Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

brasek

Čo je zelené, to je ZLÉ! Nápad a námet je hodný veľkej vesmírnej ságy, ale táto realizácia je absolútne postavená na hlavu. Dementná akcia strieda naivnú romantiku a z dobrodružstva bolí brucho. $200 miliónov ako rozpočet tohto filmu smrdí tunelom. ()

vetinary

Podle hodnocení, jsem očekával skutečně slabý film a zkoukl jsem ho spíš, abych si doplnil vzdělání s dc komiks. Překvapivě to však byl docela povedený film. ()

Devilskitten

Jsem trochu na vážkách jak hodnotit tento film, bojové scény byly senzační, Ryan Reynolds se mi jako hrdina moc líbil, ale děj filmu si mě moc nezískal. Dala bych 4*, ale nevím, myslím že tím bych film přechválila, do super akčního bijáku mu ještě dost schází. ()

Kriklan49

To už bych raději viděl krev v moči než znovu tohle. Na tom filmu nebyla jediná věc dobře. Postavy nezajímavý, šablonovitý a nudný a děj jak ze slohové práce žáka pomocné školy. Zato nevtipně trapných vtipů a klišé a směšně špatných efektů jsem si užil až až. ()

LencaN

Green Lantern je pro mě tak trochu oříšek. Na první pohled všechno ok. Vypadá to luxusně, vizuál opravdu lákavý, zábavný a trikově dle mě kvalitní. Herci taky v pohodě. Reynolds je tady pořádně namakaný a na roli umíněného a toho pravého maličko zkaženého zástupce lidské rasy se hodí. Blake Lively má neskutečnou postavu, baba superhrdiny jak má být. Jeden ze záporáků, ten nakažený doktor, mi byl krajně nepříjemný, doslova se mi z něj dělalo na zvracení, což je dalším pozitivem filmu. K tomu hudba, která je tím, co mě zasáhlo nejvíc. Nejlepší hudební motiv je spojený s okamžikem, kdy Reynolds jako nový vesmírný policajt poprvé prolétá planetou Oa. Tahle melodie se pak ještě ukazuje v závěrečných titulcích, prostě se mi tam líbí ta elektrická kytara. I psychologická hra VŮLE proti STRACHU, jak se s tím či oním vypořádat a jak se postavit k problémům. To vidím taky jako plus. Ale scénář jaksi pokulhával, málo akce, závěr byl propadákem a je to škoda. Místy se to strašně vleče, možná ještě trochu víc nápadů, to vesmírné policajství taky nebylo moc vysvětlené. Nevím no. Většina filmů podle komiksů, co jsem zatím viděla měla vždycky něco do sebe, co převážilo slabé stránky, tady vyjde děj tak naprázdno, že to bude jen průměr, proto 3*. ()

doriana.g

Vyjít s tím Marvel někdy v době uvedení prvního Ant-mana, všichni to budou vnímat jako pecku. Je to vtipné, svižné, hravé, dobře obsazené, záporáci rovnou dva, z nichž jeden vlastně ani nedostane na výběr, až je vám ho líto, Taika nepřetržitě hláškuje (ty už´s to stihl rozbít?) a z Blake a Pidlovočka přímo sálá, proč jsou spolu i v reálu. Já byla spokojená už tenkrát a po xtém vidění vylepším tomuhle podceňovanému skvostu hodnocení na 5. Btw, scéna, kdy krasava okamžitě poznává škrabošku je pro mě jako pro babu po Supermanovi satisfakcí, že nejsme slepé a úplně blbé :-D ()

Kushina

V celku zábavný film, ale až moc dětinsky propracovaný a vymyšlený. Reynolds umí tyhle role skvěle zahrát, ale přeci jen, tak jednoduše jak dokázal novice Lantern zabít hlavního nepřítele, tak to prostě nejde hodnotit nějak extra kvalitně. Ale i tak dobrý film při rodinném večeru. 55% ()

Ace.A.T.L.

Mohlo to bejt zrození novýho superhrdiny, ale úplně se to nepovedlo. Holt, ne z kažýho mráčku nutně musí pršet. Pokud nebudete očekávat průlom a nebudete čekat zrod dalšího člena vaší sbírky superhrdinů, o kterých bude halda filmů, tak si to i užijete. Je to prostě klasickej komiksák, co se nevyšplhal na kvality jiných(a je to podle mě i škoda, protože potenciál to má). Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

v.indruchova

Film má pár skvělých okamžiků a myšlenek: Ale bohužel to nestačí: (Slabina je, že si člověk nepřizná strach. Síla je v tom, když se za něj nestydí a umí s ním pracovat.) / Děcka to je slabí. :) Film možná tak pro /opravdové/ děti. Spousta nelogických situací, také dialogy nejsou nejchytřejší. On film je sice 10 let starej to je znát i na renderaci, ale to by se dalo jistě odpusit. Některé postavy nesympatické, člověk se nedokázla do nikoho vžít jen do hlavního hrdiny. A hlavní mařka do které se nám hrdina zamiloval. Proč zrovna tahle?! Tu co měl na žačátku v posteli byla 1000X lepší.  Reynolds se na tu roli dle mě hodí. Víte vlastně o čem to bude. Někdy mě bylo fakt trapně. Scény co jsme viděli už tolikrát s klasickým přeslazeným scénářem. Smrt, patriotismus, prvně neopětvaná láska pak happy end. ZAJIMAVY KOMENTAR marigold ()

james11

Já jsem do tohohle film šel jenom s tím, že jsem viděl nějakej plakát a domyslel jsem si, že to bude o nějakém superhrdinovy. To tak také bylo... Zbytek nebyl ale úplně takový, jak jsem čekal. Chtělo to určitě strávit nad scénářen ještě nějaký čas a mohno to dopadnout dost dobře. Takhle ode mě 4 hvězdičky (ale je to o chlup mezi 3). ()

teseth

Hodnotím jen efekty, protože dějově by to bylo tak maximálně na jednu hvězdičku. Absolutně nepochopitelné jednání všech postav, žádné emoce a naprostá debilita rozhovorů sráží tento film na úroveň odpad což je škoda, protože vizuálně mě hodně nadchl a překvapil. ()

Luciaaas2

Vůbec ne špatný snímek. Sice je to hodně dětinské, ale snímek je celkem zdařilý, nenudí, celkem rychle plyne. Efekty jsou dobré. Sice snímek je plný klišé, scénař slabý, ale i tak si Green Lanterna užijete. Jen škoda, že snímek postrádá pořádného padoucha a lepší konec... ()

ceftax

30% a kdyby to nebylo tak vizuálně dokonalé, tak stěží 15% a v kině bych docela určitě nevydržel až do konce. Naprosto předvídatelné a nezáživné, nepamatuju si, že bych v poslední době viděl něco horšího po obsahové stránce. ()

Motyuek

Film, na kterém není nic úplně špatně, ale tak nějak nenaplnil moje očekávání. Ryan Reynolds si podle mého názoru podobnou roli zasloužil. Je sympatický, sluší mu to, ale tím to tak nějak končí. Příběh je strašné klišé, v podstatě se dá říct, že tuctový občan planety Země by v galaktickém měřítku byl neporazitelný superhrdina. Přesto mě pár věcí potěšilo. Například scéna setkání maskovaného superhrdiny a jeho "vyvolené", která staví do absurdního světla situace a lá "Jsem superman a jsem tak skvělý, že si prostě jen nasadím brýle a nikdo mě nemá šanci poznat". Ale abych to nejak uzavřel. Přestože jsem chápal, že nemám šanci, fandil jsem Peteru Sarsgaardovi a předpokládám, že takto to tvůrci nechtěli, což znamená, že soudruzi asi někde udělali chybu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015