Reklama

Reklama

Princezna Diana, dcera královny Hippolyty, vyrůstala v chráněném ostrovním ráji mezi samými ženami až do okamžiku, kdy na pobřeží havaroval pilot Steve Trevor. Od Trevora se dozvědí o válce a o jeho poslání, až když na něho použijí laso pravdy. Přizná Amazonkám, že je anglický špion a ukradl na výzvědné misi v německé chemičce zápisky doktorky Maruové, která dokončuje výrobu smrtícího plynu. Amazonky se domnívají, že Arés znovu ožil. Diana se vydá se Stevem do Londýna zabít Arése, teprve pak nastane ve světě mír. S tajným souhlasem Trevorova nadřízeného sira Patricka se Trevor s Dianou vydají za frontu do továrny, aby zlikvidovali generála Ludendorffa a doktorku Maruovou. Diana je přesvědčená, že Ludendorff je Arés, v souboji na ochozu tovární věže ho zabije, zatímco vojáci nakládají do letadla vražedný plyn. Záhy se ale objeví sir Patrick... (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (39)

 • Jedná se o první prequel filmové DC Comics série, která začala filmem Muž z oceli (2013). (tyzmrde)
 • Akční scéna na pláži z úvodu filmu se natáčela dva týdny, kameraman Matthew Jensen uvedl, že nejtěžší bylo udržet stejné osvětlení, zejména kvůli počasí. (fiLLthe3DD)
 • Na vizuálních efektech filmu se podílelo i české studio UPP. (Ollivander)
 • Při scéně, kdy přijíždí do muzea dodávka Bruce Waynea, si můžeme všimnout, že na SPZ je napsáno „JL“, což je odkaz na následující film Justice League (2017). (DC_DeteCtive)
 • V komiksové předloze se Steve Trevor (Chris Pine) a Diana (Gal Gadot) setkávají během 2. světové války; film je ale zasazen do období 1. světové války. K této změně došlo kvůli tomu, že filmovým tvůrcům přišlo, že tato éra bude pro film vhodnější: „Během 1. světové války se lidstvo poprvé snažilo najít své kořeny. V tomto světě jsou kladeny otázky ohledně ženských práv a o mechanizované válce, ve které nevíte koho zabíjíte. Bylo to chladnokrevné období.“ (JustMeeKatie)
 • Patty Jenkins měla film režírovat už v roce 2005. Plány na natáčení ovšem překazilo její těhotenství. Jenkins později prozradila, že film s Wonder Woman chtěla natočit celý svůj život a považovala za velké štěstí, že se k projektu mohla později vrátit. (JustMeeKatie)
 • Gal Gadot byla během dotáček v pátém měsíci těhotenství. Kvůli tomu byl během nich na její kostým Wonder Woman přidělaný kus zeleného plátna, který tak následně umožnil upravit její postavu pomocí CGI. (TwoFace)
 • Osobním trenérem Gal Gadot pro roli Wonder Woman byl Ruda Vrba, který je z České republiky. (MeanWhile)
 • Během filmu ani jednou nezazní slovní spojení „Wonder Woman“. (JustMeeKatie)
 • Gal Gadot je první neamerická herečka, která ztvárnila Wonder Woman. Gal Gadot byla vybrána díky svým vojenským zkušenostem, protože sloužila v izraelské armádě dva roky. (BloodMax)
 • Poprvé se postava Wonder Woman objevila v roce 1941 v komiksovém sešitu "All-Star Comics #8". (Bube1)

Související novinky

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově…

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového…

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v…

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně…

Reklama

Reklama