Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

DenisR

Epické završení jedné dlouhé DC ságy? Ani omylem. Zbytečný film? Rozhodně. Flash se veze na vlně populárního multiversa, který je plný paradoxů, ale i milých překvápek. Jediné, co film relativně zachraňuje jsou herecké výkony a nečekaná camea. Honička Gothamem na začátku filmu je parádní a do té chvíle je parádní i CGI, než ho zmrví po pár minutách na dětech a v následujícím zbytku filmu. Finále patří k těm horším, co komiksová kinematografie nabídla. Směšný výběr lokace a opět úsměvné vizuální efekty. Snímek, jak už bylo dávno řečeno, udělal tečku za dosavadním Snyderversem a sérii posledních zbytečných filmů (druhý Shazam a Black Adam) uzavírá ten vůbec nejzbytečnější. Uvidíme Ezru Millera ještě někdy jako Flashe? Pravděpodobně ne, ale pokud ano, tak uvidíme i G... na to už budete muset přijít sami. ()

Stoctyrec124

Už podle traileru to vypadalo ohromně nabušeně a moc jsem se na to těšil, v kině se to jen potvrdilo. Byl to akční, citový, zábavný a velmi propracovaný a promyšlený film se spoustou dobrých herců. Batmani mě moc příjemně potěšili. Ta spousta cameí při Incursion byla taky úžasná. Celkově bych řekl že, DC konečně znovu vyprodukovalo skvělý film. Vlastně jediné u čeho se nenaplnilo moje očekávání byla Supergirl Sascha Calle, ale to neznamená že, nebyla dobrá jen jsem prostě čekal víc. Přesto jsem si to moc užil. ()

VktrCZ

You Wanna Get Nuts? Let's Get Nuts! Tak je to tady! Konečně nám vyšel filmový Flash s Ezrou Millerem. Tenhle film se připravoval pekelně dlouho a je zázrak, že skrz všechny ty problémy právě Ezry nebo celkově okolo DC opravdu vznikl a nejen to, dokonce to je i koukatelný snímek, který má hlavu a patu. Což je opravdu velice obdivuhodné a můžeme děkovat hlavně režisérovi Andymu Muscietimu, kterej dělal prakitcky jenom horory a tenhle vysokorozpočtový vtipný, šílený a do jisté míry bizarní  a trapný superhrdinský event pro něj bylo něco úplně nového a já můžu potvrdit, že to Andy zvládl na jedničku a vepsal do flashe svůj jednoznačný rukopis, díky čemuž Flash působí o dost zajímavěji a opravdu jediněčně a autorsky v porovnání s naprosto sterilní a roky stejnou a mdlou konkurencí. O to víc mě potom těší zpráva, že Andy bude režírovat i nového batmana. Ne batmana 2 s patinsonem, ale zbrusu nového Batmana Brave and the Bold, který bude součástí nového DC vesmíru. Co mě extrémě překvapilo byl vlastně ten styl, jakej ten film měl. Z trailerů jsem čekal osudovou superhdinskou epiku jak vod Snydera, ale nakonec jsem dostal úplně něco jinýho. Dostal jsem naprosto vyhulenou komedii, občas až z ranku Kick-Ass a jim podobným. Opravdu až na pár vyjímek tu tu Snyderovu epiku nehledejte, spíš se opravdu jedná o zhulenou komedii. Co na mě ale vůbec nefungovalo je emocionální stránka věci. Ty věci okolo Barryho mámy a táty jsou fakt dost smutný, ať už v komiksech, ale hlavně v tom Arrowverse seriálu, kde byla hlavně teda chemie mezi barrym a jeho tátou extrémě skvělá. Ovšem tady to ani zdaleka není to stejné. Možná že k tomu nebyl takový build up nebo ti herci nemají tak dobrou chemii, nevím. Každopádně co se tyče mámi, tak u ní platí to druhé. Barry, ať už malej či velkej nemají vůbec dobrou chemii, teda aspoň podle mě. Takže už jenom proto to nemohlo fungovat. A i když tu bylo pár docela silných momentů, viz třeba ty scény s vozíkem, ale nebylo to ani zdaleka tak silný jako v jiných adaptacích. . Jo Flash byl fajn, chvílama jsem se řezal smíchy, chvílama stŕíkal smíchy nad camei a chvílama žasl nad Andyho nápaditostí. Za mě super! ()

Houdinec

Co si vzpomínám, tak tenhle film nebo táhle myšlenka v cestovaní v Multivers, měla být dřív od DC než Marvel. Pak přišel zvrat v odkládaní, a přetáčení, problémový Miller atd. Film jako takhle funguje krásně, a je to svěží komedie a film má spoustu krásných nápadů a okamžiků, která vám vyklouzlý úsměv na tváři.  Film dolů sráží nehorázné hnusný efekty, nevím zda to tak udělali schválně, ale je to odporný to CGI... I přesto film oceňuji, když víme za jakých okolností vznikl. 8/10. ()

imaginer21

Jak se zdá, komixárny se vesměs všechny vydaly multiverzním směrem. Ono proč ne, dává to druhé šance a smysl nezdařilým či dokonce nevzniklým projektům, umožňuje to tvůrcům se nápaditě utrhnout ze řetězu a neposledně ospravedlnit případné budoucí fúze či jinak nepravděpodobná hrdinská setkání na plátně. Flash si jede zcela svou, a to hlavně díky nespoutanému Ezru Millerovi (snad mu po tomto kousku Hollywood aspoň trošičku odpustí jeho osobní průšvihy) a především velkým návratům, které by nikdo bez čtení spojlerů nečekal. Z těch multiverzních děl, která se za poslední roky objevila, Flashe řadím jednoznačně mezi ta lepší, neboť ústředního motivu nezneužívá pro prvoplánová ale bezduchá camea, nýbrž opravdu s tématem i s camei celkem citlivě pracuje. Jen škoda, že DC i přes nějaký náznak napříč filmy od Muže z oceli až po současného Flashe nepracuje s komplexním konceptem jako konkurenční Marvel, ale jen využívá postav napříč svými filmy k rozradostnění svých příznivců z alespoň nějakého fanservisu. Uvidíme, jak vše uchopí Gunn. ()

failer11

Jediné co mi vadilo a dělalo největší problém bylo CGI, které vypadalo pokaždé uměle, dokonce i nějaké postavy. Za mě jediná věc co tohle dílo táhne dolů bylo jen a pouze CGI. Ostatní věci jako příběh, který se nakonec vrátil vlastně na začátek, byl v celku fajn a měl vlastní tempo, ne jak od Marvelu. To že příběh skočil znovu na začátek i když s výměnou několika postav by mohlo pomoct celému DC s výměnou hlavních protagonistů, kteří už tak netáhnou, což je třeba u Bena Affleka například škoda, ale uvidíme co se stane dál. Jinak mě mile překvapily dokonce i paralelní postavy všech hrdinů vypadaly zajímavě některé i nostalgicky. Za mě slušných 71% ()

obedovapauza

"Zlobivý" Ezra Miller a jeho dlouho očekávaný Flash. Po událostech, které jsme měli možnost vidět ve filmu Justice League (Liga spravedlnosti) se svět vrátil zpět do normálu. Aquaman vládne všem mořím a oceánům, Bruce se prohání po Gothamu v drahém elektromobilu a Barry tak nějak neví, čí vlastně je. Na jednu stranu se snaží být "superhrdinou", ale také stále pátrá po důkazu, který by očistil jméno jeho otce.  V zoufalé snaze zabránit událostem, které ho dostali do vězení se Barry rozhodne vrátit do minulosti a celou situaci "napravit". Jak už ale víme, hrát si s minulostí se nevyplácí a v sázce je teď budoucnost celé planety! Jakožto člověk, který vyrostl na "starých" filmech o Batmanovi jsem se na tento snímek neskutečně těšila. Do role Bruce Wayna se totiž vrátil Michael Keaton a už jenom proto jsem vyrazila do kina. Prvních 20 minut jsem si ale nebyla jistá, jestli jsem na správném filmu. Nechápejte mě špatně...Barry je a má být "ROZTĚKANÝ" podivín, jenže tentokrát jsem mu to prostě "nebaštila"...některé scény pro mne byly až zbytečně hnány do extrému a místo zamýšleného smíchu ze mne vymámily spíš rozpačité pousmání. Nicméně po té, co se Barry dostane zpět do minulosti a setká se se svou mladší verzí jsem se začala bavit doopravdy. Bat cave byla skvělá a film můžu s klidem doporučit jako "nostalgickou oddechovku." (SPOILER ZONE ->) V první řadě bych chtěla říct, že ač je Ezra Miller ve vodách šoubyznysu tak trochu "kontroverzní" postavička, jako herce ho mám velice ráda. Zabodoval u mě už ve filmu We need to talk about Kevin a od té doby pro něj mám slabost. S DC filmy mám však takový malý "problém"...na rozdíl od Marvelu se berou až zbytečně "vážně" a to je prostě občas hrozná škoda...pak totiž vznikají filmy jako Flash, který má být ve směs zábavný, trochu "trhlý" a odlehčený. Místo toho ale dostanete deprimovaného mladého hrdinu, který se sice dostává do rádoby "komických" situací, vám ho je ovšem spíš líto, protože ty situace jsou už kolikrát za hranou toho, co by běžný člověk považoval za vtipné...viz jedna z úvodních scén, kdy ve snaze zachránit nemluvňata při nehodě v nemocnici Barry "chytá" jedno z miminek do mikrovlnné trouby. Zajímavé ovšem je, že třeba takový Aquaman mi přišel fajn a podobný nepříjemný pocit "nucených" rádoby vtipných scének jsem u sledování filmu neměla.  Nicméně v okamžiku, kdy se Barrymu podaří změnit minulost a na scénu přichází jeho mladší já se film rozjíždí. Do děje vstupuje Batman, coby slibovaný Michael Keaton a pomáhá našim dvěma Flashům najít Supermana... z toho se vyklube Supergirl a společně se pak postaví proti generálu Zodovi, který se právě rozhodl, že zničí planetu Zemi.  Měnit minulost se ovšem nevyplácí a tak i naši hrdinové zjišťují, že chtějí-li uchránit svět před zkázou, budou muset věci vrátit do stavu, v jakém byli předtím. Barry se tak v samém závěru vrací zpět a snaží se "vyžehlit" co natropil. Úplně se mu to však nepodaří a nás čeká další pořádné překvapení, když ho zpět v budoucnosti přivítá George Clooney coby Bruce Wayne! (by Nikola) () (méně) (více)

v.indruchova

Velice příjemná oddechovka, je občas potřeba použít mozek, ale to není nikdy na škodu +nostalgie :) jo a užívám si, že to nebylo násilný. ()

Harakiri13

Ezra Miller je neskutečně otravný jako Flash a tady ho budete muset strpět hned dvakrát!  Většina "vtipných" scén ve kterých byl působila dost trapně a dost otravně a to po celý film. Film Flash má i dost nudný příběh, který vlastně nemá hlavu ani patu a to raději ani nebudu komentovat finále, které působí jako by jim už došly peníze na pořádný souboj, a tak se celé odehrává na prázdné pláni. Film rovněž trpí syndromem hnusného CGI, které se v poslední době objevuje čím dál častěji, koukám na tebe She-Hulk. A ačkoliv Marvel udělal ve svých filmech taky několik CGI přešlapů, po kterých se jim smál internet (syn Heimdalla, třetí oko Doctora Strange), tak tady je laťka mnohem výš a působí alespoň na mě dost rušivě. Pochvalil bych scénu v Multiversu, která byla jistě dobrý nápad, jenže se jí dočkáme na cca minutu a opět díky tragické CGI, která bije do očí jsem byl nakonec spíš zklamán, ačkoliv vidět jistého Supermana, kterého jsme se nedočkali ve filmové podobě bylo hezké pomrknutí. Teď k jediné velké  pozitivní věci ve filmu. Michael Keaton! Keaton, který si zopakoval roli Batmana, působil jako to jediné co táhlo film kupředu. A ano, většinu mého hodnocení zachránil právě on! Opravdu mě bavil a byl jsem neskutečně rád za každou jeho scénu ve filmu. Sasha Calle mi jako Supergirl nakonec nevadila, jak jsem si původně myslel, že bude. Bohužel její role ve filmu byla naprosto zbytečná, což se opět podepsalo na konečném hodnocení filmu. 6/10 ()

MiniRecenze

Když jsem viděl na začátky CGI mimina, tak jsem si pomyslel na dvě hvězdy. Ale s ubíhající stopáži hodnocení narůstalo. Film má vtip, akcí, špetku dramatu a ucházející efekty. Během filmu dostanete chuť na ŠPAGETY!!! 9/10 ()

SmajdalfCZ1

Tak jak bych to uvedl. Probudil jsem se v sobotu v 7 ráno a nadával si, že nemohu již usnout, tak jsem si říkal, jak bych se asi mohl dále trápit ! :) .... Co mě nenapadlo ... Podívám se na Flashe. Recenze jsou mix dobrých a špatných, takže šance, že bych si radši vypíchl oči než  abych to dokoukal, byla malá. Nicméně kdo mě zná ví, že jsem opravdu moc názorově flexibilní a nenáročná filmový divák. Ale ani Eternals nebo Black Widow mě nemohli připravit na tohle. Ten děj bych jakš takš pochopil, ikdyž dle mě to má velké nejasnosti, ale Michael Keaton a Nicolas Cage jsou fajn. Ikdyž když jsme u Nicolase Cage, tak zde mám problém, který mě trápil asi 79% filmu. Velice Velice Velice Velice ( ne nesekl jsem se ) Velice špatné CGI v podstatě celý film. Ty obličeje, malované postavy, CGI kamion a prostě vše byl dle mého názoru grafický odpad. Ano vím, jaké byly problémy s tímhle filmem, ale omlouvám se, tohle mě neuspokojilo a zatím jsem na tom tak, že bych to dále nedoporučil. ()

Franki69

Ufff…už aby v DCU udělal James Gunn pořádek. Aktuální origin Flashe dopadl příšerně, na to se prostě nedalo koukat a asi dvakrát jsem to vypl. Nakonec zvítězila ani ne tak zvědavost, jako spíš obsedantní nutkání tuhle hořkou „kapitolu“ mé divácké posedlosti uzavřít. Naprosto nechápu, proč se musel příběh Barryho Allena zaobírat událostmi, které jsme viděli v Muži z oceli. Proč jsme museli vidět záchranu miminek+psa+zdravotní sestry. Proč jsme museli vidět otravnýho Ezru Millera hned dvakrát!! Problém filmu Flash vidím nejen v nevyzrálém herectví Ezry Millera, ale taky v nefunkčním scénáři a obrazově místy až v odpudivém CGI. Jako, jestli vám vadil svojí přeplácaností AntMan Quantumania, ve Flashovi dostanete ještě mocný chromatický přídavek. Ne…film se mi nelíbil a nedoporučuju. Díky za VOD platformy, že jsem ušetřil za kino..Dávám 30%, a ty si prakticky jen pro sebe bere Michael Keaton, kterej zaplaťpánbu opsal kariérní kruh, aby si z někdejšího Batmana (1989) přes Birdmana zase zahrál Batmana. A byl v tý roli opět skvělej! Takže Keaton to má za 25% a zbytek je pro Flashe … brrrr. ()

Sharlis

Menej je niekedy viac. Flash je miestami vtipny, ale ako celok, ako film moc kvalit nema. Tuctove a preplacane cgi, ktore na obrazovke preblika cele spektrum farieb, ktore vam vyblikaju neurony, az dojde i na stare dobre  vysvetlovanie casovych paradoxov, tentokrat pomocov spagiet. Holt no asponze nikto neohybal papierik a neprepichoval ho ceruzkou. Dalsi z rady filmov, kde je moznost vypnut hlavu, opriet sa a divat sa na modernu grafiku na platne. Bohuzial nedokazem dat vyssie hodnotenie filmu, ktory ma vacsinu stopaze robenu na PC. Jedna * za pracu programatorov a ta druha za ozivenie MK ako Batmana. ()

BlackAdder87

Po všech těch přetáčkách a komplikacích jsem čekal průser, který možná ani nedokoukám, ale světe div se ono je to dost dobrý. Byť k dokonalosti to má daleko a je vidět, že na počítačových efektech se  šetřilo, až jsem místy nostalgicky zavzpomínat na legendárního krále škorpiona (ano toho z druhé mumie). Tak celkově se jedná o jedno z nejzábavnějších DC, které bych si i někdy pustil znovu. ()

BORKLASER

Konečně DC film který...eh je fakt fajn a nenudil jsem se u něj? Bohužel skrz to CGI nemužu dát víc než 4 hvězdičky a to i před nejlepšího Batmana všech dob...ano George Clo...teda Keatona...film co má CGI jako grafika her z ps3 ...to fakt ne ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)