Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Ali3n

Nechápem. Nechápem! Nechápem celý tento seriál! Keď si myslím, že to začínam chápať, tak prijde zvrat a zase to nechápem. Prvá séria super, druhá už má slabšie časti, ale záverečné HOW´S ANNIE? to dáva na 5* ()

epsyn5

No jako tohle má být nejlepšíseriál historie,,,,?.....Prvních pár dílů solidní náboj,,,ale potom jsem si připadal,,jak kdybych se koukal na klasickou soap-operu.....Spousta prázdných dialogů a téměř konec s pořádným vyšetřováním....Stačí malinké srovnání s žánorvě podobným Dexter-em a vidím rozdíl 2 tříd. ()

kpt.Marťas

Začalo to nenápadně, skoro až tuctově. Vyšetřování vraždy mladé holky. Jenomže touhle banální událostí se rozehrál řetězec událostí, které už nikdo nikdy nezastaví. Twin Peaks se stává rejdištěm těch nejbizarnějších figurek a sil z celých států.To městečko má něco přes 50 000 obyvatel, ale v seriálu neuvidíte ani jednoho normálního. Budete se v tom ztrácet, budete se v tom topit, ale budete si to užívat. Navždycky vás bude pronásledovat Obr, Bob a hlavně Tančící trpaslík. Budete zmítáni emocemi, postavy budete nenávidět a budete je milovat, málem vám z toho praskne hlava, hrůzou se zastaví srdce, abyste hned na to slítli smíchem ze židle... Je to nepochopitelná mystika kombinavaná s totálním realismem. Nemá cenu vychvalovat tvůrce ani hudbu, to tu dělají všichni. Já vyseknu obrovský hold ženám Twin Peaks. Ženské postavy jsou úžasné. Donna, Laura, Audrey, Shelly, Norma, Nadine (mladá i stará), Lucy, Josie, Cathrine či Špalková dáma. A po Foxu Mulderovi asi nejúžasnější role pro Davida Duchovnyho. Spousta lidí si stěžuje na kvalitativní úpadek po konci první série. Kdepak! Ve druhé sérii se teprve naplno rozjíždí mystika okolo Boba, sov, lesů, Černého vigvamu a jeho obyvatel. Jsou tam některé slabší motivy, ale jenom proto, aby se seriál mohl nadechnout opět k úžasným výkonům. Těším se, až si na svoje oblíbené postavy udělám opět volný čas a budou se mi do mysli drát nové odpovědi na otázky jako kdo byla Laura Palmerová, co jsou zač sovy, odkud přicházejí kouzelníci, jak s tím vším souvisí Tibet či co bylo mezi Marilyn Monroe a bratry Kennedyovými... ()

Flarnytryl

První série je naprosto fantastická. Tolik bizarních, úchvatně vykreslených a skvěle zahraných postav, navíc ta tajemná atmosféra... Něco takového není nikde jinde k vidění, naneštěstí ani v druhé řadě Twin Peaks. Seriál po vyčerpání původního námětu vraždy Laury Palmerové už spíše jen hledal sám sebe, takže se ani nelze divit, že neměl na obrazovce příliš dlouhého trvání. To ale nic nemění na tom, že na první sérii neustále vzpomínám s nezměrným obdivem. ()

conductor

Mam rad Lynche, ze serialu mam nejradsi dily rezirovany Lynchem. Lze tu, mezi 30 dily, najit slabsi casti, ale to se halt stava. Celek stoji za to, a 15. dil je neskutecnej narez! Druha serie mi prijde slabsi, uplnej zaver bych si taky mozna predstavoval jinak. Ale i tak 5hvezd, 92% a specialni cenu pro A.Badalamentiho.. ()

Monyfik

Jednička ze soucitu, snahu a nadšení natočit tolik dílů celkem o ničem. Jinak nudné, zdlouhavé a skoro nic neříkájící seriál. Kdyby komentující hodnotili opět po dvaceti letech od zrodu snímku, tak by určitě tak nadšení nebyli. A 27 nej film nebo seriál, to je snad jen "Joke"....... ()

Fixda

První sezóna skvělá, ale druhá podle mě taky. Sice je tam pár slabších míst, ale i tak je to skvělé. Škoda, že se seriál nedočkal více dílů, a že studio přinutilo tvůrce odhalit vraha Laury Palmer tak brzy. ()

anonyym

Tohle nepotřebuje komentář, druhá řada seriálu mluví za všechno. Zvlášť pak díly v režii Davida Lynche. Na pěti hvězdách se taky z nemalé části podílí velmi pohledný agent Cooper :) ()

Epco

Mr. Lynch ukázal Amerike a následne celému svetru, že aj v TV sa vytvoriť niečo úchvatné. Od počiatku 90-tych rokov sa mnohý pokúsili napodobiť to čo sa podarilo Twin Peaks. Málo kto sa priblížil a nikto sa nedostal na jeho úroveň. Skvelo namiešaná zmes mystična, nadhľadu, absurdného humoru, svojských postavičiek a Amerického malomesta zo všetkým čo k nemu patrí. O tomto seriály sa tvrdí že všetci o ňom počuli, veľa ho videlo ale málo kto ho videl do konca. Ja 3 x bavil ma stále ()

Chrobák

ve své době vynikající a nepřekonatelné.....agent cooper skvělý,rozhodně stojí za zhlédnutí,ale je rok 2010 amá to něco za sebou,tomy chroby ()

filiperros

Hodně lidí netuší, jak to vlastně dopadlo a já, přestože jsem viděl poslední díl... taky moc ne. Sice uvadalo, ale díky první sérii se stalo legendou a ta jediná je důležitá. ()

acervena

po 30 pátků v r.1994, bezdětní, svobodní, místo pařby s kamarády sedíme tenkrát u TV Nova ( - dnes neuvěřitelné) a hltáme každý díl, po posledním se projevily naplno temné stránky duše.... dnes už bych to asi nezvládla, skvělý seriál.. ()

zurivymlok

Původně zajímavý a temný seriál. Ale s dalšími a dalšími díly se stával čím dál divnější a nudnější. Celkově mi nakonec přišlo, že první díly vlastně neměli nic společného s těmi posledními. Místo velkého finále se mi nakonec dostalo pochodování s trpaslíkem mezi červenými závěsy. Možná na mě byly souvislosti moc složité (sledoval jsem to možná ve dvanácti letech). Každopádně hodnocení odráží moje tehdejší dojmy. ()

dracekt

Musím říct super seriál zajímavej, nenudnej, překvapivej, ale ten konec byl pro mě zklamání, na mě překombinovaný. ()

Lukkyn

Konečně jsem se po dlouhé době dostal k dlouhodobě odkládanému kultu jménem Městečko Twin Peaks!Pilotním dílem jsem ale nebyl nijak nadšen. Ale jsem rád, že jsem vydržel, protože s každým dílem se mi seriál dostával víc a víc pod kůži nejen tím, že scénář je dokonalost sama, postavy zajímavé a herci znamenití, ale také díky hlavnímu trumfu, kterým je atmosféra podpořená skvělou muzikou. Agent Cooper je geniální postava a Maclachlan předvádí doslova herecký koncert!K tomu připočteme spojení mezi občany města, napětí, mysteriozní náladu ve které se seriál nese a vyjde nám televizní skvost na který se nezapomíná!!Slovo "kultovní" je u této záležitosti dvakrát červeně podtrženo a dál už se tu nebudu vykecávat!Myslím , že každý ví, že takovýhle seriál již těžko vznikne!!Lynchi klobouk dolů!!!! ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti