Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Trailer

Frajer42

Důstojné pokračování série. Nicméně Val Kilmer mi prostě v roli Batmana nesedl. Nejlepší Batman celé Batmanovské éry byl jednoznačně Christian Bale. Tady nemá Batman charakter, je to jen postavička v přiblblém kostýmu. Dále mi hrozně moc vadil dabovaný hlas ,,hádankáře", věřím, že v orginále to bylo lepší. Jinak už není co vytknout, ostatně moc toho k vytknutí už nezbývá. Horší než druhý díl, ale lepší než první. * * ()

Dever

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - U2 [4:46] ,2. One Time Too Many - PJ Harvey [2:52] ,3. Where Are You Now? - Brandy [3:57] ,4. Kiss From A Rose - Seal [3:38] ,5. The Hunter Gets Captured By The Game - Massive Attack/Tracey Thorn [4:06] ,6. Nobody Lives Without Love - Eddi Reader [5:05] ,7. Tell Me Now - Mazzy Star [4:17] ,8. Smash It Up - The Offspring [3:26] ,9. There Is A Light - Nick Cave [4:23] ,10. The Riddler - Method Man [3:30] ,11. The Passenger - Michael Hutchence [4:37] ,12. Crossing The River - The Devlins [4:45] ,13. 8 - Sunny Day Real Estate [5:27] ,14. Bad Days - The Flaming Lips [4:39], ()

JohnnyD

Val Kilmer je bezkonkurenčne najhorší Batman/Bruce Wayne v histórii filmografie. Tommy Lee Jones a Jim Carrey podávajú najhoršie výkony kariéry a Joel Schumacher definitívne stráca súdnosť a nakrúca najhoršieho Batmana. Mesto balí do halogénu a ničí všetko, čo Burton vybudoval. A to najhoršie - v jednej scéne donútil Batmana usmiať sa! Batman Forever je odporná hlúposť plná debilných zvratov a ešte debilnejších postáv, kde všetci záporáci hrajú to isté - Schumacherovského neónového Jokera. O deji sa radšej ani nevyjadrovať. Pri takej kolosálnej kravine začne vynikať aj Batman & Robin. ()

Radyo

Pokud bych měl hodnotit jen samostatného Jima Carreyho, tak musím říct, že by dostal po zásluze 5 hvězdiček (aneb jak psal svého času v časopise Ikarie jeden z jejich filmových kritiků "Riddler Forever"). Ovšem zbytek filmu už nebezpečně naznačuje, kterým směrem se bude ubírat úroveň dalšího dílu (jenž to bezezbytku potvrdil). Val Kilmer coby Batman není sice bůhvíjaký, ale oproti Clooneymu je to oscarový výkon. Nicole Kidmanová - no ona nebyla v té době výrazná v žádném filmu, a že by byla nějaká extra-kočka, to taky není (opět citace z Ikarie : "půvabná jako včerejší večeře sousedova psa na vaší rohožce"). Jinak řečeno, Carrey je zachránil před odpadem. ()

Gemini

Tvrdím, že jde o druhý nejslabší díl série (hádejte, který je ten úplně nejslabší), i když pořád je to celkem dobrý film....hlavně zásluhou Chrise O'Donnela, Tommy Lee Jonese a hlavně skvělého Jima Carreyho. Val Kilmer takřka tradičně herecky nepoužitelný. No dobrá, ještě je tu Nicole Kidman, a jisté nahlédnutí do ponuré minulosti Bruce Wayna... ()

• Společnost McDonald's zařadila v roce 1996 do svého sortimentu několik postaviček a hrníčků s motivy filmu. (Terva)
  • Pro Jima Carreyho (Hádankář) šlo o první roli v opravdu vysokorozpočtovém filmu se spoustou slavných kolegů, a zpočátku z toho měl trochu obavy: "Říkal jsem si jaké v něm asi budu mít místo. Budu moct přicházet s vlastními nápady? Ale jakmile jsem začal navrhovat, jak bych mohli to či ono udělat, Joel Schumacher byl velmi vstřícný, devadesát procent mých návrhů přijal a ještě se chlubil, že je bude vydávat za vlastní." (NIRO)
  • Ve filmu se měl objevit i detektiv Harvey Bullock. Na to však nedošlo, tvůrci se obávali, že se budou Harvey Dent (Tommy Lee Jones) a Harvey Bullock divákům plést. (Němi)