Sestra

• USA The Nun (více)

Asmodin

Je škoda, že film nemůže navázat na nějakou strašidelnou legendu jako v předchozích dílech V zajetí démonů, přestože v české kotlině se v mnoha pověstech objevují mniši i jeptišky jako duchové. K velké škodě některé záběry působí občas směšně. "Jo, holka, flusni mu do ksichtu a to ho oddělá." Je škoda, že zvolily smutný závěr, osobně upřednostňuji happyendy jako V zajetí démonů 2. ()

Prochy38

Sice T. Farmiga potěší v každé roli. A je fakt, že je prostě dobrá.... jinak ale tvůrci nevyužili atmosférické prostředí, temná zákoutí i duchovní dusno. Nevím... hezké, ukecané, ale nenapínavé bez většího finále. Spíše zklamání. ()

Paldiny

V rumunskom opátstve kvety nekvitnú a krv nezasychá. Prečo tomu tak je má prísť na kĺb odvážny pastor z Vatikánu, ktorého nerozhodí ani to, že je v jeden večer pochovaný zaživa. Vyšetrovanie musí pokračovať a keď už nefungujú ani modlitby, pomôcť musí miestny Francúz s kanadským pasom a sestra Irena, ktorej sľub ma bolel u srdca. Deťom sa to ale páčiť bude, všetky hororové atribúty zastavujú na čísle 0,0,0, takže im to s kľudným svedomím pustite. A ak zaspia, netreba sa báť, že by sa ocitli v zemi nikoho. Veď po krátkom šlofíku môžu zase pokračovať. Do konca sa ale vytrvať oplatí. Jediný svieži moment prinesie až posledná scéna, aká v štýle Saw spraví z bezvýznamnej postavičky minulosti významnú. ()

Kejf.

Jak je mozny, ze film se ma tocit kolem Valaka, jehoz pusobeni pred kamerou bychom v minutach napocitali na prstech jedny ruky?! Predpokladam, ze Bonnie mela vsehovsudy jeden nataceci den s dlouhyma kurpauzama (pripadne pauzama na neco jinyho). Atmoska je temna, nekdy az moc, protoze takhle moc jsem v kine uz dlouho nezivala, ale lekacek jak safranu, kdy tu jednu lepsi zname z traileru. Zvonecky na hbitove mely skvelej potencial, kterej bohuzel zustat nevyuzit. V podstate zbytecnej film, kterej nam nerekl nic novyho. Ocenuju propojeni s jednickou The Conjuring, i kdyz to asi nekoho trklo na posledni chvili. A samozrejme Taissu, ta je sladka! A Frantik byl taky skvelej. Kvalitou srovnatelny s jednickou Annabelle, “lepsi podprumer”, da se to tak rict? ()

Sochorisko

Co jiného udělat po 2 dílech veleúspěšného horroru než to, jak to všechno začalo. Úchvatně strašidelný přímočarý horror jež si nehraje na vrzání dveří a pořádně do toho praští. Naprosto geniální propojení s onou dvoudílnou ságou. Návaznost se jim opravdu povedla. Nádherné místo k natáčení, jako stvořené pro podobné paranormální aktivity. Pokud se chcete bát, jen do toho. Doporučuji. ()

Klajnik odpad!

Špatnej horor se vším všudy. Nechápu, jak může projít takovej scénář. Film vychází z toho co je napsáno. Dauberman je naprosto neschopnej. Posral adaptaci TO a posere všechno, co mu bude přiděleno. Neumí psát a tak by to neměl dělat. ()

dan4815

Očekával jsem mistrovské dílo v The Conjuring "vesmíru", protože mi to na první pohled nepřišlo tak debilní, jako vše ostatní mající něco společného s tímto filmovým světem. OK, nic trapnějšího než Annabelle už být nemůže... v rámci filmové série. Řekl bych, že ani nic lepšího v rámci série, než je The Nun, být nemůže. Dost povrchní a americké mi přijde vlastně vše, až na The Nun. Půjdu proti proudu, lidé dnes už pořádně nevědí, jak má horor vypadat. Je velmi zvláštní, že doba, která má veliký vliv na cynické chápání světa a tudíž strach z hororů by měl být čím dál menší, tak paradoxně u takových kokotin se lidé nejvíce baví. Sestra má poměrně zajímavý příběh, který postupem času vyprchal jako u všech Conjuring filmů, nicméně atmosféra byla uvěřitelnější a načasování zajímavých scén bylo lepší. Přece jenom film trpí jistým stereotypem, člověk už dopředu ví, co se bude dít, film nepřichází víceméně s ničím novým a je to spíše slepenec již prověřených nápadů odjinud. Také by už měl někdo říci béčkovým režisérům, že na filmové efekty by mělo jít více než 1 % rozpočtu filmu. ()

Magika82

Tak, a nyní je čas na kávu a cigaretu, aby se lépe přemýšlelo nad tím, proč se režisér Hardy scénárista G. Dauberman rozhodli závěrečným dílem srazit laťku, kterou sami sobě a pro naše očekávání nastavili dříve. Odpověď bude patrně jednoduchá: Byla nastavena natolik vysoko, že jejich třetí pokus o její úspěšné zdolání se již zkrátka nemohl úspěšně zdařit.... Scénář kontra skutečnosti: 1) Démon Valak objevující se například v díle Liber Officium Spirituum, jest popsán jako malý chlapec letící na dvouhlavém drakovi. Dítě z oprávněného důvodu - nevinnost, a když už se jednou za Uherský rok někdo z těch tajtrlíků "zdola" rozhodne rozpoutat postupně a nenápadně v nějaké rodině, z níž si obvykle volí pouze jednoho člena k pokusu o zničení jeho života, vlastnímu zřeknutí se svobodné vůle, a tím následujícímu šílenství či sebevraždě a tím si vystavení pomyslné jízdenky na nějaký čas "Dolů", než-li je propuštěn do dalšího života... Každá dračí/hadí hlava symbolizuje stupeň moci Padlého anděla, jímž je schopen vládnout. Zde se jedná o tzv. "Plíživého našeptávače". O velkou moc se zde tedy nejedná, pakliže ji nepoužije na psychicky a duševně zlomenou osobu... K proniknutí z Duchovního světa do světa Fyzického opravdu žádná ze stran nepotřebuje kamennou studnu... Postačí protržení této "Opony" stran lidí, ať již pořádáním seancí s invokacemi, byt či dům naplněný hádkami, potoky slz zoufalství, psychické nebo fyzické týrání a zneužívání, ztráty víry v sebe i Boha. Tedy místo, kde o notně dusnou a temnou atmosféru by si senzitivní jedinec obrazně řečeno zlomil nos již při vstupu do takového domu... A jsou li přístupná zrcadla naproti postelím jako bonus, dveře mezi světy se otevřou... 2) Warrenovi se podíleli na vyšetřování v Amityville a Enfieldu, ani jedno z nich neodkazovala a dle paní Warrenové, ani nikdy nemělo nic společného s tímto démonem! ... 3) Onen klášter v Rumunsku existuje, veřejnosti je nepřístupný, avšak na rozdíl od filmu, jej stále spravuje Katolická církev. Vyšetřování stran Vatikánu zde bylo provedeno, ale ze zcela jiného důvodu: Tím byla vražda řádové sestry, nastrojená jako sebevražda. Během vyšetřování vyšla najevo skutečnost. Vražda byla spáchána řádovou sestrou Ioanou Rutinescu. Prosté spory mezi mladými spolubydlícími na jedné cele (pojmenování pro malý, chudobně zařízený pokoj) vyvrcholily vzájemným fyzickým útokem, během něhož si Marianna Lottini zlomila vaz pádem na rám postele. Vyděšenou Rutinescu z obavy z následků za tento čin, nenapadlo nic lepšího, než mrtvé omotat kolem hrdla kus prostěradla, jehož druhý konec byl údajně uvázán právě o ono čelo její postele a tělo takto vystrčit z okna. Ioana Rutinescu byla roku 1952 exkomunikována z církve, a rok na to odsouzena civilním soudem k úhrnému trestu sedmnácti let odnětí svobody... Tolik skutečnosti kontra filmové zpracování.... I z těchto důvodů srážím hodnocení snímku na pouhých 20%... ()

mosnak

Spousta lidí má s tímto filmem problém, že to není klasická lekačka, což mě osobně vůbec nevadí. Jsem spíše na akce a zde se sešla skvělá kombinace mé dobré nálady a Sestry :-) 54% ()

jarmik

Na můj vkus tam bylo moc odfláknutých scén. Nechci říkat, že to bylo úplně špatné, to ne, ale těch scén mimo v různém směru bylo moc. ()

bobstock

Mínusem je celkem slušně domrvenej hrad nějakého grafického inženýra. Zřejmě inspirovaný jedním z nejhezčích hradů Rumunska v Hunedoaře. Osobně jsem kdysi navštívil a doporučuji. Plusem hezká maska Bonnie Aarons, pro kterou jsou tyto role pasovány přesně na nosánek. 45% ()

Flopik

Opäť musím napísať jedno, páni Režiséri čo to tu kritizujete prosím predveďte sa lebo ste až moc múdri. A teraz k filmu ktorý sa mi nesmierne páčil. Valak je sám o seba úžasná postava hlavne teda démonická mníška a preto film o ňom je naprosto skvelý.Bavil som sa od začiatku do konca. Výborné prostredie ktoré urobilo 50% práce. Čo sa lakačiek týka tak výborné , občas ma myklo.Pochváliť treba aj fantastickú hudbu keď bol na scéne Valak. No a samotný Valak na záver paráda takto má vyzerať démon. Prekvapivo sa pri filme aj zasmejete. Chválim aj parádne prepojenie s predošlými dielami. Postavy na výbornú až na trošku zbytočnú postavu kňaza. Koniec ma bavil a film je u mňa za 5* a 100%. Síce by Nun 2 asi bola vykrádanie ale ja by som ju teda bral. ()

holyterry

Sestra (The Nun) je takový slabý odvárek V zajetí démonů ale mnohokrát lepší než Annabelle 1 a 2. Stále se mi ale zdá že se Corin Hardy snaží vyždímat co nejvíce z dobře načatého hororu ale upřímně to "ždímání" se mu vůbec nedaří. Pořád doufá v to že jump scary, hlasitá a dramatická hudba budou divákům stačit. Střídání obyčejného příběhu a jump scarů s únavnou hudbou vás hodně rychle omrzí. I tak je ale The Nun takový středně obyčejný horor který si ale už nikdy nepustíte znovu a nikomu ho nedoručíte. ()

dee.n

Chtěla jsem se v kině zbláznit strachy, ale nelekla jsem se bohužel ani jednou. Jinak byl teda film udělaný pěkně, atmosféra, kostýmy, příběh, to nepopírám. Ale očekávání byla rozhodně mnohonásobně větší. Dalo se z toho podlě mě vytěžit víc. ()

Hernycztek

Několik týdnů se nás snažili trailery a postery lákat na obávaného Valaka a jak už je zvykem, takovýto hype tomu jen uškodil. Ono to samozřejmě není špatné, jenom se od toho čekalo nemožné a kvůli tomu to hodnocení vypadá jak vypadá. Prostředí kde se to vše odehrává, jak klášter tak jeho okolí, je jedno z nejatmosféričtějších jaké jsem za poslední roky v hororu viděl. Pravdou je, že scénář příběhu mohl být napsán o něco zajímavěji, protože jsme se nedočkali ničeho nového. Taissa hraje přesvědčivě, ale není se čemu divit, když víme po kom tyto geny má. Ubíhá to vcelku dobře, ale přesto jsem se občas nudil, nejspíš už jsem těmito komerčními duchařinami přesycený. Vyložený pocit strachu ve mně nedokázala vyvolat žádná scéna, ale pár slušných lekacích momentů se našlo. Ve finále je to slušný průměr, který otrlého diváka ničím nepřekvapí, ale svátečního diváka by měl dostatečně uspokojit. ()

TheSpearCZ

Nečekal jsem takřka nic vzhledem k tomu, že nejsem nějakým velikým fanouškem duchovních hororů a vlastně jediné podařené, které se mi vryly do paměti jsou oba Conjuringy, tak můžu být jen a jen spokojený. Samozřejmě o nic přelomového se nejedná, jedná se o prequel právě k již zmíněnému Conjuringu, ale horor i bez toho sám o sobě obstál. Postavy jsou sympatické (na Franchieho nikdo nemá !!) a i Valak je podle mého nejstrašidelnější hororová postava za poslední dobu. Jinak se na to koukalo dobře, klášter je opravdu parádní, jen ten příběh mohl být o něco zajímavější a nezlobil bych se ani za více lekaček. Z universa to překonalo obě Annabelle, ale na Conjuring to zdaleka nemá. Lepší 3* ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí