Poslední loď (TV seriál)

The Last Ship

Posledná loď

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014 - 2018, 38 h 37 min (Minutáž: 53x45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster, Bridget Regan, Rhona Mitra, John Pyper-Ferguson, Emerson Brooks, Jodie Turner-Smith, Sam Spruell, Maximiliano Hernández, Fay Masterson, Adam Irigoyen, Cameron Fuller, Paul James, Chris Sheffield, Mark Moses, Andy T. Tran, Hope Olaide Wilson, LaMonica Garrett, Grace Kaufman, Elisabeth Röhm, Jade Chynoweth, Jamison Haase, Alice Coulthard, Ebon Moss-Bachrach, Troy Doherty, April Parker-Jones, Nestor Serrano, Devon Gummersall, Hirojuki Sanada, Brían F. O'Byrne, Dichen Lachman, Jonathan Howard, Jackson Rathbone, Sibylla Deen, Peter Weller, Maiara Walsh, Maurice Compte, Tommy Savas, Nick Court, Caitlin Gerard, Thomas Calabro, Rigo Sanchez, Wiley M. Pickett, Drew Fonteiro, Lucy Butler, Bill Smitrovich, Ajako Fudžitani, Eddie Driscoll, Karibel Rodriguez, John Cothran Jr., Inbar Lavi, Steven Culp, Christos Vasilopoulos, Eidan Hanzei, Jade Pettyjohn, Darren O'Hare, Alfre Woodard, Rachel Appelbaum, Alyssa Diaz, Ravil Isjanov, Michael Benyaer, Jessica Martin, Nick Jameson, José Zúñiga, Titus Welliver, Maggie Gwin, Teresa Ruiz, Michaela McManus, Michael Cognata, Ricardo Chacon, David Wells, Eddie J. Fernandez, Blake Webb, Caitlin Dechelle, Tania Raymonde, Stephen Monroe Taylor, Barry Livingston, Ed Moy, Ilia Volok, Damon Dayoub, Guy Nardulli, Patrick St. Esprit, Dante Brown, Doc Farrow, Eddie Perez, Anthony Martins, Mark Kubr, Sheena Chou, H. Richard Greene, Alan Pietruszewski, Tracy Middendorf, Kevin Phillips, Deborah May, Konstantin Lavyš, Eddie Diaz, Michael Scott Allen, Alex Fernandez, Nancy De Mayo, Thomas Rosales Jr., Nathan Sutton, Alan Smyth, Marcus Choi, Mark Engelhardt, Anthony Azizi, Ele Keats, George Georgiou, Kevin Foster, Patrick Brennan, Elyse Mirto, Betsy Baker, Travis Hammer, Timothy Landfield, Carlos Leal, Ruben Garfias, Nathan Sapsford, Tait Fletcher, Keith Jardine, Christopher Redman, David Carpenter, Akiko Šima, Clark Moore, Alain Uy, Ray Chang, Alex Carter, Cooper Huckabee, Kim Robillard, Emmanuel Manzanares, David Carpenter, Scott Anderson, Cyd Strittmatter, Gary Cairns, Anthony Skordi, Jeremy Mitchell, Karl T. Wright, Joey Naber, Drew Roy, Costas Mandylor, John Hennigan, Persephone Apostolou, Rick Fitts, Leann Lei, Josh Clark, Erik Aude, Hector Hugo, A Leslie Kies, Felisha Cooper, Marcello De Nardo, Kevin Sheridan, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Angelo Pagan, Jose Pablo Cantillo, Katherine Cronyn, Anthony Gonzalez, Matthew Yang Kang, Emanuela Postacchini, Arturo del Puerto, Ivo Nandi, Brandon Barash, Manuel Uriza, Gary Perez, Brooke Langton, Ronnie Alvarez, Michelle Kim, Victor Manso, Deborah May (a.z.), Timothy Landfield (a.z.), Eva Ariel Binder, Christopher Redman (a.z.), Steven Kane, Jacqueline Obradors, Geoffrey Rivas, Bailey Noble, Jeremy Maguire, Tarina Pouncy, Jamie Gray Hyder, Sprague Grayden, J. Mallory McCree, Luis Moncada, Virginia Montero, Chelsea Kurtz, George Vincent, Adoni Maropis, Jesse Garcia, Rodrigo Rojas, Jose Yenque, Caleb Moody, Vince Lozano, Joe Ordaz, Geoffrey Rivas (a.z.), Gloria Laino, Emily Tosta

Mr. Bay. Námořnictvo spojených států. Globální pandémie. Kombinace, která by měla být schopna dát dohromady opravdu nadupaný seriál. Po pilotu a prvních dílech jsem byl spokojený, nadprůměrně, s dalšími díly nadšení postupně opadávalo. Nečekal jsem žádnou "clancyovskou" sofistikovanost, ale nečekal jsem ani totální šablonovitost, kterou by mohla alespoň vyvažovat pěkně po bayovsku natočená akce. Ta ale schází. Postava ruského admirála Ruskova je zcela nevyužitá, pouhá karikatura a podobně je to s celkovou psychologií většiny postav, jejich plochostí. Přidává se i totální nevyužitost vylidněného nemocného světa a trestuhodná nevyužitost atraktivního prostředí torpedoborce Nathana Jamese. S dalšími a dalšími díly první série se vynořovala otázka "stojí mi to vůbec za dokoukání?" Nestálo, poslední díly dobíhaly na pozadí jiných činností. Škoda, ale v konkurenci dnešní seriálové top-produkce nemá The Last Ship šanci, chtělo se mi napsat. Pak ale přišel zlom, poslední díl 1. série, vplutí do Baltimoru a druhá série, která z většiny zahladila všechna předchozí vyplísnění. Takle nějak už by reálná pandémie a její následky mohly vypadat.(16.12.2017)

Skvělý námět, úžasné lokace, sympatické obsazení, ale na druhou stranu je tu pár zbytečných vycpávkových dílů, které protahují děj. Hodnocení u mě taky sráží neustálé salutování a neskutečná gumárna, i když jsou spojené státy totálně v pr.... tak si stejně mariňáci hrají na vojáčky a vzývají vlajku s hvězdami a pruhy až je to trapné. 70%(16.4.2016)

Po třetí sérii můžu s klidem říct, že si to těch 5hvězd zasloužilo na plné čáře. Všechny tři série jsou odlišné a přitom si zachovávají svou stylizaci a kvalitu. Všude je plno uniforem, vojenské mluvy, střelby a výbuchů. Mnoho charakterů si zamilujete a oblíbíte. Mohl bych jich vyjmenovat minimálně deset. Opravdu vychytaný seriál, který si mne získal na maximum. Salut NAVY!(17.11.2016)

Nie. Ako som sa obával. 3/4 sa odohráva na pevnine, ľudstvo je na hrane zániku, ale všetci bez problémov majú potrebu útočiť na loď, ktorá nesie potencionálne riešenie, prípadne sa strieľa len tak, aby sa nepovedalo (tradične s mizernou muškou)...Medzi tým si záporáci z času na čas zastrelia niekoho vlastného. Na nete som si našiel top momenty (chápte tak, že N. James robí aj niečo iné, než sa len plaví). Seriál prísť v roku 2006, bola by to pecka. Malo to mať celé nahustených takých 10 dielov a bola by to paráda. 5 sérií? Šialené. Najväčšie pozitívum? Je to ďaleko lepšie, než odpadové blbosti typu Ponorky. A prečo má preboha Rusi používajú vrtuľníky Sikorsky 53? Fiktívna sestra triedy Kirov v nejakej divnej konfigurácii výzbroje (a nie, nie je to Iowa, jak sa píše v zaujímavostiach), loď k sebe nechá prísť len tak pár nepriateľských helikoptér...(15.10.2017)

Máme za sebou dvě série námořního počinu s produkce Michaela Baye, který mě popravdě velmi překvapil. Co se mně hodně líbilo, byl příběh. Svět postihla náhlá nákaza a přežilo jen malé procento lidí. Jako bezpečné útočiště hraje hlavní roli válečná loď US Navy a její posádka s naskilenou doktorkou je jedinou šancí pro lidstvo. Patos jak poleno, ale zde to funguje a osobně jsem hltal každý díl. Nechybí ani závěrečná gradace do největších otáček. Seriál má mnoho akčních scén, napínavý děj, patriotickou muziku a hodně postav, kterým jsem fandil. Předposlední díl druhé řady předčil všechny moje očekávání. Navíc se jedná o armádní žánr, a to já můžu. Velká natěšenost na další řadu.(2.11.2015)

• - V epizóde si strihol cameo Ray Mabus, ktorý bol v čase natáčania skutočným americkým ministrom námorníctva. Hrá ministra námorníctva, ktorý sa prihovára posádke U.S.S. Nathan James z nahrávky získanej z Bieleho domu. V epizóde teda hral sám seba. (koba)

• - V zábere na loď U.S.S. Nathan James, plávajúcu do ústia Rieky sv. Jána, vidno zadnú pristávaciu plochu lode úplne prázdnu. O niekoľko sekúnd neskôr z nej odštartuje vrtuľník. (koba)

• - RFS Vyerni – ruský raketový krížnik na jadrový pohon, bola v skutočnosti bojová loď USS Iowa, ktorá v dobe natáčania slúžila ako plávajúce múzeum. Bola však neustále udržiavaná v stave, aby pri prípadnej reaktivácii mohla byť povolaná späť do služby. (Rorschach_SK)