• JohnnyD

Val Kilmer je bezkonkurenčne najhorší Batman/Bruce Wayne v histórii filmografie. Tommy Lee Jones a Jim Carrey podávajú najhoršie výkony kariéry a Joel Schumacher definitívne stráca súdnosť a nakrúca najhoršieho Batmana. Mesto balí do halogénu a ničí všetko, čo Burton vybudoval. A to najhoršie - v jednej scéne donútil Batmana usmiať sa! Batman Forever je odporná hlúposť plná debilných zvratov a ešte debilnejších postáv, kde všetci záporáci hrajú to isté - Schumacherovského neónového Jokera. O deji sa radšej ani nevyjadrovať. Pri takej kolosálnej kravine začne vynikať aj Batman & Robin.(15.6.2006)

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - U2 [4:46] ,2. One Time Too Many - PJ Harvey [2:52] ,3. Where Are You Now? - Brandy [3:57] ,4. Kiss From A Rose - Seal [3:38] ,5. The Hunter Gets Captured By The Game - Massive Attack/Tracey Thorn [4:06] ,6. Nobody Lives Without Love - Eddi Reader [5:05] ,7. Tell Me Now - Mazzy Star [4:17] ,8. Smash It Up - The Offspring [3:26] ,9. There Is A Light - Nick Cave [4:23] ,10. The Riddler - Method Man [3:30] ,11. The Passenger - Michael Hutchence [4:37] ,12. Crossing The River - The Devlins [4:45] ,13. 8 - Sunny Day Real Estate [5:27] ,14. Bad Days - The Flaming Lips [4:39],(12.5.2011)

Totálně nezvládnutý scénář který do pracek dostal ale dost schopný režisér. Proč vznikl takový paskvil? Teda chápejte mě není to zas tak špatné, a hraje tu Carrey a Kidman, ale proč se proboha někteří padouši chovají jako vylízaný hovada? Atmosféra je totálně v čudu a jediné na co se vyplatí koukat je asi ten Carrey který je zábavný.(8.12.2011)

Todle ještě nebylo až tak špatný. S Burtonovými filmy to samozřejmě srovnávat nejde, ale ve prospěch filmu mluví jednoznačně Kvalitní Triky (to, že by to vůbec nemusely bejt, je druhá věc), občasné zbarvení dříve tak šedého Gothamu (tady to ještě bylo v únosném množství) - vypadá to tak nějak víc comicsověji a v každém případě Val Kilmer, kterému poloha Bruce Wayna sedla překvapivě na tělo. Rozhodně srovnatelný s Michaelem Keatonem Také občas potěší příjemně odlehčené dialogy ( "Kde šiješ?" ] Dvojice záporáků však propadla (mizerně napsaní, mizeně udělaní, a v případě Lee Jonese i mizerně zahraní - Jim Carrey dělá co může) Taktéž Nicole Kidman naprosto propadla, a rozhodně hodnocení neprospívají ani dvě scény, kde se Batman dostane do nějaké situacem a pak se z ní dostane a my nevidíme jak (podle mě se z nich totiž dostat nešlo) - především ta první mě vrtá hlavou. Batman vystřelí lano, zahakne se a jede s autem po zdi.... fajn... A jak se dostal z vertikální polohy zase do té horizontální, popř. jak se dostal zase na zem... A pak je tu ještě debiní střih, občas vůbec nevíte, co se na plátně děje...Jinak ale, i přes tydle chybičky musím říct, že první setkání s Batmanem Schumacher ještě ustál - v rámci možností... P.S. Kde se ale vzala v Gothamu Socha Svobody, nepochopím...(1.8.2006)

Kilmer, Jones a Carrey dělají, co můžou, aby z toho nebyla další vysokorozpočtová havárie pana Schumachera, hodná spíš jeho jmenovce Michaela, a řekla bych, že na poslední chvíli se jim ten volant podařilo strhnout do bezpečné dráhy. Tomu, aby tenhle údajně věčný Batman neskončil v propadlišti dějin, už pravděpodobně nezabrání ani oni, ale není holt každý den posvícení s Burtonem a Nolanem.(29.9.2008)

• - Val Kilmer přijal roli, aniž by si přečetl scénář. (Němi)

• - Jeden z doktorů se jmenuje Burton. Je to odkaz na režiséra předchozích dvou dílů Batmana, Tima Burtona. (Karlos80)

• - Hádankářovy hádanky sestavoval mistr v americké soutěži v hádání hádanek, Will Shortz. (cariada)