Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

sabo5

Wonder Woman je zatím nejlepší film od DC ale ani tenhle film nenaplnil moje očekávání které jsem měl. Kdyby tam na konci nebyl ten super fight z Aresem tak bych se pěkně naštval protože tak asi 1h a 30 minut se nic moc nedělo a zachraňovalli to na poslední chvíli takže za mě 66% ()

wallax

DC sa tak veľmi snaží dostať tam kde je Marvel...a s princeznou Amazoniek im to celkom zapadá do karát. Určite sa Marvel zatiaľ nemá čoho báť, DC je stále len na začiatku. No Divná Žena (lepšie bude asi Zázračná alebo Fenomenálna) sa vlastne vydarila. Je to pekné, a je to farebné, má to krásnu herečku (aj keď o herectve Gal Gadot by sa dalo polemizovať, tak predsa len, je to bývalá modelka a misska ktorá prepadla herectvu), sympatického herca v hlavnej úlohe a obom to celé celkom pekne funguje. Stred dvoch odlišných svetov pripravil zopár pekných gagov, nejakú tú akciu a napätie...a celé to má pripraviť živnú pôdu pre nasledujúcu Justice League. A ono sa to tím DéCéčkárom ozaj možno podarí. Príjemný origin s divným hlavným záporákom (ako jÚKej džentlmen bol super, ale ako božské monštrum sa mi moc nehodil), ale Gadotka to pekne vyvážila, dobre sa na ňu pozeralo a kostým WW jej veľmi pristal :) (Pri tomto filme si prídu na svoje ako chlapi tak aj emancipované či feministické ženy), tak nejak film pre obe pohlavia. ()

FosaCZ

Wonder Woman je o třídu lepší a hlavně uvěřitelnější než její toporní parťáci z Ligy spravedlivých Batman se Supermanem. Kdyby byl film kratší o 20 minut, má ještě o hvězdičku víc. ()

warpcore

Držiteľka "michelinskej hviezdy" za najlepšie langoše si zobrala svoju best panvicu a umlátila ma ňou k smrti. Nuda od začiatku až do konca. Keby aspoň langoš priniesla. Pre deti do 8 rokov OK. ()

Azrael

100x viděná nuda která je jen barevná a hloupá. Plná otřesných spomalovaček v kostrbaté bojové choreografii jako kdyby si Paul W.S. Anderson odběhl od Resident Evilu. Přičemž Gal Gadot civí celí film jak "Irenka z dědictví" a Pine je otravný. Dialogy a celková zápletka filmu je tak nezajímavá až otřesná a znovu NUDNÁ že i Magnuskovy bastardi se zdají být fajn. Na to že nejsem náročný divák jsem trpěl až moc. Navíc to má kur** přes dvě hodiny!!! ()

gefr

A DC u mě stále propadá... Jaká škoda. Na Gal jsem se těšil a Wonder Woman bych jí i sežral, ale tomu filmu zase něco chybí. Dostaneme dvě lepší akční scény a zbytek se jen kecají nesmysly, nabírá se tým, který je úplně k ničemu a na závěr opět digitální bitka, která je prostě o ničem. Nejvíc chválím soundtrack, který v akčních sekvencích šlape, ale ten film je prostě celkově o ničem. ()

pafka

Jen tak tak, ze ne jedna hvezda. K cemu to vlastne ma byt? Zabava to moc neni, nema to poradny pravidla, kazdou chvili ma ji hlavni hrdinove nove schopnosti. A to nejsou mantinely a pravidla, podle kterych by se film odehraval. Takze je to volny, jak trenky na snure. Skoda dvou hodin. ()

eMeMko

Ze světa DC se jedná rozhodně o jeden z lepších filmů a troufám si říci, že společně s Man of Steel se tento snímek dělí o pomyslnou první příčku. Děj je celkem zajímavý, ani chvíli nenudí a akční scény (zejména první setkáni s Amazonkami) mají neuvěřitelný říz. Je zkrátka vidět, že se zde kaskadéři vyřádili. Bohužel jak snímek postupuju dál, kvalitní akce pomalu mizí v záplavě nepříliš povedeného CGI (nevím proč, ale filmy od Marvelu mají tu grafiku prostě nějakou "lepší"). Herecky není co vytknout, Gal Gadot to má v rukávu a hlavně v těle, takže se zbýva jen těšit na další filmy s ní. Finální hodnocení: Povedená komiksovka a rozhodně velké zlepšení od Batman v Superman. ()

Adalbertina

Jsem fanoušek Marvelu a jejich hrdinů, ale na wonder woman jsem se těšila a vzhlížela k datu premiéry. No tak zase nic... Díky za 2 hodiny lehkého znudění. DC comics se prostě fakt nedaří prezentovat svoje hrdiny tak jak by si zasloužili. Chrise Pine se sem vůbec nehodí na GG se aspoň dalo koukat, ale pořád jsem čekala, kdy se to jakože rozjede a ono pořád nic. Začátek vypadal slibně, ale po opuštění ostrova amazonek jsem vlastně celý film marně čekala kdy mě to začne bavit. Měla jsem skončit shlídnutím traileru, zase mě napálili lišáci... ()

vodkasesemte

Zeus know, that one day Ares might RETURN to finish his mission - Endless war, where mankind would finaly destroy themselves and us with them - You keep doubting yourself - You are stronger than you believe - You have greater powers than you know - Ares is alive. You feel it as I do - Its only matter of time before he RETURNS - This is the only way to truly protect her - Its like the worlds gonna END - Zeus created man to be just and wise, strong and passionate - That was a story, Diana! Theres much you dont understand - Man are easily corrupted - Yes, but Ares is behind that corruption! - Our fore ordinance - You let this little thing tell you what to do? - We are the BRIDGE to a greater understanding between all men - Be careful in the world of men. They dont deserve you - CONFINES OF MERRIAGE - You go before judge and swear to love, honor and cherish each other until death do you apart - And do they love each other till death? - And do they … love each other till death? - Not very often - Then why do they do it? - The PLEASURES of the flash - They came to the conclusion that man ase essential for procreation, but when it comes to pleasure, unnecessary… (nechápu) - We have let them forget for an attack can happen at any time Přesně tohle mě napadlo. Násilí je odpovědí na všechno. Ale ony nás do té situace dotlačily. Look what you made me do - Welcome to Joly old London - Its hidden/hideous - Yeah, its not for everybody (to už dnes neplatí) - You know, promises are unbreakable - Ona se pro tu roli přímo narodila - Miss Izrael už mám v oblíbených. Poznali jsme se v Rychle a zběsile - How could woman possibly fight in this? - We use our PRINCIPLES - Im sorry, but you are clearly under Ares CONTROL - What is she doing her (to byly krásný časy) - Blind sister, get lost - To byl nástup - A god who requires human SACRIFICES - Nimrod, týpek, který vládl ve starém Babylonu, vyžadoval také lidskou obět (pravděpodobně asi jako ostatní formy Antikrista, které vládly na zemi) Další pozor. Pokud má negativní karmu, tak se na ní vezu. Ježíš se ale taky vysmíval smrti - And in exchange war gives man PURPOSE - Chance to rise above his petty mortal little self (jsem v tom až po uši) - Skvělá hudba - Sledujte, je toho tady tolik - I understand everything now - It isnt just the Germans that Ares has CORRUPTED - Its you too. ALL of you - I am Diana Temiscira, daughter of Hippolyta, Queen of the Amazons - Stojí mi chlupy až na zádech - Your WRATH upon this world is over - In the name of all that is good in this world - To je pecka - Why are they still fighting? - Maybe its them. Maybe ppl arnt always good - Its about what you believe - We are all to blame - Bad guy to blame - Bez ní bys to nezvládl? - I have to go (konečně) - They dont deserve our help. They only deserve DESTRUCTION - Tipoval jsem toho malýho chemika - But Im not what you thought I was - Im not your enemy. Im the truly one who knows you - They always will be weak, cruel, selfish (jedna naše stránka) and capable of the greatest horrors - Exactly - Aspon někdo mi rozumí (když ne psycholog) - All I ever wants for the Gods to see how evil my fathers creation was - I compel you to tell the truth - I am - Ona je ježíš (ta zbran, která ho zničí) - Už poněkolikátý, btw žena (RE, Underworld) - I am not God of war, I am the God of truth (taky zajímavej případ) - Mankind stole this world from us (třeba se dozvíme něco novýho) - They ruined it day by day - And I, only one wise enought to see it, was left too weak to stop him (luciferuv pád) - Whispering them ideas, inspiration - All I do is ORCHESTRATE an armistice (RE6) - If you join, we could finally end all the pain, and we could return this world to the PARADISE it was before them (např X-Men Apocalypse, v Bibli lev vedle beránka, je to past) - Tento svět byl zamýšlen jako bitevní pole, kde everlasting mír představuje utopii, konec - Proto ostatně Reapeři z ME přiletěli zničit mankind, než toho stavu s pomocí syntetiky lidé dosáhnou - Genetické inženýrství, umělá inteligence, naprosté odchýlení z cesty, odpadnutí - I can never be a part of that - A kdyby se vám ty řeči zdály sladký a muj názor jako odpad, tak nemužete vyvrátit, že nám film ukazuje (dokonce) negativní karmu jeho plánu, návratu do Edenu, zpátky na začátek - Optimální stav je rovnováha a nadbytek lásky a harmonie duvod, proč je on tady - My dear, I dont want to fight you - Hlavně ji nenaser. Třeba má svý dny - Are you all right? - Je to skvělě natočený - You will help me destroy them, DIANA, or you will die (málem jsem to přepsal bez ní, ale platí to pro všechny) - S touhle otázkou se potýkám stále. Už ani nevím, kde jsem k ní přišel (vy, co to čtete, nevíte, o čem píšu). Možná se to ve filmech (např Flash Gordon) objevilo už tolikrát, že jsem si to zapamatoval. V každým případě je to charakteristický rys Antikrista, Nimroda, lovce. Bud se k němu přidáš, nebo zemřeš - She is the perfect example of these humans, and unworthy of your sympathy in every way - I can save today, you can save the world - They are everything you say, but so much more - V Matrixu to byl chlap. Asi je to jedno - Its not about deserving - Its about what you believe - I glimpsed the darkness that lives within their mind and learned that inside every one of them there will always be both. A CHOICE each must make for themselves - Something no hero will ever defeat - verbal by se na podobné filmy neměl dívat () (méně) (více)

blondboss

Priznám sa, že pri tomto snímku o Wonder Woman som veľmi váhal medzi piatimi a štyroma hviezdami, nakoľko prepracovanosť deja a postáv v súčinnosti so skvelými vizuálnymi efektami a kostýmami hrajú v tejto komiksovke hlavný prím a sú zvládnuté na vysokej úrovni. Gal Gadot očarujúce prekvapenie a ako neherečka zvládla svoju úlohu bravúrne. Chris Pine skvelo sekundoval. Nakoniec som sa rozhodol pre štyri hviezdy kvôli tomu prepálenému digi záveru tak typickému pre DC Comics, akoby tvorcovia niekedy nevedeli odhadnúť, kedy už stačí. Inak u mňa ale veľké komiksové prekvapenie roka a vyzerá to tak, že Marvel začína mať slušnú konkurenciu. 80 % ()

AnthropOcean

Ad 1. Všetci na ostrove sa snažme hovoriť prízvukom, lebo hlavná hrdinka ho naozaj má, tak ostatní ho zahráme, sme predsa cudzinky (žiaľ 2 ďalšie hlavné postavy na ostrove znejú ako keby mali rečovú vadu a nie prízvuk), čo ma privádza k "nemeckým" akcentom, kedy sme mali mať pocit, že keď ním niekto rozpráva, vlastne hovorí nemecky, niečo ako keď sa Lorelai učila po francúzsky. Ad 2. Do baru vojde indián, chlapík z Trainspotting!? a turek, to má byť začiatok nejakého vtipu? Nebol vtipný vôbec. Ad 3. Profesor Lupin zase čaruje, totálne neadekvátna úloha pre Thewlisa, nedávno som s ním dopozeral tretiu sériu Farga a teda to sú diametrálne odlišné kvality. Ad 4. Nebyť Zimmerovej hudobnej témy z predchádzajúceho filmu BvS, tak tam hudobne nemajú nič, totálny muzak celý soundtrack, ktorý len podtrhoval pátos a gýč. Ad 5. "Bad guy" sa snaží zviesť hrdinku na temnú stranu (frázy typu: "oni si ťa nezaslúžia", "nič im nie si dlžná" etc.) to má byť veľkolepé vyvrcholenie filmu? Ad 6. Gal Gadot je tak neuveriteľne sexy, že to človeka prinúti pozrieť si celý film. To a pár humorných scén, ktoré filmu dodala boli to najlepšie na celej tej hrôze, a to nezmyselné zničenie kostolnej veže, už tak dosť zdevastovaného kostola, kvôli jedinému sniperovi nechápem doteraz, komu týmto v tej dedine pomohla? ()

harycek

Fantasticko militaristická pohádka s moralizujícím podtextem, sprsknutá se starověkou mythologií, no pěkný guláš!!!Zatím jsem dal za čtyři , ale musím to strávit a pak uvidím !?? Visuálně je to ale velmi pěkné!! Možná nemám sluch , ale v cca 1,26 jsem tam slyšel Edith Piaf což je kravina ona se narodila v roce 1915 takže by tam zpívalo batole!?!?! ()

Cerebrum

Já mám vážně tak hrozně velkou radost! Od prvních trailerů jsem nad Wonder Woman dost ohrnoval nos, po naprosto otřesném BvS spadla všechna očekávání na naprostou nulu a tak jsem si počkal až na domácí nosiče a teď dost lituji. Tenhle film zachrání DCU, aniž bych jim to vlastně přál - ta nekoncepčnost a ždímání je prostě hrozná a JL bude snad ještě horší než BvS. Jenže tomuhle filmu tepe srdíčko a je to splněné přání pro všechny holky, kterým chyběl Stévie Rogersová nebo tak něco. Ústřední duo je hrozně moc dobrý a i ten tým stojí za to, i když nedostane moc prostoru. Když k tomu přičtu, že blockbusterů z WWI je naprosté minimum, tak jsem měl pokušení udělit i pětihvězdí. Nedám, ale jsem rád, že konečně vznikl zase komiksu ve stylu prvního Superman nebo Spider-mana. Naivní, krásný a plný naděje. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)