Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Lži, triky a akrobacie. Druhý Spider-Man zdárně navazuje na své první dobrodružství i na Konečnou pro Avengers, ale ve vyprávění malinko drhne. Za honbou po originalitě dělá kompromisy. Lepení školního výletu a ničivých bitev je nekonzistentní. Ono to i má svůj důvod, ale divácky to malinko kazí zážitek. Romantika funguje na 100% a Holland se Zendayou příběhu o zamilovaném smolaři-nerdovi dodávají potřebnou chemii i určitou roztomilost. Linie s Mystériem má bohužel jednu velkou slabinu a to, že kdo zná komiksy ví a scenáristé to nijak nezohledňují. Gyllenhaal i přesto podává zajímavě rozpolcený výkon. V druhé polovině zvláště vypečený. Iluzorní scéna je neuvěřitelnou smrští nápadů, finální akce je fandův splněný sen a Praha/Liberec samozřejmě našince potěší. Přesto na mě první díl působil malinko lépe. Potitulkové scény tentokrát vážně stojí za to.(4.7.2019)

Konečně si Marvel se svým univerzem udělal výlet i za matičku zem, která si až dosud myslela, že je věčná a jedinečná. On ale i ten evropský trh je docela zajímavý a tak je moc fajn, že si jedno z míst na natáčení zvolili i Prahu a Liberec. Se Spider-Manem to mám tak, že jsem na první filmové trilogii vyrůstal, pak druhá s Andrewem kolem mě jenom prošla a teď Tom Holland si opět získal moji pozornost. Zvládl to už minulým dílem a tak jsem měl o důvod víc se na tento díl těšit. A zadařilo se. Legrace požehnaně, nostalgických momentů adekvátně, pohledy na pomlácený Staromák (potažmo liberecké náměstí) sakra zábavné. Celé to má takový young adult nádech, který k novému Spider-Manovi prostě sedí a vhodně zaplňuje díru i v samotném současném konceptu Marvelu.(23.7.2019)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $344,455,270 Tržby Celosvetovo $1,036,855,270Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Veru moc som od toho nečakal, Marvel ma už začína nudiť a nakoniec ma to bavilo viac než megaúspešné Endgame. Prvých 15 minút som bol ešte váhavý, nejako to smútočné nadpájanie na koniec endgame nejak nebralo, obával som sa ako to tvorcovia ustoja aby sa to niekam pohlo. Cesta do Európy postupne nabrala na obrátkach, rovnako tak iskrenie medzi hlavnými postavami, akcia mala grády, bola prehľadná, upútala, postupne naberala na obrátkach a psycho deptanie Spider-mana doslova dostalo, človek ho junáka až ľutoval čo si ten chalan musí prežiť. Tento krát máme na vrch aj výborné efektné 3D. A na ten dabing som si tiež potupne zvykol. /videl v kine 3D verziu: 90%/ __ Druhá projekcia v 2D o dosť stráca efektívnosť pri akčných scénkach, jednoznačne pre tento film odporúčam 3D. __/videl v kine 2D verziu: 80%/__(9.7.2019)

První Spider-Man mě bavil, i když jsem na něj nedávno koukal podruhé. Tom Holland je super, Michael Keaton si v něm vystřihl zajímavého zloducha a celé to příjemně odsýpalo. V Daleko od domova už to ale trošku drhne. Holland se pořád snaží a na akci se dobře kouká, celé to ovšem dohromady působí jaksi bezvýznamně. Ať už za to může dost odfláklý záporák s podivnou motivací a vystupováním zloducha z bondovky, přestřelená délka, nebo fakt, že tu hodně prostoru dostávají Parkerovi spolužáci a ti zrovna dvakrát zajímaví nejsou. No a je to taky přehnaně dlouhé. Je tu akce, je tu humor, je tu nějaké to napětí nebo romantika (v té je Spidey paradoxně nejsilnější), ale není tu nic vyloženě výjimečného, dech beroucího nebo extra zajímavého. Druhá Spideyho sólovka působí často unaveně a vyčpěle. Jako kdyby to byl pátý film, kdy už tvůrci moc nevědí, co dál, a tak pošlou hrdinu do Evropy. Pořád je to fajn, jen se tu těžko hledá nějaké „wow.“ Holland je však sympaťák, Zendaya jako trhlá středoškolská femme fatale taky a hořící liberecká radnice mi jako patriotovi udělala radost. Na druhou stranu podruhé si to asi jen tak nepustím.(13.7.2019)

Hm, tak zase průměr. Už první Spideyho sólovka mě dost minula, a ta druhá je občas vyloženě útrapná. Celý nápad s výletem do Evropy nebyl marný, jen by na něj nesměla vyrazit kupa nezajímavých postav, které mají zbytečně moc prostoru. Peterovi spolužáci (a učitelé) většinu filmu jen bezcílně melou, takže se člověk musí chytat těch pár akčních scén, které… se do dějin žánru také nezapíší? Čekal jsem, že to zachrání alespoň nadějný Mysterio. Chudáka Gyllenhaala ale semlel nevýrazný scénář, takže mezi plusy patří jen Tom Holland, Zendaya a humor, na který se tlačí tak mocně, že to sem tam prostě klapne. Jako celek je tedy Daleko od domova vcelku zbytečné plácnutí do vody, u něhož jsou paradoxně nejlepší dvě potitulkové scény. Kéž by byly takhle povedené i ty dvě hodiny předtím! (6/10)(27.6.2019)

Miss you. PS: J.K. Simmons jako Jonah Jameson jako Alex Jones potěšil. PPS: lituju nešťastníky, kteří do Prahy vyrazí speciálně za festivalem světla.(25.7.2019)

„Bol tam s nami nejaký spotený chlapík a vravel, že pre teba pracuje.“ Mňa to bavilo viac, ako jednotka. Ešte sa to ani poriadne nezačne a už budete roztopení ako guláš (Whitney!). Plusy: bezstarostná európsko-študentská atmosféra, naopak veľmi smutný odkaz Tonyho Starka, Nočný opičák, skvelý Mysterio (ktorý je tu ozaj majster v ilúziách), vydarená akcia, sympatické postavy a presne taký Spider-Man, aký by mal byť. Mínusy: vlastne ani neviem, lebo čo niektorým prekážalo (dôraz kladený na jednotlivých študentov a vzťahy medzi nimi), sa mne páčilo. Zvrat s Mysteriom sa podobá na istý zvrat z trilógie Iron Man, ale aj to sa mi páčilo. A som rád, že Happy zostáva súčasťou univerza. Plus oceňujem Marcelu Laiferovú a hlášky a dialógy („Česi odmietli uzavrieť mesto.“ – „Idioti.“). Kino Považan NMnV 2019(7.7.2019)

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

Solidní pokračování Spidermana, které v úvodu díky Whitney Houston opět doluje emoce na maximum po událostech v Endgame. První hodina je trošku klidnější a pokud někomu vadí pubertální humor, tak se bude možná nudit, ale jakmile se děj přesune do Prahy a nastoupí Mysterio v podobě Jakea Gyllenhaala je z toho svižná a zábavná jízda s jedním nečekaným zvratem a solidní akcí ( Highlightem je definitivně soubojová iluze, která je vizuálně tak nápaditá a vzrušující, že vám vyrazí dech, protože nic podobného jste doteď neviděli). Finále je tradičně velké a příjemně emocionální, také díky romanci se Zendayou, která roste v čím dál větší herečku. Potitulková scéna rozhodně navnadila. Já se příjemně bavil a za kino film určitě stojí. 80%(2.7.2019)

Do Varů jezdím 15 let, viděl jsem stovky festivalových filmů, ale tomuto se nepodobal žádný. Jeho tempo, střih, barevnost, hlučnost a další prvky se zcela vymykají běžné festivalové produkci. Režisér pomocí rafinovaných postupů natočil film, který vypadá jako tupý hollywoodský blockbuster, a krásně si tak vystřelil z festivalových diváků, kteří na tento film přišli v očekávání existenciálního sociálního dramatu s dlouhými lyrickými záběry. Pod povrchem se ale samozřejmě skrývá typický festivalový film - hlavní hrdina se převléká za pavouka, protože je vnitřně rozpolcen a není si jist důvodem svého bytí na tomto světě. Tento kafkovský motiv je ale ukryt poměrně důkladně a ne každý ho objeví. Největším záporem filmu je, že jsem měl při sledování neustálý pocit, že mi něco uniká, jako kdyby šlo o x-tý díl nějaké série, což je samozřejmě nesmysl, protože festivalové filmy se na pokračování netočí.______ Viděno na MFFKV 3.7.2019 v kinosále Grandhotelu Pupp.(4.7.2019)

Další Marvelovka. Pár scén je v Praze, což našince potěší, ale jinak už na to nemám úplně energii. Hodně by to chtělo po Endgame pauzu, ale oni mi jí nedopřejí. Asi si ji budu muset dopřát sám.(20.8.2019)

Miss you too.(25.7.2019)

Po premiéře Homecomingu jsem se netajil tím, že jsem měl raději předchozí dvě filmová zpracování Spider-mana. Vlastně jsem nepotřeboval rozvětvený svět Marvel Cinematic universe a všechny ty hi-tech gadgety, Spidey pro mě vždycky nejvíc fungoval s obyčejným červeným kostýmem a ikonickými padouchy, kterých po těch Batmanových vyjmenuji asi nejvíce. I přes to bych lhal, kdybych řekl, že mě Wattsův sequel A třiadvacátý kousek v sérii nebavil. Tony Stark pochopitelně chybí, nicméně i tentokrát si Peter Parker dokázal obstarat k ruce schopné side-kicky. Samuela L. Jacksona a jeho hlášky žeru naprosto všude, Cobie Smulders tu má snad více prostoru než v prvních Avengers (kde byla nejvíce) a po letech konečně do světa Marvelu zavítala další herecká extratřída - Jake Gyllenhaal. Jeho Mystério mě sice více bavil v první půlce, udělalo mi ale radost, že tvůrci plně vytěžili jeho potenciál z komiksů, ačkoliv se patrně v mém osobním žebříčku postav "na jedno použití" nezapíše úplně nejvýše, Gyllenhaalovo charisma ale prostě funguje. Celkově je tedy druhý Hollandův Pavoučí muž, jež se ocitl daleko od domova pouze standardní sedmičkovou marvelovkou, která mě paradoxně bavila nejvíce v momentech, kdy rozšiřuje již tak košaté MCU s přepáleným finále, které mi přišlo až příliš dlouhé a ne extra zajímavé. Alespoň ale uslyšíme i nějaké české hlášky i pokud neskočíte distributorovi na špek a vyhledáte verzi s titulky. PS : Má to nejlepší potitulkovky za poslední roky. Škoda, že to nemůžu propálit.(4.7.2019)

Nejen výborné pokračování příběhu Spider-Mana (a Petera Parkera... a Noční opice), ale také výborné rozvinutí celého Marvel světa, který po Endgame prodělal opravdu zajímavé změny, z nichž může scénář těžit - a také těží. Snad jen záporák mohl být lepší (Vulture v minulém filmu nasadil laťku velmi vysoko), ale promakané a nápadité skvělé scény s iluzemi jsou dost solidní kompenzace té předvídatelnosti. Líbí se mi, jak se ze Spider-Mana teprve stává ten opravdový Spider-Man (akorát strýčka Bena mu dělá někdo jiný, že ano) a jak Peter Parker nezapomíná na to, že má být také Peterem Parkerem. Tom Holland je v té roli senzační a Zendaya ještě lepší než minule. Komedie, akce, překvapení, všechno tu je. Režie bezproblémová, hudba Michaela Giacchina opět za sto bodů (i když s motivem Avengers si chvílemi hraje tak, že zní skoro jako Pán prstenů)... Kdyby měla Praha nouzi o turisty, mohla by se na ně začít chystat.(3.7.2019)

Nevím, čím začít. Tím, že je Far from Home jednou z nejvýraznějších marvelovek? Jak fantasticky se scénář porval se záporákem, a že jeho origin patří mezi vůbec ty nejsilnější v celém univerzu?? Že se CGI trikařům s neskutečnou finesou povedlo převést z papírových stránek v měřítku téměř 1:1 jedny ze Spideyho nejšílenějších akčních scén??? Jak efektivně a elegantně se pokračuje v příběhu Endgame?!? Wow! Geekovskej pot ze mě v kinosále jen lil, a na konci (a v letadle na poli s růžemi) jsem dokonce uronil nejednu slzu!! Vážně nemám slov výtek. To nejlepší si ale schovávám na konec, a sice, že novej filmovej Peter Parker je ultimátní dojemnou romancí se vším, co k žánru patří, včetně svěžího komediálního závanu, teenagerských nadějí a zklamání, srdceryvných dialogů a cool písniček. Fakt nepřestávám vycházet z údivu, jak se to sakra Marvelu zase povedlo, natočit žánrově něco na comicsy neokoukanýho (tj. středoškolskou love story s hustýma akčníma scénama). Smekám. P.S. Člověk je z toho úplně paf, když si doma měsíc pouští slabší filmy a přinejlepším jeden, dva nadprůměrný fláky, a pak se vypraví do kina na takovouhle šlehu. Budu se opakovat, ale mám prostě sakra rád drahý hollywoodský kraviny s tunou efektů a parádním soundtrackem. P.P.S. (troufale nefilmové) Pokud jste to dočetli až sem, tak vás všechny žeru, protože to přeci jen dělám i kvůli Vám všem, kteří jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli sledovat můj účet... K tomuhle filmu se totiž váže jeden hodně osobní příběh. Kdo mě zná lépe, ví, že si žádnou marvelovku nenechám ujít pokud možno v předpremiéře v IMAXu, a ihned ji radostně ohodnotím. Tak co se tentokrát stalo? "Stala" se ještě radostnější událost, a to sice moje nádherná dcera Miriam, která se rozhodla, že se s tátou přivítá právě 4.7. - na Den nezávislosti. Na Spideyho premiéru. Takže vážení, šestinedělí a neopakovatelné, kouzelné chvíle s mou rodinou bych pochopitelně nevyměnil ani za nic, a tak holt muselo kino počkat... Majdo, Miriam, miluji vás obě hrozně moc.(2.8.2019)

Poslednú dobu ma moc tie sólove filmy nebavili (Captain Marvel, Black Panther, Ant-Man and Wasp) a to ani Spider-Man, tam to ťahal zaňho Iron Man a Michael Keaton. No a musím povedať, že som celkom milo prekvapený, tým čo som videl. Aj tu je kopec postav, ktoré ťahajú film spolu s pavúčim mužom. Hlavne zaujímavý Mysterio a Nick Fury. No tento krát ma aj Tom Holland bavil viac zo všetkých filmoch kde sa ukázal. Aj keď príbeh nieje extra zaujímavý a vlastne sa tam iba cestuje po Europe ani mi to moc nevadilo, pretože postavy to dosť ťahali. Opäť nechýbajú spajdyho kamoši zo školy, či sympaťák Happy. Všetci tu máju celkom dobre a predovšetkým vtipné scény, ktoré moc nenudia a netlačia na pílu. Navyše to celkom dobre plynie, na to že ma film vyše dvoch hodín, tempo je rýchle, akciu striedajú vtipne momenty a zas naopak, čiže sa furt niečo deje a moc nudy nehrozí. Potešilo aj dobre napojenie na Avengers: Endgame, ale aj výborná hudba od Giacchina. P.S: potitulkové scény sú dve a v jednej sa objaví aj JK simmons s Raimiho Spidermana. 85% - 4*(11.7.2019)

Spideyho bláznivá cesta po Evropě. Jakožto fanda do superhrdinů jsem nadšený z toho, že tu pořád máme tolik kvalitních marvelovek (některé silnější, některé slabší, ale kvalitu si stále drží), a teď je tu dokonce film, kde si Spidey zajede do Prahy a projde se po Karlově mostě! Boží. Naopak poslední léta jsem trochu menší "geek" v tom, že už mi tolik nevadí větší změny oproti komiksu. Konkrétně u Spider-Mana si říkám, že to ryzí z komiksu už jsme viděli u Raimiho a teď je na čase zkoušet něco nového. Nové marvelovky taky oproti dávnější superhrdinské praxi z komiksů čerpají a řekl bych, že "source material" i respektují. Takže teď si docela užívám různé ty změny u postav a baví mě - jiná MJ, jiný Mysterio, dokonce i jiný Flash není vůbec zlý (Teď mě někteří komiksáci budou chtít zabít, ale ono taky většina vedlejších postav ze Spideyho universa nejsou až tak zajímavá, aby musela být doslovně převedená)... Ale teď už k filmu - Ze začátku je Far From Home dost zábavná jízda, která má velmi pěkný a na superhrdinský film docela originální námět, ale pak už to na můj vkus "lítalo" občas trochu příliš ztřeštěně a nedávalo to kolikrát zase tolik smysl. Ve filmů je hodně detailů, které mě bavily (stalkování mobilů skrz superbrýle, herectví Jakea Gylenhalla, vztah Neda a Betty...), ale hlavní příběh byl spíš "jenom" fajn. Takže nakonec mi z toho vychází, že Far From Home je podobný Spidey jako Homecoming. Není to žádná pecka, ale zábavný a pohodový film s mladým Spider-manem, který působí velice svěže a jistě má ještě hodně co nabídnout. (7/10)(8.7.2019)

Je to vtipné, postavy sú skvelo napísané, medzi Petrom a MJ to riadne iskrí, no ten príbeh s cestovaním po Európe pôsobí dojmom, že bol na poslednú chvíľu pozliepaný na základe toho, ktorá krajina poskytla väčšiu investičnú pomoc. Vyslovene iritujúca je potitulková scéna, kedy (SPOILER) Marvel uponáhľane prezradí identitu svojho posledného hrdinu, ktorý sa pred verejnosťou skrýval.(9.7.2019)

Lepší než "Homecoming", ale pořád průměrné. První polovinu filmu jsem si opravdu užívala, nicméně od Prahy to šlo do starého dobrého marvelovského háje a nepomohly ani Mysterio se svými cool iluzemi, ani solidní akce v Londýně. P.S.: Viděla jsem ledacos, ale kombinace krojů a čínských lampionů? To je nový level.(16.7.2019)

Nikdy bych nevěřil, že se budu těšit na další kousek od Marvelu...ovšem po Spider-Man: Far from Home je to tak, v rámci filmových možností jdou stále dál (i když jde jen o vizuální šalbu, baví mě to), nicméně po stránce dějové jaksi přešlapují na místě a já na svém hodnocení. [Kino Citadela - Litvínov](14.8.2019)

Pomalejší rozjezd připomínající teenagerovské komedie se naštěstí v Benátkách rozjede a zastaví se až po skončení titulků. Parkerova puberta dosahuje vrcholu, a tak jeho největší starostí je, jak sbalit MJ. Jenže než se náš hrdina rozhoupá, má před sebou úplně jiné problémy. Země je v ohrožení a Nick Fury nemá nikoho jiného, než Spideyho. Tedy hned po Quentinu Beckovi, který ví, jak si s nebezpečím poradit. Benátky, Berlín, Londýn, New York, PRAHA. Whitney Houston, AC/DC, The Matadors, M. Laiferová, B. Smetana, C. Debussy, The Go-Go´s, RAMONES. Pokud nečekáte náročnou intelektuální zábavu, ale bezstarostnou jízdu, pak si pavoučí dobrodružství užijete. P.S. jen s elementály mi to moc nehraje, protože to jsou nejnižší bytosti astrálu, tedy logicky by Zemi neohrozili ani náhodou. Ale jde o fantazii, tak budiž...(8.7.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19