Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

Harakiros

Vidím tady tolik dokonalých kritiků , kteří dávají odpad odpočinkovému seriálu, který nemá za úkol nic jiného , než zpestřit nudné odpoledne. Ano , je to mnohdy naivní, herci ve vedlejších rolích často přehrávají, ale to k tomu prostě patří. Tenhle seriál jsem v 90. letech rád sledoval a i nyní se na něj podívám, pokud ho někde dávají. Bohužel, naši intelektuálové to nepochopili. ()

Geralt66 odpad!

Tak nic pro mě, kdysi jsem s maminkou jako malé dítě i občas sledoval. Dneska i maminka uznává, že je to kravina. ()

viper65

Tento seriál je krásny príklad toho ako sa dá 1 námet ťahať(z väčšími, či menšími prestávkami), pomaly viac ako 20 rokov. V tých 90-tkach väčšine epizód ale chýbalo poriadne napätie( v detstve som si to snáď ani neuvedomil), zmenilo sa to až príchodom Dr. Justa Hellstaina.A potom neskôr série s podtitulom Nové osudy - tak to už bola úplne iná liga! Každopádne je to veľmi milá spomienka na detstvo. ()

lordofrvhp odpad!

,,Proč mi nevěříte? Je mi přece sedmnáct!"Co je to za shit ! Recyklované příběhy,špatný scénář,špatná hudba,špatná režie,špatné herecké výkony,jen kamera je průměrná.Nedokážu věřit,že něco takového běželo sedm let! ()

Bonty

Dvě hvězdy za tu nádhernou alpskou krajinu, kterou jsem jako malý velmi obdivoval! 2/5 --- (16%, 120. nejhorší seriál) --- ()

atakua

Žádná sláva, ale že by to byla taková hrůza jako spousta současné české nebo americké produkce, to bych neřekla. ()

Johny2022

Krásna krajina, nič neriešiaci serial. Mňa to baví aj po rokoch. Dobre dobre. Je to fajn ako zvuková kulisa keď sa vám nechce nič pozerať a zároveň doma nechcete mať ticho. Ale zase 16% si to nezasluzi. Zase tak hrozne to nie je ()