Batman navždy

Navždy Batman

Batman navždy

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Ale jo, je to pěkná comicsárna, i když o dost barevnější a bláznivější, než předchozí dva díly. Nový Batman s tváří Vala Kilmera nebyl špatnej a oba záporáci taky ušli. Nikole to tady hodně slušelo. Akce je taková uhlazená a místy hodně nevěrohodná. Efekty jsou pěkné, ale je na nich vidět už věk. Za mě 60% :)(3.1.2015)

Tentokrát je to čistě popkornová jízda, ale zatraceně dobrá a neředěná. Naštestí se Schumacher ješte neodvážil totalně upustit od Burtonovích vizí. Momochodem samotný Tim Burton si zahrál na konci filmu malé cameo. Sem tam už probleskují ty příšerné neonové blikací kostýmy a udělátka které totalně likvidují atmosféru, ale ještě to není tak výrazné. Za nepřestávající akci, skvělého Carreyho, sympaticky přehrávajícího Jonese a solidního Kilmera ještě slabší 4 hvězdičky.(25.9.2006)

Zatímco Burton svého Batmana spíše halil mlhou, tmou a smetím, tak Schumacher na Batmana vypálil snad všechny světla z Gothamu. Barevná směska divokých, svítích barev dělá z Batmana temnou popstar. Twofacevi hoši je banda pomalavoných punkáčů a Twoface sám je něco mezi gepardem, leopardem a zebrou. Největším tahačem je ve trojce Jim Carrey, coby Otazník (mohl se na plno zapojit jeho dekadentní talent), nezklame ani věčně v údivu kvetoucí Kidmanová, Tommy Lee je pro změnu celý film opilý a Val nestíhá. Celkově je kvalitou těžce za předchůdci, nicméně je to nejobskurnější Batman co do úchylnosti...(13.9.2006)

Uf, tak jsem konečně dohnal posledního Batmana a musím říct, že se za sebe hluboce stydím, protože jsem si ho nehorázně užil. Schumacher se vykašlal na Burtonovu propracovanou atmosféru a vytáhl do boje s tunou barviček, dvěma totálně šílenými záporáky a extrémně sexy Nicole Kidman, což jsou propriety, o kterých si dva předešlí Batmani mohli nechat jenom zdát. Jasně, Robin je gay až na půdu, Val Kilmer je oproti Keatonovi lama největšího kalibru a scénář je jenom nekončící sbírkou wtf scén, ve kterých se řeší hádanky ve stylu Batmana s Adamem Westem. I přes podivné triky, blbé dialogy a nefungující pokusy o psychologii postav je ale Batman navždy jízdou od začátku do konce. Chápu, proč tenhle film spousta lidí nikdy neskousne a uznávám, že krok tímhle směrem zaslouženě vedl do záhuby. Přesto musím hodnotit docela vysoko, protože GP potenciál tohohle filmu je značný. Ať už je to výborným Carreym, hláškami o sendvičích nebo šílenými scénami typu "Batmanova stíhačka se změní v ponorku a vystřelí ho jako torpédo." :) "Was that over the top? I can never tell...."(28.7.2008)

• Satan

Schumacher celou tuhle sérii hodil do kopru. Burtonem načrtnutý feeling temného gotického města s bizarními postavičkami vystřídal barvami hýřící a překypující Batman s ksichtem Vala Kilmera, kterému nevěříte ani nos mezi očima. Spousta efektních scén, ale k ničemu. Spousta skvělých postav, ale k ničemu. Two-Face chytá Jokerovy manýry a chce celé město obalit chaosem a Riddler tu má pár hádanek a nechutně přehrávající Carreyho projev. Všechno špatně. Žádné napětí, pár ucházejících hlášek a hlavně celkově to na onu překypovanou výpravu a styl působí strašně tuctově a lacině jako kdejaké vybrané akční béčko z osmdesátek. Závěrečná scéna: Batman s Robinem utíkají vstříc kameře. Do záhuby. [Přesná stopáž: 117 min](12.8.2012)

• - Filmová píseň "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me" od U2 byla v roce 1995 nominována jak na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší skladba, tak i na anticenu Zlatá Malina v kategorii nejhorší skladba. (Terva)

• - O roli Robina (Chris O'Donnell) se ucházel i Leonardo DiCaprio, který dokonce absolvoval konkurz. (petyo69)

• - Film přišel o 30 minut temných scén, protože po Burtonových Batmanech si producenti přáli rodinnou podívanou. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)