Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

cvutak

Po shlédnutí cítím jednoznačně pocit zklamání a jsem značně rozlámán, jelikož 147 minut je vážně přehnaná stopáž, která by úplně v klidu šla zkrátit, ale chápu, že natahování je trend dnešní doby. Ikdyž jsem spíše fanoušek DC Comics, tak musím uznat že Marvel s třetím Kapitánem, respektive s novými Avangers (občas jsem byl vážně zmaten názvem, protože se mi nezdálo, že by film byl směrován k postavě Chrise Evanse) naložil o trochu lépe než DC Comics s "občanskou válkou" mezi Batmanem a Supermanem. Rozhodně důvod k občanské válce byl pěkně promyšlený, ale chronická zabedněnost Kapitána mi už po polovině filmu lezla krkem. Nejvíce ze všech postav mi v tomto "díle" sedl Daniel Brühl, škoda že nedostal vetší prostor. Za mě 70%. ()

Caszidy

U Marvelu zase jednou ukázali DC Comics (bohužel, jelikož jejich postavy mám většinou ve větší oblibě), jak se to má dělat, když chcete ukázat, jak si vaši hrdinové dávají navzájem po tlamě (na rozdíl od Superman vs. Batman: Dawn of Justice). Kostra příběhu je v tomto případě dostatečně silná, aby udržela mamutí 148 minutovou stopáž (samozřejmě za výrazného přispění klasického marvelovského atributu superhrdinských "komiksáků"- nadsázky a vtipu). Film je doslova napěchovaný zajímavými postavami a souhlasím s tím, že by se spíš měl jmenovat Avengers 2.5: Civil War, ačkoliv Kapitán je tu stále tou hlavní postavou. Jednoznačně musím konstatovat, že tohle se skutečně povedlo a snímek je schopen udržet pozornost diváka po celou téměř přepálenou stopáž. Souhlasím s jednou z mála výtek, která se na novou anabázi Kapitána a jeho parťáků snesla a totiž fakt, že by si zasloužil výraznější hudební složku. ()

Tommassi3

"Není americká občanka a zbraním hromadného ničení se víza neudělují.." Bez Thora, bez Hulka i bez Whedona jeden zvlášť jako fanda žánru dostal naprosto kulervoucí plnotučný biják, který navzdory očekáváním se snímky spojenými platí za široko, kruci, daleko nejlepší (crossover)týmovku, když třeba letošního Snyderova Batmana vs. atakdále strčí do kapsy s naprostým přehledem.. Bratři Russoové to dávají s prstem v nose, i díky nim a výborně napsaným scénářům, zvlášť ty flashback twisty mají velkou sílu, tak právě tato série platí za tu mezi komiksárnami nejvyrovnanější i nejzajímavější.. Navíc se zde nabízí i poměrně nečekaná a vtipná odpověď na otázku, který že z těch přinejmenším pěti filmů se Spidermanem je nejlepší.. A odpověď zní paradoxně skutečně Captain America: Občanská válka !! Webb s Raimim ať se nenechají vysmát.. ()

Gwaihir

V této "občanské válce" pokračuje vývoj marvelovského filmového vesmíru směrem, který byl určen hlavně posledním vyprávěním o Kapitánovi. Nicméně, pro tentokrát nejde ani tak o příběh Rogersův, i když se do značné míry týká jeho osobní minulosti, ale hraje se zejména o celou budoucnost mstitelů a jejich další role. Také proto je zde kladen mnohem větší důraz na vnitřní konflikty jednotlivých postav, přičemž takřka všechny mají v tomto směru na plátně dostatek prostoru. Komornější situace, v nichž se rozhoduje o výběru stran a jejichž atmosféra velmi dobře funguje, se pak střídají s akčními pasážemi, jichž by možná nemuselo být až tolik a které jsou někdy trochu méně přehledné, ale většinou baví především díky přítomnosti nových účinkujících, mezi nimiž celkem překvapivě vyniká Spider-puberťák. 80 % (Viděno během comics night Filmového víkendu ČSFD 2016) ()

Lacike

Predosly diel bola pecka u ktorej ma sral iba neprehladny strih v akcnych scenach a preto som dal len 3*. Tentoraz davam znova len 3*, ale z vysledku mam ovela horsi pocit. Najväcsim sklamanim je, ze to nie je samostatna solovka Kapitana Ameriku ale regulerna timovka a kludne by sa to mohlo volat Avengers 3. Takze namiesto silnej zapletky v ktorej by poriadny priestor zaziarit dostalo par postav, to je preplacany gulas s mnozstvom postav z ktorych ziadna z nich nema sancu vyniknut, pretoze napriek stedrej stopazi na to nie je cas. Nove postavy preto pôsobita otrasne. Black Panther je otravny a Spider Man neznesitelny. Zlaty Tobey Maguire z ktoreho sa neznesitelny chuj stal az v trojke. Z Garfielda az v dvojke a Tom Holland na to nepotreboval ani jednu solovku a zvladol to behom par minut v tomto filme. Takisto to rozdelenie stran mi nepripadalo prilis logicke, ale skôr to vyzeralo, ze si to scenaristi narychlo vycucali z prstu podla toho ktorych hrdinov mali momentalne k dispozicii. V minulom diely vynimocne fungovala snaha o serioznejsie riesenie vazneho problemu. Tentoraz sa uz nepodarilo ani to a diskusie o obetiach civilistov pri mohutnych destrukciach, ktore spôsobili Avengeri pri bitkach s protivnikmi pôsobili nemiestne a aj dost hlupo. Neviem naco sa do toho pustaju, ked vzapeti maju neustale snahu kazdy jeden serioznejsi rozhovor zhodit vtipom. Akcne sceny su sice prehladnejsie zostrihane ako minule ale uz mi dost splývali celodigitalne sceny s realnymi kaskaderskymi kuskami, takze aj pri niektorych realnych zaberoch som mal pocit, ze to je len digibordel, ktory ma vôbec nevzrusuje. V bitkach mi chybalo aj napätie, kedze sa mlatili na obidvoch stranach kladni hrdinovia, ktori sami tak nejak citili, ze do toho nejdu naplno, lebo superovi nechcu ublizit a dokonca o tom aj vtipkuju. Takze to väcsinou vyzeralo skôr ako nezaväzny trening a nie ako suboj na zivot a smrt. Vrcholom filmu je jednoznacne suboj na letisku, ktory sice postrada napätie, ale viem si predstavit, ze pre citatelov komixov bude splnenym snom. Uvidia vo filme ako si pomeraju sily rôzny hrdinovia. Kto z nich je silnejsie a schopnejsi. Sice uz necitam komixy minimalne dobrych 20 rokov ale podobne nadsenie som zazil, ked si sily porovnavali svalovci v prvych Expendables. Rovnako ako u Avengers 2 sa u mna dostavila definitivna presytenost. Zakazdym to je to iste a je uplne jedno, ktoreho superhrdinu sledujeme. Vôbec to uz nepôsobi ako pribeh, ktory by fungoval samostatne ale ako nekonecny serial bez vyustenia a mna uz bohuzial tento serial prestava bavit. Zacinam realne uvazovat, ze dalsie timovky uz uplne vynecham a pozriem si len solovky, ktore maju relativne uzavrety pribeh a zaroven pridu aspon s niecim novym ako sa to podarilo Ant-Manovi. Bohuzial na priklade tretieho Kapitana Ameriky sa neda podla nazvu odhadnut, ci sa bude jednat o solovku alebo timovku iba podla nazvu. 5/10. ()

maseer2

marvelovská sázka na jistotu, která ničím nepřekvapí, ale zabaví spolehlivě.. a rozhodně je třeba smeknout klobouk před tím, s jakým přehledem zvládli Russoovi ukočírovat to obrovské množství postav.. ()

GeusX

Nadupaný film. Nadupaný akcí, nadupaný superhrdiny. V podstatě takoví Expendables ve sci-fi komiksovém balení. Přibývají noví staří známí, kteří to nandají padouchům a případně i sami sobě, aby to bylo šťavnatější. Třetí Kapitán Amerika plní poslání akční "popcornové" zábavy velmi dobře. Žádnou větší hloubku (nebo snad že si film zařadíte mezi svojí TOPku) nečekejte. Superhrdinů je tu na můj vkus snad až příliš, každý dostane alespoň trochu prostoru, že rozdíl zda se to jmenuje Captain America nebo Avengers bych prakticky nepoznal. PS: Opět neuškodí vydržet u filmu i přes závěrečné titulky, neb byste přišli o dodatkové scény - jednu na začátku titulků a ještě bonbónek na úúúplném konci za tisíci jmény v titulcích... 85% (viděl jsem: 2x) ()

MoiJe

Nahodou super, dostala som presne co by som od Avengerovky optimisticky ocakavala. Nie ze by to nemalo hluche momenty, ale aspon nie su neprekusnutelne debilne a akcia sa mi tu vylozene pacila a je jej naozaj dost. Palec hore vsetkym stunt doubles. ()

jh666

Bratři Russoovi to opět dokázali. Občanská válka rozhodně patří mezi nejlepší komiksové filmy vůbec. Film znovu přináší to, co skvěle fungovalo už ve Winter Soldierovi, jen s větším množstvím postav. Právě práce s postavami je jedna z největších deviz filmu, protože i u postav, co mají opravdu málo prostoru, je jejich motivace daná a pochopitelná. Opravdu dobře zde funguje i hlavní záporák. Sice se od svého komiksového protějšku zatraceně hodně liší, ale jeho plán se mu alespoň částečně povedl. Film je také o dost temnější než většina Marvelovek, což tady rozhodně není na škodu, ale přesto vtip ve filmu nechybí a nepůsobí rušivě. Od hlášek tu tentokrát není Stark, ale trojice Hawkeye, Ant-Man a nováček Spider-Man. Spider-Man je další věc, která funguje perfektně. Patřím sice mezi ty, co mají rádi Webbovu dilogii, ale věřím, že toho nejlepšího Spider-Mana dostávám až teď. Spider-Man ale nejí jediný nováček, který funguje skutečně dokonale. Perfektní je i Black Panther, který se od ostatních postav velmi liší, ale je znázorněný naprosto bravurně. Opravdu se mi nedaří nalézt žádné chyby a když už ano, jedná se o drobnosti (občas trhaný pohyb kamery, hlavně při bitce na schodech, nebo to, že nevíme, co se stalo s Black Widow). To mi ale rozhodně nezkazilo zážitek z filmu. 100 % ()

Hismael

Třetí díl Captain America by klidně mohl být třetí díl Avangers nebo i čtvrtý díl Iron mana. Přidávání dalších a dalších postav způsobuje určité splívání a divák, který by neznal název filmu, by mohl mít docela problém identifikovat, kterému superhrdinovi film vlastně patří. Občanská válka už nechtěla přijít s další nadpřirozenou super silnou zápornou postavou jako byl třeba Ultron a tak na to šla úplně opačně. Pak už jen zbývalo vymyslet, proč by kladní superhrdinové měli bojovat proti sobě. To se vyřešilo poměrně dobře i když motivace třeba Ant-mana mi trochu unikla. Hawkeye se v komixech objevuje už od roku 1964, ale co se týče jeho luku a nulové nadpřirozené síle, je jeho místo v přední bojové linii trochu zvláštní. Každopádně film je gigant. Obří rozpočet, dlouhá stopáž na spoustě místech, hodně postav. Snaha nenudit ani vteřinu, je na diváka poměrně velký náklad, který se ale ve výsledku dá bez větších problémů strávit. ()

adamo_znk

Další standardní Marvel - kvalitní akce, hlášky, tuna postav, navíc skvělý Daniel Bruhl. Nepřekvapí, neurazí a pro mě lepší, zajímavější než Avengers. ()

Ouwen odpad!

SPOILERY: Pokrytecká, digitální, nesmyslná sračka. Jednička za moc nestála, ale měla skvělou retro atmosféru a ačkoliv akce byla na můj vkus moc přehnaná, bylo tam plno vynikajících vedlejších postav. Sekundární story Kapitána Ameriky obsahovalo špičkové MMA, perfektní postavy a úžasný děj, scénář nešel proti sobě a krásně to gradovalo - do uší navíc během akčních scén pumpoval pestrý, nadupaný soundtrack. Třetí díl je v nedohledu. Protože tohle je skutečně Avengers pt. III, s Kapitánem jakožto sólovkou to nemá co dělat. Je tu Bucky, je tu Rogers, je tu pár dobrejch bitek - a mezi tim pobíhaj, lítaj ostatní postavičky superhrdinů. Upřímně, analyzovat tuhle hovadinu nelze bez spoilerů. Postavy jsou úplně ploché a chovaj se jako naprostý kreténi. Například Černý Panter - líbil se mi jeho oblek, jinak ta postava chtěla se svým tatínkem mít partu okolo Rogerse pod dohledem, protože tihle Avengers spíš škodí světu, než aby ho chránili. A nakonec se od tohohle týpka v autě dozvím, že Černej Panter řádí v Africe už několik generací. Takže mi páni scénáristé chtěj tvrdit, že tenhle velmi morální člověk by rád omezil superhrdinství pač to není správný a sám pak poskakuje po rodné Africe v supr obleku, aby chránil lid, pač se to takhle dělá už několik generací????? Dále Rogers mele něco o tom, že už nadále nesmí nikdo zabíjet či ranit civilisty, jenže za sebou neustále zanechávaj šílenou spoušť.. jó, tady by byl jako doma Toreto se svou partou z garáže! Pak se rozdělí strany - nefandil jsem nikomu, protože se všichni chovali úplně nepřirozeně. Místo toho, aby našli kompromis pro všechny, tak se přesunou na letiště, kde si dávaj do držky a maj u toho rádoby vtipné kecy. Přitom nějakej zloduch plánuje jak sundá tuhle říši! Hlavně mě zklamal charakterem Rogers. Tam, kde ve dvojce z něj vyčnívala sebejistota a empatie, se zde chová jako ingorantskej blbeček, jež si musí prostě stát za svým a celej svět mu má ustoupit. Nedokáže nést za své činy zodpovědnost, ale to by nebyl hlavní problém - víc mě ohromilo OSN, které nějak světu neprospívá a začne kázat o tom, jak se má svět chránit. Prostě představte si naší kulatou Zem, na které žijí lidé v míru - na jedné straně vzniká parta všemocných kravaťáků, kteří nesou zodpovědnost za to, jaké zbraně vyrábí armáda.. kupříkladu tu žlutou sračku, co Grillo šlohl. Nabízí se tedy otázka, proč se takové zbraně vyrábí, když je jasné, že nějakej nebezpečnej zloduch se toho zmocní a tenhle koloser se bude neustále opakovat??? - Na straně druhé je parta Avengerů, kteří zřejmě nejsou schopni naplánovat pořádnou akci - to jsou samé super mega telefony, počítače a různé technologické píčoviny, ale boj se přesune do vysoké aglomerace, kde hrozí nějaká ta zranění, případně smrt civilistů. Nemůžou počkat až Grillo se svou partou odjedou někam, kde nebude šance ohrozit civilisty. A ještě to vše doslova pohřbí mladá bruneta, která ovládá magii a rozhodne se, že smete obří panelák plný nevinných lidí jen aby zabila nepřítele. Přitom to šlo udělat úplně jinak. Pak tam stojí s otevřenou hubou a dělá, jak jí užírá svědomí. Keptejn Rodržs tomu samozřejmě nasadí korunu oblíbeným citátem - "musíme počítat se ztrátami na životech!" - No abych dokončil myšlenku, tak tu kulatou planetu si spolu s OSN předhazují jako horkej brambor. Melou morální sračky, každej ví co je pro nás nejlepší a přitom to je jen horší. Po hodině a půl jsem toho měl kurva dost a byl jsem překrmenej. Nehledě na to, že zloduch o kterém se zmiňuji je totálně nevýraznej.. prostě takovej, aby tu nějakej vůbec byl. On celej film nedává smysl a protiřečí si. Akce je hodně, ale opět, digitální shit, několik fightů je tvrdejch, postrádám však pořádnou choreografii a když tam začli na tom letišti všichni lítat, musel jsem to přetočit, to nešlo... holt, i já mám své mantinely. Postavy na výjimky stojí za hovno. Jsou ploché, maj trapné kecy a působí otravně. Líbil se mi jen Ant-Man, ovšem takovej Spiderman je teda něco.. zlatej Garfield!!! Na nadšené recenze kašlu, místní hodnocení je směšné, jakožto u předchozích Avengerů. Toto se bude ždímat - neustále budou přicházet zlejší a zlejší zloduši a budou padat baráky, chcípat lidi. A banda blbečků za to bude zodpovědná a diváci si vychutnaj, jak jsou Avengeři nad věcí. Efekty i vizuál vypadaj pěkně, jenže mě to nic nedalo. Utrpení to sledovat!!! Další tupá recyklace, která se bude v dalším díle ignorovat, protože se pojede v zajetejch kolejí. Měl jsem radši chrápat dál, než vstávat kvůli tomuhle. () (méně) (více)

Chermy

Ještě mi to musí v hlavě trochu uzrát, ale film je to perfektně napsaný! Není tak dynamický a svižný jako Cap 2, což je asi důvod proč zatím nejdu nejvýš. Na druhou stranu má ta pozvolnost a ukecanost svoje opodstatnění.Dialogy jsou vypilované a díky tomu každá scéna perfektně graduje. Trochu mě otrávila roztřesená kamera v akčních scénách - tedy přesně to co ve dvojce kapitána nebylo, tak nevím proč to teď muselo být jiné... "moderně intenzívní". Jděte s tím do prdele :). Tak, ale příběh baví, postavy jsou rozehrané skvěle a člověk tak nějak fandí všem. Jen si myslím, že Evans trochu narazil na svoje herecké limity. Tam kde Downey exceluje, Evans si vystačí s nasupeným "arogantním puberťákem", ačkoli každá jeho věta dává smysl a člověk by se s tím snad i ztotožnil spíš, než s otcovskou opatrností Tonyho - ale ten Downey to prostě umí líp zahrát, takže si film krade pro sebe. Tohle byl regulérně Iron man 4 :) ()

JohnCZ

Podobná rutina, jako druhý díl Avengers a vlastně je to i více pokračování Avengers než Kapitána Ameriky. Dějově to nic moc nového nenabízí a chybí možná nějaká ta monstróznější destrukce, ale tentokrát se film zaměřuje více na hlavní postavy, rozvíjí a prohlubuje jejich motivace. Celkově je to o dost temnější a nebýt několika hlášek mladého Spider-Mana, tak je Civil War prakticky bez humoru. Nicméně mi to opět přišlo až přehnaně nahuštěné a i ta dvou a půl hodinová stopáž mi přišla poměrně krátká. Film obsahuje velké množství podzápletek a jelikož nejsem zas až tak velký znalec Marvel Universe a filmy viděné před několika lety si už moc nepamatuju, občas jsem měl problém se zorientovat. Pro plné vychutnání je určitě důležité mít nakoukané všechny předchozí filmy z Marvel Universe. Technicky je to tradičně skvělé, staré i nové postavy jsou zábavné a film si i klasicky "nenápadně" připravuje půdu pro další superhrdinské kousky. ()

joehot

Těsně pod čtyřhvězdím, klasickejch 70 %. Těším se na ten hype, vyzvdihující Civil War a zatracující Batmana se Supermanem - tak to dneska je se všeobecným příjímáním Marvelu. A přitom oba filmy jsou si tuze podobné co do coolovosti některých detailů a slabosti celku - ty body zápletky, které mají posouvat příběh, jsou u obou dost věchétka. (Celá expozice Civil War je na hlavobol, postavy jsou na svou stranu barikády dotlačeny až přespříliš uměle, a vážně měli při Winter Soldierově akci v 91. roce kamery snad na každém stromu, kdyby svůj cíl náhodou zlikvidoval o zatáčku později?). Navrch, Civil War by více slušil sevřenější, komorní příběh, osudovost... Ani jednoho však nedostává. (Tedy, pokud hlavní story nepovažujete za alternaci milostného trojúhelníku o chlápkovi, co se chce rozvést s manželkou, protože se do jeho života vrátila ta velká láska jeho mládí...) Ale nakonec, proč ne, je to JEN spotřební zboží. Nic víc. A tak to i vypadá - dynamika, akce, vtip a nadhled ("Nečekal jsem, že budeš mít tak mladou tetičku," shrnuje Stark za diváky tetu May) a celek, nad kterým se prostě nesmí přemýšlet. Potěšil Black Panther a Ant Man. Spider-Man v pohodě - ale být v pohodě na ploše cca pěti scén není zase tak těžké. Druhej Cap pořád omnoho lepší, Civil War si jakoukoliv apoteózu v žádném případě nezasluhuje. ()

corpsy

Tretie pokračovanie mojej najobľúbenejšej marvelovky, osciluje niekde medzi dokonalosťou a lepším priemerom. Zrejme mám také isté výhrady, ako pri ZIMNOM VOJAKOVI. Je to obalené do hávu ( politický thriller ala Bourne ), ktorý mi pri komiksovkách veľmi nesedí. A tak som sa sústredil radšej na akciu. Lenže, to by musela byť priehľadnejšie natočená a zostrihaná. A to je OBROVSKÉ mínus. Marvelovky sa snažia dostať tam, kde doteraz neboli a ja len dúfam, že sa pri tom nestratia. ()

vurhor

Avengers filmy jsem měl vždycky rád nejen kvůli parádní akci, ale také protože se v nich hrdinové z různých sólovek mlátí mezi sebou, což přináší často nepředvídatelnou a strhující podívanou. Proto jsem se nemohl dočkat, až si vezmu svoje Starkovský tričko s vlkem (get it? ;) ) a budu křičet: ,,Jeď, Tony, jeď!...Nebo leť!" Což jsem také dělal, ale moc dlouho to nebylo... Člověk by si řekl, že ten umolousaný příběh se slabým hl. záporákem bude aspoň zachraňovat šarvátka mezi našimi hrdiny, což je pravda, bitva mezi rozdělenými členy A. byla vyložená slast pro oko, nicméně možná už je na čase, aby Marvel bral svoje filmy trošičku vážněji. Když totiž proti sobě bojující členi Avengers na sebe začnou házet přátelský fórky, z člověka hned to napětí sejde a řekne si, že vlastně o moc nejde. Nevím, možná jsem byl jen moc nesoustředěný kvůli napětí z příběhu třetího Dragon age, který teď pařím... Předešlý vynikající díl rozhodně lepší. Tohle bylo trochu zklamání. Ale furt je to jedna z těch lepších "sólovek". Ale noví dva hráči, Spidey a Black Panther, jsou vyložení sympaťáci! A těšim se na ně v dalším pokračování! Průměrné 3* ()

liquido26

Ani sedmiletá pauza od Marvelu mi nepomohla si tuto přeplácanou týmovku užít. Prostě dobrej zbytečně dlouhej standard, kde nejvíc baví Spiderman a Ant-Man. ()

berny2468

Pro mě je to lehké zklamání. Očekával jsem epické souboje avengeru proti avengerum. Ten byl nakonec jen jeden delší, což je trochu málo. Nakonec to i bez soubojů mělo kvalitu. Ovšem ne ve všem. Naštěstí to spidey z antmanem zachránily a jejich vtípky měli úroveň. Kapitán Amerika stále jako postava velmi otravná. Ještě, že se vydařilo obsazení vedlejších postav, jako třeba Bruhl jenž byl jako polopadouch skvělý nebo Freeman jenž dostal nepochopitelně málo prostoru. Nový kapitán amerika vůbec není takové vítězství jak někteří předvídali, ale propadák to také není. Dosud teda pro mě nejlepším marvelem zůstává antman s Iron manem. Ps. Shlednutí o cca dva roky déle. Buď to je menším očekáváním nebo tím, že mne už Marvel baví o něco více, ale musim zvednout hodnocení. Kapitán amerika, jako postava díky Infinity war mi konečně přestala štvát. Bratři Russoové mají vše pevně v rukou. Souboje jsou skvělé. Jen škoda ,,bitvy”, která nic nepřinesla a byla víceméně k ničemu (letiště je prostě nuda)...75%. ()

PauloZ

Nemám co vytknout, je to skvěle zvládnuté a rafinované, ale jsem toho názoru, že na velkém plátně Občanské válce chybí boom efekt. Možná tomu k pořádné vyváženosti chybí hlavní badass záporák (byť tam nemá co dělat, já vím), který by byl tzv. každému buřt a všichni by mu mohli maximálně nasekat, stejně jako on jim! Takhle je to totiž oťukávání klaďasů. Celá akce na letišti je maximálně cool, efektní, obrovská, nahláškovaná díky Spideymu a Ant-Manovi, ale vlastně je to taková sranda a paradoxně je lepší hned úvod v Africe. Všechny bitky jsou choreografický chutné, Russové si umí pohrát s detaily a příběhově je to jeden s nejlepších (nejzásadnějších) komixů, postavy jsou cool do jedné a všechny nové zapadly (Spidey a Panterem mě velmi bavili). Všechno má svůj důvod, žádne faily a jako vnitřní rozepře týmu, gró celého filmu, je to skvěle vystavěné a vážné. Mix s minulostí diktuje strašné točky až k mega finiši na Sibiři, který v mých očích patří Tonymu Starkovi. Zatrnulo mě, totálně jsem to žral, je to krvavé a hutné a mrazilo mě přitom až na řiti! Vlastně jsem měl husinku asi 4x :-)). Takže za mě velká spokojenost, byť to neni lepší než Winter Soldier, nebo první Avangeři. Možná bych přidal na napětí, možná bych i přitvrdil ve vzájemných kontaktech na letišti a co nechápu a mrzí mě to (protože jsem to četl), tak mám pocit, jako by tohle celé byla úvodní část filmu, kterému chybí EPIC závěr. To jsou ale jenom možná a hnidopišství. V polovině filmu jsem přestal vnímat, že je to film o Capovi, ale prostě jsem čučel na další, menší, Avengery. Asi jako všichni, a tak to mělo být. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)