Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

AllShallFall

Já nevím no. Myslím si, že všechno má své meze. Když tehdy vznikl film jednotlivě o každém, tak ok. Když se to spoji v jednom filmu...jednou...ok. Když už je to vícekrát, už to smrdí. A když už je to pořád, je to na hovno. Tak co to je? Avengers, nebo Captain America? A ještě Spiderman. Za chvíli přijde ještě Batman a Superman. A bude už jen chybět Terminátor a Robocop a je vymalováno. Budeme mít pěkně sračkový guláš, všech možných hoven. Spíš mi to přijde jako X-men uz. Já v podstatě nevím na co jsem koukal. Ale už je tu zase Heil Hydra. No dost prostě. Tvle, co je to za píčoviny? Tohle přece nejde. Když vidím ten seznam vlevo, už to ani dál vidět nechci. Fakt tohle hraní na vojáčky, svět plný superhrdinů, začíná to smrdět hovnama a těžkýma. Hvězda - akce, hvězda - za sexy bábovky. Hvězda - za Iron Mana a finální boj. Že se nedal. To rozuzleni se povedlo. To palec nahoru. America, přesně jako chování, jako americka vláda. Dělá si co chce. A prej ve jménu dobra. Sráč je to. Jinak opravdu. Nemělo by se to přehánět. Byl film Ant-man a najednou už je v Avengers. Stejně tak i Spiderman. Teď přijde na radu Black Panter. Fakt je to už přehnané. Je to jak serial Tak jde čas. ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Wakanda, Bucky, Capitan a Black Panther. Potitulková scéna 2 - Nový oblek pro Spider-Mana a představení Spider-signálu. ()

nascendi

Jedinou otázkou, na ktorú nepoznám odpoveď je, prečo som tento výtvor sledoval až do polovice. Doplňujúcou otázkou, na ktorú takisto nepoznám odpoveď je, prečo o tomto výtvore vôbec píšem. Jedinou otázkou, na ktorú poznám odpoveď je, prečo sú takéto výtvory medzi mládežou tak obľúbené, že na ne dokonca chodia do kina. Ale nepoviem. ()

Zodd

Dlouho jsem nevěděl, co si o filmu myslet. Dokud se kecá a hádá, řeší se politika, má to smysl, je to paradoxně fajn, ale taky to hodně slibuje. A ono to nakonec nepřijde. Ta “řežba” ne letišti je natolik umělá, že je vidět, že ego filmařů nebylo zas tak odkišné od hlavních postav. Šílenosti ze středního/pozdního Jetixu jsem znovu vidět nemusel, jelikož už dokázali, že mají mnohem navíc. Nejhorší MCU, hlavně kvůli nesoudržnosti. Ale na druhou stranu Endgame nakonec vylepšil dojem. Od konce smlouvy Roberta Downeyho Jr. nebo aspoň nynější pandemie (no, tušil jsem i předtím tak trochu, ale nebyla moc velká konkurence) si čím dál více uvědomuju, že Marvel byl v poslední dekádě hlavně trend v pozlátku. I tak nelituju, ale tenhle film už vidět nechci. ()

Ratemus

Třetí Cap je jednoznačně to nejlepší, co MCU momentálně vytvořilo, barevnou komedii Avengers Dva dny Ultrona si to strká do kapsy s přehledem. Film nabízí vskutku propracované a pro oko úžasné souboje, perfektní výkony jak herecké tak rozhodně tvůrčí. První půlka se rozjíždí, ale neztrácí na tempu, film nenudí ani vteřinu a nejsou tam žádná místa, kde byste kroutili očima. Situace ostře tuhne a atmosféra postupně houstne, postavy se rozhodně nechovají chaoticky a nelogicky jako v BvS a jejich motivy jsou uvěřitelné a rozhodně to vše nekončí tim, že se matky hlavních hrdinů jmenují stejně. Co se mi nejvíce líbilo? Rozhodně nové postavy, Black Panther byl naprosto úžasný, je ten pravý ušlechtilý rozumný král a celkově se povedl, Ant man úžasný a Spider man? ten si společně s Panterem kradl scény a pozornost pro sebe, Bucky je ten pravý Winter Soldier. Russoové to zvládli a už se jejich tvorby nebojím, humor nebyl trapný a nemístný jako v Avengers 2, byl přesně tam kde měl být a dokonce jste se i zasmáli než prokulili oči. Cap byl skvělý a i přes velké množství postav film fungoval, každá postava měla smysl i přes malé role. Za mě nejlepší film od Marvelu, velká spokojenost, takhle se dělá komiksový film, prostě pastva pro komiksového fanouška. Marvel opět sráží DC ke dnu. ()

Yoshitsune

Po tomhle filmu, nelze o schopnostech jakými bratři Russové disponují, nijak pochybovat. Není to jenom o tom, že zvedly u všeho laťku, je to hlavně o tom, že hrdinové poprvé pocítili hořkost porážky, musí poprvé hrát s kartami, které jim nevyhovují a musejí hrát hru, kterou si sami nenastavili. A do toho všeho se ještě objevuje záporák, který nepotřebuje svaly, moc, či armádu, postačí jenom semínko nenávisti, které rozkvete do zloby, msty a nedůvěry. A co se týče absence, velké většiny postav, co byli v komiksové Civil War, je třeba říct, že každá z těch postav co se tam objevila, se představila ve svých komiksech, ve svých vlastních sériích, osobnost těch postav byla budována pomalu a trpělivě, tady je to samé, akorát v malém měřítku. Umíte si snad představit, že by se ve filmu mělo objevilo devadesát postav, každá z nich má nějakou osobnost, nějaký důvod proč se zapojili do Civil War, komiksový fanoušci by se i možná orientovali, ale běžný divák by nevěděl. A navíc takový film, by potřeboval aspoň, čtyři hodiny, čistého času aby se ten příběh a vše okolo něho odvyprávělo, tak aby to dávalo smysl. To co je v tomhle filmu je naprosto dostačující a vyhovující, málo je někdy více. ()

silentname

Myslím, že pôjdem do fanklubu pre tento film. Vysoko očakávaný "Captain America:Civil War" vôbec nesklamal. Skôr poputuje medzi tohtoročné flmové highlighty. Ani raz som sa pri filme nenudil. Ani raz som sa nepotreboval pozrieť na hodinky. Celý čas som napäto sledoval čo sa bude diať ďalej a fungovalo to skvele. Nemusím asi hovoriť, že postavy sú vo filme vynikajúce. Už ich poznáme a vieme, aké môžeme mať od nich očakávania. Situácia, v ktorej sa ale nachádzajú tentokrát je niečo celkom nové. Možno by sme tento film mohli aj nazvať "The Avengers: Two Sides". Ale je pravda, že najviac sa tu vrenujeme Kapitánovi Amerike, Zimnému Vojakovi a Iron Manovi. A ich záverečný spoločný súboj je absolútne fantastický a dych berúci. Dokonca musím povedať, že keby takto vyzeral pred pár mesiacmi Batman v Superman: Dawn of Justice, tak by som ten film ohodnotil plným počtom bodov. Akcia je opäť fantastická a boj na letisku je podľa mňa rovnako skvelý. Je to plné skvelej akcie, no vďaka Ant-Manovi a Spider-Manovi sa z toho stáva aj vynikajúca komédia. A to už Marvel ako tradične zvládajú.vynikajúco. Každá strana má pravdu a každému rozhodnutiu hrdinov rozumieme. A úprimne, je to paráda. Trošku ešte spomeniem aj "Black Panthera," ktorý je trošku novou postavičkou v Marvel filmoch, no musím povedať, že z jeho skutočnej totožnosti som bol trošku prekvapený, ale všetko to do seba veľmi dobre zapadá. Keby som mal hľadať diery v príbehu, možno by som nejaké dokázal nájsť, no napriek tomu to nič nemení na fakte, že som si film maximálne užil. Tohtoročné očakávanie od štúdia Marvel je viac než uspokojivé. Choďte si ho užiť. Stojí to aj za váš čas aj peniaze. Hodnotenie: A ()

nash.

U stále většího počtu filmů začínám mít hlavní problém se způsobem jakým postavy, ať už hrdinové nebo padouši řeší problémy a nastalé situace. Nesmyslně, zbytečně komplikovaně, nepřirozeně a očividně jen proto, že je to scénáristé nechtěli nebo nedokázali nechat udělat jednoduše a logicky. A to bohužel platí i v případě rozkolu mezi Avengery. Na druhou stranu, když tento problém ponechám stranou, a taky nevhodné obsazení Marisy Tomei do role May, zůstávají už jen superlativy. Akce je řízná, velkolepá, plná nápadů a zábavná, při vzájemném popichování to jiskří, všechny postoje a motivace jsou zřetelné a Spideyho nástup je lepší než poslední tři spidermanovské filmy dohromady. Má to švih i správnou porci nadsázky, dobře vyváženou s jistou osudovostí. Nenudil jsem se ani chvilku a ten kluk ve mně každou chvilku výskal nadšením. A samozřejmě všechny, a všechno co se ve filmu stalo, nakonec jedinou větou přebil Stan Lee. ()

cukorek

Trocha zavádzajúci názov by som povedal, pretože kľukne to mohlo byť Avengers 3 , kedže sú tam takmer všetci hrdinovia. Aj keď sa podvolím myšlienke, že boj hrdinov už nie je proti nepriateľom ľudstva, ale dejovou podstatou je zničenie Avengers a to len tak, že samí budú bojovať proti sebe, nie je výsledok ako by som očakával. Úplne smiešne bolo oslovenie Tomyho Starka detského spider chlapca, kedže s jeho schopnosťami a peniazmi si mohol zostrojiť mega zbraň, ako to robil v Iron manovi. Navyše to detské ucho riadne potrápilo ostrieľaných hrdinov, čo bolo dosť neadekvátne. Ide to proste stále viac dole vodou. Za pochvalu stála scéna v ktorej Capitan America eliminoval vrtuľník, za čo som prižmúril oko a dal 3 hviezdy. Film bohužiaľ podpriemerný 40 %. ()

Slarque

Avengerů už je víc než X-Menů, naštěstí je tvůrci nemuseli použít všechny. I tak je tu tolik postav, až se divím, že se film vešel do dvou a půl hodiny. Od minule jsme opustili prostředí konspiračních thrillerů, ale příběh i film stále zůstávají dost temné. Akce je rychlá a přehledná, triky výborné, ale nakonec mě nejvíce potěšil otloukánek Spider-Man, který po pár nepovedených pokusech o restart konečně dostává zajímavou tvář a další šanci. Celkově povedená vysokorozpočtová podívaná. ()

Happens

Těžce mě zasáhl spider-man, jsem skalní fanda spideyho. ..Bojím se, že v honbě za ochromením/překvapením diváka budou režiséři čím dál víc nuceni sahat po rozmanitějších ingrediencích, což v koncečném důsledků vytvoří nepřehledný guláš. Jsem srozuměn, že je tu nastavená vysoká laťka, která se špatně zdolává. Rozhodně je pecková Marvel comicsovka, ale nemohu setřást pachuť guláše..nic víc. "...a špetku papriky." ()

eLeR

Som vedela, že všetky tie nevinné obete, to nebude len tak. Samej mi to oči klalo. Zmluva nezmluva, kapitán Amerika zahlásil: Obliecť! ... a začala šialená akčná jazda, ktorá spomalila kedy spomaliť mala, dialógy a vtipné vsuvky neotravovali, príbeh zaujal ... skrátka žiadna nuda, len zábava. ()

Larrysbride

Bratři Russovi jsou experti na jednu jasnou věc: Porušování pravidel žánru, do které se sami vybrali. Jak již jsme se dočkali v Zimním vojákovi, ani Občanské válce se nedočkáme tradičního filmu o superhrdinech, na které by filmoví nadšenci dnešní doby již měli být zvyklí.Občanská válka nám naděluje vše, co fanoušci očekávali od Batman v Superman, přidalo od nervy drásající akce odlehčující humor a pár velmi milých překvapení, národ rozdělující politickou kampaň a filmová událost roku je na světě. A "antifanoušci" se můžou snažit film shodit, rozdupat a zanadávat si, jak tu máme "Superhero Film #X", ale to nám Russovi v Občanské válce jen těžko nadělují. Tak, jako Zimní voják byl více než cokoli politický thriller, v Občanské válce se dočkáme velmi milého, možná trochu předraženého, sitcomu o partě spolupracovníků, kteří by měli konečně dostat šéfa... Russovi se nám tu stávají novým Jossem Whedonem; nebojí se (opakovaně) nechat ženskou zachránit partu chlapů, akční scény vás vtáhnou do děje a v nejednom případě dokonale vyrazí dech (Bucky a motorka? Bondovky se můžou jít zahrabat...) a dialogy, neslavná slabina nejedné komiksovky, jednoznačně nikdy neaptřily mezi Russovy slabiny... Russovi nám dodávají příběh, který si každý komiksový fanoušek myslí, že zná, jen aby ho nechali dojít do kina a přesvědčit, jak dokonale se mýlil. Občanská válka vskutku reprezentuje jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, komiksovou adaptaci vůbec. A ne snad proto, že by se držela toho, co MCU (či konec konců i DC), nastavilo, ale pravým opakem. Třetí Captain America boduje právě proto, že porušuje každé pravidlo komiksových filmů, které jsme tu kdy měli. A dělá to tak ladně a bez jakékoli námahy, že se tomu rádi poddáte. TLDR: Ne, Občanská válka není "Komiksovým Filmem #X". A ano, nemáte zač... P. S.: Narážka na to, že to, že Bucky zná jméno Stevovy mámy z nás přece nedělá kámoše pro mne opravdu představuje jeden z největších highlights filmu!! :D (Advance Screening at the Dolby Cinema, Vernon Hills, IL 5/5/2016; IMAX 3D Regal Lincolnshire, IL) ()

SeBig

Kam se hrabe sračkoidní Batman v Superman a jejich Martha... Strašně jsem se těšil až Ajrý nakope Amerikovy prdel! A byl jsem celkem nakonec i dost přijemně prekvapen. Tohle bylo akční teda dost. Čekal jsem, že to celý bude držet Downey, ale nový Spidey taky nebyl vubec špatnej, Antman a Black panther taky dost super a jeste muj oblibenej Hawkey. Ten boj byl suprovej, zabavnej, drsnej, přehlednej. Winter soldier taky nebyl k zahození, ale ten hlavní záporák byl celkem nemastnej neslanej. Jinak jsem spokojen! Musím dohnat další marvelovky abych mohl na Infinity war. ()

klerik

Návrat k štýlu prvých AVENGERS. Príbeh potlačený do úzadia, sústredenie na postavy a veľkolepú akciu. A takto máme Avengerov asi najradšej. Tentoraz sa dej síce neodohráva v jednom meste, ale nič by sa nestalo, keby tomu tak bolo. Tvorcovia by sa tak vyhli zbytočným logickým komplikáciám (niečo sa stane v Rakúsku, stopy podozrivého vedú do Rumunska, Nemecké špeciálne jednotky s povolením zabíjať a oficiálnym označením Polizei a s národnou vlajkou na rameni preto vtrhnú do cudzieho štátu, strieľajú tam ako šialení, všetkých pozatýkajú... a Cap je akože ten zlý? Čo mi uniklo?). Pravdou je aj to, že konflikt Captaina Americu a Iron Mana je trochu kostrbatý - taky Batman má vo svojom postoji k Supermanovi viac jasno a má jasno aj v tom, ako situáciu naozaj riešiť (hraný film som zatiaľ nevidel). Ale inak ide o zábavný film, s kopou bitiek s prekvapivo solídnou choreografiou. A fakt som neveril, že Spider-Manova účasť bude patriť k najvtipnejším momentom... ()

classic

Komiksový film, do ktorého napchali všetkých super - hrdinov, nezničiteľných, aj keby budovy na nich padali, nič sa im nestane, už len Thor s Hulkom, chýbali, nevadí, zaobišli sme sa aj bez nich, lebo o kráľovskú zábavu, je tradične postarané, presne TOTO majú radi dnešní filmoví diváci, lebo sa plnia kiná, či to už mládež, hlúpa, vyžaduje, t.j - poriadnu akciu, hneď od samého úvodu, naháňačky, zbesilý strih, výbuchy, explózie, až ma začala hlava rozbolievať, a to musím trpieť viac ako 2. hodiny !!! Skrátka, jednoduchí a prostí ľudia, sršia blahom, keď sa dostavia Iron Man s Captain America a s ďalšími debilmi, medzi nimi i staro - nový Spider - man s fakt že, cool Tomom Hollandom, či flexibilný Ant - man, ktorý sa naozaj nezdá, Tony Stark, ani nevie, o koho sa jedná ! Už som vyššie naznačil, že Tony Stark a Steve Rogers, budú mať medzi sebou - KONFLIKT, a ja som si potom pripadal, ( keď sa postupne rozdelovali misky váh, jeden mančaft mal v Tíme : Iron Mana, Spider - mana, Jamesa Rhodesa, Vision a cetera, či v druhom Tíme, zase preferovali, kapitána Americu, kde s ním bol štvanec - Bucky Barnes, ďalej Falcon, Hawkeye a cetera, či ešte, neutrálny - Black Panther, ktorý nebol s nikým, ale išiel po Winter Soldier, lebo pociťoval ujmu), ako na WRESTLINGU, kde sa medzi sebou bijú, klbčia, mlátia, ale v skutočnosti, si nechcú ublížiť, taká spektakulárna SHOW, akú HOLLYWOOD v roku 2016, MILUJE ! Množstvo postáv, veľa chaosu, nelogiky, len aby si človek nechal oči - vyočiť z tej všetkej monštróznosti, až mu začne tento blbý film, liezť poriadne na nervy ! Herci, ktorí sú závislí na jednej značke, ktorú budú dojiť ako kravu, do nekonečna, inak ani pes po nich neštekne ! Taká je holá pravda, mám ich dávno prečítaných, a veľká škoda je, že niektorí z týchto hercov, sa nevenujú rozumnejším produkciám, ale ako sa vraví, účty treba platiť na čas, no nie ? Výplach mozgu, aký nerešpektujem a neuznávam ! ()

Arsenal83

Nerozumiem odkiaľ sa berie popularita filmov podobného žánru. Každý rok ich je niekoľko, musí to byť minimálne trilógia, aby sa krásne zarobilo a kiná praskajú vo švíkoch. Ľudia sa predbiehajú, aby videli prázdny film bez nejakej myšlienky. Uznávajú hercov, ktorí sa navlečú do nejakého obleku, tvária sa, že majú nejaké super schopnosti a to obecenstvu stačí. Recenzie hovoria o „ďalšej fantastickej Marvelovke“ alebo „budete zaklincovaní do sedadiel“. Páni recenzenti sú asi tiež podplatení štúdiami, aby propagovali takýto jednoduchý žáner. Človek, ktorý nemyslí, ten sa stáva ľahko ovládateľnou ovcou. V skutočnosti by film ako tento mal baviť maximálne deti v puberte, dospelý divák by sa nemal s týmto uspokojiť. Alebo je to dnes už len odraz priemerného intelektu svetoobčana? Jedna hviezda za Elizabeth Olsen a druhá za Downey Jr. Evans je typický neherec, bez prevleku je stratený. ()

Chrustyn

Spolu s předchozím dílem to nejlepší, co nám kdy Marvel přinesl. Nechybí velkolepá akce, ani osudová rozhodnutí. Jen ta přibývající délka a hrdinové z toho občas dělají natahovaný guláš. Pořád se však jedná o jasný blockbuster roku. ()

Scalpelexis

Začínám mít těch Avengerů trochu po krk. Vadí mi, že příběhově je to o ničem (asi stárnu a začíná mě ten přehršel komiksovek lézt na mozek), ubyl vtip a příbívá čím dál více počítačů, obrovských soubojů a klišé. Uznávám, že ukočírovat tolik postav, aby každá měla logické uvažování a osobní prostor, je náročné a to se udržet vcelku i povedlo. Jenže se neubráním tomu nemalému pocitu, že spoustu z nich bylo zbytečné. A jádro sporu obou stran? Trochu patetické. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)