Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

JackBurda

Docela hovadina, ale zase se fakt zasměju a akce je tu taky dost. Navíc mi Kilmer docela sednul do role. No a samozřejmě Jim Carrey byl výbornej, jen měl hrát spíš Jokera a ne Hádánkáře. ()

horor2

Úvod je super a pak se z toho stane rodinná komedie a VKV ( Velmi křehké vztahy ). Joel Schumacher, podotýkám výborný režisér, neměl zřejmě svůj den nebo mu dali producenti nůž na krk, aby natočil z neznámého důvodu parodii na Batmana?! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 39%, Audience Score - 32% | FDb.cz - 66,2% | Typická kombinace hrozných hereckých výkonů - Kilmer hraje líp pod maskou Batmana než bez ní, Lee Jones si očividně myslí, že je drsňák, Carrey je šílenec i v realitě a Kidman, ta si myslí, že když se ustrojí do utaženého oblečku, muži budou zvedat hodnocení i ehm... něco jiného :) Přesná ukázka, že, když Batman v roce '89 bleskově vylétl na vrchol, stejně rychle spadl do naivní frašky, tupé kraviny s hroznými triky! 35% ()

savatage

Val Kilmer jako Batman zvládl docela obstojně roli hlavního hrdiny. Byly to fajn doby, kdy ještě Jim Carrey uměl zahrát komediální pasáže a vše si náramně užil. Škoda, že tyto doby jsou už dávno pryč. Ale proč si je někdy nepřipomenout. Vždyť se na podobné filmy dobře kouká pořád. ()

hrumsrt

Tohohle Batmana mám rád ze všech nejméně, tedy i se radši podívám na ten s Clooneym.. Val Kilmer mi do té role vůbec nesedl. Selhává jako Batman a zase jako Bruce Wayne je děsně otravnej. Atmosféricky to sklouzává ke komedii, což si netopýr rozhodně nezaslouží. Proti "Beťákovi" tentokrát stojí hned dva zlotřenci, navíc oba jsou perfektně obsazení, takže se dá očekávat jen to nejlepší. Jenže celý to má tendenci sklouzávat k teatrální komedii a to u téhle značky nemůže fungovat! Jediný, co mě aspoň nějak uspokojilo, je ta hra s tím, kdo se skrývá pod maskou, a jak do toho zapadá Bruce Wayne... Jim Carrey, Nicole Kidman, Tommy Lee Jones, tohle mělo dát za vznik nejlepšímu Batmanovi všech dob.. Schumacher nechápal, co má v rukou, jen házel na zeď a doufal, co se chytí.. Jenže dá se to vytýkat, když nikdo tehdy nechápal, jak netopýřího muže uchopit. Omluva přijata, Georgi, ale seš pořád nejslabší.. 45% ()

tomalakis

Fakt nepotřebuju, aby se film o dospělém chlapovi, co se převlíká za netopýra, bral totálně krutopřísně vážně. Naopak mám velkou slabost pro přehnanou stylizaci (která je tu na můj vkus pořád ještě střídmá ve srovnání s následujícím filmem)... Jenže tady máme sakra problém: scénář totiž nemá hlavu ani patu: dynamika/chemie mezi všemi postavami moc neexistuje. Val Kilmer vedle Chrise O'Donnella nepůsobí moc mentorsky ani parťácky a vedle Nicole Kidman moc nadrženě (skoro bych zapomněl že tam i byla), Dvě tváře a Hádankař se vůbec nepotřebují a nedoplňují, ale hlavně logika/motivace postav moc neštymuje: Není vůbec jasné, proč by měl Hádankář chtít dávat nějaké hádanky. Krom občasného popichování Batmana, který je luští levou zadní, nějak moc podstatné nejsou. Kvízové finále je sice efektní koncept, ale není kdovíjak zužitkované a nic k němu vyloženě nesměřuje. A Dvě tváře vůbec dopadl z celé skvadry nejhůř (teda krom Kidman, na kterou bych zase zapomněl) : jednak mu scénář nedal vůbec žádnou motivaci pro to, co dělá, ale dokonce mu nedal ani žádnou vlastní osobnost (pro schizofrenika sakra málo) a udělal z něj pouhou horší imitaci Jokera, a je tu pouze proto, aby měl Robin na koho pifku (o odignorovaném Harveyho vztahu s Batmanem ani nemluvě)... Batman & Robin má zkrátka daleko smysluplnější scénář a můžete si ten film nenávidět jak chcete... Goldenthal tu ale dal dohromady naprosto parádní soundtrack. Elfman umí napsat skvělé melodie, ale Goldenthal píše skvělou hudbu. Navíc jeho Batmanovské téma mám asi stejně o chlup radši. ()

kadef

Tohle Schumacher projel na celý čáře. Kilmer to zahrál viditelně špatně. To samé Jim Carrey. Bohužel (bohudík) J. Carrey je můj nejneoblíbenější herec a ty jeho ksichty mě nějak neberou. Takže když k tomu připočtu suchou atmosféru a pitomé hlášky hodnocení je tak na 1 hvězdu. Zachraňuje to T. L. Jones. ()

SirGawain odpad!

Néééé to snad néééé. Já nechci aby byl tenhle film vůbec kdy natočený. Já jsem miloval Batmana a po tomhle filmu jsem na něj zanevřel do té doby než byl natočený Batman: Začíná. Tenhle film mi prostě zkazil dětství. Snad ten nejumělejší film co jsem kdy viděl. ()

kneekal

Když jsem byl malé pachole, považoval jsem BF za nejlepší z Batman Trilogy (BaR ještě nebyl). Dnes z odstupem jsem zklamán (a o to víc se mi líbí Burton). Z Gothamu zmizelo to Goth. Neony prozářily město plné zářících maníků. Postavu Robina rád nemám a BF na tom nic nezmění. Val Kilmer zde nepředvádí vůbec nic, takže se divákovo oko radějí zaměří na další postavy.. Buď na polonahou Niky (která nepředvání nic moc a jako baba se mi taky nějka extra nelíbí) nebo na záporáky, kde exceluje Carrey, což se nedá říct o T.L. Jonesovi, jehož Two Face mě prostě nepřesvědčil. Takže když to shrneme, tak BF prohrává s předchozími díly na plné čáře, takže 2 hvězdy.... jo a to jsem ještě nemluvil o úděsném dabingu.... Batmanovská série je jedna z nejhůř nadabovaných filmů, co jsem shlédl.... (jestli jsou horší, tak jsem naštěstí neměl tu smůlu)... "Riddle me this, riddle me that... Who's afraid of big black bat!!! :D" ()

AdrianMonk

Mě se to celkem líbilo. Schumacherovo pojetí města Gotham se mi celkem líbilo (To ponuré Burtonovo Gotham City jsem mco v lásce neměl), a z podprůměru tento film dostali především naprosto úžasný, excelentní, (a milion dalších superlativů) Jim Carrey a také Tommy Lee Jones. ()

(fjw)

Tohle není už není žádný Batman:) Čvrtý díl beru totiž jakou dobrou parodii:) Tam je totiž pár věcí, kterým se musím smát:) Zde to nezachrání ani Jim Carrey a Val Kilmer je velmi nevýrazný:( ()

PROTIVETRU

Kilmer je ako Batman absolútne nevhodný rovnako ako je Schumacher nevhodný režisér pre Batmana. Ale o niečo lepší ako George Cloney a aj prví Joelov netopierí počin nie je až taký bordel ako ten ďalší. ()

FREEWHEELER

-„Riddle me this, riddle me that, who's afraid of the big, black bat?“ Zabite ma, ale môj najobľúbenejší film zo staršej kvadrológie (o filmové kvality ho rozhodne obieha predchodca). Takto má vyzerať komixový film, akčný a teatrálny; Batmana je tu spústa, jeho hračky - či už autíčko, či lietadielko - sú štýlové jak sviňa. S hercom v hlavnej úlohe sa zmenil aj hudobný motív (ktorý sa mu veľmi hodí), Val Kilmer chytil ten správny dúšok na Bruce Waynea, sadlo mu to ako riť na šerbeľ a vo filme konečne nazrieme aj na spôsob života excentrického biliardára, či jeho milostné pletky (ktoré Kilmer rozpráva ako správny herec má) a otázku masky-nemasky. Vo filme nenájdete jediné studené alebo prázdne (vatovina) miesto, stále je na čo pozerať, vizuálne, trikovo a kamerovo sa to opäť posúva na vyšší stupienok. Prototyp kostýmu je povinnou lahôdkou pre fandov netopiera. Harvey a Riddler? Za prvé majú vinikajúce obsadenie, Jones je rozprávkovo zlý, Carrey je môj favorit medzi šialencami; za druhé výborný výber zákernosti do Gothamu - tak ako Penguin v Batman Returns, majú aj títo dvaja čo povedať a herci využili všetok priestor aby sa s nimi pobavili a užili si ich (ja si naozaj neviem predstavit Di Capria v kostýme Riddlera). Vtipné hlášky boli na mieste, boli našťastie naozaj vtipné a patrili tam. A nakoniec zženština Nicole Kidman - bola proste okúzlujúca. Dávam 3 a 1/2, ale len za to, že nelogické miesta bili zbytočne do očí a po prvej našlapanej hodine tá druhá vyzerá ako odvar a zaostáva. ()

The_soloist

Pokud někdo je fanoušek Jima Carreyho, tak mu to může stačit, ale jinak Kilmer, Tommy Lee Jones a ostatní jsou šedý myši. Kdybych to měl hodnotit jako komedii Jima Carreyho, tak dávám 4 a klidně i 5, když nekoukám na chyby a sleduju jenom humorný scény, ale jelikož je to film o Batmanovi, tak je to 50/50 takže 2,5/5. Ale oproti Batmanovi a Robinovi je to neporovnatelný. Ale nevím proč, mám radši tohle než první 2 filmy batmana od Burtona. ()

lobo87

Burton odišiel a s ním aj tá správne temná atmosféra Gothamu. Schumacher sa snažil, ale proti nemu bola aj zmena hlavného predstaviteľa atď. Celkom zábavné, ale ničím výnimočné... 55% ()