, Alyssa Diaz, Ravil Isjanov, Michael Benyaer, Jessica Martin, Nick Jameson, Ebon Moss-Bachrach, José Zúñiga, Titus Welliver, Maggie Gwin, Teresa Ruiz, Michaela McManus, Adam Irigoyen, Michael Cognata, Hope Olaide Wilson, Ricardo Chacon, David Wells, Eddie J. Fernandez, Blake Webb, Caitlin Dechelle, Tania Raymonde, Stephen Monroe Taylor, Grace Kaufman, Barry Livingston, Ed Moy, Hirojuki Sanada, Ilia Volok, Damon Dayoub, Mark Moses, Bridget Regan, Guy Nardulli, Patrick St. Esprit, LaMonica Garrett, Dante Brown, Doc Farrow, Eddie Perez, Anthony Martins, Mark Kubr, Sheena Chou, H. Richard Greene, Alan Pietruszewski, Sam Spruell, Tracy Middendorf, Kevin Phillips, Deborah May, Konstantin Lavyš, Maximiliano Hernández, Fay Masterson, Alice Coulthard, Paul James, Eddie Diaz, Michael Scott Allen, Alex Fernandez, Nancy De Mayo, Thomas Rosales Jr., Jade Pettyjohn, Bill Smitrovich, Nathan Sutton, Alan Smyth, Marcus Choi, Mark Engelhardt, Anthony Azizi, Emerson Brooks, Sibylla Deen, Bren Foster, Ele Keats, Christos Vasilopoulos, George Georgiou, Kevin Foster, Patrick Brennan, Elyse Mirto, Betsy Baker, Travis Hammer, Timothy Landfield, Carlos Leal, Brían F. O'Byrne, Ruben Garfias, Inbar Lavi, Nathan Sapsford, Tait Fletcher, Keith Jardine, Christopher Redman, David Carpenter, Elisabeth Röhm, Nestor Serrano, Eidan Hanzei, Devon Gummersall, Drew Fonteiro, Akiko Šima, Dichen Lachman, Eddie Driscoll, Ajako Fudžitani, Clark Moore, John Cothran Jr., Alain Uy, Ray Chang, Alex Carter, Cooper Huckabee, Kim Robillard, Emmanuel Manzanares, David Carpenter, Scott Anderson, Cyd Strittmatter, Jodie Turner-Smith, Gary Cairns, Jonathan Howard, Jackson Rathbone, Anthony Skordi, Jeremy Mitchell, Karl T. Wright, Peter Weller, Joey Naber, Drew Roy, Costas Mandylor, John Hennigan, Persephone Apostolou, Rick Fitts, Leann Lei, Josh Clark, Nick Court
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Všežrout
  ****

  Mr. Bay. Námořnictvo spojených států. Globální pandémie. Kombinace, která by měla být schopna dát dohromady opravdu nadupaný seriál. Po pilotu a prvních dílech jsem byl spokojený, nadprůměrně, s dalšími díly nadšení postupně opadávalo. Nečekal jsem žádnou "clancyovskou" sofistikovanost, ale nečekal jsem ani totální šablonovitost, kterou by mohla alespoň vyvažovat pěkně po bayovsku natočená akce. Ta ale schází. Postava ruského admirála Ruskova je zcela nevyužitá, pouhá karikatura a podobně je to s celkovou psychologií většiny postav, jejich plochostí. Přidává se i totální nevyužitost vylidněného nemocného světa a trestuhodná nevyužitost atraktivního prostředí torpedoborce Nathana Jamese. S dalšími a dalšími díly první série se vynořovala otázka "stojí mi to vůbec za dokoukání?" Nestálo, poslední díly dobíhaly na pozadí jiných činností. Škoda, ale v konkurenci dnešní seriálové top-produkce nemá The Last Ship šanci, chtělo se mi napsat. Pak ale přišel zlom, poslední díl 1. série, vplutí do Baltimoru a druhá série, která z většiny zahladila všechna předchozí vyplísnění. Takle nějak už by reálná pandémie a její následky mohly vypadat.(16.12.2017)

 • Lmslaver
  ****

  Skvělý námět, úžasné lokace, sympatické obsazení, ale na druhou stranu je tu pár zbytečných vycpávkových dílů, které protahují děj. Hodnocení u mě taky sráží neustálé salutování a neskutečná gumárna, i když jsou spojené státy totálně v pr.... tak si stejně mariňáci hrají na vojáčky a vzývají vlajku s hvězdami a pruhy až je to trapné. 70%(16.4.2016)

 • LordMysti
  ***

  Dal jsem nakonec 60% protože se mi námět líbí, technické provedení také, ale je to neskutečně roztahané. Kdyby byl každý díl sestříhám na polovinu jako jsou ty kratší seriály, bylo by to tak akorát. Zde je vidět že je každá epizoda natahována a nudíte se díky těmto hluchým místům. Jinak by to bylo fajn.(21.8.2014)

 • Kothy
  ****

  Tento námořní seriál z produkce Michaela Baye se mi docela líbí. Jeho rukopis je tam vážně znát. Některé klišé si prostě nemůže odpustit..Potěšila mě hlavně přítomnost Rhony Mitry a Adama Baldwina. :) Odehrává se to převážně na americkém torpédoborci Nathan James. Začíná to v Arktidě a potom to pokračuje přes Karibik až do USA. Ten je oficiálně na vojenské misi, ale skutečný úkol je nalezení léku na globální pandemii. Po čtyřech měsících radiového klidu vše vyjde na povrch. Světové vlády se hroutí a všude je chaos. Je nyní na posádce a na týmu vědců, aby se s touto situací vypořádali. Ze začátku jim dělají problémy hlavně Rusové se svou bitevní lodí. Posádka se vypořádá nejen s nimi, ale i s drogovým bossem v Guatemale. Všem jde o nalezení léku. Spoiler: Ten se jim také nakonec podaří získat. Ale po návratu domů je čeká překvapivé zjištění... Ve 2. sérii bojují proti hnutí lidí, kteří jsou vůči nákaze imunní. Ti jim celkem zatopí. Není ale nic s čím by si americké námořnictvo neporadilo. Ve 3. sérii nastupují hned dva záporáci. Jedním z nich je čínský prezident Peng a druhý se ukrývá v Americe. Posádka Nathana Jamese si ale se všemi hrozbami poradí. Bohužel seriál opustí několik hlavních postav. 4. série přináší nový problém i záporáka. Virus totiž přesedlal z lidí na úrodu a lidstvo umírá hlady. Nakonec se jim opět podaří záporáka porazit a zachránit svět. "Zklama jsi mě, synu."(24.6.2014)

 • milka

  Pilot: Michaelu Bayovi ty seriály nějak nejdou. I jeho druhý televizní výlet totiž zatím vypadá na veskrze průměrnou záležitost, která sice ničím extra neurazí, ale vlastně také vůbec nenadchne. Akce je mizerná, rutinní režie do nás sype jedno klišé za druhým a charismatičtí herci se marně snaží prodat své nezajímavé charaktery. A ano, také mě zajímá, jak podobně jednoduchou zápletku chtějí tvůrci natáhnout do seriálu. Ještě, že je na té lodi hodně vojáků. 50%:(24.6.2014)

 • - V siedmom diele prvej série, sú kapitán a Tex zajatí ruským vrtuľníkom Mi-24. V skutočnosti však na krížnikoch triedy Kirov, ako mal byť aj RFS Vyerni, slúžia vrtuľníky Ka-25 prípadne Ka-27. (Rorschach_SK)

 • - Spoiler: Seriál sa "veľmi voľne" inšpiroval románom „The Last Ship“ od Williama Brinkleyho. V pôvodnom románe, odohrávajúcom sa koncom 80. rokov, však loď USS Nathan James nečelí svetovej pandémii neznámeho vírusu, ale jadrovej vojne medzi USA a ZSSR a následnému nukleárnemu holokaustu. Román je rozprávaný retrospektívne, pohľadom kapitána Thomasa (celé meno nebolo odhalené) a ponúka obraz šokovanej posádky lode, ktorá sa po vojne vracia späť spoza polárneho kruhu, a postupne zisťuje, že sú možno jednými z posledných preživších ľudí na našej planéte (152 mužov a 26 žien). Čelia nie len vlastným duševným a emocionálnym konfliktom, ale aj novým cieľom – nájdenie bezpečného útočiska v zamorenom svete a po viacerých konfliktoch so sovietskou atómovou ponorkou aj otázkam, či sa navzájom zničia, alebo sa pokúsia spoločne zachovať ľudskú rasu. (Rorschach_SK)

 • - Na konci filmu, když je doktorka (Rhona Mitra) postřelena, její střelec vyslovuje větu: „Sic semper tyrannis“ neboli „Tak se staneš tyranem“. Tuto frázi nejspíše zvolal i John Wilkes Booth během atentátu na Abrahama Lincolna. (willy1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace