Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Ellmariachi

Moje odpověď je Ano. Pro mě zatím nejlepší marvelovka, aneb ukázka toho jak se buduje konflikt mezi postavami. DC by se mělo dívat a psát si poznámky. Vše je prostě udělané přirozeně, bez nějakých nesmyslů a přesně tak jak to má vypadat ve 140ti minutách. Jasně, přidávám se k těm co říkají, že by to chtělo ještě malinko přitlačit, ale ne nutně. Na druhou stranu nesouhlasím s tím, že zde je až moc postav a nemají prostor. Naopak, každá dostala tolik prostoru, kolik potřebovala. To nemluvím o tom ze Ant-man a Spiderman vysloveně baví. Závěrem jen odpapouškuju, že Cap Amerika 3 je vlastně Avengers 3, ale to je jen dobře. Protože Cap rozhodně nepatří mezi mé oblíbence. 90 procent. ()

Baronne

Nejsem fanoušek ani Marvelu, ani DC, ale i přesto, že BvS podle mě neni tak hrozný, Kapitán má o dost lepší zápletku. Badass je tu nechutně zákeřnej, video pro Tonyho byla těžká podpásovka.. Jinak úchvatnej Chadwick a jeho Black Panther a příjemný osvěžení, o který se postaral Tic-Tac a pubertální Spidey. ()

Pirkaf

Po prvních Avengerech jsem říkal, že je obdivuhodné, jakým způsobem dokázal Whedon ukočírovat tolik superhrdinských individualit v perfektně fungující celek, a že nikdo jiný by to nezvládl. Ne, nikdo jiný to nezvládl. ()

PKD

Neskutečné! Měl jsem z toho a z těch ne moc positivních řečí od kolegů Marveláků (divní pavouci,fakt:))) dost strach a vlastně jsem to už ani neplánoval. Dnes jsem si ovšem řekl, že když už jdu do toho MCU Pavouka, tak se i mrknu na to, jak poprvé zazářil a...už po 10 úvodních minutách (kde se nahání ten hajzl Rumlow, mi spadla čelist a pak jsem nadšeně jásal jak puberťák,co viděl po1.nějaký comicsový film.:) Je to sice nejslabší díl této božské trilogie, ale ne na méně jak 4.5/5. Co se týče Spideyho, byl v těch asi 10min.celkem,snad ještě lepší než ve svém solo filmu. Jo, fakt mi to tak po 1.shlédnutí přijde. K samotnému filmu. Největší zbraní, není tentokrát režie (i když bratři Russoovi dokázali, že brilantní Winter Soldier nebyl náhoda), ale bezesporu scénář, který je dle mého vypilován k takové dokonalosti, že to celé DCEU už nikdy nedohoní, ani za 20 dalších filmů. Jsem si tím už fatálně jist. Konfrontace morálních postojů, je zde postavena tak geniálně a výrazně, že při scénách, kdy se počítají škody na majetku a lidské ztráty, jsem snad po letech opravdu před tv bednou, tleskal jako někde v divadle. Tohle jsem u DC nikdy nezažil, že by byl děj tak podřízen tomu, aby vše bylo co nejblíže realitě ve které (snad) všichni žijeme. Ano, dokážu si po tomto filmu, představit, že bych žil ve světě, kde existují takové superhrdinské postavy. Další obří plus, absence pitomých, nucených a jiných debilních hlášek alá Avengers. Skoro se mi ani nechce věřit, že jde o MCU film. Co se týče těch Avengers, tento 3.Amerika je vlastně (což jsem věděl už dávno), vlastně takovým miniAvengers filmem, jak by měl vypadat. Bez zbytečných keců,hlášek II. a humoru za každou cenu. Při 15min.(!) bitce na letišti jsem hýkal nadšením, jak malý kluk. Ant-man, který se mi zde představil po1.,paráda. To, jak rozhasí Ironmanův oblek, bylo prostě boží.:) Black Panther, u kterého jsem si byl jistý, že mi tam bude vadit, byl nakonec v poho. Ale vím, že bych jeho solo film, nedal. Jako vedlejší postava, fajn,ale nikdy mě nikde nezaujal natolik,že bych chtěl sledovat jen jeho. Považuji též, za nutné sdělit, že jsem celou dobu byl na str.Stevea a to bez výhrad! Stark/Ironman mě vadí už dlouho a tady se sice nechoval tak často jako naprostý kokot, vedle kterého je Peter Parker vysoce dospělý muž, ale i tak jsem mu nadával 90% děje. A to, jak mu Steve zarazil štít do hrudi, jsem si fakt užíval. Pouze jediná scéna,kdy jsem souhlasil, či snad lépe řečeno, chápal, proč dělá to co dělá, byla ta, v níž se doví, kdo mu zabil rodiče. To byla 1 ze 2 šok! scén,která mě posadila na zadek. Ten 1.šok či spíše hodně velké překvápko, bylo zjištění, že Steveova ´´sousedka´´:) je neteří Peggy Carterové, což mě dostalo. Páč tento fakt mi v předchozím filmu buď unikl, nebo tam nebyl. Jediné, co tedy zklamalo, byla absence toho supr hud.motivu kpt.USA 2. Zůstal tu jen 2x krátce zahraný psycho motiv Winter Soldiera, což u faktu, že jde o stejného skladatele, zamrzí. Určitě to nahodím tento týden ještě min.1x. P.s.jsem si jist, že pokud by mělo DC své studio, tak by to vypadalo mnohem lépe, páč Warneři tomu rozumí, jak koza petrželi. Proto je nesmyslné,obviňovat DC,že má divné či blbé filmy, když to točí producenti z WB. DC totiž nemá na DCEU a spol.prakticky žádný vliv. To jen tak pro info. Nejlepší komentář...joker.george a Caszidy. () (méně) (více)

GodComplex

Retro spionazni vibe je uz temer zcela pryc, zbyva zde jen mlaceni se Avengeru navzajem. Nejslabsi z Captain America trilogie. 5\10 ()

Alementina

Nechce se mi verit, ze bych k tomuhle snimku v roce 2016 nevidela komentar, protoze scenu na letisti si pamatuju asi uplne nejvic ze vsech Avangeru a myslim, ze i tenhle animek patri k tem nejlepsim. A vim, jak jsem se hrozne rezala smichy pri nastupu Spidermana ()

kaylin

Ani jsem se na tenhle film do kina nijak zvlášť netěšil, ale Marvel mě zase přesvědčil o tom, že prostě umí natočit film, který nebude jen popcornovou zábavou, ale bude v tom i něco víc, co vás chytne a co vás ty dvě hodiny a půl bude držet až do konce. Skvěle jsem si celý film užil, navíc jsem měl na konci touhu vidět více. A tak nemohu než hodnotit vysoko. ()

Makky

Moje očakávania od Civil War boli dosť vysoké. Na rozdiel od #vkaždejritivrazených konkurentov bol marketing tohto snímku na pomery Marvelu až nečakane nenápadný, čo mi sadlo. Pohodlne usadený do kresla s okuliarami na očiach a vrešťajúcim IMAXom v ušiach som sa snažil zážitok zmaximalizovať. Captain po tretie už nesamotárči a ide o akýchsi Avengers 2.5, kedy znalosť predchádzajúcich častí je prinajmenšom vítaná. Motivácie charakterov nie sú vycucané z prsta a na pôde necelých 2,5 hodiny dostávajú priestor všetci zainteresovaní, vrátane skvelých nováčikov (Spidey, Panther...). Nenápadného záporáka vykúzlil Daniel Bruhl, ktorý aj bez fyzického útoku dáva Avengerom poriadne na prdel. Civil War mohla vystúpiť z radu ako najlepšia Marvelovka doteraz, to by však musela ponúknuť ešte jedinečnejšie a originálnejšie prvky... alebo sme už presýtení a treba sa posunúť ešte ďalej. Uvidíme v ďalších rokoch. ()

gogos

Russoové vládnou Marvelu! V třetím Capovi se podařilo zapojit skvělé nové postavy, především pak Spideho a Black Pantera. Potěší také nahláškovaný Ant-Man, cameo STana Lee a tradičně parádní MArtin Freeman. Nejvíc asi pohladí odproštění se od šmejdu z vesmíru a prokázání, že i Avengers mají své problémy a oni sami jsou si možná největším nepřítelem, když je někdo jako psychopatický Bruhl pošťouchne. Efekty nemá cenu rozebírat, hudba a tempo si také drží standard a celkově tak lze říci, že se jedná o nejlepší Marvelovku od Strážců Galaxie. Horších 5* ()

DH3Factor

Třetí Cap má všechno co měli mít druzí Avengers, ale co bohužel ani za mák neměli. A to Antmana a Spidermana. Ne kecám, cením hlavně sakra líbivou akci, logicky motivované postavy a trefná humorná okénka. Za mě tak prototyp moderní zábavy a návrat ke kořenům bez zbytečné epičnosti. U Marvelu se tak zase jednou něco povedlo. A já podotýkám: "Více prostoru úderníkům Russovým a méně kýčovitého Whedona!" Nazdar. ()

Kaluž

Jdete takhle do Mekáče, objednáte si jídlo a prckovi koupíte Happy Meal. Baštíte nezdravou dobrotu, popíjíte slazenou srágoru a po očku sledujete toho malýho, jak už se nemůže dočkat, až rozbalí tu přibalenou plastovou hračku. Vy víte, že je to laciná blbina, která je vlastně jen marketingovým nástrojem odkazujícím na nějakou videohru či film, ale zároveň máte radost, protože malej dlabe a opravdu se na ni těší. A pak si s tím deset minut nadšeně hraje... a to je celý. Chvilkový štěstí v instatní podobě. Captain America: Občanská válka je ta prostinká plastová hračka přibalená ke kyblíku s popcornem. Vykouří se vám z hlavy ještě před závěrečnými titulky a už si na něj nikdy nevzpomenete. ()

Hanyou

Parádní film a musím se přidat k obdivovatelům bitvy na letišti, protože taková úžasná akce se opravdu jen tak nevidí, co záběr to akční dokonalost. Nejdůležitější tam je, že žádná z postav není upozaděná, prostě vizuální orgie. Dále chemie mezi Wandou a Visionem veeelmi potěšila (oproti capovi a Sharon, bleh). Jediné, co se filmu dá vytknout je, že má poněkud pomalejší rozjezd a než do sebe všechny kousky zapadnou, tak některé vypadají více než zbytečně (nejdřív mi nebyla vůbec jasná úloha Zema ve filmu), ale když se začne skládačka dávat dohromady, tak je vše odpuštěno. Zkrátka Marvel jede a navíc nám přinesl úžasného Spidermana, takže snad není nikoho, kdo by se netěšil na jeho samostatný film. Třetí Avengers jsou ve správných rukách. ()

PogoJoe

4 a půl hvězdy, protože až do fenomenálního střetu na letišti to je pouze "solidní", ukecanější Marvelovka bez silnějších momentů. Ovšem pak: STRHUJÍCÍ zábava. A ten závěrečný twist - člověk se pomalu smiřuje s obvyklým závěrem, když ho záporáček svým plánem překvapí, to mám rád. Jinak souhlasím s postřehy v komentu Toma Hardyho, takže klidně bych sem mohl hodit CTRL+C->CTRL+V. Navíc bych ještě vyzdvihl osvěžující vtipný přínos Ant-Mana a Spidermana. Celkově: Zdařilá Marvelovka, nejlepší ze série Captain America a líbila se mi i víc než druhé Avengers. Už se těším na Dr. Strange... ()

Helo

Oproti dvojce více humoru a méně thrilleru. Nedá se říct, že by to bylo dobře, ale ani se nedá říct, že by to bylo špatně. Je to zkrátka jinej druh filmu. Na druhou stranu i přes tu hromadu skvělýho vtipu tu dobře fungujou emočně silný momenty a stejně tak je tu spousta strašně cool akčních scén. Srovnávat s BvS, jak to dělá dost lidí, je pitomost, páč jde taky o jinej druh filmu i když možná s podobnou zápletkou. ()

stration

Chyběl už jenom Křemílek s Vochomůrkou a Rákosníček. Všichni proti všem bez zjevného důvodu. Hlavně, že se podaří nacpat co nejvíc zmutovaných hrdinů do jednoho záběru. Ovšem na filmařsky profesionální úrovni. ()

Colby Sawyer

Tak toto je určitě jedna z nejlepších komiksovek. Bratři Russovi dokázali, že Winter Soldier nebyl náhoda. Pánové mají skutečně co nabídnout, takže jsem rád, že se budou MCU věnovat i nadále. Scénář se opět povedl a všechny postavy mají dost prostoru, také se povedlo hezky představit jak Black Panthera stejně tak i Spideyho. Potěšilo mě i to, že se nijak neřeší (a snad ani nebude) jejich origin. Cast se Marvelákům opět povedl a není mu co vytknout. Akce je skutečně jedna z nejlepších co jsem ve filmech viděl i humor byl přidaný velice vkusně, takže nebyl kýčovitý jako tomu někdy bylo u druhých Avengers. Vtipy i gagy pomáhají i propojovat filmy celého MCU. Celkově je film dobře vybalancován, ale stopáž klidně mohla býti delší. Ovšem Marvel ukázal, že ho ničení měst v BvS nemohlo ohrozit a dál se bude vládnout a rozvíjet toto úžasné universum. Jinak obě potitulkové scény jsou fajn a určitě lákají na další filmy. ;) ()

Hamaradža

Plnotučná komixovka plná zaujímavých postáv, tupej no prehľadnej a vizuálne atraktívnej akcie a myšlienok dosť hutných pre kvalitnú zápletku a nie príliš hlbokých aby príliš nezaťažili priemerného popcornového diváka (Nejaký prevratný scenár sa snáď od Marvelu ani nedal čakať). Takto mali vypadať avengers 2. A som team cap ;) ()

Blackhand47

Již od začátku bylo jasné, že Kapitán Amerika: Občanská válka bude přímou konkurencí pro Batman V Superman od DC. Myslím, že to byl jeden z posledních hřebíků do rakve jejich odvěkého soupeře, který si své nové univerzum moc dobře nerozjel. Film ukazuje, jak má správně vypadat příběh o rivalitě dvou hrdinů, kteří se na svět dívají odlišným pohledem. Zatímco Rogers bojuje za svobodu, Stark se snaží odvděčit těm, kterým ublížil, aby mohlo jeho ego zase v klidu spát. Děj je poměrně předvídatelný, ale pořád skvěle zvládnutý. Názory obou stran jsou podány tak, aby je každý pochopil. Já sám zastávám stejný názor jako Kapitán Amerika. V bitvě budou oběti vždycky a všechny lidi prostě hrdinové zachránit nedokážou. Za to, že většinu zachrání by neměli být trestáni, ale ani přehnaně oslavováni. Celý film je v podstatě o tom, že hrdiny dohnala jejich minulost. Děj celé série to neposouvá dopředu, pouze vyplňuje určité mezery, u kterých jsme si buďto nebyli vůbec jistí nebo jsme doufali, že to tak je. Mluvím např. o smrti Starkových rodičů, které nechala odpravit Hydra nebo o příbuzenství mezi Peggy a Sharon Carterovou. Záporáci patří opět mezi slabší stránky filmu. Crossbones má přibližně stejně důležitou roli, jako Strucker v Avengers 2 a Helmut Zemo není ani zdaleka takovým padouchem, jako byl v komiksu. Noví hrdinové se předvedli v dobrém světle. Black Panther je správně královský a Spider-Man je konečně geekem i hláškařem zároveň. Ze starších postav musím pochválit Ant-Mana a Hawkeye, kteří si scény kradou pro sebe, stejně jako oba nováčci. Cameo Stana Leeho opět potěšilo, ale rozhodně jej musím zařadit k těm slabším. A když už nám byla představena věznice Raft a na scénu se vrátil generál Ross, tak jsem aspoň doufal v krátký pohled na Abominationa, čehož jsem se nedočkal. Jak jsem již zmínil, film sérii dopředu vůbec neposunul. Situace kolem Winter Soldiera není pořád vyřešena, smrt hrdiny jsme nedostali, Rhodes se ze svých zranění nakonec vzpamatuje a Avengers se samozřejmě opět dají zase dohromady. Mimo to mě zajímá, čím hodlá překvapit druhý díl Ant-Mana, když byla zvětšovací schopnost vyčerpána. Z hlediska příběhu by to bylo zřejmě vše, co bych asi vytknul, a nyní se přesuňme k technické stránce a vizuální stránce. Kamera mi přišla místy roztřesená, nejvíce asi během soubojů v Nigérii. Kromě opakujících se maskovacích převleků, jenž nás provázejí napříč celým Marvel univerzem mě již nebavila ani bitka na schodech. Na Daredevila to v tomhle ohledu rozhodně nemá. Přestože si dali tvůrci se Spider-Manem docela dost práce, jeho digitální zjev byl místy do očí bijící, což mi v jedné scéně vadilo i u Iron Manova brnění. Třetí fáze má relativně dobře našlápnuto a já doufám, že se jednou konečně vymaníme ze začarovaného kruhu a filmy začnou být kapánek originálnější. Nejvíce naděje momentálně dávat do Doctora Strange, kterého řadím mezi nejlepší Marvel charaktery. Doufám, že jej nepokazí. 80% ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)