Atentát

Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný (více)

Epizody(18)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

Benjamin_L

Co tohle je? Směsice přehrávajících a nehrajících herců, tvářících se tak důležitě, až je to k smíchu, u prezidenta Krause ani netuším, jestli tak komicky vypadat chtěl nebo ne, rádoby akční zpomalené záběry a vůbec celá ta zápletka z nejvyšších pater politiky, to opravdu nefunguje. 18 dílů? Někdo se musel zbláznit. ()

taft

Já jsem teda asi mimo mísu, ale mě tohle přijde jako sakra dobrá česká detektivka! Mám pocit, jestli to náhodou tady všichni nehodnotíte po shlédnutí jednoho a prvního dílu..aha? ()

JoeM

Atentát. Ano, byl to naprostý atentát na fanoušky Expozitury i všechny české kriminálky. Možná mě tady bude pár lidí nenávidět a nechápat, ale po zhlédnutí všech dílů musím říct jedině - WOW! Tak tohle jsem nečekal, a už vůbec ne od české tvorby. Ano, je to diametrálně odlišné od všeho, co jsme viděli. Není to klasická česká kriminální série a naneštěstí to nepokládám ani za pokračování výborné Expozitury. Pro mě zůstaly jen postavy, ostatnímu jsem se jednoduše přizpůsobil. No a ono to kupodivu fungovalo, a fungovalo to náramně. Akce, která byla mnohdy dobře natočená a i na české poměry téměř věrohodná. Mně osobně se děj prostřednictvím vzájemně propojených flashbacků vedoucích k jedinému vyvrcholení líbil. O to víc pak každé napínavé zakončení a ještě napínavější pokračování. Troufám si říct, že jsme se hodně přiblížili západní tvorbě. Bude to asi hlavně zásluhou scénáristů Josefa Klímy a Janka Kroupy. Vytěžili z toho všeho maximum a ještě to zasadili do současnosti takovým způsobem, že tomu člověk i věří. Samozřejmě, uvítal bych ještě zlepšení ve výkonech herců. Stále se nenaučili pořádně držet zbraň nebo věrohodně a plnohodnotně předvádět kousky ze sebeobrany, ale to už bych chtěl po české tvorbě asi opravdu moc. Nicméně ano, něco bylo opravdu přitaženo za vlasy. Scénáristé i režiséři mnohdy pustili uzdu fantazii, ale co si budeme povídat. Na každém šprochu, pravdy trochu. No ne? ()

PetrKai

Po shlédnutí posledního dílu jsem musel jednu hvězdičku ubrat. Závěrečný díl udělal z celého seriálu, který byl díl od dílu čím dál tím víc zajímavější, frašku. ()

EddieIron

Proboha, tohle bude mít osmnáct dílů??? ++++++ No nakonec to nebylo nijak strašné, v podstatě se to dá srovnat s Expoziturou. Pravda, možná to bylo chvílemi přehnané a z Dana Chládka se stává česká kombinace Jamese Bonda a Jacka Ryana, ale lidé jsou ochotni věřit kdejaké pitomosti, když je americká, tak proč to řešit. Zkrátka z českého pohledu nadprůměr. ()

rytir1

Na novácké kraviny zaručeně původní a všemožné kriminálky už začínám být pomalu alergický a po předchozím výkonu Vagnerové v jiných seriálech na Haničku obzvláště. Jediné plus pro mě je sympatický Jaškow. ()

blekekeke

Nehodnotím veškeré jestli, kdyby, abychom a tak podobně. V seriálu je dost chyb a dost nesmyslů, ale na hlavičku ten seriál tluče slušně a vytrvale. A hlavně na akční krimi to má děj, akci, zápletku a Chládka :o)) Ale čím více ke konci, tím více nesmyslů ... a vůbec to tenhle seriál nemá zapotřebí. A co konec? No, kdo by to čekal :o) ()

erpe

Strašná kravina. Víc než krimi thriller je to často spíš Bláznivá střela a nebýt toho, že jsem to rozkoukal a často se fakt nudím, tak to snad nedokoukám ;-) Postupem času mě nejvíc baví postava Miroslava Táborskýho...ze začátku to byla hrozně násilně naroubovaná sranda, ale už jsem to přestal řešit a ve 12.díle mě už tenhle hypochondr fakt baví, zvlášť když při výčtu důsledků ozáření pachatelky reaguje slovy "To znám, to jsem měl taky"...to už jsem se smál nahlas :-D ()

SZYslak

Chtěl jsem to nechat, ale k hodnocení mě přiměl 15.díl, protože teď už to začalo dávat smysl a jednotlivé střípky do sebe zapadají jako "pazl" (pokud takto mluví elitní policisté?!). Tereza Mrdačová nalezla ve své služební Dastě elektretový mikrofon bez nožiček, filmaři vydávaný za štěnici. Rozměry, pro zjednodušení, váleček průměr 1 cm, výška 8 mm, v tom Bateria Slaný a silný vysílač, díky kterému jí najdou kdekoliv. Leda hovno! Při takové velikosti. Klímovi už slušně jebe, což dokazuje i ve své one man show na Primě. Herecky obsazeno velmi dobře, Robert je správňácký drsňák a z Andrey Opavské něco zajímavého vyzařuje, dále viz zářič. Postavu šéfa Miroslava Táborského, u kterého se navzájem vybil syfilis s HIV raději nekomentuju. Hana Vagnerová, nevím, co si přesně myslet, ale pořád lepší, než kdyby ji zastoupila Lucka Vondráčkovééé. Trochu jsem nepochopil, proč se celý seriál točí kolem návštěvy nějakého ruského dizzydenta Tarase Bulby, kterého chtějí ozářit světly reflektorů na XXVI. ručníku Filmového festivalu dětských pornofilmů ve Zlíně. Takových zbytečných upindaných chytráku jako je on, Havel, já, jsou hektolitry. Takže suma Sunarum, pokud Případům prvního oddělání dám 5, tak zde 3,5 a to hlavně proto, že v TV N@VA běží samé sračky a tohle je přecejen taková hutnější záležitost. ()

hony23

Nemůžu si pomoci, ale Klíma s Kroupou se museli při psaní scénáře přežrat lysohlávkama. Natočené to není zas tak špatně, ale dějová linie je plná absurdit a chvílemi působí až jako parodie na politický thriller. Ano, věřím tomu, že se tu prohánějí agenti z Ruska a že naši poslední dva prezidenti se chovají jako zmrdi řízení Kremlem. Jenomže pokud na to chtěli scénáristi poukázat, zesměšnili jenom sami sebe. Jašków v roli Chládka je jednou z mála sympatických postav, zatímco Vágnerová opět šíleně přehrává a se svými 50 kg je jako bodyguard opravdu k smíchu. Jan Kraus je určitě dobrý bavič, ale jako herec nikdy za moc nestál a jeho stvárnění hlavy státu je velkou blamáží. Škoda promarněné šance, Nova určitě točí horší seriály, než je Atentát, ve srovnání s Expoziturou jde však o kvalitativní sešup dolů. ()

Saxos

Jediný co vím, tak stejný bordel v té naší havlorepublice je a bohužel ještě dlouho budete. Lobisti, bankovkáři a další hnus fialovej v 10 milionové banánovce. Vždy to fungovalo podle výhodného větru, a to ať z východu nebo západu. Fuj. Hodnotím až na konci série. Místo psaní komentáře po jednom dílu si každý má radši prdnout a jít chrnět. ()

Kozlowski8

Seriál, volně navazující na Expozituru. Tereza Hodačová nyní pracuje jako osobní bodyguard prezidenta a po tom, co je z nezdařeného pokusu o atentát podezřelý její bývalý parťák z ÚOOZ Dan Chládek, Tereza se snaží rozplést souvislosti, které Dan odhalil se svojí noou partnerkou a které sahají hodně vysoko...Po mém nadšení z Expozitury jsem byl natěšen na nový počin dvojice Klíma - Kroupa, doufajíce v podobně nápaditou a perfektně šlapající podívanou. Hned úvodní díl mé očekávání a natěšení ztloukl takovým způsobem, že ho téměř pohřbil. Představení prezidenta republiky jako totálního šaška, první dámy jako primitivní alkoholičky a kurvy a prezidentova tajemníka jako úchylného a slizského padoucha - padouchy bylo koneckonců prostředí okolo prezidenta nasáklé jako houba. Mé přesvědčení, že koukám na hloupou parodii, utvrdila postava šéfa elitního policejního útvaru - hypochondra, jehož hlavní náplní je měřit si tlak a tep a studování článků o nemocech či příbalových letáků léků - prostě totální magor. Dost magor musím být ale i já sám, když jsem se rozhodl zapnout televizi znovu na druhý díl a potom postupně i na všechny další. Nicméně - úroveň seriálu se po katastrofálním prvním dílu ustálila na určité, jakž takž koukatelné úrovni. Byly dokonce pasáže velice silné a zajímavé a ty šílenosti ze začátku přece jen trochu ustoupily. Přesto se občas vyskytovaly, stejně jako některé ne zcela logické a ne úplně uvěřitelné situace. Pánové (Klímo a Kroupo), peníze nejsou všechno, dalšího volného pokračování nás prosím ušetřete. 40%. ()

aannemer

A TV Nova se nedívám, ale tenhle seriál se ke mně přeci jen dostal. Nebudu jeho hodnocením srážet pocity a averzí na výše zmíněný kanál a rozhodně si nemyslím, že by seriál byl tak špatný, jak se zde všeobecně tvrdí. Většina postav je uvěřitelná a to byl doposud můj největší problém s českými filmy posledních tří dekád. ()

Masai

Celkem jsem se těšila. Expozitura mi přijde na české poměry jako dost dobrý krimi seriál, s tím že se snažím neřešit a nepřemýšlet zda to je podle skutečných událostí nebo nikoliv. Ale toto mě zklamalo a brzy jsem to vzdala. Přijde mi to natahované a chvílemi mi to přišlo dokonce i jako parodie. Musím ale říct, že oproti většině mi Hanka Vagnerová ani trošku nevadí, spíš naopak. ()

zigy

Atentát obdivuhodně mísí prvky Forsytha, majora Zemana a akčních béček. K tomu sexy Vágnerová a nepřemožitelný Rambo Jaškow, který se vždy pohybuje na hranici parodie sebe sama, ale nikdy ji nepřekročí. Kraus jako prezident vtipně naráží na klausovské prezidentství. Zajímavé je, že stejnou pointu s prací hlavy státu pro ruské tajné služby má i Viewegh v románu Mráz přichází z Hradu. Poslední díl je strhující napínavé béčko. Některé počáteční díly naopak spíš nudné. Spoustu věcí nepochopíte, ale to nevadí, možná to nechápou ani Klíma s Kroupou, ale to nic neubírá na hodnotách tohoto megalomanského 18 - dílného eposu, který tepe do dnešní politiky propojené s mafií, a to já oceňuju nejvíc, tu odvahu ukázat to svinstvo. Expozitura je daleko lepší, ale i Atentát je chvályhodný počin. ()

Frontier odpad!

Půlka "herců" z Ulice, to mluví samo za sebe. Už jenom čekám, kdy a odkud vyskočí žok Lumír. Vagnerová pro mě neni ani hezká, ani herečka. Což se mi po Expozituře potvrdilo zas. Kraus ať zůstane u talkshow, ta mu jde, ale jako herec mě nepřesvědčuje už dlouho. Suma sumárum, po prvním dílu bída. Uvidim, jestli tomu dám příště ještě šanci, ale za dnešek max * Za ty občasný pěkný pohledy na Prahu... EDIT: tak po třech dílech můžu zodpovědně říct, že je to vážně sračka. Všechno je to amatérštější než Ulice. Ty dialogy, rádoby drsný postavy a dnešní díl Mezi nácky, je úplně mimo. Jen pro silné povahy a to já asi nejsem... ()