Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Trailer

B!shop

Bylo jasny, ze se zmenou rezisera se zmeni i celkove vyzneni filmu, ale i tenhle dil je povedenej. Schumacher udelal film oproti druhemu super temnemu dilu vic pristupnejsi lidem, coz je pro vetsinu plus, ale ja mam precejen radsi tu temnou atmosferu, ale i tady je atmosfera slusna. Val Kilmer v roli Batmana je celkem slusnej, ale pro me je to nejmene zapamatovani hodnej predstavitel Batmana. Taky me nasvalo, ze zmenily auto, to puvodni bylo daleko lepsi. Radsi jsem, kdyz Batman pracuje sam, ale musim rict, ze Chris O'Donnell nebyl zas tak spatnej a nastesti tu moc nebyl. Jediny co nechapu, proc maj na obleku bradavky a kdyz si ho oblekaj, je zaber na jejich zadky, asi nejaka Schumacherovo uchylka. Zaporaci jsou tu paradni, horsi nez ty v Burtonovo Batmanech, ale super. Tommy Lee Jonesovi role dobre sedla, ale jednoznacne lepsi je dokonale silenej Jim Carrey, ten to rozjel neuveritelnym zpusobem. Prislo mi, ze v jinejch filmech jsou zaporaci proste zli, kdezto tihle dva byli totalni magori. Dale tu je Nicole Kidman, ktera neni nijak zvlast dulezita, ale aspon ji to slusi. Bal jsem se zmeny skladatele, protoze nikdo neni lepsi nez Danny Elfman, ale nakonec se hudba povedla, hlavne diky faktu, ze dost kopiruje Elfmana. Vahal jsem mezi 4* a 5*, protoze tohle uz zacina vypadat jak popcorn, ale nakonec dam 5*, protoze jsem se dobre bavil a krom toho, nebejt predchozich dvou dilu, tak bych byl naprosto spokojenej, protoze bych nemoh porovnavat s necim lepsim a to je prave podle me problem Schumacherovo Batmanu, ze vzdy budou porovnavany s dokonalejma Burtonovo dvema dilama. ()

Legas

Starý známý kostým se nám vrací s novým Brucem Waynem uvnitř, který ovšem jako maskovaný mstitel okopíroval veškeré manýry svého předchůdce, Michaela Keatona. Je to dobře, nebo špatně? Někde na pomezí, ostatně jako tento film. Prvních 50 minut je báječná jízda na *****, zbylá hodina je čistý odpad! V čem je chyba a kde nastává přelom? V první půli ještě příliš nevidíme z neonového Gothamu, jeho záběry za deního světla mi připommněly film Brazil. Batman ve starém kostými bojuje proti novému padouchovi, který podle děje už je nějakou tu dobu na scéně, čili nesledujeme jeho zrod. Pohled do minulosti Two-Face přijde zřejmě později. Dále je to báječně rotržitý Jim Carey, rodí se nám tedy další záporák a dialogy mezi Chase a Batmanem mě díky svým bonmotům málem dostaly pod sedačku (v dobrém slova smyslu). Navíc slušná komisková akce, hlášky... Pak se ovšem Jim Carrey stane Riddlerem, jehož stvárnění připomíná toho nejvýstřednějšího týpka z Gayparrade (nebo jak se ten sraz jmenuje) a Tommy Lee Jones je excentrikou variací na Jokera už od začátku. Když byli tihle dva na scéně asi 5 minut, málem jsem si ukousal nechty - nudou a šílenstvím, že to asi nevydržím sledovat. Okolí zneonový, čím víc se film blíží závěru, tím více se odehrává jakoby na jakési diskotéce, film připomíná jednu obrovskou na disko-kouly a léta osmdesátá, s auty z let šedesátých, sedmdesátých a možná i padesátých. Nový Batmobil je naprosto příšerný a Batloď je trapně převlečeným člunem. Batman oblíká svůj stříbrný diko-kostým a přibírá k sobě trapného Robina. Uff, uff! Schumacher si svoji prohru zřejmě uvědomil a tak závěr filmu natočil jako odkaz na Burtonovi první dva filmy - jak vizuálně, tak i s přímou jmenovitou narážkou. Takže když to zprůměruji, vyjde mi čistý průměr ;-) ()

choze

Schumacher se zjevně zhlédl v batmanovském seriálu ze 60. let a k jeho fraškovitému pojetí přidal neonový vizuál a skvělou akci, hlavně tu úvodní, kde Batman na poslední chvíli vyvázne z trezoru plného kyseliny připoutaného pod helikoptérou, která to pak napálí do sochy Svobody (WOW!). K tomu casting plný přehmatů a přímo zabijácké přehrávání. ()

Skejpr

Todle ještě nebylo až tak špatný. S Burtonovými filmy to samozřejmě srovnávat nejde, ale ve prospěch filmu mluví jednoznačně Kvalitní Triky (to, že by to vůbec nemusely bejt, je druhá věc), občasné zbarvení dříve tak šedého Gothamu (tady to ještě bylo v únosném množství) - vypadá to tak nějak víc comicsověji a v každém případě Val Kilmer, kterému poloha Bruce Wayna sedla překvapivě na tělo. Rozhodně srovnatelný s Michaelem Keatonem Také občas potěší příjemně odlehčené dialogy ( "Kde šiješ?" ] Dvojice záporáků však propadla (mizerně napsaní, mizeně udělaní, a v případě Lee Jonese i mizerně zahraní - Jim Carrey dělá co může) Taktéž Nicole Kidman naprosto propadla, a rozhodně hodnocení neprospívají ani dvě scény, kde se Batman dostane do nějaké situacem a pak se z ní dostane a my nevidíme jak (podle mě se z nich totiž dostat nešlo) - především ta první mě vrtá hlavou. Batman vystřelí lano, zahakne se a jede s autem po zdi.... fajn... A jak se dostal z vertikální polohy zase do té horizontální, popř. jak se dostal zase na zem... A pak je tu ještě debiní střih, občas vůbec nevíte, co se na plátně děje...Jinak ale, i přes tydle chybičky musím říct, že první setkání s Batmanem Schumacher ještě ustál - v rámci možností... P.S. Kde se ale vzala v Gothamu Socha Svobody, nepochopím... ()

Ratemus

Joel vůbec nepochopil, o čem má Batman být, očividně si nepřečetl byť jediný plátek předlohy a udělal temného rytíře podle sebe a nic moc. Film je přemrštěnej barvami a honosnou hudbou. Val Kilmer patří k horším Batmanům. Film nezachrání ani výborný Riddler a průměrný Two-Face v podání dvou výborných herců, pořád mají však náskok před Kilmerem, který je teda prkenný a vůbec mu Bruce Wayna nevěříte, bohužel i Robin se nepovedl. Film je jen ukázkou toho, jak se to dělat nemá, a tak tenhle Batman patří k těm slabším. Naštěstí to ale není nejhorší, film má atmosféru, která se dá skousnout a je plný humoru a hlavě je tam krásná Nicole Kidman. Toto je přesně ten film, na který se nepodíváte kvůli hlavnímu protagonistovi, ale vedlejším postavám, ale to se ostatně stalo i s mistrem Nicholsonem. To opravdu v každém díle se musí nějaká Waynova milenka dozvědět, že Bruce je Batman? Není v tom ta atmosféra Burtonova zpracování, není tam to napětí, ten špinavej Gotham, ani ta skvělá hudba Elfmana. Abych řekl pravdu, není tam skoro nic. ()

• Když se kvůli různým produkčním průtahům odmítl Tim Burton podílet na třetím dílu série, opustil ji i představitel hlavní role Michael Keaton. (Duoscop)
  • Návrh Batmobilu byl velmi kritizován. Kritici komentovali, že vypadá spíše jako obrovský penis. (ajaxx)