Oni 2: Noční kořist

• USA The Strangers: Prey at Night (více)

bourec

Kdybych nevěděl,kdo film točil,tipnul bych si,že Joseph Zito,hvězda hororu osmdesátek.Prvni Cizinci byla díky hnusný Liv skoro nekoukatelná sračka,a moje dvě hvězdice jsou ještě moc.Strangers 2 zprvu vypadali o něco lépe,ale postupně to upadá až na podobnou úroveň jako předchůdce.Nelogočnosti,klišé,navíc pokud má bejt u mě horor úspěšnej,musí násilí zápornejch postav opětovat alespoň zčásti ta kladná strana,jinak je to jen nudná vykosovačka.Tady je to od scén u bazénu už úplně na palici,prostě zabili jste mi rodinu,nadělám z vás kaši,pokud mám možnost.Roberts podle výsledku jede na slušnym matroši.30%. ()

Rodriguez odpad!

Tak ten konec je total trapas! Už jednička mě sra*la, ale tohle je fakt síla! Zřejmě dobrej oddíl, tenhle tým filmařů! 0% ()

cariada

To nebylo vůbec špatný. Rodina jede někam do kempu kde je začne vraždit trojice v maskách, tady docela nebylo předem jasný komu fandit všichni to jsou debilové. I se dozvíme proč je vraždí, na otázku odpověděla :a proč ne: což mě velice pobavilo. Nelogické chování postav je u těhle druhů hororů naprosto běžné. Přesto si kolikrat tukate na čelo co že to dělají či nedělají co by měli viz zastřelit útočníka když na něj míříte zbraní. Jen snad jedno mínus že jsme neviděli zbylé dva útočníky bez masky. Ps- ta dcera byť hezká tak naprosto na zabití. ()

domkis

Tak tohle šlo fakt asi nějak mimo mě. Totálně ztracený čas sledováním pouze sledu událostí, které jsou údajně podle skutečnosti. Bez příběhu, bez nápadu, bez nějakého rozuzlení, nebo zodpovězení otázky PROČ? vlastně se tohle všechno děje. A to ani nemluvím o nesmrtelnosti některých účastníků. Slabé dvě hvězdy za to, že jsem se aspoň bála. ()

dubinak

Druhý díl se od prvního dílu zásadně liší svým tempem a moderním pojetím. V dobrém slova smyslu to myslím tak, že je zde pořád akce, přesouváme se i do jiných prostorů, rejža do nás pere jeden skvělej soundtrack za druhým, přichystal nám nečekané twisty a má to prostě náboj. Ve špatném slova smyslu to myslím tak, že se bohužel neobešel bez klišovitých momentů, dementních dialogů a ještě dementnějšího chování postav. Nicméně musím konstatovat, že ať jsem nádavala jak jsem nádavala, vždycky mou kyselost přebila nějaká super scéna a zavřela mi hubu. Musím silně vyzdvihnout scénu u bazénu, která mi ze všech úhlů pohledů zastavila dech. Pak je ale škoda, že v závěru se děje dost chujovin, což mi dojem zase malinko zkazilo. Když se ale ohlédnu zpět, měla jsem určitě lepší zážitek z dvojky, přes to, že hraje na poměrně známé struny. ()

fugazi

Koukatelnej horor pro teenagery, kde bohužel selhává veškerá orientace v čase a prostoru. Nikdo neví, jak je ten kemp velkej, kde má vjezd a výjezd, jak dlouho se jde z recepce do domku, proč všude hrajou absolutně nesmyslný 80s songy a proč je sakra úplně prázdnej? … 4/10 ()

HorrFi

Čekal jsem lehkej nadprůměr a přesně ten jsem dostal.. vzhledem ke zkušenostem z posledních let už hororový fanoušci nemůžou pokaždý čekat zázrak, ale troufnu si říct, že tohle byl v pohodě home invasion.. film má celkem krátkou stopáž, takže v podstatě neni šance, aby vás nudil.. rodina a kolem nikde nikdo, jenom psychopati, louky a lesy.. slabší 4* ()

majo0007

Už to síce nie je taký thrill ako v jednotke (hlavne kvôli pobehovaniu po trailer parku), ale stále na slušnej úrovni. Fanúšikovia žánru a 80☼ vypekačiek sklamaní nebudú. ()

Deyw

ty vole dobry..jak si ten kokot k nemu sednul do auta a pustil mu radio.. :D:D chciju :D hodne dobra muzika celkove ve filmu..a celkem dobry mordy..ja byl vic nez spokojenej.. :) ()

vnimatkrasu

Nechápu. Osmdesát minut dělá film strašně moc věcí blbě. Tý rodinný omáčky na začátek je až neúnosně moc, postavy umíraj bez jakýkoliv emoce a lákavýho prostředí kempu si skoro ani nevšimnete. Jenomže pak přijde pět minut u bazénu, Bonnie Tyler a jedna z nejlepších hororovejch scén, co jsem za posledních pár let viděl. Prostě nechápu. Taky nebudete. ()

Sfinkter

Je smutné, že se dvojka ani nepřiblížila kvalitám mainstreamové jedničky. Absolutně nevyužitý potenciál s úsměvnými situacemi. Jedna hvězda za retro soundtrack. ()

oveckaoa

Na podobné úrovni jako jednička (navíc tu není žádná návaznost na jedničku takže pokud jste ji neviděli a chcete být v obraze o nic zde nepříjdete stačí jen vědět, že 3 magoři vraždí lidi). Oproti jedničce se zvýšil bodycount na 8 a přibyla i větší brutalita což oceňuji. Potěšil i soundtrack se známýma songama a závěrečné zúčtování. Naopak mínusem je absence jedné scény v traileru (ta s tím autem tam v takové podobě vůbec není) a i scéna s tím leknutím v té rouře vypadá v traileru lépe než ve filmu,nesmrtelnost některých postav (speciálně toho kluka s vnitřním krvácením by nepřežil ani půl hodiny) a některé stupidní otázky ve stylu Proč nás chcete zabít proč to děláte. Úplná závěrečná scéna je buď pokus o vtip nebo pokus o další pokračování což, ale vzhledem k předchozímu dění moc reálné není. P.s. 1 Docela by mě zajímalo jak by film pokračoval dále kdyby na otázku je Tamara doma odpověděl někdo je já ti ji zavolám :-) . P.s. 2 Proč by to jak nemohlo být podle skutečné události už předtím než ten film vznikl bylo v diskuzi psané, že to je o vraždách kdesi v kempu ()

Tft

Na rozdíl od jedničky, která se od většiny slasherů odlišovala svojí specifickou creepy atmosférou, se dvojka daleko víc vydává směrem čistého slasheru. Je tady sice několik náznaků, ale ta skličující atmosféra, která z jedničky udělala jeden z nejlepších hororů své doby, se prostě nedostaví. Prostor, ve kterém se film odehrává, se daleko víc otevírá a z filmu tak mizí home-invasion prvek. Nebral bych to ani jako mínus, pokud by film v roli čistého slasheru fungoval, beru to spíš jako plus, že tvůrci pouze nerecyklují děj jedničky a snaží se o posun a odvyprávění svého vlastního příběhu. Co je horší a co už se filmu odpárat nedá je, že jako samostatný příběh a hororový slasher funguje tak z poloviny a má spoustu nedostatků, jak žánrových, tak dějových, které ho sráží dolů. Zatracovat se dvojka Strangers, ale taky úplně nedá, především první půlka filmu jede ve slušné atmosféře a než dojde k samotnému nahánění rodinky po přívěsovém parku, má film co nabídnout, především budování vztahů mezi postavami je na hororové poměry celkem slušné. Postupně ale film bohužel sklouzne k průměrným hororům podobného ražení a závěrečný akt je pak naprosté odklonění od všeho předtím budovaného a satisfakce ve finále alá první Chain Saw Massacre se ani zdaleka nekoná. Johannes Roberts odvedl s druhými Strangers v celku povedenou práci, ale to co se povedlo Bryanu Bertinovi s jedničkou se mu zopakovat nepovedlo. Pár procent nahoru jde na vrub soundtracku. 59% ()

Jaro.Krafcik

Musím povedať že príjemne prekvapilo, po spackanej jednotke je dvojka úplne iný a kvalitnejší film. Herci síce nič moc ale aj tak sa jedná o fajn hororový zážitok. Hudba plná peciek z 80. Rokov. Len škoda nereálneho konca kde to autori už trošku prehnali. Ale aj tak musím pridať hviezdičku naviac lebo posun oproti prvej časti až príliš vyrazný. 4* ()

sedm.1

První The Strangers jsou pro mě jeden z absolutně top nejděsivějších filmů vůbec, to je totální, nedotknutelná pecka! Byl jsem tak velmi, velmi zvědavý na toto pokračování, a i když tedy nakonec musím konstatovat, že kvalitativně na první díl nemá, tak i přesto se jedná o mimořádně působivou a znovu poměrně dost nervy drásající a především znepokojivou podívanou, která si toho z jedničky docela dost vypůjčila, nicméně i tak jde o strhující jízdu. Tvůrci opět pracovali se základní myšlenkou, že největší zlo člověku působí zase jen člověk, což ve mně vyvolává ty nejpřesvědčivější děsivé pocity, opět tu vládne bezcharakterní lidské zlo, bez výčitek, bez kompromisů a vlastně i bez pořádného motivu, prostě efektní síla s tou nejtvrdší možnou úderností. Zápletka je pak sice jednoduchá, ovšem pro rozehrání dané hry naprosto dostačující a maximálně vyhovující, rodinka „obětí“ působí velmi sympaticky, útoky maskovaných psychopatů jsou pak zpracovány skutečně vygradovaným a strhujícím způsobem, samotné likvidace jinak ale nejsou zas až tak mimořádně krvavé, což v tomto případě ovšem vůbec nevadí, neboť zde jde především o navození napětí a zpracování reálného teroru, a to se povedlo na výbornou. Atmosféra kempu a v něm veškerých přítomných naháněček též funguje skvěle, a tak je jen škoda až příliš happyendového závěru a nesmrtelnosti jednoho z členů bandy útočníků, to jsou ale už jen takové menší detaily, které neubírají nic z výsledného dojmu, že i tito The Strangers jsou velmi působivým a nervy drásajícím filmovým zážitkem. ()

Silwer

** za skvely soundtrack..jinak inteligence postav je tak nizka,ze si vlastne tu likvidaci zaslouzi:-) A ten konec?jako WTF?nesnasim tyhle typy nesmrtelnych zabijaku... ()