Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

P.J.2

První třetina je plná přehrávajících feministek kterým jsem neuvěřil ani pěst v ksichtu, až na Robin Wright, která mne jako jediná přesvědčila. Druhá třetina je nevtipná variace na téma neználek na cestách a třetí třetina je až trapný a špatně koukatelný digibordel. Paradoxně přiznávám že nejsem objektivní a postava Wonder Woman mne vubec nijak nebere a tenhle film mi potvrdil jen fakt že tahle hrdinka je prostě až moc staromódní. Největší chyba tohohle filmu je že kdyby se bral trochu odlehčeně tak je to pecka, jenže DC nám tak hrozně cpe vážnost tohohle díla pod nos tak agresivně že to až bolí. Toť vše a já si potvrdil že jsem Marvel boy, Bitches :.D PS: Nemužu se zbavit dojmu že triky od DC jsou prostě debilní. U marvelu nevím co je CGI a co je reál, tady nevím co myslí vážně a co je parodie na vizuál. ()

Toka

Marvel na to neměl koule. Ani po 15 filmech se neodvážil udělat snímek s ženskou hlavní rolí. A prohloupil. Na Wonder Woman jsem šel s vysokým očekávání a odcházel jsem velmi potěšen. Gal Gadot je obsazení roku a my můžeme DC děkovat, že na ní vsadilo všechno a nechali jí velký prostor. Viděl jsem několik interview a musím konstatovat, že hrála Wonder Woman přirozeně a propůjčila jí spoustu svého charisma a povahových rysů. Chris Pine krásně doplňuje a dodává tomu ten správný říz, díky čemuž nemáte pocit, že se jedná o vyloženě feministické dílo plné žvástů. Drobnou výtku bych snad měl jenom ke scénáři, kde se určité postavy chovají značně hloupě jenom kvůli dramatickému zakončení. Ale i tak jednoznačně nejlepší film z DCEU a mě nezbývá než vyhlížet marvelovský solo snímek o Black Widow. ()

loki5

No tohle je fakt brak nejhrubšího zrna. Zpočátku to mělo našlápnuto na skvělý film. Říkal jsem si konečně něco fajn od DC. Příchod WW do Londýna, fajn nepochopení společnosti a Gadot vypadá skvěle a elegantně v čemkoliv. Příchod na frontu byl rovněž zajímavý. A pak to šlo všechno do kelu takovým způsobem, že to až nebylo možné. Over the top scéna střídala jedna druhou, děj se totálně rozpadl na guláš patetických scének, které byly ve většině případů směšné a v ostatních případech mě štvaly. Nechápu jak tahle srajda může být červených číslech. Nefunguje to emocionálně ani trochu když hrdinka je nesmrtelná nezranitelná a ostatní jsou jen vycpávka a nepotřebné figurky. Největší sranda je, že tetičku zabije kulka a WW nezabije ani rána tankem. Váhám i nad odpadem jelikož co mohl být fajn film skončilo takhle 15% ()

anatheman

Já jsem velice spokojený. O tom, že DC filmy mají lepší soundtracky než Marvel, nemá cenu pochybovat. Platí to i pro WW, jež má od BvS snad to nejvíc epic theme ze všech dnešních superhrdinů. Film samotný mi ale do jisté míry marvelovky připomíná. Není zdaleka tak vážný, jak by se mohlo zdát. Těch několik odlehčených pasáží do dění dobře zapadá. Dále bych chtěl pochválit nahuštěný příběh a především akci, které rozhodně není málo. Díky tomu i na první pohled dlouhá stopáž uteče jakoby nic. Překvapil mě i určitý filozofický přesah, jenž je skrytý mezi řádky. O hercích nemá cenu příliš mluvit. Přítomnost několika jmen rozhodně potěší a Gadot s Pinem to vše spolehlivě utáhnou. Raději není potřebné rozebírat "mytologickou" stránku příběhu. Mimo jiné mám na mysli několik vystupujících tmavých amazonek. Možná to má nějakou souvislost s tím, že mýtické amazonky měly obývat břehy Černého moře, ale raději do této problematiky nebudu dále pronikat... Na základě analýzy několika mých posledních komentářů totiž zjišťuji, že rasismus má se mnou jisté problémy... Ale co rasismus? Je to prostě fakt. Podobně nechápu, jak mohou mít na "řecké" Themysciře budovy renesanční okna! A máte to sluníčkáři, jebat na vás. ()

xmy

Tupý příběh, nezábavné postavy, hloupé digiboje, přemrštěná stopáž aneb další nepovedená komiksovka. ()

BOURQUE

To, čo „univerzum DC“ v posledných dvoch filmoch spackala, tak Wonder Woman plošne opravuje a zachraňuje. Príbeh filmu síce obsahuje pár klišé momentov (a riešení), ale zase globálne je to dobre režírované a i tie jednoduché vtipy fungujú dosť dobre. Hudba veľmi premyslená a profesionálna, skratka „cool“ a dobre sa to počúva. Veľmi sympatická a prekrásna Gal Gadot. Už tu nie otázka – Gal Gadot je tá správna a pravá „Wonder Woman“! Po dlhšej dobe veľmi vyrovnaný výkon od Ch. Pine. Za normálnych okolností by to u mňa bola veľmi silná trojica hviezdičiek, ale kvôli hereckým výkonom pridávam ešte jednu hviezdu. (Uvidíme, že čo prinesie pokračovanie.) Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Folky

V rámci současných blockbusterů (a asi i filmů od DC vůbec) rozhodně nadprůměr. Ačkoliv jako celek mě BvS zaujal víc, WW zase celou dobu baví. Film prakticky nemá hluchá místa, humor funguje, ale jak je zvykem, finální digibordel nudí. Zvrat potěšil a palec nahoru za Gal Gadot, která do role perfektně sedne. Potěšilo by, kdyby se film pokusil aspoň trochu odlišit od jiných comicsů (potenciál byl), ale po neúspěchu BvS, to zřejmě nehrozí. ()

mala_kea

Vidět jsem to nechtěl. Wonder Woman považuji za nejblbější postavu DC Comics,ale šanci jsem tomu nakonec dal. Můj předpoklad se zcela naplnil. Tahle postava se fakt do 21. století nehodí a musela by se hodně vylepšit/přizpůsobit, aby měla co říct. Chování všech zúčastněných (u ní obvzláště) odpovídalo těm nejjednodušším archetypům a takhle se to fakt dnes nedá dělat. Podoba v Xeně nebo Kapitánovi Amerika je prostě laciná. O to je pro mě horší. když kvalitní válečná výprava je prošpikovaná takovým patosem. Hrozný. ()

skeptic

Celkom prekvapivé. Veľmi podarený origin. Už od začiatku všetko pekne klape, načrtáva sa mytologické pozadie a vznik Wonder Woman. Obmieňajú sa trochu "typické" ženské a mužské role (napr. WW zachráni - vytiahne z vody Steve-a), čo sa dalo čakať vzhľadom na to, že hlavná postava je superhrdinka. Zaujímavý je aj stret dvoch "kultúr" či "civilizácií", z čoho hlavne zo začiatku vyplývajú aj vtipné momenty. Dramaturgicky je film taktiež veľmi dobre zvládnutý, takisto netreba zabudnúť na bojové scény, sú tiež veľmi pôsobivé. Síce som o hlavnom záporakovi mal už od začiatku podozrenie, filmu to na kráse nejak výrazne neubralo. Čakal som málo a dostal som celkom dosť. 85% ()

fablefavorit

DCEU se opět překonalo. Ve snaze kydat hnůj na celé své portfolio se nedržely oprátky ani zde. Nechápu tu drzost lidí, kteří si dovolí Wonder Woman prohlašovat za přelomový a tabu-lámající. Až na postavu špiona je zdejší sebranka absolutně nelíbivá, neschopna vykročit z nastaveného archetypu. Dianina naivita příběh nikam neposouvá a veškeré útrapy na hrdinčině pouti jsou vykonstruované její nesnesitelnou povahou. Jediná scéna nabízející hlubší poselství a možnost pro rozvoj jejího charakteru je po pěti minutách nemilosrdně spláchnutá do záchoda. Komediální chvilky působí našroubovaně, ty dramatické zase neúnosně klišovitě. Dvojice skopčáckých zloduchů je až směšně karikaturní a z finálního showdownu s nejtuctovějším zvratem v historii bych blil. Co dodat? Gadot je vskutku hezká herečka, ale - a jakkoliv se tomu tvůrci snažili zabránit - víc se o tomhle braku říct nedá. ()

Faila

Ze začátku jsem byla nadšená, a to nejen proto, že vznikl superhrdinský film o ženské, ale hlavně proto, že to vypadalo jako skvělý superhrdinský film o ženské. Dokud to nezačalo být přehnané, patetické, pitomé a tak nějak vůbec divné. Naštěstí jsou takové skoro všechny superhrdinské filmy, takže tenhle nijak negativně vynikat nebude. A velkým plusem pro mě je nádherná a úžasná Gal Gadot. ()

strikeman

Taková přiblblá americká pohádka pro celou rodinu, při které se i občas zasmějete (například když poprvé spatříte vizáž hlavního zloducha). To nejsou jen hrušky a jablka. To jsou ještě třešně, švestky, angrešt, mrkev, vepřové a sushi dohromady - prostě neuvěřitelný mix antické mytologie, Hitlera a Miss Universe :-) Ale i přes epickou stopáž antických rozměrů jsme se s rodinkou přes občasné nevěřícné pohledy nenudili, a to si zaslouží ocenění - zvláště když včera Zeman udělil státní vyznamenání Zdeňkovi Troškovi - no musí se nechat, že v porovnání s tvorbou tohoto velmistra české kinematografie je Wonder Woman artovým megafilmem :-) 60% ()

Rathalos

Bal som sa,ze to bude mega-kravina,ale nestalo sa,skvela akcna dobrodruzna fantasy zabava s Chrisom Pineom a prenadhernou Gal Gadot,po Natalie Portman dalsia krasavica z Izraela,na ktoru sa tak super pozera,som z nej paf,spokojnost po kazdej stranke...:-) ()

Wallis3

Po hrůzách, co DéCé zatím vyblilo, je tohle pro mě příjemný překvapení. Navzdory tomu, že se zvolilo vyčpělé téma války, navzdory tomu, že přehršel zpomalovaček byl až otravný, navzdory tomu, že příběh nebyl božstvo ví jak silnej, tak film příjemně uběhl, dalo se na něj koukat, Gal Gadot byla opravdu Wonder Woman a fight s Aresem byl super!! (Volba herce však už nikoli!) Ani to, jak se Britové snažili rok dobít území, pak tam naklusala paní zázračná a bylo po všem, se moc nepovedlo - no, spíš vůbec - ale je to přeci jen ten komiks 😉 ()

GOREGASM

Na Wonder Woman jsem se velmi těšil, nejen proto, že je mi DC Universe svým temnějším pojetím mnohem blíže než Marvel, ale hlavně proto, že jsem čekal/chtěl, že se snímek poveze na podobné vlně jako Man of Steel. Bohužel nestalo se. Gal Gadot a zejména Chris Pine v hlavních rolích sice jsou na svých místech, ale krom skvělého Zimmerova motivu, mi to v hlavě neseplo. Úvodní pasáž v zemi amazonek působí docela uměle a někdy je těch zpomalovaček i na můj vkus hodně. S příchodem Pineovy postavy dostane vyprávění trochu více nadhledu, ale nakonec se stejně vrátíme zpět k dost umělému dojmu, který jsem během sledování úžasné ženy nabyl. Akce dobrá, ale tenhle příběh mě hodně minul. 60% ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)