Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

KarlosBenda

Chyba tohoto filmu je v tom, že to není pokračování (velice dobré) jedničky, ale její recyklace. Prakticky nic vás nemůže překvapit pokud jste viděli předešlý díl, což je velká škoda, protože jinak je to rozhodně koukatelný horror. ... 60% ()

filmmovier

Mě se to líbilo. Jedničce to sice nesahá ani po kotníky, do té to má opravdu zatraceně daleko a příběhově to také není žádné veledílo, ale prostě i s tou spoustou otravnejch děcek to celkem funguje a minimálně ty videa na kazetách jsou natočený fakt hodně dobře. Během filmu jsem si u spoustů monentů říkal, že "teď jsem se měl asi leknout," ale, nestalo se tak, lekačky jsou opravdu nefunkční a navíc se Bagul nedostane skoro vůbec ke slovu, celkově tam je možná tak dvě minuty, což je opravdu škoda. Propojení s jedničkou, se podařilo celkem obstojně (na tenhle žánr) a ani herecky to není špatné, a i když je to jeden z těch lepších hororů (a když s ním jsem spokojený já, něco na tom bude), ale oproti jedničce to působí fakt hrozně blbě, ve výsledku je to ale celkem nadprůměrná podívaná, která mě bavila a která má tempo, spád a divný konec, stejně jako v jedničce. Ale trojku už prosím fakt ne, i tenhle díl byl hrozně do počtu a je idět, že by to bylo ještě horší. Takže dvojka fajn, navíc, spíš než horor, je to nějaké podivné drama, ale žádné veledílo to není. Za mě 70%. ()

Motinski

Oproti prvému dielu moc priamočiaré. Od začiatku vieme o čo pôjde takže skutočné napínanie diváka neexistuje a napriek pár funkčným lakačkam, nie je tu ani jedna vyslovene mrazivá scéna. Sinister 2 je viac osobný, oveľa menej intenzívny a Baghul nevyvoláva strach ako minule. Záujmu hlavne vraždy z filmových pások a prostredie farmy ktoré má hororové čaro ajkeď sa tu z neho moc netaží. ()

Sfinkter

První díl byl geniální díky režii Derricksona, který zde usedá pouze na scénáristickou stoličku. Pokračování není vesměs špatným filmem, videa vražd jsou opět poměrně znepokojující, vadila mi lehká přeplácanost a kličkování děje. Na poměry dnešních hororů však nadprůměr, chvílemi se bude bát většina diváků. Do dějin se ale zapíše pouze první díl. ()

Ryuuhei

Rozhodně zábavnější, než jednička. Ošklivější videa, zajímavější rodina, aspoň dvě dobré lekačky a napínavější vývoj děje. Pořád je to ale podle mě ta stejná hororová břečka, jen v ne tak tajemném hávu. Řekl bych, že se kouzlo vytratilo, ale to by tu muselo být už od začátku. 40% ()

Lachtaan

Horor je dost možná nejvíce variabilní žánr a velmi často se nedá na snímku poznat, v jaké míře je v něm reprezentován. Druhý Sinister se sice navenek tváří jako dostatečný zástupce tohoto ražení, ale opak je pravdou. Dobře namasakovaný Mr. Boogie a nechutné rafinované smrti neudělají film kvalitním. Oba díly Sinisteru velkým zklamáním. ()

LUKICKK

Nechápu, proč to má horší hodnocení, než jednička, tady se aspoň konečně něco pořádného stalo. Hodně dobrý horror. Swag So & So. ()

tnp101

Slabý odvar velmi slušné jedničky a klasický případ pokračování, které nepřináší vůbec nic nového a všechno co opakuje, je zde o úroveň horší. Originálních možností, kam dál rozvíjet děj představený v jedničce, zde podle mě moc není, ale příliš bych se nedivil, kdyby ta trojka nakonec vznikla. Tentokrát si ovšem nemyslím, že jí studio pošle do kin - i když tyhle filmy dneska stojí tak málo peněz, že by si na sebe asi v klidu vydělal. Možná ani proto není na místě se příliš snažit. ()

noriaki

Je to stejné jako jednička, jen o dvě třídy horší. Atmosféra, herci, lekačky, zápletka. Prostě vše na co si vzpomenete. Ani tak to není vyloženě špatný film. Scény s domácím videem jsou dokonce skvělé, i když zdaleka ne tak šokující jako v prvním díle. Oceňuju alespoň snahu obohatit příběh o další "úhel pohledu". Bohužel zbytek nápadů vyvanul do prázdna. Zápletka mě vůbec nezajímala a bubák ztratil dost ze své výjimečnosti. S jiným názvem a trochu jiným provedením by to byl fajn horor. Jako pokračování Sinistera je to bída. ()

Yoda sama

Neskutočne ma to nasralo, lebo prvý diel považujem za jednu z najlepších žánroviek posledných rokov. Domáce videá už nemajú taký dopad na psychiku ako v jednotke a sú len nadstavovanou kašou a aj keď to nemá náhodné ľakačky na každom kroku a je tam niečo ako atmosféra, postavy sú strašne zle napísané a celé je to tak zbytočné, pretože to nijak zaujímavo neprehlbuje Baghuulovu mytológiu a hlavná dramatická linka je stupídna. V niektorých momentoch som si dokonca myslel, že sledujem ďalšie pokračovanie Kukuričných detí, tak moc ma nezaujímalo čo sa tam deje. ()

JohnSmith

První Sinister byl opravdu jiná liga. Bylo to něco nového, záhadného a fakt děsivého a k tomu výborný Hawke. Tady už vlastně víme co se stane a jen čekáme jak se to stane. Pár lekaček bylo fajn, ale samotný démon se objevil jen párkrát a vždy se vědělo, že se objeví. ()

Danny F.

Naprosto zbytečné pokračování. Film není ničím zajímavý. Divák po celou dobu čeká co se vyhrotí a stane a na konci zjistí že je to vlastně jen takové strašení do větru. 45% ()

Dagoussek

U jedničky jsem se i lekla a bála, ale tady už nebylo nic nepředvídatelného, což je škoda, čekala jsem rozuzlení a více napětí s ukončením tohoto hororu, ale opět není konec a trojka už mě neláká teď, co tam bude? Jak vznikl ten bubák v masce??? ()

kklepkaa odpad!

Tohle už bylo fakt pitomý a to jsem špačkovala už u jedničky. Ztracenejch 97 minut, to jsem si měla spíš pustit dvojku Padesáti odstínů. ()

zolo23

Najväčší problém u tohto pokračovania mám s atmosférou a hudbou. Tak ako pri prvej časti som sedel v kine prikovaný a prežíval som mierne infarkty, pri druhej sa to povedať vôbec nedá. Prakticky sa nebolo čoho báť a tie bu bu bu scény boli tak náplánované, očakávané, že sa nebolo času kedy miknúť... Hudba je nevýrazná a to mám tomandandyho veľmi rád. Christopher Young bol trefnejší - jeho hudba parádne doplňala jednotlivé scény v prvej časťi. Práve až posledná (ukradnutá) skladba úkazala prečo bol prvý Sinister tak výnimočný. A prečo dávam až 4 hviezdy keď som taký kritický? Pretože nebrať tento film ako pokračovanie, ale ako úplne nový horor, tak je to technicky stále niečo nad priemer opäť bohužiaľ slabého hororového roka. ()

Jello Biafra

Nie je to sklamanie. Ja som totiž očakával, že to bude hovadina. Hlavným problémom filmu je, že si vyplácal triumfy už v prvom diele a potenciálny divák, ktorý videl jedničku už vie, čo od filmu dostane. Zábery vrážd sú nudné, príbeh nezaujme a s prichádzajúcim záverom som už len otrávene čakal kedy to skončí. Dúfam že tvorcovia už s ďalším pokračovaním neprídu. ()

fiLLthe3DD

Oproti prvému dílu se poněkud pozměnila struktura vyprávění - zatímco v jedničce jsme sledovali spisovatele pátrajícího po původu tajemných nahrávek a samotné "zlo" viděli jen minimálně, ve dvojce se nabízí perspektiva z pohledu "děcka" a naopak sledujeme, co předcházelo... kdo viděl, pochopí... James Ransen mi překvapivě nevadil a jeho návrat jsem ocenil, Shannyn Sossamon znám z "One Missed Call" a rád jsem ji viděl i v jiném hororu, dětští herci k mému velkému překvapení snesitelní. Rovněž potěší i krvavé scény, avšak oproti první části zde chybí atmosféra a napětí, rovněž i námět by se dal zpracovat lepším způsobem, jelikož "dramatické" scény byly příliš křečovité - ale cením si alespoň snahy poukázat na problematiku domácího násilí či nefunkční rodiny a týrané děti... PS. "Bagulovo" BAF! před začátkem titulků mě tentokráte nevyděsilo :) ()

Forsberg11

Musím priznať, že som sklamaný. Po temnej a maximálne strašidelnej jednotke som čakal podobnú záležitosť, len s väčším počtom ľakačiek. Ale dvojka nemá oproti svojmu predchodcovi takmer nič, čím by mohla zaujať. Vytratila sa akákoľvek atmosféra z prvej časti, pribudlo detských duchov a ubodlo ľakačiek. Tých, ktoré stáli aspoň ako tak za to, som narátal tri. Dej bol pre mňa nezaujímavý a plný zbytočných odbočiek a barličiek, tam kde by sa hodil omnoho väčší "ťah na bránu". Hlavné postavy boli pomerne nesympatické a mne aj ukradnuté. Bolo mi jedno čo sa s nimi nakoniec stane. Žiadne stotožnenie sa s hlavnými hrdinami. Decká naviac boli otravné a dostali až zbytočne veľký priestor. Miestami som mal pocit, že sledujem skôr romantickú telenovelu ako horor s názvom Sinister. Škoda, že to takto dopadlo. Na tento sequel som sa dlho tešil a očakával som veľa. Takto to ale viac ako priemer nie je... 60 %!! ()

sedm.1

Dvojka Sinister určitě není tak špatné pokračování, jak je všude prezentováno a ikdyž jde tedy evidentně již jen o klasickou video produkci, na mě film zapůsobil stejně poměrně zábavně a výrazně a nebýt zbytečně happyendového konce, šel bych s hodnocením klidně i do lehkého nadprůměru. Tvůrcům se zde už sice nepodařilo zachovat dokonalou, brutální a dechberoucí atmosféru a děsuplnost z jedničky, což navíc právě byly její nejvýraznější atributy a hodně si pohoršili i s castingem, především co se dospělých představitelů týče, naopak ti dětští mě fakt dostávali, každopádně zbytek dvojky ale fungoval už přesvědčivě, zápletka mě i přes neoddiskutovatelnou tuctovost bavila, měla spád, oslovila mě i postupná gradace, film pak disponoval i slušnou dávkou působivého napětí, zároveň se téměř podařil zachovat i parádní styl z prvního dílu, jen tedy fakt velká škoda již zmiňovaného závěru, který nebyl tak nekompromisní, jako v Derricksonově pecce, ale jinak já jsem zkrátka celkově opravdu spokojený, na mě i dvojka způsobila výrazně a zajímavě, prostě velmi slušný hororový průměr, který prvnímu Baghuulovi ostudu jistě neudělal. ()

DeLaMorte

Sinister pro mě osobně znamenal čistý vývar strachu a napětí.....druhý díl,který jsem netrpělivě očekával je pro mě hodně slabý šálek kávy....bezduchá duchařina.... ()