Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

brasek

Ďalší z komiksových Batmanov... viac ako len mierne šialená záležitosť v podaní Tommy Lee Jonesa a Jim Carreyho. Ak ich šialenosť mala u diváka vyvolať pocit toho, že oni sú záporáci a ich treba potrestať, tak to autori prehnali. ()

Janie. odpad!

Všichni pořád strašlivě nadávají na Batman a Robin, pro mě osobně je však asi o sto procent větší utrpení sledovat tenhle výtvor. Val Kilmer udělal z Batmana nesympatického čtyřprocentního weirda, jehož rádoby sexy scény s Nicole Kidman skoro fyzicky bolí sledovat. Všechny jejich společné scény jsou tak neuvěřitelně křečovité, že by to nespravily ani sebelepší vedlejší postavy. A nejhorší na tom je, že ani na ty se většinu času nedá dívat. Při každé vzpomínce na sledování tohohle filmu se musím v duchu poklonit před Nolanem, že Batmanovi i po tomhle dokázal vrátit zpátky čest. ()

RomanBond007

Ako pri ostatných batmanovkách, aj tu dávam 5 hviezd. Zabodovali u mňa mená ako Val Kilmer (Batman),známy komik Jim Carrey (otáznik) a tiež sympatický drsňák Tommy L. Jones (dvojtvár, resp. Dve tváre). Film ale u ostatných divákov nemal vysoké hodnotenia, ako prvá časť (Batman) a druhá časť (Batman sa vracia), u mňa v celku zabodoval. Plusy tohto filmu sú samozrejme jeho obsadenie do hlavných, ale aj vedľajších rolí. Dal by som iba 4 hviezdy, ale vďaka môjmu obľúbenému hercovi (Jim Carrey) dávam takmer plný počet.Aj tak 80%!!! ()

othoson

Sešup kvality oproti prvním dvěma dílům lze poznat i dle přidaných bradavek ke kostýmu, ale stále je Batman Forever koukatelným snímkem. Val Kilmer jako Bruce Wayne rozhodně nezklamal. ()

unclejack

Je len ťažko popísateľné ako ma Schumacher sklamal. Videl som Batmana a Robina a hovoril som si, že Batman navždy bude ešte to lepšie, ale ide o megalomanskú premrštenú prkotinu, zámerne sa ponášajúcu na výter z Blade Runnera. Aj keby som odignoroval chabé herecké výkony s výnimkou Nicole Kidman, Jima Carreyho a sluhu Alfreda, stále tu zostáva nebatmanovské trápne prostredie, premrštený batmobil - kde sa podel ten skvelý Burtonov miláčik?!? - a priemerné technické spracovanie. Párkrát som nachytal strih, inokedy bolo Schumacherovo neónové osvetlenie prisilné. Dokonca aj ten mizerný soundtrack by som skúsol, ale nudný a miestami až dementný scenár sa prepáčiť nedá. Postavy sú ploché , dialógy tuctové a obecenstvo čaká na jednu z mnohých akčných scén, ktoré vyslobodia scenáristu od jeho trápenia. Akiva Goldsman sa rozohrial maximálne pri Hádankárových replikách. Oproti Burtonovi ide samozrejme o rapídny pokles kvality a ja sa divím kto súdny dovolil Schumacherovi po tejto podivnosti natočiť ešte jedného Batmana. ()

Etherium

Batman Forever sa mi viacej páčil ako Batman sa vracia a to z jednoduchého dôvodu... Záporák Jim Carrey alá Hádankár a jeho bláznivé vystúpenia ma bavili po celý film, tie jeho pohyby a mimika, proste super... Tommy Lee Jones mu len slabo sekundoval. Hádankár a jeho hlavolam, alebo prepis batman volacieho signálu na jeden veľký otáznik, proste toto bolo hlavným ťahákom filmu. A to také troška modernejšie poňatie, efekty možno mohli byť lepšie, ale po vizuálnej stránke som bol spokojný, nové Batmanové hračky a aj zakomponovanie Robina bolo celkom fajn. Inak film nie je až tak dobre zrežírovaný, sú tu aj hluché miesta a je pravda, že moje hodnotenie z priemeru silno zdvihol Jim Carrey... ()

PeteBuck

Tak toto šlo o úroveň dole oproti "prvým dvom" Batmanom. A azda aj o dve. Burtonove filmy boli veľmi kvalitné. A to bol asi jeden z hlavných problémov. Schumacher sa snažil, ale akosi to nie je ono. Je to dosť gýčovité a ani Tommy Lee Jones, Val Kilmer a Jim Carrey to proste neutiahnu. Aj keď sa snažia ako o život. Hlavne Jones a Carrey. Je to všetko akési krikľavé a nevyvážené. Ale stále to šlape, nemôžem si pomôcť. Keď Carrey treskne s kanvicou kávy po hlave svojmu šéfovi a s jemu typickým ksichtom zreve: "Kofein zabíja!" ()

Jayk19

Nebylo to úplně zlé,ale kdyby to dělal Burton tak by to dopadlo určitě lépe.Carry s two face alias Tommy Lee Jones by ještě šli,ale Val Kilmer mi nějak neseděl.Nemělo to nějak už tu atmosféru takže dobrý za tři. ()

LencaN

Řeknu to na rovinu, občas mě to nebavilo. Všechno příliš barevné, příliš hlučné, příliš ukecané. Chvílemi mi to přišlo jako jízda rychlíkem. Na mě byl příliš rychlý už samotný rozjezd. Ale ani během filmu se tempo nikdy nezpomalilo. Nicole Kidman byla nádherná, ale jako paní doktorka se občas chovala divně a udělali jí humpoláckou, příliš tvrdou, nevím jak to pojmenovat. Nemůžu si pomoct, ale ani dialogy se mi nelíbily. Nezaznamenala jsem v nich ani hlavu, ani patu. Tohle byl zatím nejslabší batman co jsem viděla. Bohužel nepomohl ani Carrey a to proto, že jsem schopna vnímat jeho grimasy jenom krátkou dobu, pak už mi leze na nervy. Mám raději jeho vážnější/normálnější podoby, viz. Truman Show. ()

HellsAngel

Vôbec to nie je až také zlé, ako sa hovorí. Schumacher je v niektorých aspektoch verný "burtonovskému" štýlu a aj keď ide o omnoho viac popcornovejší a prístupnejší kúsok, stále má hlavu a pätu. Prekvapivo som mal však najväčší problém s Jimom Carreym. Aj keď jeho komediálne majstrovstvo skutočne obdivujem, pri sledovaní Riddlera som sa nevedel zbaviť dojmu, akoby som sa díval len na ďalšiu Masku. Naopak Vala Kilmera by som rád pochválil - jeho herecký výkon síce väčšinu času pozostáva z kamenného výrazu, k charakteru Brucea Wayna mi to však jednoducho sedelo. Tommy Lee Jones ako aj Nicole Kidmanová taktiež stvárňujú svoje postavy výborne. Ako celok je teda Batman Forever ešte stále solídnou komiksovkou, ktorá si vôbec nezaslúži spájanie s jej priamym pokračovaním. ()

PanPyzamo

Batman navždy ne... Prostě ne. Změna herce zde rozhodně neprospěla. Příběh docela o ničem. Celkově prostě nadprůměrný Batman film a rozhodně nedoporučuji. 6/10 ()

Frecerick

Nejšvihlejší Batman… v tomto případě bohužel bráno negativně. Temný a gotický Gotham z roku 1992 vystřídalo až futuristicky podivné město plné punkových barev a šáhlých záporáků. Two Face nebyl ani zajímavý, ale ani vyloženě k smíchu, takže ho jednoduše přeskočím a radši zkritizuji Riddlera, který mě kupodivu tak polovinu filmu bavil, a šílenosti Jima Carreyho podobné těm z jeho nejikoničtějších rolí (jako je například ta ve filmu Maska) mi dokázaly vykouzlit úsměv na tváři. Pak jsem si ale uvědomil, že se vlastně dívám na Batmana a přeafektovaný Carrey mi začal celkem vadit. Kdyby se film držel na šílené vlně celou dobu, šlo by nad ním uvažovat jako nad parodií, stejnou, jakou je bezpochyby Batman z roku 1966, o kterém budu psát níže, ale problémem je, že tam pan režisér Schumacher cpe i nějaké Waynovy psychické problémy, které působí, jako by byly vycucané z prstu. Ty se pak mimochodem vyřeší stejně rychle, jako se vyhrnou na povrch – lusknutím prstu (zase ten prst!). Tuto vážnější stránku filmu pak podpoří mladý akrobat Dick Grayson, nám všem lépe známý pod přezdívkou Robin. Jeho honba za pomstou a „vztah“ s Brucem jsou další prvky filmu, které jsou podávány nezajímavě a příjemně asi jako pěst na oko. Val Kilmer jako Batman je takový nemastný, neslaný, a kromě těch pár pěkně vypadajících rvaček na něm sotva najdu něco k vyzdvižení. Jeho románek s Nicole Kidman poutal do doby, než jsem od ní dokázal odtrhnout oči a, jako častokrát během filmu, zamyslel se, jaké zvrhlé a slizké dialogy mezi sebou mají. Velký přešlap… vlastně největší. Žebříček všech celovečerních filmů s Batmanem najdete zde: https://sarden.cz/2021-04-13-0000/batman-vs-batman-usvit-batmanovosti ()

HNTR

Tenhle film jsem viděl dneska poprvé od dětství, zrovna tak jako předchozí dva díly. Pořád si myslím, že Batman od Burtona je masterpiece a tohle ''pokračování'' to dost kazí. Val Kilmer je prostě poleno a Keatonovi se nevyrovnal, Robin je buzík s náušničkou... A celou tuhle homo shitstorm podtrhujou bradavky na oblecích.  Respektive nehodí se to do vize, kterou nastolil Burton a mě se Burtonovo Gotické město líbilo o dost víc, než tenhle future paskvil... Zbytečně se z toho stává komedie, která všechno hraje totálně na sílu, až na Jima Carreyho, to je jedinej snesitelnej prvek tohohle filmu. Dalším rušivým elementem je tuna barviček, který jsou naflákaný, jak na papíře od děcka ze školky. Aspoň je názorně vidět, jak lehce režisér může zničit vizi jiného režiséra. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

tribys

Schumacher je opravdu blázen. Takový začátek ničení legendy. Nepřehledná kamera, špatné výkony (až na Carreyho, který je skvělý) divně to celý vypadá. ()