Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

dawydx

Na Joela Schumachera se za jeho batmanovskou tvorbu často kydá špína. Za tento film ale neprávem. Těžko se to říká, ale BATMAN NAVŽDY je zábavný. Co na tom, že Tommy Lee Jones přehrává seč může, když si roli Two-face ukrutně užívá. Val Kilmer je v kůži Bruce Wayna nejistý a prkenný, ale jakmile nasadí ušatou masku, Michael Keaton může jít s brekem domů. Výčet hereckého ansámblu uzavírají standartně ujetý Carrey, plytká Nicole a zbytečný Chris O'Donnell v roli Robina. Burtonova komixová stylizace stále dominuje, ale začíná být nepříjemně nahlodávána Schumacherovou zaujatostí růžovou barvou. Ano, i zde se dá najít pár záběrů na Batmanův latexový zadek a kostým s bradavkami. A co teprve hloupý scénář a prázdný děj? Ne, dost... BATMAN NAVŽDY je zkrátka průměr. Ale v porovnání s následujícím Schumacherovým dítkem alespoň zábavný průměr. ()

WarholsC

Příšerné dialogy, ještě horší efekty, přeplácaná výprava. Nevím, jak moc se na filmu svojí produkcí podepsal Tim Burton – znaky jeho výtvarného rukopisu aby tu člověk hledal s lucernou ... a přece marně. Je až pozoruhodné, jak špatně zde hraje Nicole Kidman. Obstojně si vede snad jenom Jim Carrey. ()

Cortyx

Batmanovky můžu i když tato již byla trošku místama přitažená za uši (bláznivý Carrey a pološílený Lee Jones) . Přijde mi to až moc vykonstruované že se v Gothamu objeví najednou tolik záporáků a ještě si k tomu padnou do noty. V celku to je ale koukatelný . 70% ()

Pharlap

Legendární věta Nicole Kidman.. "What is it? Rubber?" Navždy zůstane v mé paměti :-) Jinak průměrný Batman se super soundtrackem. ()

jprmusic

Jak se může taková várka dobrejch herců propůjčit k něčemu podobnému, nevím. Přestože jednotlivé postavy jsou docela funkční ( T.L.Jones, J.Carrey ) , dohromady je to nekoukatelné. Jedna hvězdička je za Kidmanku, na tu se hezky kouká kdekoli. ()

Elegnor

Jako akční scífko bych to bral docela dobře, ovšem že to má být Batman, jeden z mých oblíbených hrdinů (nepotřebuje radiaci, kyselinu ani dárky od mimozemšťanů, aby byl děsně dobrej), musím bejt kritickej.. Akční scény dobrý, osobně bych vyzdvihl tu v cirkusu, ta se mi vždycky líbila, ovšem zážitek mi kazí blízký záběry na Batmanův zadek, Robinovy bradavky a hlavně Jima Carreyho.. Koukam že v ostatních komentech je docela vyzdvihovanej, ovšem jeho pošahaný přehrávání je zrovna tady děsně nemístný a na rovinu, šílenec hádankářova kalibru by šel zahrát i líp a chladnokrevnějš.. Jeho obsazení beru jako fatální chybu celýho snímku, je příliš výraznej a posouvá film z akce do rodinný krimikomedie :-S... To Tommy Lee Jones, kterej sice čas od času postrádá schyzofrenii, je o dost lepší a prostoru nemá tolik.. ()

Tuniak DF odpad!

Viem že je to klasika, ale ja tento štýl nemám rád... Tommy Lee Jones mi nesedel do tej role, Jim Carrey zahral svoj typický priemer (čo je u mna 2/10) a Val Kilmer ako Batman, no hrôza. Pre mňa toto je afektované herecké výkoni na báze komiksových konceptov, ktoré nepovedali vôbec ale vôbec nič. ()

fanik15

No ty krávo ve Warneru jsou teda solidní debilové. Střídat Burtona i když natočil pěkně dobré oba dva díly to se jen tak nevidí. Neříkám, že Joel Schumacher je špatný režisér ale tady to vcelku posral a to doslova. Atmosféra která byla ve dvou předešlých dílech temná je zde spíše dětská. Herecké výkony vcelku slabé. Val Kilmer 4/10, Tommy Lee Jones 7/10, Jim Carrey 9/10, Nicole Kidman 7/10, Chris O'Donnell 5/10. O nějakém scénáři zde ne může být ani řeč. Takže ve finále jsou ve Warneru volové. ()

Havala

Fuj! Jim Carrey vahrál soutěž o nejstupidnější kostým, když si přimyslím ten jeho debilní úsměv, přejde mě chuť se na cokoli s ním dívat. Val Kilmer byl naproti tomu výborný. ()

Uberlord

Původně jsem dával dvě hvězdy, ale musel jsem přimhouřit oko a brát zřetel na skvělého Jima Carrey. Hádánkář je ve filmu hodnotná postava a kupodivu mě bavil víc než dvě tváře. ()

x_silver

Hned po Nolanově Temnem rytiri, Burtonově Batmanovi a Vracejicim se Batmanovi a zase Nolanově Zacatku Batmana je tohle nejlepsi dil cele serie ;) ()

Mire

Batman navždy? Ak takto, tak už radšej nikdy. Toto bola proste brutálna nuda, korunovaná otravným O'Donnellom, ešte otravnejším Tommym Lee Jonesom, Jim Carrey úplne mimo, na Nicole Kidman sa aspoň dobre pozeralo a Val Kilmer bol z nich najznesiteľnejší, ale za Michaelom Keatonom výrazne zaostáva. Samotný príbeh, záporáci a všetko okolo toho ma vôbec nebavilo a dokonca aj vynikajúca hudba ktorá bola veľmi výrazným prvkom batmanoviek tu chýba. Mám pocit že nasledujúci, pravdepodobne tiež "husársky" kúsok z roku 1997 preskočím a vrhnem sa rovno na reštart série. Dávam jednu hviezdu ale fakt na hrane. ()

kubilov

Je jasné, že s odchodem režiséra Tima Burtona začala série strádat, ale nečekal jsem, že až tak. Val Kilmer je úplně mimo, a tak jsou jako vždy padouši sympatičtější i zajímavější než Batman. Zde konkrétně je to od Jima Carreyho geniálně zahraný Riddler. Nebýt jeho a krásné Nicole Kidman, film by šel do kopru. ()

BadAs

O mnoho lepsi nez burton..tohle je punckovy barevny film se silene extrentickymi ale naprosto zkvele hrajicim hadankarem carym a two facem tomi leem...val kilmer pro mne srovnatelny s brucem waynem christiana baleho...vitejte v barevnym crazy svete joela schumachera..pro mne pokazdy uzasny narez ktery dokazal prekonat jen chris nolan...diky za nej...snad zack snyder prida na barevnovsti o proti nolanovy ktereho miluju a jwho batmany povazuju za nejlepsi filmi na svete ale tahle zmena by se mi libila..Jeste jednou velka skoda vala kilmera batman mu sedne jak prdel na hrnec.a soundtrack je nadherny punck rockovY a U2 a jejich kil mi nej song filmu naprosto mne odzbrojil lahudka ()

Olafsson

Komediální pojetí mi u Batmana vůbec nesedí.. Přijde mi to nevhodný.. Tohle je opět divná pohádka - příliš uchylná pro děti a příliš trapná pro dospělé.. Na rozdíl od mnoha komentátorů tady si nemyslím, že Jim Carrey zachránil tento film. Podle mě je tady jak Riddlerovo, tak Dentovo žovialita debilní, nevtipná a nevkusná (a to mám Carreyho komedie obecně rád).. Postava Robina - naprosto zbytečná a trapně zahraná.. Co chci vyzdvihnout, v porovnání s tím co se mi hodně nelíbilo, je výkon Vala Kilmera. Přestože jeho "herectví" je tady ploché jak hrudník 7 leté holčičky, na Batmana se hodí a byl důstojným nástupcem M. Keatona. Rovněž Nicole Kidman mi sedla, je to nádherná charismatická žena a byl radost se na ní dívat.. Celkově nedám víc než 2 hvězdy ()

george82

No tak tohle je ale slátanina barev, chaosu a nevím čeho ještě. Val Kilmer jako Batman? Asi něco jako Schwarzeneger v Juniorovi. Prostě mi to nesedí. ()

Rapaport

Tak tohle bylo nic moc. Val Kilmer sice nebyl nejhorší Batman a Jim Carrey slizký hádankář, ale celkově to moc nejelo. ()

mrclTV odpad!

Keď sú najlepšia časť filmu titulky a sprievodná hudba (U2 a Seal), veľa to napovedá o kvalite filmu. Mnoho ľudí tu hovorilo, že po zmene režiséra to išlo s Batmanom dolu vodou. Myslel som, že preháňajú... pravda ale bola ešte horšia. Niečo neuveriteľne ťažkopádne a zlé. Prehrávajúci Tomy Lee a Jim Carrey ma neuveriteľne iritovali celú dobu, keď boli na scéne, tragikomické kostýmy, ťažkopádne dialógy a prevedenie akčných scén horšie ako v Disneyovkách. Jediný plus sú už spomínané titulky a zostup Batmana na párty cez strešné okno pomedzi disco lasery. Za tých 5 sekúnd bod plus. Ale hodnotenie je jasné. ()