Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

qvark

Nejryzejší postmoderní dílko,které ve vás umí v jeden okamžik vyvolat strach z představy v Twin Peaks bydlet a zároveň neodbytnou touhu tam žít. I když většina lidí oceňuje více první sérii, zřejmě pro její srozumitelnost a převládající kriminální zápletku, teprve v druhé s nástupem duchovna a vyšších témat se vám odkryjí všechny brilantně ztvárněné a propojené charaktery a vše včetně nezapomnutelného dřevěného obložení hotelové místnosti bude v sobě skrývat tajemství...a i když Vám na konci Lynch, jak je u něj od té doby zvykem, prozradí jen težko čitelnou polovinu, tak kafe, které si dáte druhý den ráno, si patřičně vychutnáte... ()

strixa

Pro mě nejgeniálnější z geniálních. Ještě nikde jsem neviděla pohromadě tolik dokonalejch věcí - nevim, kde mám začít. Agent Cooper je nejvtipnější a nejšarmantnější agent FBI všech dob, není co dodat, prostě ho žeru. Damn good coffee a Give me a donut pro mě zůstanou nejlepšíma hláškama ever. Celkově tenhle seriál oplývá perlama, který uvíznou v hlavě...a potom se člověku stává, že se nekontrolovaně rozesměje v baru, když si někdo objednává skotskou s ledem - příště už to bude vyšší matematika. Vlastně všichni herci v tomhle seriálu vážně UMĚJ hrát. Je to až s podivem, když v současnejch velkofilmech narazíme na "herce", který stavěj svůj hereckej um na základě toho, že se celou dobu tvářej stejně a mluvěj jako roboti - v Twin Peaks z 90. let jsou všechny postavy naprosto uvěřitelný. Skvělej scénář, podbarvující soundtrack a úžasná atmosféra dotvářej celou tu úchvatnou podívanou. Vážně, ještě nikdy jsem neviděla, aby něco bylo tak.. divnýho, vtipnýho, lehce nepochopitelnýho, mysteriózního, zábavnýho a napínavýho ZÁROVEŇ. ()

Bounded

Komentář viz pilot. Zde jen dodatek. Je velká škoda, že poslední čtvrtina ztrácí tempo a netáhne už tolik jako prvotní vyšetřování, ale celkový konec seriálu mi hodnocení táhne dost nahoru. Oceňuji rožířené score druhé série i vysvětlení téměř všech otázek. ()

Zeldur

David Lynch je pro mě vždy zárukou kvalitní a nevšední podívané, a nejinak je tomu i u tohoto seriálu. Twin Peaks jsem hltal díl po dílu, těšil jsem se na každé další pokračování a nikdy jsem nebyl zklamán vývojem zápletky. Parádní mysteriózní kousek. ()

joelly01

Diky Twin Peaks jsem v podstate v beznem zivote nepouzitelna. Rada vysvetluji vsem kolegum v praci ze sovy nejsou cim se zdaji, kdyz po me rodice neco chteji tak na ne kricim ze Laura je mrtva a Klenotovi nikdy neprestanu zazlivat ze nebydlime "tam nekde u kanadskych hranic kde se to natacelo, protoze se mi ten serial libi a kdyz se mi tak desne libi, a navic je to v horach, tak bysme tam prece mohli bydlet, ne?" ()

darthhokro

Dnes již legendární, kultovní seriál. Rád se do TP vracím, ať již kvůli postavám, tajemné atmosféře, nebo podmanivě mrazivé hudbě od Angela Badalamentiho. Prostě TP, buď chytne za srdce, nebo ne. ()

Anomiska

Zo začiatku ma seriál veľmi zaujal, ale postupom času začal nudiť. Navyše nemám rada seriály s otvoreným koncom. ()

Bezda22

Městečko Twin Peaks si mě získalo snad vším, čím si mě získat mohlo. Ať to bylo tajemno, bizarní věci a situace, celej námět a zápletka, komediální scény... Během sledování si moje srdce získala celá řada postav v čele s podivínem, ale velkým sympaťákem zvláštním agentem Dalem Cooperem. To co se dělo ve Twin Peaks je naprosto geniální a kromě pár slabších dílů, kdy opravdu děj stál na místě (týká se především 2. řady), tak to nemělo chybu a drželo mě to u televize několik hodin denně. Za poslední roky jsem žádnej seriál takhle nesledoval. Twin Peaks mě donutilo přemejšlet i mimo sledování a každý ráno jsem se budil a těšil na Coopa, kam to zase posune. Děkuju pánům Lynchovi a Frostovi za tenhle skvost. Teď už zbejvá jen pátrat po úplným dořešení celý záhady, protože jestli něco vytváří tolik otázek, tak je to jedině Twin Peaks... "Temnotou budoucí minulosti, kouzelník touží prohlédnout. Je jen jedna šance mezi dvěma světy - ohni se mnou pojď". 90% ()

Najt

Docela chápu, že dnes těžko soudit seriál, který byl hitem před 29 lety. Ale na druhou stranu, jsem jeden z mála, který je nováček tohoto počinu. Ano nikdy jsem neviděl žádný díl, seriál jsem znal jen podle názvu a rozhodl jsem se že to do toho půjdu. Jsem poměrně zmodernizovaný, nemám moc rád staré filmy a seriály, v dětství jsem koukal maximálně na Stargate, Macgyvera nebo X Files, proto mám ty to seriály rád i teď, je to nostalgie. Ale když v dnešní době poprvé vidíte, něco , co je 30 let staré, těžko být relevantní, protože se prostě neubráníte porovnání počinů z dnešní doby. Nicméně k Twin Peaks přistupuji trochu jinak. Ale i tak nechápu to hodnocení ani spojení " jeden z nejlepších seriálů všech dob" Hodnocení 1 řady Pilotní díl mě neuchvátil téměř vůbec, ale nebyl špatný, hodně povedené prostředí. Další díly- konkrétně 2,3,4 byla snúžka nesmyslů a stupidity, s pokusem o hodně špatný humor´, dokonce jsem přemýšlel, že to vzdám. Jediný, kdo mě držel u obrazovky byl opravdu jedinečný sheriff Truman a neskutečný Dale Cooper a vlastně jen vyšetřování a policajté mě bavili, ostatní postavy a svět vskutku maškaráda. Od 5 dílu mě ale něco chytlo a najednou jsem celou sérií dokoukal v jednom tahu. Teď jsem na začátku druhé a perfektní vyšetřovatelé drží mé oči u obrazovky dál. Nicméně od 5 dílu seriál vyplodil jakousi auru atmosferičnosti na což jsem přesně čekal.. po 1 sérií dávám zatím 3* Hodnocení 2 řady Tak 2 řada je absolutní paráda, všechno co je v první špatné je ve druhé dobré a ten rozdíl je neskutečný. 2řada je úplně někde jinde, at už v příběhu, nebo v atmosféře, napětí, zábavnosti. Co díl, to oku lahodící třičtvrtěhodinka. Dale Cooper a Harry Truman opět jedineční, stejně tak i baby, točící se okolo nich ( Audrey, Shelly, Donna ) dokonce i Leo Johnsson našel svoji správnou cestu a zástupci šerifa jsou čím dál lepší a oddaní frajeři. Zkrátka, z hloupého rádoby hororového seriálu se stala vynikající afmosferická podívaná plná skvělých charakterů, napětí a čekání jak to vlastně všechno dopadne... no a pak přijde poslední díl a všechno posere :D vstup do black vigvamu bylo to nejhorší, co jsem kdy v seriálu viděl.. 2 řada jednoznačně 5* a poslední díl odpad :D kdyby ses Lynchi vysral na nějaký rádoby mysteriózní sračky, ptž v tvém podání to je jen vstupenka na laciný cirkus. Ale to, že to skončí otevřeně s hláškou za 25 let se sejdeme a opravdu po té době začne přesně 3 série, to je zase něco, co jsem ještě v seriálové produkci nikdy neviděl. Každopádně za konec 2 série jsem zklamaný a tak poslednímu dílu dávám 1* .. celkově ale 2 sérií i přes poslední díl 5* .. celkově zatím celému seriálu 4* zatím 80% Hodnocení 3 řady Tak tohle bylo něco neskutečnýho, a ne zrovna v dobrém slova smyslu. Dokoukal jsem to před týdnem, takže už nejsem plný emocí a napíšu to tak, jak to přesně ve mě zanechalo ten pocit. Začátek byl divnej a celkem nudnej, ale skvěle natočenej, potom místy hluchá místa a přemýšlel jsem o tom, že to prostě vzdám. Ale v polovině se to rozjede ve třičtvrtině to je prostě typický twin peaks, který je tak suprově natočený, že to člověka přibije a ten jen sleduje, jenže konec je totální shit, poslední 2-3 episody to je hnůj vše hnojů, a to celou sérii i seriál totálně zrujnuje a nejhorší je že v celé řadě se najdou části a dokonce i temer jeden celý díl, který se odehrává ve vigvamu a někde kdesi a 40 min koukáte na sračky, který absolutně nedávají smysl, píčoviny který jsou absolutně zbytečný, např kdy bliká světlo a absolutně necíte co tím chtěl básník říci.... kdo hledá mysteriozní seriál, který zacne pokracuje a skončí, tak at hledá jinde... v tomto počinu jsou zbytecný a absurdní hovna, který iritují a celý seriál degradují./ 60% () (méně) (více)

BrunoA

Nikdy předtím ani potom jsem se nestal tak závislý na televizním seriálu. Prostě úžasné. Když to šlo loni znovu, měl jsem strach, jestli se mi to bude i napodruhé tak líbit, ale nebyl jsem zklamán. Teď se mi to líbí i napotřetí. Pět * je málo. ()

Unka

Nemám slov. Po letech odmítání se na TP koukat - protože jím byla posedlá má spolužačka, kterou jsem nemohla vystát :o) - jsem při nedávné repríze na ČT2 neodolala - a už jsem byla v pasti. Takovýhle prvotřídní mix napětí, thrilleru, hororu, duchařiny, černého humoru a hlavně skutečně geniálních hlášek (většinou znějicích z úst Dalea Coopera) se jen tak nevidí. Navíc s takovým obsazením. Kyle MacLachlan je naprosto neodolatelný a David Duchovny už v životě nedostane tak skvělou roli. A navíc, dlouhovlasí šedovlasí santusáci mi od té doby nahánějí hrůzu. Nejlepší seriál všech dob!! (I když jsem po něm měla většinou těžké spaní.) ()

andrevs

Hoci je lynch moj oblubeny reziser priznam sa ze sa mi do tohto serialu vobec nechcelo, pocul som o nom tolko chval ale ked som ho zohnal, zdal sa mi prilis stary a detektivky nie su zrovna moj styl,ked som si pozrel pilotny diel a prve casti serialu zazil som dokonaly obrat vo svojom nazore, Tento serial som hned zaradil uplne na spicku vsetkeho co som videl a prvy den som bol schopny zhltnut prvu seriu a este aj par dielov z dvojky. Tento tajomny a napinavy pribeh, s nadprirodzrnou linkou mi velmi pripomina Mullholand drive, avsak zda sa mi ovela logickejsi. Nejlepsie je to ze divak nemoze a a ni nedokaze bynechat ani 10 minut pribehu. ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti