Batman navždy

• Austrálie

Batman Forever

Akční / Fantasy / Krimi / Rodinný

USA, 1995, 121 min

Totálně nezvládnutý scénář který do pracek dostal ale dost schopný režisér. Proč vznikl takový paskvil? Teda chápejte mě není to zas tak špatné, a hraje tu Carrey a Kidman, ale proč se proboha někteří padouši chovají jako vylízaný hovada? Atmosféra je totálně v čudu a jediné na co se vyplatí koukat je asi ten Carrey který je zábavný.(8.12.2011)

• Phobia

Toporné výkony Vala Kilmera a Chrise O'Donnela vyvažují obstojným výkonem herci v záporných rolích - zvláště Tommy Lee Jones (i Jim Carrey, jakkoliv ho příliš nemusím). Na můj vkus příliš barevné a blboučké, vhodné tak pro kindermany do 10 let věku, není to však taková tragédie jako "Batman a Robin". Snesitelných 44% - taky za tu nadupanou soundtrackovou písničku od U2.(13.1.2009)

• Melies

0 / 10 Batman navždy? To znie ako vyhrážka!!! Val Kilmer má k Batmanovi asi tak blízko ako ja k Dolly Buster, Chris O'Donnel je vtieravý jak opalovací krém (heh, to sa mi podarilo, že opalovací krém, ha-ha-ha!!!), Tommy Lee Jones musel byť na dne, inak si neviem vysvetliť čo tu robí, Jim Carey má gumeý xicht a Kidmanová sa zjavne ešte len hľadala (našťastie sa už našla). Scenárista sa asi bavil bezmyšlienkovitým klikaním do klávesnice a potom to omylom poslal do Hollywoodu (mne sa to stáva pomerne často) a Schumacher potvrdil pravidlo, že výška rozpočtu je v jeho prípade nepriamo úmerná kvalite výsledného filmu. Dúfam, že ďalší diel dopadne lepšie, pretože keby bol opak pravdou, museli by americký cenzori zaviesť novú kategóriu, XXXXX - len pre ľudí starších ako 150 rokov, farboslepých, prípadne celkom slepých, hluchých, mentálne zaostalých a v pokročilom štádiu rozkladu (už to musí smrdieť). PS: Keď sa môj komentár tvorcov filmu nejak dotkol, dobre im tak!!!(24.2.2005)

• Frajer42

Důstojné pokračování série. Nicméně Val Kilmer mi prostě v roli Batmana nesedl. Nejlepší Batman celé Batmanovské éry byl jednoznačně Christian Bale. Tady nemá Batman charakter, je to jen postavička v přiblblém kostýmu. Dále mi hrozně moc vadil dabovaný hlas ,,hádankáře", věřím, že v orginále to bylo lepší. Jinak už není co vytknout, ostatně moc toho k vytknutí už nezbývá. Horší než druhý díl, ale lepší než první. * *(24.12.2010)

Je fakt, že Batmanova quadrilogie od Burtona a Schumachera má sestupnou kvalitu. Tady mi přijde, že Schumacherovi stačilo, aby byl svět stejně barevný, obsadil další slavná jména a zkrátka pokračoval tam, kde Burton skončil. Ano, Van Kilmer není špatný Bruce Wayne ani Batman, Tommy Lee Jones, Jim Carrey a Nicole Kidman jsou skvělý herci, takže tahle skvadra může film tlačit nahoru. Přičemž Carrey jako Riddler klasicky přehrává a je radost na něj koukat, a Nicole Kidman je krásně čarovná. Příběh ničím nepřekvapí ani nezaskočí, a ve výsledku ani moc nebaví. Někdy mi vytonulo na mysli, že režisér moc netuší v čem je podstata hlavní postavy. A že to s barvama a absurditou scén trošku přehání. Ale díky jménům a hudbě se jedná o průměrné pokračování, které nedopadlo zas tak zle. (64 %)(17.12.2015)

• - Ve scéně, kdy Alfréd (Michael Gough) otevře dveře Hádankářovi (Jim Carrey) a Dvěma-Tvářím (Tommy Lee Jones), praští ho Hádankář holí. Alfréd i s tácem upadne omráčený na zem, kde zůstane nehnutě ležet. Avšak po chvíli odsune spadlý tác stranou, aby nepřekážel při otevření dveří. (Pepy)

• - Ve filmu se měl objevit i detektiv Harvey Bullock. Na to však nedošlo, tvůrci se obávali, že se bude Harvey Dent a Harvey Bullock divákům plést. (Němi)

• - Společnost McDonald zařadila v roce 1996 do svého sortimentu několik postaviček a hrníčků s motivy filmu. (Terva)