Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Plaque

Tak čo ťa trápi dievčatko? ÁÁÁle, hojdačka mi trošku vŕzga... Tvoj manžel by ju ako správny údržbár lomeno náhradný otec mohol namazať, hneď ako dohrá gitarové sólo a vylezie z podmočenej pivnice, ktorá by zrútila aj Empire State Building. No a ty si zatiaľ pospinkaj a pokecaj so svojou rehoľnou kamoškou sestrou Rozáliou. V prvom momente som si myslel, že to naberie kontúru jednotky a možno sa jej to aj v niečom vyrovná. Potom mi však opäť ukázali všetko. Akoby som bol absolútne dementný a nepochopil, že ak sa z ničoho nič začne hýbať kreslo, ovládač zmizne a objaví sa úplne inde, alebo sa začne sám od seba zapínať a vypínať televízor, tak že v tomto prípade za to nemôžu šmolkovia. Alebo keď 12 ročná pubertiačka prehovorí zrazu drsným hlasom Mariána Greksu, tak mi ešte treba ukázať aj dedka, ktorý, síce rozmazaný, ale predsa sedí na tom kresle, aby som chápal, že to nehovorí to dievča, ale duch, ktorý ju posadol. Už mi iba chýba obraz mojej učiteľky na ZŠke v sukni pod kolená, obtiahnutých hnedých silonkách na chlpatých nohách, s veľkými okuliarmi v hrubom ráme, so štrikovaným svetrom a účesom, ktorý bol v móde okolo roku 1431, ako kmitá vztýčeným ukazovákom hore-dole a pritom príjemným hlasom zapnutého cirkuláru hovorí "no-no-no, detičky, to nebola princezná, ale prezlečená Popoluška"... A Valak so svojím image satanistu Mansona a revom AC/DC je fakt, ale že naozaj strašný... Bububu ()

matolos1

Slabšie 4* ako u jednotky. Keby to Wan spravil o 20 minút kratšie u prvej hodiny, neboli by tie zábery až tak uspávajúce, niektoré scény tam absolútne nesedeli čo sa týkalo vygradovania alebo samotného účinku u diváka, ktorý tam nebol. V druhej polke tam chýbal aspoň zámer alebo vysvetlenie motívu k tomu útoku. Všetko sa to iba zasadilo do chaotického šialeného pozadia s trikmy. Lenže aj tak to Wan dokáže spraviť tak, aby sa to dalo pozerať. Výborná kamera, vystavanie niektorých scien je neuveriteľné, striedanie jemných dialógov s ako tak vážnymi tomu iba prospieva. Nemalo to často vychádzať z domu, iba to odrádzalo z pozornosti. ()

Aywes

První polovina filmu měla perfektní náběh. Atmosféra se budovala slušně a problesklo i několik opravdu dobrých nápadů, ale pak se jaksi film zlomil. Dělat horor je strašná řehole. Čím víc totiž divákovi ukážete, tak tím méně má strach. Tím se samozřejmě dostáváte do pasti, protože musíte budovat atmosféru a zvědavost. Je sice zábavné sledovat (v dobrém slova smyslu), jak se s tím popasují filmaři, ale několikrát mi zbudou akorát oči pro pláč a frustrace z které si pokouším ukousnout jazyk, abych nekřičel "proooooč, vole?! prooooč!?" Když pominu, že role matky je napsaná naprosto otřesně (a snad i ještě hůře zahraná), tak scénář se v druhé polovině přehoupl v řadovou duchařinu s potvůrkama. Celkovou atmosféru to zničilo. Přitom si ji Wan tak pracně budoval. Nad zdejším hodnocení mi zůstává trochu rozum stát. Asi budu opět proti proudu. Film to rozhodně není špatný, ale jeho pohřbívání sebe sama je přinejmenším zarážející. První díl Insidious stále nepřekonán. Škoda. ()

blondboss

The Conjuring je jednoducho stávka na istotu. James Wan príde, odpáli duchársku smršť, priková vás do stoličky a pri titulkoch rozmýšľate, či predsa len neostanete sedieť na mieste, že čo ak nejaký ten démon skutočne príde. V dvojke sa presúvame do Anglicka a aj napriek tomu, že už to nie je tak prekvapujúce ako v prípade jednotky, atmosféra vás strhne a užijete si ten pravý duchársky horor. Za mňa jednoznačne nadpriemer. 80 % ()

srolyma

Duchařina jak má být. Žádné postupné budování atmosféry, ale rovnou a naplno strašeníčko. Pravda, během těch více než dvou hodin se najdou i hlušší pasáže, ale i tak jeden z nejlepších hororů poslední doby. ()

heavy66

Kvalitní horor poznáte podle toho, jak moc se vám zavrtá pod kůži. Neděle večer, sleduji Conjuring 2 na PC, přiměřeně se lekám a příjemně bojím! Pak přijdou synové, "hele, tati, tys nám dal florbalky do sklepa, ale nám zítra začíná trénink, musíš je přinést" Beru baterku, jdu do sklepa a ďábelskou jeptišku vidím za každým rohem. Kvalitní horor! ()

ZHODNOTITEL

Druhý díl Jamese Wana je jiný! Bohužel ač má řemeslo zvládnuté 100% Je to poněkud nudnější film a raději si pustím znovu první díl a na druhý rád zapomenu. ()

Drozdo57

Prvá hodina je vynikajúca! Atmosféra ako hrachová polievka. Aj pri svojej otrlosti musím uznať, že to bolo veľmi dobré. A potom to išlo veľmi do prdele a zmenilo sa to na klasickú ľakačku. Taká škoda. ()

honzic

Vydařené pokračování duchařského hororu, vycházející z reality. Opravdu vtáhne do děje. Hodnocení: 80 % ()

muti

Prípad je podľa skutočnej udalosti zvanej "Enfield Poltergeist" ktorá sa ukázala ako fake - dievčatá fejkovali poltergeista a neskôr sa k tomu priznali. ()

ScarFace_V8

Conjuring 2 oproti svému předchůdci o dost strádá. Nebyl to vyloženě špatný film, ale když se téměř po celou stopáž filmu jenom smějete a napadá vás spousta nejrůznějších hlášek (DJ VALAK), je asi něco špatně. Film oproti prvnímu ztratil ten svůj feel. Už neděsil a ani vyloženě nepůsobil napínavě a ze skutečného příběhu vycházel asi tak z 25%. Film byl přehnaný a byl jistě vidět i nátlak studia, aby tam tvůrci nacpaly víc, než bylo potřeba. Film mě však navnadil na postavu Crooked Mana, který jakoby vypadl z filmu od Tima Burtona a tak se těším na jeho solo film. ()

Agonie

I když se kamera a režie zlepšily oproti minule, bohužel má druhý díl dost seriózní problémy se scénářem. A ačkoliv jsou tu dobrá místa, je to prostě o třídu slabší. ()

Víteček

Kdyby to alespoň tak moc nemířilo na Warrenovy, tak bych to mohl vzít na milost, ale takhle nemůžu být shovívavý. Obecně by mi úplně nevadili, ale tím, že jsou podle lidí, kteří opravdu existovali mě to nějak irituje. Vadilo mi to už u prvního dílu a tady ještě víc. Obzvlášť, když prý ve skutečnosti přijeli zcela nezváni a nebyl jim umožněn ani vstup do domu. Jako filmový horor je to hodně rutinérské, nezajímavé, s velmi špatnou animací panáka a pořád s tím samým dokola. Nejděsivější byla ta ohavná stěna. Nebál jsem se, nebavil a nic mi to nedalo. 40 %. ()

Nikolas__

Dvojka má oproti jedničce pořádnou atmosféru, postavy a je dle mého o mnoho podařenější. Duo vyšetřovatelů je tu lepší, kamera lepší - C2 je prostě fakt skvělý horor. ()

wowylgu313

Stále "luxus" mezi duchařinou jako první díl o tom žádná... Ale! Nevím zda je to tím jiným prostorem, rozšířeným obzorem ale už jsem zde méně věřil tomu "podle skutečné události" rozhodně si nemyslím že by druhý díl překonal skvostnou jedničku. ;) Nic se nemění na tom že se budete bát že budete v napětí koukat do tmy ve vaší chodbě a doufat že se neozve vrzavý zvuk. Stále perfektní obsazení jen prostě už to nebylo takové to úplné "wau" ... 80-85% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)