Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

OG_Swifty

Jako malej jsem na to musel koukat u babičky na chalupě, a byla to docela sranda. Franci a ostatní důchodci ze seriálu o ničem, to byly časy... ještě, že už jsou pryč. ()

Had6 odpad!

Já prostě nemůžu jinak, než odpad! Dostávám kopřivku, když v televizi vidím ty německé a rakouské (promiťe mi to slovo) sračky!! A je mi úplně jedno, jestli to má být seriál o zakrslym policajtovi na dálnici, vypelichanym vořechoj co se producíruje po Rakousku, nebo šílenym doktůrkoj co žije někde v horách a zajímá se o to, zda Traudi má pravidelnou stolici. Táhněte s tim už k šípku. Furt samá kravina, která zabírá místo v programu. ()

cariada odpad!

Po pár munutách co jsem občas zkounul jsem nemohle pochopit jak se tohle může někomu líbit. Německý seriláy opravdu nemusím a tohle je asi vrchol nudy. chápu ,že asi důchodcům ,kterým je to určeno se to líbí ,ale pro ostatní je to k nekoukání. ()

MrPierc odpad!

Krásný německý venkov s čistými holinkami, posekanými loukami, vztahy bez sexu, bílé pláště, žádný němečtí pedofilové, krávy nejsou fialové :-) ()

Kwaichi

Jedna hviezdička za tie prekrásne muškáty, čo mali vždycky v oknách. Inak zas len ďalší seriál pre dôchodcov. ()

Aquarius

Utopicky krásny a bezstarostný svet v ktorom by som chcel žiť. Muškáty (červené!) na okne, ach! Skvelá atmosféra citlivej naivity a ad absurdum prehnaný mokrý sen o Übererde, nemôžem sa toho nabažiť, This is wrong on so many levels! Tirolský zen. Škoda že seriál postupne začal upadať :-) ()

cinemag

První polovina seriálu dobrá, druhá mizerná. Seriál měl skončit odchodem Gerharda Lipperta. Kvůli odpadům dávám plné hodnocení. ()

COF_666 odpad!

Němci už prostě nejsou schopni natočit nějaký dobrý seriál.Otázkou zůstává jestli vůbec byli někdy schopni..??!!..:-) ()

wafc

Nikdy jsem to neviděl, ale zasloužilo se to o mou přezdívku, tak symbolicky chválím českého překladatele a vzdávam mu hold. ()

Skuby47

Oddechový nenáročný seriál odehrávající se v krásném horském prostředí. Kromě několika závěrečných epizod, kde scénáristům evidentně došel dech a změnili příběh v trapnou telenovelu, to docela ušlo. Kromě dramatických situací se o patřičnou dávku humoru postaral největší hypochondr široko daleko - pan Konrád. Myslím, že seriál je určen spíš starším divákům, kteří dozajista ocení vstřícný a velmi obětavý přístup lékaře k pacientům, kterým neváhá pomoci v každé době, na každém místě a v každé situaci. Tak to bych hodnotila v dnešní realitě jako sci-fi. ()

Savo

Esmeralda v Alpách? To snad ne!!! Místo slepé krasavice vstupuje do ringu přitroublý sentimentální felčar, jehož hlava je prázdnější než jeho brašna. Za jediný plus seriálu se dá považovat nádherné prostředí v němž se natáčelo. ()