Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

VasaX

Třetí pokus o filmového Spider-Mana. První byl dost svérázný, druhý už se přiblížil duchu komiksů a petera/Spideyeho jako postavy středoškoláka, který se tak nějak namanul k řeholi superhrdinské. Třetí pokus není o tolik další krok přiblížit se duchu oblíbené předlohy jako Spider-Mana "Avengerizovat" do tohohle úspěšného filmového univerza. A v rámci toho i kousek posunout blíž a hlavně vyladit potenciální neduhy.Především se podařilo homogenizovat duo Peter/Spidey do jedné postavy tak, aby to nepůsobilo křečovitě, předělat legendu Spideyeho obleku, celé to odladit a "zmultikulturnit" či znormalizovat na dnešní dobu. To je hodně patrné. Každopádně výsledek je dobrý, Spidey znovu nakopl svá dobrodružství, představil nového a velmi dobrého a plastického "záporáka" a připravil cestu dál. Uvidíme, kam se Spideyeho linka za dva roky vypraví ()

VanTom

Nový restart Spider-Mana se velice těsně vkliňuje do MCU. I když nejde o úplný origin, kvalitní příběh / scénář (přestože jej psalo 6 lidí) teprve formuje známou postavu a "hrr" nadšeného, nezodpovědného 15letého školáka přetváří v "hrdinu ze sousedství", vědomého si svých schopností a místa. Studentské a zamilované trable doplňuje slušná comicsová akce s respektu hodným záporákem, avšak frenetické vtipkování zlehčuje snímek snad až příliš (byť z 90 % se humor daří) a multimilionový hi-tech oblek mi k Petrovi nepasuje. ()

Yoda sama

Klobúk dole, že sa to (zatiaľ) vyhlo sto krát interpretovaným originom Petera Parkera a proste nás to hodilo do jeho rokov formovania morálky, poslania a zodpovednosti. A to v zábavnom a civilnom príbehu presne podľa receptu šéfkuchára Marvela, kde všetci dobre hrajú, motivácie dávajú zmysel (vzhľadom do akého prostredia je to zasadené) a všetko sa ligoce a baví to. Po tých dvoch príšerných pokusoch naposledy je toto veľmi osviežujúce. ()

bizz_mjc

Vstup Spajdyho do Marvelu v Kapitánovi jsem neviděl, ale tohle představení beru. Sice studiová klasika, ale příběhově i akcí fajn. ()

Danny F.

Tohle už vážně ne. To snad tvůrci nemyslí vážně?! Velká sláva to rozhodně nebyla a film je hrozně přeceňován. Tak tedy; Spider-Man míří do totální zkázy. Co nový díl, to mladší Parker. Jednou se dočkáme batolete o které se stará 12ti letá teta?! Opravdu je to horší a horší. Zlatý Amazing Spider. Jinak film měl vcelku vkusné tempo a efektní akce. Až na jednu s lodí. To bylo co? A proč pavoučí mužík dostal od Starka jakýsi vystřelovač pavučin? Jak je metal doposud? Hodně otázek na které raději nechci ani odpověďi. Určitě to nebylo nejhorší. Vulture měl málo prostoru a objevil se vždy jen aby maličkému pavoučku naplácal na zadek. No dobře jsem se pobavil i přes nechuť velkých změn. 80% ()

lykan9

Z mé strany určitě zklamání. Přitom ještě v prvních minutách, kdy Peter natáčel svou první akci za Avengers, jsem si říkal, že se bude jednat o vtipný nářez. Bohužel se tak nestalo. Všechny scény, ve kterých nebyl Tony Stark nebo Vulture, byly nudné a nezáživné. Vysoké hodnocení tři hvězdy uděluji vlastně hlavně kvůli nim, protože když se jeden z nich objevil na scéně, tak se opět jednalo o marvelovskou dokonalost. Homecoming má ještě jedno plus, a to je představitelka M.J. mladá herečka Zendaya. Sice se ve filmu skoro neobjevila, ale když už ano, tak jsem z ní měl dobrý pocit. Jen doufám, že v pokračování bude mít více prostoru a oživí ty části, které nemohou táhnout staří pardálové. ()

Sany33

Nový Spider-Man možno nie je dokonalý, no rozhodne sa vydaril. Šestica scenáristov, medzi ktorými nájdete aj režiséra Johna Wattsa, svoju úlohu zvládla a naservírovala divácky atraktívny a vtipný super hrdinský film, ktorému však jemne škodí až prílišná nadväznosť na Marvel Cinematic Universe. I samotná akcia by si nabudúce zaslúžila vyšperkovať ešte o niečo viac, no i tak ide o príjemnú a sviežu záležitosť, ktorá si ďalšie diely jednoznačne zaslúži. 85% ()

Lukyn007

Na geniální Raimiho dvojku to nemá, nicméně příjemná změna oproti těm Amazing filmům, co vůbec nebyly amazing. Holland super, stejně tak Keaton, jehož záporák je na poměry v MCU silnej nadstandard. 75% ()

LizianShaw

Překvapení stejně velké jako Ant-Man. Na nového Spider-Mana jsem se zas tak moc netěšil, říkal jsem si, co nového by mohl nabídnout a tím se lišit od ne jednoho, ale pěti předchozích Spider filmů? A hle, podařilo se. Nejlepší z celého filmu byl humor. Nebyl nucený (ahoj GOtG) ani ho nebylo příliš (čau GOtG) a ani ho necpali do akce (Age of Ultron......a GOtG), brali to prostě s mírou a do těch správných momentů. Ani nedali všechno do trailerů (jak jsem předpovídal) a dostkrát jsem se v kině zasmál. Tom Holland nabídl úplně nového Parkera a ještě lepšího Spider-Mana, za což musíme poděkovat i Wattsovi a scénáristům. Bál jsem se, že bude Spidey upozaděn Iron Manem (tak, jak naznačuje plakát), ale naštěstí se ve filmu párkrát pouze mihnul, a nezahnal úžasného pavouka do kouta. Michael Keaton si potřetí zahrál okřídleného drsňáka a i zde se mu to povedlo (podle mě ze všech nejvíc). Z komiksového směšného starého dědka Vulturea s primitivním ptačím oblekem udělali super nadupanou kovovou nestvůru, které by se bál i Iron Man. Zklamání byl Shocker, který byl v komiksu velkým záporákem, a tady z něj udělali nulu s cool pěstí. V komiksu byl něco víc. Obával jsem se školního prostředí, např. Parker jako učitel Biologie ve středním věku mi připadalo mnohem zajímavější, ale i ta škola nevadila. Ale v příštím filmu už to chce něco jiného. Docela zmrvili Flashe Thompsona a Zendaya taky moc nepotěšila. Peterův velký kamarád byl dobrou částí filmu, jen se mohli vyvarovat toho, že se dokáže hacknout do různých systému - trapné klišé... no aspoň mu nedali brýle. Dost negativ. Potitulkové scény navnadily a pobavily. Cameo Capa pobavilo více než Stan Lee. Nevím jestli je to nejlepší Spider film, ale nejhumornější určitě a to k Spideymu neodmyslitelně patří. Třetí nejlepší Marvelovka. Potlesk! 9/10 ()

mkubalikova

Velká spokojenost! Zábavný nahláškovaný teenage komiks se skvělým Birdmanem Keatonem. Navíc jsem na něm byla 7.7.2017 v kine AMC Empire 25 v NYC poté, co jsem většinu míst, kde se film odehrává, navštívila osobně (Staten Island Ferry a Coney Island rulezzz). 🗽 80% ()

Guzo

Spider-Man se mi líbil víc než (také letošní) druhý díl Guardians. Je to trochu úkrok stranou od ostatních Marvel filmů, protože tu nejde o zachraňování světa, ale děj se odehrává většinou celkem komorně v New Yorku/DC. Tom Holland je sympaťák, Keaton je jako záporák boží. Kdyby se točil remake Shining, mohl by se klidně zúčastnit. Co ale sráží film dolů je zejména špatně natočená akce, která docela nudí. 75 % ()

Zagi20

Zase trochu jiná Marvelovka (i když to marvelovka vlastně vůbec není). Taková pohodová letní jízda, s úspěšně restartovaným pavoučím mužem ... no spíš klukem. Díky skvělému uvedení Spidermana v Avengers, jsme si nemuseli znovu projít smrtí strýčka Bena a tvůrci do nás už od začátku můžou prát úplně nový příběh. Záporáka s tváří Michaela Keatona považuji za jednoho z nejlepších z Marveláckých filmů, a to jak herecky tak i typem postavy. Naopak záverečnou "epickou" bitvu považuji za jednu z nejhorších jakou jsem v poslední době viděl. Jako by někdo dostal nůžky s pokyn "hrej si". A tak to celé nesmyslně sestříhal, bez jakéhokoliv náznaku logiky a smysl. Ale je to asi jediná kaňka na celém filmu. 78% ()

Tft

Spiderman - Homecoming je zářnou ukázkou toho jak se odlišit od zbytku stáda, ale jeho propojení s celým filmovým vesmírem Marvelu ho pořád brzdí a braní mu v rozletu. Tahle komiksová komedie ze střední funguje nejlépe když je sama sebou a věřím v to, že pokud by tenhle spidey vyšel v roce 2008 místo Iron Mana dokázal by bláznovství kolem komiksáren nakopnout naprosto stejně ne-li lépe. Jsme ale v roce 2017 a filmů o komiksových hrdinech jsme viděli víc než dost. Režiséři tak mají čím dal těžší práci s tím zůstat věrni svému rukopisu, nějak se odlišit od ostatních filmů a přesto zůstat součástí celého vesmíru. To potřebuje notnou dávku odhodlání a v případě Spideyho i 6 lidí na napsání scénáře. Jon Watts se s tím popasoval se ctí a jako příběh o Peteru Parkrovi, nerdovy který chodí na střední, je zamilovaný a je přátelský super hrdina ze sousedství funguje na jedničku. Dopomáhá tomu i Tom Holland, který je rozhodně nejbližším ztělesněním komiksového spidermana, který se kdy na plátně objevil. Jako příběh o wanna be avenger spidermanovi už je to trochu horší. Jako plus beru, že se tvůrci vybodli na veškeré představení o zrodu spidermana a vrhli se rovnou na věc skrze krátký home made vlog. Je to sranda, moderní pojetí tomu sluší a svět středoškolského super hrdiny, který se snaží vypořádat s každodenními problémy jaké by asi měl každý středoškolák pokud by se z něj stal super hrdina po kousnutí pavouka funguje výborně. Celé to zasazení do světa Marvelu a jak by to asi vypadalo žít ve světě super hrdinů je super a naučná videa Kapitána Ameriky jsou naprosto geniální. Vedlejší herecké obsazení spolužáku taktéž funguje a všechno to vypadá nadějně. Jenže samotná zápletka s láskou k dceři hlavního padoucha je tak trochu suchá a je na tom prostě vidět, že je tu jen kvůli tomu aby film měl hlubší super hrdinský smysl a nezůstal jen filmem o spidermanovi ze střední. Nezachrání to bohužel ani Birdman Michael Keaton. Spiderman Homecoming se tak suprově rozjede a pak se po zbytek filmu brzí a stáčí se směrem, který mu prostě nepomáhá a to směr Avengers. To je ale bohužel doba v jaké žijeme a nikdo už nemá čas budovat charakter ve více filmech, než ho napere do Avengers. Vzniká nám tak tady postupně guláš plný jednodílných ingrediencí, který sice zatím funguje a spěje k zdárnému finiši v podobě Infinity War, ale co bude potom? Snad se dočkáme větší orginality a nezávislosti na tom celém kolosu. Na to jak to vlastně všechno dopadne si musíme počkat a zatím se spokojit s tímhle spidermanem ze střední, který je rozhodně kvalitním komiksovým filmem nic méně měl mnohem víc prostoru být něčím daleko víc. 71% ()

vyfuk

Skvělé nabušená vedlejší jednohubka, která vás dohání k slzám už jenom když slyšíte název. Pokud teda alespoň trochu chápete Marvel. Skvěle uspořádané se záporákem, s doprovázením od Roberta Downey Jr.. Všechno prostě skvěle šlape. Hlavní kámoš Spider-Mana vás po čase začne lehce víc štvát, ale co. Furt nemůžeme opomíjet, že jde o originální, technicky dobrý a i vtipný film. Úplná finální potitulková scéna potrollí a pobaví. Netřeba jiných slov. Prožíval jsem. ()

svobik

Naprosto skvělé! Obzvlášť při vzpomínce na křečovité pokusy s Garfieldem, které se utápěly v křečovitosti a neschopnosti tvůrců uchopit tohoto hrdinu alespoň stravitelným způsobem. Po dlouhatánských letech trápení tu máme konečně ne dobrý, ale rovnou skvělý film, který je plný humoru, svěžesti, nápadů, často velmi solidní akce a k mému překvapení má i nápaditý scénář. Přesně tenhle impulz pavoučí muž potřeboval, nebýt zaškobrtnutí v závěru, jednalo by se rozhodně o nejlepší počin se Spideym. Potěší to o to víc, že Marvel po několika slabších kouscích vytahuje opět silnou kartu. 8/10 ()

ghatos

Já vím, že bez multikulturalismu a levičácké USA neoliberální propagandy nelze točit dnes takové filmy, ale tady je toho fakt moc. Navíc sám o sobě tenhle Spiderman je opravdu pro malé děcka (to neomlouvá jeho stupiditu). Někdy je to vyloženě hloupé (vezmu si fialovou svítící věcičku do kapsy z vesmíru...copak asi dělá?). Od záporáka jsem čekal také daleko více...tenhle KinderSpiderman je takové hovínko (Stark ho tak vnímá) a tento film je taktéž hovínkový. 33%. ()

Killda

Je fajn, že se konečně Spider-man vydal novou cestou. Dokud se v první polovině řeší středoškolské a pubertální problémy v odlehčeném stylu, tak film baví. Ve druhé půlce se však celý koncept nabourá zbytečnou seriozností, která se bere až příliš vážně. Film tak výrazně klopýtá na nevyváženosti těchto dvou stylů. Vážně! Příště zahoďte všechny velkohubé záporáky a nechte Spideyho řešit loupež zmrzlinářské dodávky. ()

Ichabod

Konečně Spiderman tak jak má být. Ukecaný jako Deadpool a přitom teenager co řeší svoje středoškolské problémy. Oblek od Iron mana navíc vtipně vyplňuje stopáž a připomíná lehce parodii na Batmana. Za mne spokojenost. Bohužel ale opět nemusím vidět znova což je u Marvelovek krom Deadpoola u mne už tak nějak standard. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021