Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Cortesz

Neviděl jsem japonský originál, ale tohle mi stačilo. Naprosto originální mystery thriller možná i horor s perfektním dějem, herci a atmosférou. Pokud budu mluvit o žánru horor tak rozhodně jeden z nejlepších snímků v tomto žánru. ()

JK77

ak sa nemylim tak je to remake japonskeho horroru, mozno by bolo moje hodnotenie ine keby som ho videl. Ale skutocne som sa bal a o tom spravny horror je ()

Tales

Podle me horsi nez japonsky original, chybela tomu takova ta realisticnost. U originalu mi skoro celou dobu behal mraz o zadech, tady moc ne. Jako mozna kdybych nevidel prvni original, tak bych dal vic, ale takhle ne. Nejhorsi byla asi ta digitalni samara na konci, ktera byla proti japonsky Sadako dost trapna. ()

maoc

Nechci porovnávat a originálem, nejsem dnešní. Tohle je americký remake. To je jako porovnávat jablko s ananasem. Oboje je ovoce, ale těch rozdílů... Čili: Je to perfektně natočené, filmařsky všechno sedí na místě jak prdel na hrnci. Atmosféra by se dala krájet. Pomalu se vám odkrývá to velké, smrtící tajemství. A pokud nevíte, jak to má dopadnout, budete (asi) překvapeni. Já jsem k tomu přistoupil s čistou myslí a nechal se vtáhnout. A fungovalo to na mě bezchybně. Bál jsem se, lekal jsem se, byl jsem napnutý jak dítko otevírající dveře do sklepa. A když jaksi není, co vytknout, tak by se ani na hodnocení nemělo šetřit. ()

MarkHoppus

Už dlouho jsem neviděl takhle strašidelný horor, řekl bych že v hororovém žánru se kino svět trochu zbrzdil, ale Kruh dává alespoň jiskru naděje, že horormánie se vrátí. ()

Soubi

Dnes již klasika mezi atmosférickými horory, kde ani tak nejde o střípky děje, jako spíš o celkový pocit z mozaiky, která vám vznikne, jakmile je složíte dohromady. Pro každého milovníka žánru povinnost. ()

HarlanWade

Docela kvalitní hororový thriller se slušnou dávkou napětí a depresivní atmosféry. Ale nemůžu se prostě zbavit dojmu, že už to tu všechno někdy bylo a že je Kruh jen neskutečně elegantně zabaleným a šikovně zpracovaným klišé. V rámci žánru rozhodně posun nahoru, protože jsem se moc nenudil a závěr jsem si ani líp nepředstavoval. Ale použít víc fektů a míň toho dusna s divným a neřízeným vyzněním, se mi zdá přeci jen patřičně lepším řešením. ()

M4h0n3

Toto je pro mě aspoň pořádný horor! Jak už psal golfista, bál jsem se si tenhle film jenom půjčit! :-) Tento film má opravdu nádhernou atmosféru, doplněnou skvělou strašidelnou hudbou a záběry při kterých člověku naskakuje husí kůže! A opět se potvrdilo, že vyvražďovyčky už nejsou ono a člověk se u nich nebojí. Je potřeba nového typu strachu, který (tedy aspoň mě) tento film umožnil zažít. ()

Romeroo

Pokud se podívate na Kruh tak zjistíte čemu se říká pořádně hutná atmosféra...tak hutná že jsem se málem po*ral...jeden z nejlepších hororů poslední doby...nebojím se tento film nazvat "takovým malým kultem" : - ) 86% ()

Uninstall

Film, který hodně zapůsobil. Nicméně nebyl, podle mě, zcela kontinuální a i proto možná něco k dokonalosti chybělo.. ()

Ka_cos

Asi nejstrašnější horor, co jsem viděla. No viděla, dívala jsem se přes prsty. Naomi Watts skvělá a postava Samary opravdu hrůzostrašná :). Co se týče verzí, tak ta americká mě oslovila více, než původní, zásluhu má určitě atmosféra filmu. A vzhledem k tomu, že se ještě do dneška Samary bojím, aniž bych se na Kruh podívala, nemůžu hodnotit jinak, než za plný počet. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006