Sestra

• USA The Nun (více)

KoRner

Béčkový horor, niekedy balancujúci na hrane paródie. V pôvodnom Conjuring som si najviac cenil to, že sa dalo s postavami ľahko stotožniť, pretože to boli uvažujúce postavy. Tu však nie, tuposť farára, mníšky a akejsi obdoby Asha nemá medze. Chodia, ľakajú sa bez toho, aby to malo nejaký zmysel a ústredný bubák tiež akosi po čase stratí svoju tajomnosť a potom to je trochu nuda. Pointa s megasvätým príveskom je ale na zabitie a skôr do RPGčka. ()

666Carnage

Tak jsem si zašel na sestru, která rozšiřuje hororový svět Jamese Wana. Dostal jsem nic moc horor, který spoléhá na lekačky ale více méně všechny vychytáte. Občasná atmosféra ticha docela ušla. Dobré je, že se aspoň furt něco dělo a film se dal tedy normálně přežít a neprotrpět to. Taissa Farmiga hraje sebe sama jako mladou slečnu co chce vstoupit k jeptiškám. Vatikán jí a jednoho kněze co je specialista na exorcismus a zázraky pošle do Rumunska kde číhá prastaré zlo. A dopadne to tak jak očekáváte dobro zvítězí nad zlem a zlá sestra je zlomena a poražena. Ale jelikož je vidět ve filmech co se odehrávájí potom víme, že to není zcela pravda. Něco docela ušlo ale většinou jsem kroutil hlavou co to ku*va je. Dokonce některý jedinci včera z promítání utekli. Nechápu proč. Sestra je určitě o milion procent lepší než první díl Annabelle. Ale jinak se nejedná o žádný zázrak. James Wan nastartoval docela slušnou hororovou jízdu ale ostatní už se jen tak vezou a snaží se ten jeho vesmír rozšířit a moc jim to nejde. Já jsem ani neviděl trailer než jsem šel do kina, takže jsme nic neočekával ale ani jsem nic nedostal. Průměrný horor, kterých je dneska mraky. Škoda 55% ()

bari68

Ako celkovo, tak aj do príbehu ničím výnimočný prequel , ktorý sme podľa klasickej hororovej šablóny videli x- krát. ... A bojím sa, že sága Conjuring ide pomalu, ale iste ku dnu. Prosím návrat ku koreňom !!! ()

HiddenDragon

I kdyz neni reziserem Wan (autor Conjuringu), je podepsan pod pribehem a je to znat. Vkusne to opet navazuje na Conjuring (1 i 2) i na Annabelle 2. Je to defacto prequel pro celou serii, protoze se odehrava uz v r. 1952, ale osobne doporucuju koukat Conjuring Universe tak, jak byly natoceny filmy. Jsou v nich ruzne naznaky, ktere jsou rozvinuty vzdy v dalsim snimku. Koukat na to vylozene chronologicky (podle udalosti primo ve filmu) by mi prislo zmatecne. To jen takove doporuceni. Ale zpet k "Sestre". Hodne se mi libil ten goticky nadech, takze ma clovek pocit, jak kdyby koukal na pribeh ze stredoveku. A ono to svym zpusobem tak trochu je. V opatstvi kdesi v Rumunsku se temer zastavil cas. Daleko od moderni civilizace, kraj pover, konskych sprezeni a odriznuteho radu sester, ktere strezi nebezpecne tajemstvi. Skvely a zajimavy je take vyber hl. herecky. Taissa Farmiga, ktera hraje novicku Irene, je sestra Very, ktera pak v Conjuringu ztvarnila demonolozku Lorraine Warrenovou. Filmove tyto postavy vylozene spriznene nejsou, ale ta podobnost tvare, oci a vyrazu je podle me super a podtrhuje provazanost serie. No a ta lokace opatstvi - v realu hrad ve meste Hunedoara - je luxusni...musim se tam nekdy podivat :) ()

Han22

Conjuring universe se brutálně rozrůstá, už to začíná připomínat Marvel a člověk si musí přečíst na wiki příběhy předchozích dílů, aby věděl kam tahle ďábelská jeptiška vlastně patří. A pak si pustím film a je to zas typická duchařina. Pomalý rozjezd, temnota, ohrané lekačky. Tentokrát to ale kupodivu zafungovalo. Prostředí kláštera v Rumunsku 50. let uprostřed ničeho je tísnivé a creepy, hrdinově začnou být sympatičtí, hlavně "frantík" s brokovnicí. Postupně začnou fungovat i ty děsivé scény - pohřbení zaživa, hromadná modlitba s pointou. A když se konečně objeví v plné kráse ona ďábelská jeptiška, začne brutální souboj s cílem uzavřít ji navěky. Přiznávám, že finále bylo fantastické, konečně duchařina kde hrdinové bojují a mají jakžtakž šanci. SPOILER O to víc zamrzí jak to dopadne, což ale bylo jasné z toho že jeptiška se objevila v Conuring 2. Každopádně řekněme poslední půlhodina to zvedá z plánovaných 3 na slabší 4*. ()

borec999

Film s najvyššími tržbami v rámci Conjuring univerza + tiež film, ktorý čelí v rámci univerza asi najväčšiemu hejtu. No mne sa až prekvapivo páčil. Má svoje chybičky krásy a od dokonalosti má veľmi ďaleko (minimum úmrtí, démon sa veľa krát tak ako hovorí Zitrón v Roasted: ukáže a urobí hovno, no a záverečný rituál s krvou Ježiša Krista je pekný úlet), ale... Ale na mňa to proste fungovalo a Corinovi Hardymu som tento jeho pokus o gotický horor, ktorý sa už dnes točí naozaj veľmi zriedkavo, zožral aj s navijákom. Za prvé, Valak (a.k.a. Bonnie Aarons) je pre mňa naozaj desivá a strašidelná postava, ktorá ma desí aj za svetla nie to ešte za tmy v kine a za druhé režisér dokázal využiť prostredie kláštora plného mníšok, všadeprítomnej hmlistej tmy a cintorína na atmoferické a funkčné strašenie. Hudba v norme, jumpscary uchádzajúce a ja nemám dôvod zbytočne kverulovať. Báť som sa bál a to je na horore hlavné. Slabšia 4ka a 70%. ()

Sayko

Může mi prosím někdo říct, co jsem to právě viděl? Protože nedokážu určit, jestli tenhle snímek byla hodně špatná komedie alá Scary Movie, nebo film uplácaný z nejvíc klasických hororových scén, jako například zhasínající se svíčky, duchové, kteří při druhém pohledu zmizí atd. Takže tedy, abych to nějak rozebral.. Z hororového hlediska je to tuctovej horor, kterej své jumpscary pořád opakuje, nemá žádnou atmosféru a v snaží se zaujmout hlavně pomocí zvukových efektů, které jsem už někde slyšel. Jo počkat, já to vlastně slyšel v každém hororu, který jsem zhlédnul před tímhle. O ochablé vtipy nouze také není a dokonce nechybí ani legendární scény s ustřelením hlavy, badass pohledem a hrdinou, který se jím vlastně stal naprostou náhodou a je to (jak je známo) ňouma od pohledu. Po příběhové stránce je to fatální propadák, některé scény a to, co hlavní postavy dělají nedává smysl a řekněte mi, jestli vám přijde hororové, když začne z jeptišky vylejzat smrtící had. Takže proč vlastně dávám jednu hvězdu? Proč? Díky hereckému výkonu Taissy Farmigy, která to svou krásou zachránila a byl to jeden z mála důvodů, proč jsem se na tohle pekelné dílo odhodlal jít do kina. /viděno v kině/ ()

Corpsegrinder

JEBTIŠKA je jednoznačný zklamání a to jak jako horor tak jako film. Hardyho předchozí film se mi taky nelíbil, takže hádám že část viny nese on, né nutně však celou. Měli k dispozici velice dobrý prostředí kde by s chytrou kamerou šlo udělat tolik věcí, místo toho dostaneme pouze vzdušný záběry a nebo záběry co jsou moc blízko postav a rámování obrazu je tak v hajzlu. Asi tisíckrát je zde využito triku kdy kamera uhne a když se vrátí v pozadí stojí bubák, hlavní postavy o něm ale neví takže jsem nechápal koho se duch snažil vyděsit. Je zde i tři prdele lekaček, hodně lacinejch bohužel, neboť každá spouští klasickou hlasitou ránu bez který byste se pravděpodobně ani nehnuli. Střih je velmi chaotickej a netrpělivej, někdy by pomohlo kdyby kamera zůstala v jednom záběru (např. scéna s klukem na hřbitově). Herci nemaj nic moc na práci, ta holka byla asi dobrá ale jinak šeď a nuda. Škoda no, stejně jako Annabelle je tohle prostě podprůměr. Pokud se toho nezúčastní James Wan tak by se na to prostě měli vysrat a nedělat to. ()

Hanys_

Technicky parádní, ale jinak klasická bída, která tyhle Wanovy spin-offy provází. Na horror ospalé, příběhově krutě nezajímavé. Ale chápu, že když to sype, tak se to podojit musí. ()

Junglista

Tak dlouho se ždímalo, až se vyždímalo už dva filmy zpátky. Přitom do poloviny filmu atmosféra docela ujde, ale ten konec je zase tak na houby, že to pokazí celej film. Ale jo, jednou jsem se trošku lek. Navíc já jako cynickej ateista jsem měl s dvěma třetinama dialogů dost problém... už by to chtělo vymyslet něco novýho a na další evidentní spinsequeloprequelonevimco už si nechám zajít chuť. ()

Gogo333

The Conjuring jde trochu mimo mě, ale doma bylo řečeno, že se na to musíme podívat, tak jsme se dívali. Demián Bichir opět výborný a tak jsem sledoval hlavně kvůli němu. Celý film dost nudný a otravný, ale finále bylo výborné a dokonce stálo i za tu hodinu nudy. Škoda, že celý film nebyl v podobném stylu. ()

Pat.Ko

Ak očakávate, že to bude ako V zajatí démonov 1 a V zajatí démonov 2, tak asi pravdepodobne to tak nebude. Ale tento film vysvetľuje veľa nevysvetlených vecí z filmov The Conjuring, a spája to všetko do hromady. Keď som si pustil film po prvýkrát, ovládol ma pocit sklamania. No ale niečo ma lákalo si tento film pustiť znova. Až po druhom pozretí som úplne pochopil zmysel filmu, zápletka filmu sa mi javila skutočne dôležitá. Super práca s kamerou, prostredie je presne aké má byť (dostatočne strašidelné) a herecké obsadenie podalo dobré výkony. Taissa Faminga podala veľmi sympatický výkon, dúfam, že pôjde v šľapajach svojej sestry a do budúca budeme s ňou rátať. ()

Adam_Musil

Pokud bych měl někomu vysvětlit, jak natočit kvalitní spin-off nebo prequel, jako vzorový příklad bych mu předložil právě The Nun ve vztahu k The Conjuring, kteréžto snímky jsou co do kvality veskrze rovnocenné. Taissa Farmiga je neuvěřitelně talentovaná mladá herečka a jsem rád, že právě ona mohla ztvárnit roli hlavní hrdinky, podobně jako její starší sestra v již zmíněném sequelu; pozornější divák si totiž tuto skutečnost uvědomí. Jedná se o horor, který vás ani v jednom momentě nenechá vydechnout, neboť vám servíruje jednu lekavou scénu za druhou, což by ale na druhou stranu leckdo mohl vyčíst jako laciný prostředek. Já však snímek mohu jedině doporučit. ()

buzzwoody odpad!

Po závěrečných titulkách jsem odcházel z kina naprosto zděšen, avšak spíše filmařským výkonem, nežli čímkoli jiným. Po druhém Conjuringu a druhé Annabelle slibovala tato hororová série další nadějný snímek, nicméně ať už na tom měl vinu kdokoli, tohle nefungovalo. Ani nevím, kde mám začít. Kvalita Sestry postupně klesala, až zhruba v poslední půlhodině nabrala nezadržitelný spád a zhroutila se na absolutní dno. Jedna věc je, když na takovou slátaninu narazíte ve dvě v noci na Barrandově v podobě osmiřadé americké produkce, ale tohle se v áčkové sérii nesmí stát. Neustále pohybující se kamera vytrvale ruší veškeré pokusy o nějakou atmosféru, o lekačkách ani nemluvě. Jejich předvídatelnost je do nebe volající, ale naštěstí jsou v záloze všudypřítomní zvukaři, aby na vás tím správným tlačítkem na hlasitost seslali mrákoty. Mírně imbecilní postava Frenchieho by se stejně dobře mohla prostě jmenovat Humorná Vložka, a vyšlo by to nastejno. Je tam totiž čistě od toho, aby digitální závěr Sestry ještě více dodělal kreténskými replikami, nehodícími se už ani do hloupých akčních filmů. Co se týče ostatních postav a celkově všech ostatních dialogů, působí scénárista dojmem, že scénář napsal v rámci jednoho dne, a ke konci už byl fakt dost unavenej. Sečteno, podtrženo --- Sestra se ve vás asi hodinu velmi neobratně snaží vyvolat pocit strachu, aby na vás pak vypálilo s akčně-komediálním počítačovým závěrem, které degradovalo skutečně děsivou jeptišku z Conjuringu 2 na tuctového ducha, který ve finále nějak zapomněl, že umí s nadpřirozenem, sebral se a šel všechny hrdiny postupně škrtit, jako by snad četl scénář a věděl, že nikdy žádného nedoškrtí. ()

orkadimenza

Od filmu jsem čekal minimum a dostal jsem ještě méně. Doslova jsem z kina odcházel znechucen nejen ze samotného "zážitku", ale i z vědomí, že tahle slátanina vévodí návštěvnostním žebříčkům. Jen díky nim jsem se rozhodl, že film i přes nepřesvědčivý trailer navštívím. V samotném základu je jednoduchý hororový příběh, který už ale na svém počátku nedává smysl (random holka z kláštera jede přes půlku Evropy vyšetřovat, jen tak?), ale přesto ve svém průběhu jde do sraček ještě daleko hlouběji. Dočkal jsem se snad všech druhů těch nejprimitivnějších lekaček, ovšem to by nebylo ještě tak špatný, kdyby mě spíš nenasralo jejich hloupé provedení než obyčejné nevylekání. Samotná sestra mě tak dokázala vylekat jednou jedinkrát a to v klubu na halloweenské párty. Než abych se tu dál rozhořčoval nad dost možná nejhorším filmem, který jsem letos v kině viděl, ukončím tento komentář s velmi dobře míněnou radou, že tomuto filmu je mnohem lepší vyhnout se velkým obloukem. ()

Warle

Valak v pohodě, Taissa Farmiga je celkem cute sestra a je to celkem krátké se solidní atmosférou. Bohužel jsem se ale dost nudil, většina scén je strašně předvýdatelných, scénář je slabší a James Wan to prostě není. Škoda. 55%. ()

cmenda

Tohle byla hovadina na druhou démon vypadal spíše směšně a ukázal se za celou dobu asi 3x . Jinak se člověk koukal jak se pořád někdo modlí takže nakonec byl největší horor se na to koukat . ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí