Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

AlexDLarge

Opravdu výborný horor, který se po zásluze stál velkým hitem. Gore verbinski rozehrává výbornou hru, kde přesně ví čím a jak diváka vyděsit. A to rozuzlení se také povedlo. Možná není nejvíce šokující na světě, ale rozhodně je zajímavé. ()

Austen

Vždycky si nadávám, když se začnu koukat na nějaký horor. Je skoro lepší, když je to hloupost, to se dá přepnout nebo odejít z kina. Horší je, když je to zajímavě udělané, má to nápad (i když vypůjčený) a když tam hraje Naomi Watts, tak mám smůlu a musím se dodívat. A nadávám si. Dobrý horor. ()

xladojx

Jednoznačně nejlepší horor posledních let a jeden z nejlepších hororů vůbec. Skvělý příběh, parádní atmosféra, která diváka přišpendlí do sedadla a pustí až se závěrečnými titulkami. K tomu velmi zdařilé herecké výkony a pár nezapomenutelných scén. Tenhle film mě prostě dostal, a to dost... ()

xenopus

Na filmy, které jsou zacíleny na divákovy negativní emoce strachu, děsu a hrůzy, obvykle koukám trochu s odstupem, avšak tento je přece jen o něčem jiném. Prakticky jsem se nebál, dobře, pár menších leknutí, ale o to víc mě zaujala myšlenka neustálého hledání ztraceného klidu Samařina i dnes (2009) už "klasická" zápletka s vražednou/vraždící videonahrávkou. Syrové obrazové podání, kvalitní scénář i dobře zvládnutá režie, hudba, Naomi Watts a poprava koně lodním šroubem nicméně nepřinesly zážitek, ze kterého bych nemohl dlouhé noci spát. ()

singone

Pro mne jeden z mích nejoblíbenějších a nejzásadnějších horrorů co jsem viděl a to už je to doba co jsem The Ring viděl poprvé. Navíc k tomu moje oblíbená Naomi Watts. Nevadí mi, že to je remake japonského originálu, vyděl jsem i ten a tahle verze se mi líbí víc. 5* ()

Zajija

Jeden z mála hororů, které jsem si odhodlal pustit a stálo to za to. Bál jsem se snad po celou dobu filmu a ještě když si připomenu tu atmosféru do které mě tento film vtáhl v brzkých ranních hodinnách, tak mi ještě teď běhá mráz po zádech. **** . ()

PaRi

Mám pocit, že filmy tohoto druhu můžou dost podstatně poškodit psychiku labilnějších jedinců. Tak jako je zakázáno volně používat některá psychofarmaka, stálo by za úvahu nepovolit ve filmu realizovat cokoliv si kdo zamane!!! ()

Tiiso

Film Kruh vezmu ze dvou hledisek. Hledisko první: Samotný snímek vykazuje jisté prvky kvality a síly. Vlastní příběh má myšlenku, není zbytečně křiklavý a nemá ambice dělat z diváka nebohého otroka ztřeštěných vizí. Děj má spád, dokáže vtáhnout,. Splňuje přísné kritéria žánru horor. Opravdu se člověk okamžiky bude bát, opravdu se někde dobře lekne. Vizuální stránka také v sobě nese kus filmařské práce. Look je celý ponořen do Matrixovské zelené (ať už ošetřený zeleným filtrem, či v postprodukci posunem do odstínu zelené to je jedno) hlavní je, že tento záměr celkem sedí do celkové atmosféry. Kameraman také často pracuje z malou hloubkou ostrosti. Detaily záměrně posazuje do velkého přiblížení a doslova často leze s objektivem přímo do obličeje. A to není na škodu v tomto případě. Hudební doprovod je vkusný a bezchybně dokresluje atmosféru. Na stejné úrovni se pohybují i herecké výkony. Ačkoliv aspoň v mých očích, Naomi nepůsobí vždy a ve všech okamžicích přesvědčivě. To může být ale věc názoru. Takže když to vše sečtu, film je na první premiéru velmi dobrý a měl bych tendenci dát bez problémů za pět. Hledisko druhé: snímek prohrává boj s časem. Jednoduše řečno v rozmezí několika let, při opakované projekci (mezi některými uběhlo i dva roky, nedokáže už být silný a ztrácí na gradaci. Za jedno člověk ví o co jde, ale to by nemělo u dobrého filmu vadit, za druhé vznikají při sledování známé nemilé chvíle, kdy jedna scéna počíná nudit a už se těším na tu druhou, následující. A to je mé měřítko. pokud snímek i dále v budoucnu, dokáže většinou svých scén bavit je to dobré, pokud počet scén ubývá s přímou či nepřímou úměrností, je něco špatně (a to cokoliv, to je jedno). Shrnutí: Na poprvé vynikající, ale pak každé opáčko, horší a horší. Kruh patří k filmům, na které se bohužel v mé filmotéce bude asi víc a víc prášit. ()

Jacccob

Jediný horor, kde si přesně pamatuju co, jak a proč mě vyděsilo. Po všech stranách perfektních, ale těch " kulervoucích" momentů tam mohlo být trochu víc. Jinak ovšem parádní :) ()

dj_kure

I když se to často nestává tak v případě Kruhu je remake minimálně o třídu lepší. Atmosféra oproti Japonskému originálu je naprosto fantastická doprovázená skvělou hudbou. Až tedy v remaku jsem se dočkal toho strašidelného Kruhu který i mě nahnal díky Samaře strach :). Jeden z nejlepších hororů co jsem viděl. Dávám 5 hvězd, protože silně pochybuju, že se někdy ještě nějaký horor takhle povede. Naprosto výjimečně tedy nesouhlasím s kamarádem Venceslaem, protože pocit, že závěr byl useknutý nemám. 85% ()

Izz

Úžasně atmosférické a suverénně nejlepší americká předělávka japonského hororu.Naomi boží,Zimmer opět složil parádní muziku a ze Samary jde sakra strach. ()

dwyane

Jo tak tenhle horor je po čertech dobrý. Ne nadarmo patří dnes již ke klasice v tomto žánrů. Jen nechápu, proč mi trvalo tak dlouho se na něj podívat. Hezká ukázka toho, jak není zapotřebí litrů krve a odporných scén k navození permanentního podvědomého strachu. Celková atmosféra filmu je úžasně děsivá a jediná světlá chvilka filmu, v podobě slunečního svitu, v sobě skrývá vyvrcholení čekání na nevyhnutelné. ()

Miagy

Po ďalšom videní pridávam * - na plný počet. Ani po 10tich rokoch nestráca film v dnešnej dome svoje výrazné psotavenie. Filmu nie je čo vytknúť príjemne postraší aj toho najnáročnejšieho diváka. MINUS: nenapadá ma snáď nič. PLUS: výborný horor, málo hororového klišé, neustále napätie, herecké výkony, nezabudnuteľné scény ( kôň na trajekte, dievča vychádzajúce z TV, studňa...), hudba, kamera. ()

Oudee33

Velice podařené přepracování původně Japonského hororu, který mě nějak hlouběji nezasáhl. Tahle verze už ví jak na to... je přehledná a sestavená na míru pro konzumenta (...mě). Japonec Nakata hold z tohoto výborného nápadu z 1998 nedokázal vytěžit maximum. Po shlédnutí jsem čekal, kdy se mi rozezní telefon se Samarou na druhém konci drátu :) Mrazivý zážitek. 90% ()

sWONDER

Od začiatku naozaj desivá atmosféra a niektoré scény spôsobili že som si musel dávať prestávky v pozeraní:). Takto som sa pri filme snáď ešte nebál. Naomi Watts bola výborná voľba pre tento horor a Verbinski s Zimmerom odviedli skvelú pracú. Japonsky originál som videl až po tejto pecke, ale ani som nerozmýšľal, že by mohl prekonať tento famózny remake. ()

Maniik88

Skvelý film na horúci letný večer, takmer od začiatku som mal zimomriavky, husiu kožu a konečne som sa v nejakom horore bál. Absolútna spokojnosť. Krásna a prirodzená Naomi Watts, psycho chlapec, skvelá hudba, perfektne zvládnutá atmosféra a k tomu všetkému to malo pútavý dej s príchuťou krimi. Mňamka akých moc niet. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006