Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Kujava

Dost dlouho jsem se odhodlával si Kruh pustit, jelikož jako pětileté dítě jsem viděl kousek scény se Samarou a od té doby jsem občas míval noční můry. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že děsivý to je, ale dá se to “přežít”:D Na rovinu říkám, že je to jeden z mála skvělých hororů s jestě lepší atmosférou. Soundtrack je kapitola sama o sobě, prostě topka. Vizuálních efektů je tak akorát a nevypadají lacině. Na závěr chci vyzdvihnout herecký výkon Naomi Watts. 9/10 ()

HAMLOCK

Ze snímku je vidět velká vize. Tvůrci chtěli v podstatě vytvořit lidský mor. A to se jim povedlo skvěle. Všechno působí abnormálně ,díky vizuálu, budující nepříjemnou atmosféru , (zelený filtr , hudba...) ,ze které dovede přeběhnout mráz po zádech na nejednom fandovi tohoto žánru. ***** 10/10 ()

teekanee

Po dlouhý době horror, kterej mě opravdu zaujal svým příběhem, který nepůsobil pouze jako záminka pro strach a lekačky. Naomi je opravdu velmi sympatická hlavní hrdinka a ten neznámej herec, co hraje jejího ex se mi taky líbil. Samotný lekačky a bafačky mají šťávu a ztvárnění posmrtnýho šklebu obětí už asi nikdy nedostanu z hlavy. Pár momentů ve stylu: " Proč tam čumíš a stojíš, jak idiot. Ber nohy na ramena a neohlížej se", by se našlo. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších horrorů, co jsem měl tu čest vidět. 84% ()

CSGoddess odpad!

Pěkná píčovina, nejen že sem se u toho nebála jako jiní ale byla to nuda a trapná kravina. Nějaká černovlasá píča leze z televize a všichni se z toho můžou hrůzou posrat. Já teda ne. Vyrostla jsem na hororech typu Vetřelec a Věc což byli opravdu horory s atmosférou c dokáže člověka vyděsit a ne tyhle remaky japonských píčovin z kultůry kterou asi fakt nikdy nedocením jelikož jejich horory stejně jako jejich anime jsou mi u prdele. Navíc Watts nesnáším jelikož je mizerná herečka a atmosféru to mělo na houby. Fakt že Watts četla svému synovi pohádku od bratři Grimmů ve filmu a divila se že se mu to líbí když to podle ní bylo moc temné mi ukazuje jaký jsou Amíci jelita co všechno hovno o opravdovém temném umění. ()

Omikl13

Viděl jsem to poprvé když bylo 6 a upřímně muzu říct, že se toho filmu bojim do teď… 4/5 zasloužené viděl jsem to 15 letech a tak dobrě atmosféricky natočený film se jen tak nevidí. Doporučuju. ()

Nellaron

Vraví sa, že dobrý film zanechá v človeku dojem dlho po jeho dopozeraní. Dnes je to 20 rokov, čo som film videl prvýkrát v kine, a doteraz si pamätám ten moment, keď film začal. Prvých 5 minút filmu sa ľudia hmýrili, kecali medzi sebou, všade šušťali pukance. No a potom prišla scéna so scary face v skrini. A od tohto momentu bolo v kine hrobové ticho. Nikto ani nemukol. Každý v kine zabudol, že si vôbec nejaké pukance priniesol. Presne takto šokujúco pôsobil v danom období Kruh a presne takto si predstavujem horor. Pre mňa ide o jeden z kultových filmov žánru. Jednoduchý príbeh okorenený poriadnou dávkou napätia a skvelými zvukovými efektami. Ten šušťavý zvuk z inkriminovanej videopásky si viem v hlave vybaviť aj o polnoci. ()

Belphegor

Podle mě nejlepší film svého žánru, ač po tolika projekcích mě už neděsí. Pamatuji si ovšem, jak tíživě na člověka dopadá, ta atmosféra je mrazivá, a to se tu neobjeví skoro žádné krvavé scény. Film totiž bravurně dokáže stavět na hutné atmosféře, to dnešní horory už nezvládají. Navíc je to natočeno tak podmanivě, řekl bych, že až umělecky. ()

GrooteLulu

...nejsem na horrory, ani na staré Freddy Krugery, Kukuřičné děti, ani na To. Líbí se mě jedině Hitchcock a Záhada Blair Witch nanejvýš, ovšem Kruh je díky Rachel pro mě srdcovou záležitostí. Je to investigativní novinařina.. ()

G.Bookwrom

Na tenhle film jsem byl hodně zvědaví k vůli tak vynikajícímu hodnocení. A pak už jsem jen nevěřícně zíral, za co, že tenhle příšerně nudný film dostal tolik hvězdiček. Snad kdyby byl tak o hodinu kratší, tak snad možná jednu...... ()

adelfilm

Nikdy jsem moc horory nesledovala. Tenhle jsem vlastně viděla náhodou. Zpracování se mi velice líbí, dej je takový zajímavý, ale jinak se mi (jednoduše řečeno) film líbí. ()

K1K0

Môj asi najobľúbenejší horor nejde ani tak o strašidelný kontekst ako o pribeh, ktorý ma na šupu uchvátil, hneď po prvom pozreti som si ho zamiloval. Samozrejme že atmosféra vyvolala vo mne strach hlavne keď som film videl prvý krát. Za mňa topka medzi hororom a thrillerom s trosku mysterióznym obsahom. ()

Kelinej

Takhle má vypadat poctivý horor. Pečlivé nastolování atmosféry a v závěru drsná jízda plná zvratů. Je poznat, že se nad snímkem setkali tvůrci, které filmařina baví. ()

honza.g

Další zbytečný film, aspoň pro mne. Asi musíte hodně milovat horory, když toto chcete ocenit. Nebo snad horor nemusí mít konzistentní příběh a uvěřitelný základ? Hitchcock a Lynch si to nemysleli, a jejich filmy jsou nezapomenutelné. Asi jsem moc starý, abych přijal dílo, které se  většinu doby tváří jako příběh z naší reality, ale nakonec vše vysvětlí ujetými kouzly, bez kontextu. Takhle se nepíše ani laciný komix do bulvárního plátku. 33% za herecké výkony a připomenutí VHS technologie. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006