Batman navždy

Navždy Batman

Batman navždy

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Bože, ne! Proč Val Kilmer? Proč Joel Schumacher? Proč ta pitomá barevnost? Kdo by jen tušil, že pár let po skvělém filmu Batman se vrací (1992) přijde ke slovu Joel "Bradavka" Schumacher a svými dvěma pohádkami pro teenagery pošle milého Batmana tam, kam by si to přál nebožtík Joker. Do kytek. Tohle se rozhodně nemělo stát. A to je film Batman Navždy ještě poměrně snadno zkousnutelný, ačkoliv zanechává v ústech takovou nepříjemnou pachuť. P.S. Po dlouholeté odmlce musím uznat, že ten film se dá sledovat aniž by měl člověk trvalé následky. Val Kilmer je pořád špatná volba, bradavky jsou pořád příšerný, nicméně když bych to vzal spíš jako návrat k televiznímu seriálu ze šedesátých let, tak to není tak zlé. Nehledě na to, že Jim Carrey a Tommy Lee Jones se vážně snaží a drží tenhle film jakž takž nad vodou.(22.10.2008)

Ve své době naprosto v pořádku. Dodnes si ráda připomenu zdejší variace protihráčů Val Kilmera, protože Batman navždy je zkrátka obsazený nebývale dobře, co se týká vedlejších rolí. Tomy Lee Jones výtečný, Jim Carrey a Riddler jedna duše jsou jsou... a samozřejmě sexy Dr. Chase Meridian v podání éterické Nicole Kidman. Žel s Chrisem O'Donnellem to jde kapánek dolů, nicméně nechybí Sugar a Spice a starý dobrý Alfred Pennyworth.(3.2.2009)

V dětství to byl jeden z mejch nejoblíbenějších filmů (hlavně Two Face ve skvělém podání Tommy Lee Jones pro mě byl největší borec), ted už by mě to tolik nebralo, ale z nostalgie to tak nějak mám pořád rád. Líbí se mi to po řemeslný stránce (pestrý barvy v 90s stylu, dobrej soundtrack), má to dobrý herce. Rozhodně to ještě neni průser.(14.5.2005)

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - U2 [4:46] ,2. One Time Too Many - PJ Harvey [2:52] ,3. Where Are You Now? - Brandy [3:57] ,4. Kiss From A Rose - Seal [3:38] ,5. The Hunter Gets Captured By The Game - Massive Attack/Tracey Thorn [4:06] ,6. Nobody Lives Without Love - Eddi Reader [5:05] ,7. Tell Me Now - Mazzy Star [4:17] ,8. Smash It Up - The Offspring [3:26] ,9. There Is A Light - Nick Cave [4:23] ,10. The Riddler - Method Man [3:30] ,11. The Passenger - Michael Hutchence [4:37] ,12. Crossing The River - The Devlins [4:45] ,13. 8 - Sunny Day Real Estate [5:27] ,14. Bad Days - The Flaming Lips [4:39],(12.5.2011)

Kilmer, Jones a Carrey dělají, co můžou, aby z toho nebyla další vysokorozpočtová havárie pana Schumachera, hodná spíš jeho jmenovce Michaela, a řekla bych, že na poslední chvíli se jim ten volant podařilo strhnout do bezpečné dráhy. Tomu, aby tenhle údajně věčný Batman neskončil v propadlišti dějin, už pravděpodobně nezabrání ani oni, ale není holt každý den posvícení s Burtonem a Nolanem.(29.9.2008)

• - Jeden z doktorů se jmenuje Burton. Je to odkaz na režiséra předchozích dvou dílů Batmana, Tima Burtona. (Karlos80)

• - Společnost McDonald zařadila v roce 1996 do svého sortimentu několik postaviček a hrníčků s motivy filmu. (Terva)

• - Podle prvních scénářů se měl ve filmu objevit Dvě tváře se Strašákem. (Němi)