Batman navždy

Navždy Batman

Batman navždy

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Aj napriek tomu, že bol tento Batman miestami smiešny, jednalo sa o dobrú akčnú zábavu v štýle burtonových Batmanov ( po značnom odľahčení ). Jim Carrey výborný, Nicole Kidman vyzerala ako pravá komixová kráska, Val Kilmer bol, no...obstojný a postava Robina znesiteľná. Škoda toho, že keď sa film tváril vážne, príliš mu to nevyšlo.(10.9.2008)

• Genero

Schumi vzal dříve obávaného strážce gothamské rovnováhy mezi zločinem a zákonem, namasíroval mu bradavky a zavedl anální kolík. Takto zneuctěná legenda dostala zcela přirozeně tvář bezprecedentního indiánského nulaře Vala Kilmera, který si kalumet tentokrát nacpal něčím výrazně silnějším než je tabák. K ruce dostal většinu ochotníků, kteří byli bohužel právě v kurzu, Tommym počínaje a Jimem konče. Jejich tatrmanství a celkově cirkusácké pojetí dokládá, že Valova dýmka míru kolovala jako za dávných časů u Wounded Knee a neminula ani pana direktora. Vznikla tak pouťová zábava pro nejméně náročné, mentály a osoby reagující na barevná světla, pro běžného diváka neupraveného zakázanými látkami nestravitelná. Jediné plus je Nicole, protože se tentokrát na tu slávu vyfikla a potěšila moje oko (-5 D, po deseti pivech a 4 vodkách -24 D).(14.11.2011)

• Vitason

Tim Burton stvořil v roce 1989 temně-barevné (zvláštní kombinace) město Gotham, nad kterým drží ochranou ruku okřídlená krysa. V roce 1992 ještě bizardnější dobrodružství s větším nadhledem, kde Batman ustoupil trochu do pozadí, protože se o jeho prostor ucházelo hned několik záporných hrdinů najednou. To vše Burton udělal, aby si v roce 1995 přesedl z režisérské stoličky na tu producentskou a sledoval, jak se jeho vize v rukou Joela Schumachera pomalu rozpadá a to vše vyvrcholilo v roce 1997. Schumacher vyhnal nadsázku až ke střechám gothamských mrakodrapů a celé město včetně Waynova sídla si přetvořil k obrazu svému. Celé město je barevné, plné neonů a vypadá, jako by uvnitř probíhal fetišistický festival. Ono celé to působí trochu fetišisticky přes záběry na Batmanův zadek a zvýrazněné bradavky na kostýmech hrdinů a tohle všechno s veselými barvičkami a častou růžovou působí až trochu přihřátě. Možná nebýt Burtonových filmů, tak by na Batman Forever nebylo pohlíženo tak zle, ale s Timovou verzí to srovnání prostě nesnese. Je to hlavně kvůli absenci jakýkoliv bojových scén. Také je to dáno tím, že Jones a Carrey spolu soutěží o to, kdo bude více přehrávat a chvílemi hrají oba to samé. Carreyho kreace jsou asi nejlepší, když imituje Kilmera, který hraje docela slušně. Také nechápu, proč musí Waynova přítelkyně oscilovat mezi ním a jeho okřídleným alteregem (jinak je tu Kidman uplně zbytečná). Nejvíce filmu ubližuje dementní finále, kdy člověk očekává závěrečný boj a on nepřichází a nepřichází...Tímto filmem Schumacher nabil pistoli, kterou v podobě dalšího dílu netopýřího muže odstřelil a poslal ho tak na několik let do kómatu. Jednu hvězdičku přidávám na skvělou hru na Sega Mega Drive a doktora Burtona ze závěru filmu.(4.7.2007)

A víte co? Já vás chápu, okey náhrada batmana (místo Keitona Kilmer), náhrada režiséra, výměna atmosféry z temný na barevnou vám to trochu zkazila..okey.. Ale já na tomhle kurva vyrustal a strašně jsem to žral! Doprdele vemte to jako jinej Batman v Schumachroví verzi, zapomente, že to má vubec na Burtona navazovat a máte pohled na Gotham z trošku jiný (pohádkovo-komiksovější) perspektivy. Za mě naprosto nejlepší Batman, co kdy byl natočenej protože Lee Jones jako Two face a Carrey jako riddler jsou prostě nejlepší záporáci, co kdy Batman mohl mít.(27.6.2010)

• juta

Neonové šílenství. O něco horší než první Burtonův Batman. Některé záběry při soubojích byly tak nešťastně sestříhané, že jsem nevěděl kam mám v danou chvíli vlastně koukat a prakticky tam nebylo pořádně nic vidět. Právě díky těm neonům se vytratila atmosféra, kterou měly předešlé dva filmy a samozřejmě bez hudby Elfmana schudl ještě víc. Zdála se mi také odfláknutá romantika, vymejvání mozků 3D televizí taky nic moc, párkrát jsem se nudil a pomaloučku mě to rozčilovalo a tak jsem se rozhodl jen pro dvě hvězdičky, protože tu je celkem hodně negativ.(21.9.2012)

• - V tomto filmu se poprvé objevují na Batmanově kostýmu zvýrazněné bradavky. (korbitch22)

• - Vzhled Batmobilu měl mít původně na starost autor Vetřelce ze série Vetřelec H. R. Giger. Nakonec byl ale jeho návrh zamítnut. (Ostrovan211)

• - Speciálně pro tento film nazpívala známa skupina U2 skladbu "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me". (Mr.Critic)