Na plovárně

Marek Eben

Hudba:

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

Hrabka

Pořad pro vzdělance, neboť zde účinkují většinou neznámí cizinci. Ebena moc nemusím, je mi nesympatický a tento pořad je nudný. Ale samozřejmě je určen pro jinou kategorii, takže nic proti. ()

cheyene

Zábavnost a poutavost této talk-show je závislá na hostu. To je ale u všech podobných pořadů...Velkým plusem tedy zůstává Marek Eben. Moderátor číslo jedna. ()

LiVentura

Jeden z nejinteligentnějších pořadů České televize v její historii.... Marek Eben si povídá s obrovskými osobnostmi naší doby, lékaři, filosofy či umělci anebo herci... Děkuji Markovi a celému štábu. ()

paascha

Jak osvěžující a kultivované. Kéž by bylo více Plováren a méně žil a MrGS. 2 Kracken: Marek je skvělí bavič? Už chápu, proč se ti Saturnin zdá přeintelektualizovaný! ()

Big Bear

Velmi příjemná záležitost. Marek Eben je špičkový velmi inteligentní ,,moderátor'' (brrr) s noblesou a humorem. Myslím, že to nejednou ocenili diváci, ale i sami hosté. To má samozřejmě příjemný vliv na diskusi a tak každý z dílů je takový poklidně uvolněný, bez křečí. * * * * ()

Aky

Absolutní dokonalost, špice žánru. Marek Eben je balzám pro diváka, rovnocenný partner kterémukoliv hostu a přitom se tváří, jako by se nám všem za svou dokonalost ještě omlouval. Kdyby bylo, dal bych i víc než pět hvězdiček. ()

Šakal

Marek Eben je pro mě osobně zárukou vysoké kvality (spisovné libozvučné češtiny), inteligentního, civilního a velmi příjemného (uklidňujícího) projevu (vystupování), které následně přenese i na své hosty, Ti se následně uvolní, otevřou (pro verbala a spol myšleno obrazně) a člověk (divák) se tak o nich (troufám si zde tvrdit) dozví daleko více ze soukromého a profesního života, než byli původně dotyční ochotni na sebe prozradit. Minuty strávené u jeho pořadu pro mě osobně nejsou žádnou ztrátou času, ale naopak příjemným setkáním se zajímavými lidmi a jejich život. postoji a názory. ()

Anderton

Alfou a omegou tejto show sú hostia. Teda to, nakoľko sú známi a slávni. A v tom sa tento program vypracoval na úroveň úplne najvyššiu. Eben je schopný získať do svojho programu tie najhviezdnejšie mená, ktoré navštívili českú republiku a my sa tak môžeme o nich dozvedieť oveľa viac, ako z novín a časopisov, pretože ich neprefiltrované názory počúvame priamo od nich. ()

leila22

Priznám sa, že som donedávna túto talk-show vôbec nepoznala. Prvú časť som si pozrela na internete kvôli Timovi Burtonovi a síce, iste ma pohltila aj kvôli čaru a jedinečným myšlienkam jedného z mojich obľúbených režisérov, no aj okrem neho to malo čosi dosť do seba. Mareka Ebena som poznala len tak letmo z pár moderovačiek, ale v tejto relácii som si ho prvý krát viac všimla a celkom slušne na mňa zapôsobil. Kladie otázky, ktoré nie sú tuctové a majú hlavu aj pätu, divák sa dozvie aj niečo osobnejšie o danom hosťovi a celý ten dialóg vyznieva tak nejak priateľsky a nenútene. A občas mu tie rozhovory sakra závidím. ()

CaptainNor

Zařadit Plovárnu do zcela nečeské škatulky talk show se mne niterně dotýká. Její elementární význam je zcela komerční, na rozdíl od tohoto skvělého pořadu, který je typicky veřejnoprávní a ČT na něj může být hrdá. Pořad sám by však vůbec nemusel být inteligentní, kultivovaný a gentlemanský, kdyby nebyl v roli moderátora inteligentní a kultivovaný gentleman Marek Eben. Před léty jsem ho moc rád neměl, za což se mu omlouvám, protože dnes ho obdivuji a hluboce si ho vážím – od Válečka, po Plovárnu :-) ()

Marthos

Neobyčejné rozhovory s neobyčejnými lidmi. Volba Marka Ebena do role průvodce se zdá být takřka jednomyslnou. Pořad, který si diváckou pozornost získává i po letech své existence. ()

Crocuta

Nejlepší současná talk show v českých televizích - Marek Eben je noblesní inteligentní člověk, který vždycky umí se svými hosty komunikovat tak, že se nenudí nejen diváci, ale ani sami hosté. Díly s Liv Ullman, Robertem Redfordem nebo Suzanne Vega patří k tomu nejzajímavějšímu, co ČT poslední dobou divákům nabídla. ()

Marze

Marek Eben je typ moderatora, ktery se nesnazi nad hosta povysovat.Naopak se ho snazi povysit,ze mu klade inteligentni otazky.Snazi se vymyslet ruzne bonmoty,aby rozproudil hovor a dal mu vyniknout. ()