Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Klokly

Další pokračování Batmanovské série která sice značně pokulhává za svými předchůdci ale skvělý T. L. Jones v roli Dvou tváří a J.Carrey v roli Hádankáře to celé svými výkony nezanedbatelně zachraňují. Jonesovi role psychopatickěho Two-face sedla na výbornou a Carrey aka Hádankář je díky svým pohybům, mimice (a možná i z části díky přiléhavému kostýmu) nezapomenutelný a spolu s Jonesem tvoří jednu z nejvtipnějších dvojic filmových super zločinců. ()

Digi_cz

Do třetice Tim Burton už, ale pouze (produkce) a jak to dopadlo. Tenhle Batman je o Hádankáři. Bavil mě víc než ostatní i přes svůdnou paní psycholožku a její upocené tělo při boxování do pytle musím říct, že to bylo koukatelné společně s prostředím fosforujícími barvami ladily s ?. Nicméně tematika samotného Batmana je fuč. ()

ArMvdD

Jim Carrey mě baví a udělal pro mě z tohoto dílu skvělou záležitost. Bohužel, Val Kilmerovi bych klidně uvěřila gay gigola, ale rozhodně to není Batman. ()

Sadova302b50

Film, který docela zachraňují právě záporáci, protože titulní Batman u mě nezabral, a který na tom rozhodně není tak špatně, jako následující Batman a Robin. Vznikl takový svojský, docela ujetý snímek, s často mizernými dialogy, ale některými unikátními momenty, což je vlastně i dobře. Vidím to na čistokrevý průměr a dávám 2,5* a 50%. ()

Hrnek

Oproti predošlým dielom slabšie, ale aj tak stále dobré. Záporné postavy sú v tomto filme rozhodne vydarenejšie. Carrey tam hrá riadneho cvoka a vlastne je pilierom tohto filmu. Kilmer sa do tohto filmu až tak nehodil, ale pesnička U2 je nezabudnuteľná. ()

Indominus odpad!

Tak takhle nějak bych to natočil i já - jako člověk, kterému se předchozí díly celkem líbily a má rád Tima Burtona a nemá nic proti M. Keatonovi: Fajn beru, udělám mejdan s šíleným rozpočtem. Hele Time, víš mě to celé o netopířím muži přijde naprosto stupidní (nejsem žádný vizionář jako Ty ani v budoucnu Ch. Nolan, z toho prostě musí vyjít píčovina), musím ale vycházet z tvých filmů, ale víš co, mám tě rád, řeknu ať použijí trochu podobné kulisy a hlavně ať je nastříkají duhovými barvami - to Tvůj odkaz skoro eliminuje. Jo a Keaton, tak hele toho mám celkem rád, do toho filmu bych ho ale za Jacka Frosta klidně obsadil, pro studio je už ale moc starej a málo cool. Nabídli mi Kilmera, ale nevím, jestli si to můžu vzít na svědomí - ale budiž (je ještě mladý a hubený, jeden film mu to přece nezkazí ;). Co mě sere, že musím udělat blbce j T. L. Jonese, už slyším ty vtipy, kterou půlku ksychtu že zohavenou, aspoň že holky z maskérny budou mít lehčí práci. A taky mi tam protlačili Carreyho, no on se na to hodí, ale já chci natočit kravinu, tak mu nechám udělat aspoň debilní kostým, bude víc směšnej než démonickej. Hele zkurvím to tak, že mi pokračování určitě nedají!!! ... má to pokračování! ()

Milan.Nedwi

Průměrný, neurazí ani nenadchne. Jim Carry slušný zaporak. Otazka zní zda li to nešlo natočit mnohem lépe?Pro odpověd si hodím mincí, hlava znamená ano, orel ne. Co spadne?.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Hádej, hádej, budeš vejrat. Kdo se bojí netopejra?" Třetí filmový Batman! Gotham se mění z pochmurného města na město zářících reflektorů a neonů. Val Kilmer mi jako Batman nevadil, ale Keatonovi ta role sedla lépe. "Tvé tajemství nezná, je to úplný magor." - "Magor? To je odborně?" Jim Carrey jako Hádankář, kurvil celý film svými ksichtíky a trapným smíchem. "Proč nechceš chcípnout!" Tommy Lee Jones jako dvojí tvář nebyl špatný, ale upřímně se choval úplně stejně jako Joker, kterému se vzhledově i velmi podobal. "Hádej, hádej, budeš vejrat. Kdo se bojí netopejra?" Nicole Kidman jako krásná psycholožka je zde k nakousnutí, a Chris O'Donnell jako začínající Robin byl také příjemným oživením filmu. Nemá to sice na první dva díly, nicméně Joel Schumacher se snažil vizuálně navázat na Tima Burtona, což se mu celkem povedlo. Pochválím i novej líbivej soundtrack. "Vidím i nevidím. Pro mě je denním světlem temnota. Kdo jsem?" - "Ale vždyť jsi slepej jak netopejr." - 70%. ()

KalimeroI

Jim si ten film vysloveně ukradl pro sebe - jako vždy perfektní. Batman by měl být jako svíčková od mé tchýně - vždycky jiná. Schumacher to holt viděl takhle a já to beru. Poctivá práce všech kromě Elliot Goldenthala, který si hoodně ušetřil práci a minimálně třetinu muziky můžete znát z jeho předchozího díla - Vetřelec 3. A to se nedělá. ()

Wonky87

Po změně režisérkého křesla, které bohužel v případně starého dobrého Batmana můj oblíbený pan Burton opustil, se naštěstí nejedná o takovou tragédii, jak jsem očekával. Zdařil se soundtrack, příběh a hlavně obsazení. Byť jako celek rozhodně slabší než minulé díly, tak upřímně Batman Forever mile překvapil. ()

serbero

Oproti druhému dielu je trojka o dosť slabšia a nepozerateľnejšia ako prvé dve diely. Hlavne mi tu chyba ten Burtonovsky rukopis s prepracovanými kulisami , ktoré dodávali batmanovi takú tú atmosféru temná a tajomná. Val Kilmer je ako Batman veľmi nevýrazný a po hereckej stránke to zachraňuje Jim Carey v úlohe hádankára. ()

jumptheshark

Třetí díl batmanovské série se oproti dvěma předchozím dílům nese ve znamení velkých změn. Tim Burton se stáhnul na místo producenta a přenechal režisérskou židli Joelu Schumacherovi. To s sebou přineslo změnu prostředí a atmosféry - pryč je burtonovská atmosféra a temný Gotham. Město je teď barevnější, plné neonových světel a zmalovaných gangsterů... Kámen na kameni nezůstal ani v hereckém obsazení, když z původního osazenstva zůstal pouze sluha Alfréd a komisař Gordon. Titulní roli Batmana / Bruce Waynea převzal Val Kilmer a i když proti němu nic nemám, tak postarádá jistý vtip, nadhled a noblesu, kterou měl Michael Keaton. Jeho protivníky jsou tentokrát Dvě tváře (Tommy Lee Jones) a Hádankář (Jim Carrey). Zatímco Carrey podává svůj standartní výkon plný pitvoření a grimas, na jaké jsme z jeho filmů zvyklí, tak Tommy Lee Jones své šílenství značně přehrává a působí směšně. Ještě že je tu krásná psycholožka v podání Nicole Kidman. Ta se mi jako ženská nikdy příliš nelíbila, ale tady jí to opravdu moc sluší. V neposlední řadě se na scéně poprvé objevuje Batmanův tradiční parťák Robin (Chris O´Donnell), z něhož jsem měl pocit, že film by se v klidu obešel i bez jeho účasti... Příběh postrádá nějakou myšlenku. Většina děje je postavená na tom, že Dvě tváře nastraží past a vyláká Batmana ven, ale ten vždy zázračně unikne. Chybí nějaký ďábelský plán, jako když Joker nechal otrávit všechny kosmetické výrobky ve městě, nebo když se Tučňák rozhodl unést a zamordovat všechny prvorozené děti v Gothamu. Snad téma pomsty by mohlo být hlavním poselstvím tohoto filmu, ale to je tak ohrané, že to náročnému divákovi nemůže stačit... Proměnu doznaly i kostýmy a technika. Velmi diskutovaný mezi fanoušky byl Batmanův nový oblek s bradavkami, ale popravdě nebýt toho, že se o tom hodně mluvilo, ani bych si této novinky nevšimnul. Zato v případě nového batmobilu jim musím dát za pravdu - opravdu vypadá jako pánské přirození. Nechápu, proč neponechali ten původní a snažili se mermomocí vymýšlet něco nového... Pochválit musím hudbu, především pak ústřední hudební motiv, který vždy zazní ve správný moment a podtrhne danou scénu... Suma sumárům, tenhle díl byl ještě koukatelný, i když znamenal velký odklon od svých předchůdců a já osobně bych dal přednost pokračování stylu Tima Burtona. Nicméně opravdová hrůza měla teprve přijít... ()

Duffman 97

Po skvělém Burtonově Batmanovy a ještě lepším Batman Returns přichází Batman Forever v režii Joela Schumachera.A je to kvalitativně strmý pád dolů.Naprosto toporná Nicole Kidman, nesmyslně přehrávající Tommy Lee Jones/Harvey Dent a Jim Carrey/The Riddler v kombinaci s tupým dějem.Film zachraňuje snad jen obstojný Val Killmer aka Bruce Wayne a příběhová linka s Dickem Graysonem. ()

CSGoddess odpad!

Tenhle díl se mi nikdy nelíbil ani ten následující. Horší už snad bude jen ten nový s tím kokotem Patizónem. Ovšem tohle je taky na přes držku. Pistáciovéj Carrey v jedné z jeho nejhorších rolí, to samí platí pro Tommy Lee Jones který si tu hraje taky na nějakého pošahaného kokota, Kidman je hnusná a hrozná herečka jako vždy takže nevím proč jsou z ní lidi na větvi, páč mě vždy ve filmech srala a Kilmer je Fatman nikoliv Batman. Obsah filmu není třeba rozebírat jelikož je to píčovina. Chudák režisér, jeho filmy jsou obvykle dobrý pecky ale s filmy o Batmanovi pohořel a to jen kvůli nenažraným producentům kterým se předchozí filmy zdáli moc temné. ()

CamilleS

První Batmanovský film se mi nelíbil, druhý mne nadchl a třetí zklamal. Vizuálně všechno v pořádku, skvělá atmosféra, hudba senzační, ale příběh slabý. Pointa jednotlivých postav mi přišla dost odfláknutá - Dvojí Tvář má vlastně za úkol celý film odchechtat a Dr. Meridian je bezhlavě nadržená na tajemného Batmana a nic víc do příběhu nevnese. Naopak postavy Hádankáře, Robina a Bruce jsou pojaty dost dobře, ale hrozně mě mrzí, že ve výsledném sestřihu nebyly využity vyřazené scény, ve kterých je ještě lépe vysvětleno Bruceovo dilema o jeho minulosti a dvojí identitě. Burtonova dvojka je nazývána "temnou", ale alespoň nám vysvětlila všechny postavy tak, že chápeme proč dělají to, co dělají a můžeme s nima víceméně sympatizovat. Tady to ale tak úplně nevyšlo. Takže za v celku nesympatickou Nicole Kidman, nulový význam Tommyho Lee Jonese a nedotažené backgroundy hlavních postav bych dala 2 hvězdičky. Za všechny vizuály, hudbu a deletenutý scény, který paradoxně vysvětlujou co se s Brucem opravdu děje, jsem nakonec dala 3 hvězdičky. Až vyjde ten s napětím očekávaný Schumacherův sestřih, vytáhnu to na 4 hvězdy. ()

ROSTABAR

Batman i Robin jsou OK, ale kdo mi tam maximálně vadí je Jim Carrey, ukřičený, ukňouraný a šílený. On je šílený jako herec, tak když ještě má hrát šílence, je to šílenost na druhou. Bohužel se k němu přidává i Tommy, kterého jinak jako herce mám rád, ale tady ze sebe dělá blbečka, který neumí nic jiného, než šílené grimasy. ()