Poslední loď (TV seriál)

The Last Ship

Posledná loď

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014 - 2018, 38 h 37 min (Minutáž: 53x45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster, Bridget Regan, Rhona Mitra, John Pyper-Ferguson, Emerson Brooks, Jodie Turner-Smith, Sam Spruell, Maximiliano Hernández, Fay Masterson, Adam Irigoyen, Cameron Fuller, Paul James, Chris Sheffield, Mark Moses, Andy T. Tran, Hope Olaide Wilson, LaMonica Garrett, Grace Kaufman, Elisabeth Röhm, Jade Chynoweth, Jamison Haase, Alice Coulthard, Ebon Moss-Bachrach, Troy Doherty, April Parker-Jones, Nestor Serrano, Devon Gummersall, Hirojuki Sanada, Brían F. O'Byrne, Dichen Lachman, Jonathan Howard, Jackson Rathbone, Sibylla Deen, Peter Weller, Maiara Walsh, Maurice Compte, Tommy Savas, Nick Court, Caitlin Gerard, Thomas Calabro, Rigo Sanchez, Wiley M. Pickett, Drew Fonteiro, Lucy Butler, Bill Smitrovich, Ajako Fudžitani, Eddie Driscoll, Karibel Rodriguez, John Cothran Jr., Inbar Lavi, Steven Culp, Christos Vasilopoulos, Eidan Hanzei, Jade Pettyjohn, Darren O'Hare, Alfre Woodard, Rachel Appelbaum, Alyssa Diaz, Ravil Isjanov, Michael Benyaer, Jessica Martin, Nick Jameson, José Zúñiga, Titus Welliver, Maggie Gwin, Teresa Ruiz, Michaela McManus, Michael Cognata, Ricardo Chacon, David Wells, Eddie J. Fernandez, Blake Webb, Caitlin Dechelle, Tania Raymonde, Stephen Monroe Taylor, Barry Livingston, Ed Moy, Ilia Volok, Damon Dayoub, Guy Nardulli, Patrick St. Esprit, Dante Brown, Doc Farrow, Eddie Perez, Anthony Martins, Mark Kubr, Sheena Chou, H. Richard Greene, Alan Pietruszewski, Tracy Middendorf, Kevin Phillips, Deborah May, Konstantin Lavyš, Eddie Diaz, Michael Scott Allen, Alex Fernandez, Nancy De Mayo, Thomas Rosales Jr., Nathan Sutton, Alan Smyth, Marcus Choi, Mark Engelhardt, Anthony Azizi, Ele Keats, George Georgiou, Kevin Foster, Patrick Brennan, Elyse Mirto, Betsy Baker, Travis Hammer, Timothy Landfield, Carlos Leal, Ruben Garfias, Nathan Sapsford, Tait Fletcher, Keith Jardine, Christopher Redman, David Carpenter, Akiko Šima, Clark Moore, Alain Uy, Ray Chang, Alex Carter, Cooper Huckabee, Kim Robillard, Emmanuel Manzanares, David Carpenter, Scott Anderson, Cyd Strittmatter, Gary Cairns, Anthony Skordi, Jeremy Mitchell, Karl T. Wright, Joey Naber, Drew Roy, Costas Mandylor, John Hennigan, Persephone Apostolou, Rick Fitts, Leann Lei, Josh Clark, Erik Aude, Hector Hugo, A Leslie Kies, Felisha Cooper, Marcello De Nardo, Kevin Sheridan, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Angelo Pagan, Jose Pablo Cantillo, Katherine Cronyn, Anthony Gonzalez, Matthew Yang Kang, Emanuela Postacchini, Arturo del Puerto, Ivo Nandi, Brandon Barash, Manuel Uriza, Gary Perez, Brooke Langton, Ronnie Alvarez, Michelle Kim, Victor Manso, Deborah May (a.z.), Timothy Landfield (a.z.), Eva Ariel Binder, Christopher Redman (a.z.), Steven Kane, Jacqueline Obradors, Geoffrey Rivas, Bailey Noble, Jeremy Maguire, Tarina Pouncy, Jamie Gray Hyder, Sprague Grayden, J. Mallory McCree, Luis Moncada, Virginia Montero, Chelsea Kurtz, George Vincent, Adoni Maropis, Jesse Garcia, Rodrigo Rojas, Jose Yenque, Caleb Moody, Vince Lozano, Joe Ordaz, Geoffrey Rivas (a.z.), Gloria Laino, Emily Tosta, Gabriela Flores

Dal jsem nakonec 60% protože se mi námět líbí, technické provedení také, ale je to neskutečně roztahané. Kdyby byl každý díl sestříhám na polovinu jako jsou ty kratší seriály, bylo by to tak akorát. Zde je vidět že je každá epizoda natahována a nudíte se díky těmto hluchým místům. Jinak by to bylo fajn.(21.8.2014)

Máme za sebou dvě série námořního počinu s produkce Michaela Baye, který mě popravdě velmi překvapil. Co se mně hodně líbilo, byl příběh. Svět postihla náhlá nákaza a přežilo jen malé procento lidí. Jako bezpečné útočiště hraje hlavní roli válečná loď US Navy a její posádka s naskilenou doktorkou je jedinou šancí pro lidstvo. Patos jak poleno, ale zde to funguje a osobně jsem hltal každý díl. Nechybí ani závěrečná gradace do největších otáček. Seriál má mnoho akčních scén, napínavý děj, patriotickou muziku a hodně postav, kterým jsem fandil. Předposlední díl druhé řady předčil všechny moje očekávání. Navíc se jedná o armádní žánr, a to já můžu. Velká natěšenost na další řadu.(2.11.2015)

Seriál, který by byl dokonalý nemít tolik dílů. Jedna řada by naprosto splnila a pojala to, co by film nezvládl. Bohužel se dnes musí všechno natahovat a nafukovat tak, aby se z toho dalo hodně vydělat. Myšlenka byla krásně rozvedená a pak ji zlikvidovali a udělali z toho další Walking Dead. Nicméně je to koukatelné a první řada rozhodně stojí za to. Dokonce i po odborné stránce to není naprostá blbost a něco z té biologie viru je i správně! A Adam Baldwin zůstane už napořád XO Slattery!(29.7.2015)

Mirne mi to pripomina Last Resort, coz docela vitam. Mam rad katastrofalni podivanou, kde jen hrstka zachrani vsechny ostatni. Krom toho pekna podivana na USS Nathan James, torpedoborec s provizorni CDC laboratori a miliardama mrtvol na pevnine. Rozlozene narody a samostatne pusobici autority, takrka samozvane. A ano, nesmim zapomenout na Rusnakova, stareho a sesleho rusaka s primesi zaskodnika. 1. serie 80%(8.9.2014)

1. série - Trochu jsem se bál, moderního filmu o jedné lodi. Byl jsem však překvapen. Jednoduchá zápletka s virem, na jehož vyléčení se pracuje po celou sezónu a s to logicky. Samozřejmě je zde souboj dobra v podobě USA proti zlu, Rusku a to se všemi archetypy obou stran. Hrubá zastaralá síla proti moderní technice. Jako bonus dva známí dobří herci Rhona Mitra a Adam Baldwin, kteří však nijak nevyčnívali nad ostatními. 2. série - Máme lék. Protivník z Ruska byl vystřídán neméně krutými a navíc i nechutně vynalézavými protivníky z domácího prostředí. Posádka lodi se zde dostane do mnohem větších problémů. Mnohem více času se zde tráví na pevnině. Mám velké obavy, že třetí řada již nemá co nabídnout.(28.12.2015)

• - Eric Miller (Kevin Michael Martin) si prezerá knihu o lodi U.S.S. Nathan James a zastaví sa na kapitole o námornej poddôstojníčke 3. triedy Mayi Gibsonovej (Felisha Cooper). Pri bližšom preskúmaní textu v knihe si však možno všimnúť, že sa stále opakujú dva rovnaké odseky. (koba)

• - RFS Vyerni – ruský raketový krížnik na jadrový pohon, bola v skutočnosti bojová loď USS Iowa, ktorá v dobe natáčania slúžila ako plávajúce múzeum. Bola však neustále udržiavaná v stave, aby pri prípadnej reaktivácii mohla byť povolaná späť do služby. (Rorschach_SK)

• - Kapitán a Tex sú zajatí ruským vrtuľníkom Mi-24. V skutočnosti však na krížnikoch triedy Kirov, ako mal byť aj RFS Vyerni, slúžia vrtuľníky Ka-25 prípadne Ka-27. (Rorschach_SK)