poster

Batman navždy

 • USA

  Batman Forever

 • Slovensko

  Navždy Batman

 • Slovensko

  Batman navždy

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ***

  Kilmer, Jones a Carrey dělají, co můžou, aby z toho nebyla další vysokorozpočtová havárie pana Schumachera, hodná spíš jeho jmenovce Michaela, a řekla bych, že na poslední chvíli se jim ten volant podařilo strhnout do bezpečné dráhy. Tomu, aby tenhle údajně věčný Batman neskončil v propadlišti dějin, už pravděpodobně nezabrání ani oni, ale není holt každý den posvícení s Burtonem a Nolanem.(29.9.2008)

 • Nin
  **

  Začátek je velmi fajn. Kilmer je dobrý Bruce Wayne, resp. dobrý nástupce Wayna z předchozích filmových dílů, kde je zobrazován jako jakýsi nesmělý romantik, který se před svoji femme fatale umí klepat jak ratlík, ať už má na sobě netopýří masku nebo ne. Ale poměrně brzo to začne jít do... Nebudu chodit kolem horký kaše. Jak mám Jima Carreyho rád a vím, že dokáže "udělat" film, tak jeho Riddler je naprostá katastrofa. A to teď neberu jako srovnání s komiksovou postavou, ve filmu je prostě trapnej sám o sobě. Připomíná vykastrovanou Masku, která má alergii na dobrý fóry. Hrozně přehrává, je absolutně nevtipný a ještě k tomu se topí v pošahaným ději o mašince, která čte myšlenky a on se díky ní stává inteligentnějším či co. A druhej padouch je tu Two Face, který příjde o jakoukoliv špetku respektu asi za dvacet minut, pak se z něj stává jakýsi retardovaný uchechtaný poskok Riddlera. Tohle si opravdu tyhle dvě postavy nezasloužily. Ale ten film je dost hrozný sám o sobě. Má pár velmi dobrých scén (zvlášť zezačátku), ale mnohem víc scén špatných až vyloženě příšerných (dva díly fungovaly hrátky Bruce Wayne x blonďatá femme fatale x Batman, tady už je nadržená Kidmanka silně mimo). Takhle fakt ne. (4/10)(28.9.2009)

 • Indiana
  ***

  V dětství to byl jeden z mejch nejoblíbenějších filmů (hlavně Two Face ve skvělém podání Tommy Lee Jones pro mě byl největší borec), ted už by mě to tolik nebralo, ale z nostalgie to tak nějak mám pořád rád. Líbí se mi to po řemeslný stránce (pestrý barvy v 90s stylu, dobrej soundtrack), má to dobrý herce. Rozhodně to ještě neni průser.(14.5.2005)

 • Skejpr
  ***

  Todle ještě nebylo až tak špatný. S Burtonovými filmy to samozřejmě srovnávat nejde, ale ve prospěch filmu mluví jednoznačně Kvalitní Triky (to, že by to vůbec nemusely bejt, je druhá věc), občasné zbarvení dříve tak šedého Gothamu (tady to ještě bylo v únosném množství) - vypadá to tak nějak víc comicsověji a v každém případě Val Kilmer, kterému poloha Bruce Wayna sedla překvapivě na tělo. Rozhodně srovnatelný s Michaelem Keatonem Také občas potěší příjemně odlehčené dialogy ( "Kde šiješ?" ] Dvojice záporáků však propadla (mizerně napsaní, mizeně udělaní, a v případě Lee Jonese i mizerně zahraní - Jim Carrey dělá co může) Taktéž Nicole Kidman naprosto propadla, a rozhodně hodnocení neprospívají ani dvě scény, kde se Batman dostane do nějaké situacem a pak se z ní dostane a my nevidíme jak (podle mě se z nich totiž dostat nešlo) - především ta první mě vrtá hlavou. Batman vystřelí lano, zahakne se a jede s autem po zdi.... fajn... A jak se dostal z vertikální polohy zase do té horizontální, popř. jak se dostal zase na zem... A pak je tu ještě debiní střih, občas vůbec nevíte, co se na plátně děje...Jinak ale, i přes tydle chybičky musím říct, že první setkání s Batmanem Schumacher ještě ustál - v rámci možností... P.S. Kde se ale vzala v Gothamu Socha Svobody, nepochopím...(1.8.2006)

 • Melies
  odpad!

  0 / 10 Batman navždy? To znie ako vyhrážka!!! Val Kilmer má k Batmanovi asi tak blízko ako ja k Dolly Buster, Chris O'Donnel je vtieravý jak opalovací krém (heh, to sa mi podarilo, že opalovací krém, ha-ha-ha!!!), Tommy Lee Jones musel byť na dne, inak si neviem vysvetliť čo tu robí, Jim Carey má gumeý xicht a Kidmanová sa zjavne ešte len hľadala (našťastie sa už našla). Scenárista sa asi bavil bezmyšlienkovitým klikaním do klávesnice a potom to omylom poslal do Hollywoodu (mne sa to stáva pomerne často) a Schumacher potvrdil pravidlo, že výška rozpočtu je v jeho prípade nepriamo úmerná kvalite výsledného filmu. Dúfam, že ďalší diel dopadne lepšie, pretože keby bol opak pravdou, museli by americký cenzori zaviesť novú kategóriu, XXXXX - len pre ľudí starších ako 150 rokov, farboslepých, prípadne celkom slepých, hluchých, mentálne zaostalých a v pokročilom štádiu rozkladu (už to musí smrdieť). PS: Keď sa môj komentár tvorcov filmu nejak dotkol, dobre im tak!!!(24.2.2005)

 • - Bruce Wayne (Val Kilmer) nosí hodinky značky Jaeger LeCoultre Reverso. (dyfur)

 • - Ve filmu se měl objevit i detektiv Harvey Bullock. Na to však nedošlo, tvůrci se obávali, že se bude Harvey Dent a Harvey Bullock divákům plést. (Němi)

 • - Jedným z kandidátov na réžiu bol Sam Raimi. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace