Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Fuksinka

Skvěle napsané, skvěle zahrané, skvěle natočené. Dokonale vybraní herci, všichni. Moriarty jeden z nejlepších padouchů vůbec. A ty dokonalé vtipy! Miluju to. Konec třetí řady sice trochu slabší, ale vánoční speciál vše napravil. Je to jako zobat rozinky z vánočky. ()

filmovyfan

Přestože kriminální seriály moc nevyhledávám, tady jsem udělal výjimku a jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Skvělý nápad znovu přivést na obrazovky Sherlocka Holmese spolu se skvělými scénáři, herci a mnoha drobnými nápady, jak celý seriál ještě zvednout o třídu výš, dělá z tohohle kousku, troufnu si tvrdit, nejlepší kriminální seriál vůbec. ()

TheMatez

Nebezpečně perfektní! Totální nářez, žeru jeden díl za druhým a nemám dost. Cumberbatch je divnej už svojí vizáží natož svýma myšlenkovýma pochodama, prostě Sherlock. Za nápad přenést Sherlocka do současnosti by scénáristé měli dostat metál, protože na to jak těžký úkol si vybrali, tak ho zvládají bravurně. ()

LencaN

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a nejoblíbenější Sherlock Holmes s Johnem Watsonem. Tato moderní předělávka staré dobré postavy Sherlocka Holmese a jeho příběhů je velice svěží. Všechno hezky odsýpá, děj je proložen vymoženostmi moderní techniky, kam počítám i smsky a jejich prezentování divákovi, počítače, kamery, bomby a další všelijaká udělátka. Celkově střihačská, kamerová a triková část je suprově vymyšlená. Působí to lehce a přitom to je velice přínosné pro diváka. Benedict Cumberbatch je svéráz nejspíš i ve skutečném životě, proto v roli Sherlocka působí prvotřídně. Vysoce účinný sociopat, který má problémy s pomalým myšlením ostatních lidí a snese vedle sebe jen svého nejlepšího přítele Watsona, který je alespoň "normálně chytrý", je zvyklý na násilí a mrtvoly, protože byl vojenským lékařem a postupem času se i naučí, co na Sherlocka platí. I když to, co se dělo v poslední sérii se dost vymykalo. Závěrečná série byla trochu slabší, s Doylovou předlohou už to asi nemá pranic společného, což mi vůbec nevadí, ale bohužel byla S04E01 a S04E02 horší než ostatní díly. Jednak musel divák číst tolik informací, že jsem musela pauzovat, abych to vůbec stíhala a bylo to příliš ukecané, přitom zbytečně. Ani atmosféra tam nebyla hezká, ale to se asi není čemu divit vzhledem k tomu, k čemu pak došlo na konci S04E01. Ale nakonec jsem se ještě dočkala úplně posledního dílu, který opět napravil reputaci čtvrté řady a celého Sherlocka. Vyvrcholení jaké má být. A musím uznat, že na konci jsem byla skutečně dojatá, protože Sherlock skončil a ten konec byl jemný, citlivý, lidský a pro mě jako fanouška byl jakýmsi příjemným rozloučením. ()

existimator

Benedict Cumberbatch dokázal Sherlocka zahrát tak, že už to stačí na pět hvězdiček. Zasazení příběhu A. C. Doylea do současnosti by se mohlo zdát zhoršením celého díla. Dokud ho neuvidíte a nezjistíte, že filmaři vytvořili novou a stejně dobrou atmosféru, jako má kniha. Jinou a přesto podobnou. Je to můj nejoblíbenější seriál vůbec a doufám, že tomu tak bude i s dalšími díly (a doufám, že další budou). ()

RKBoy

Prvé dve série sú perfeknost v každom ohlade , 3. a 4. mierny prepad ale stále velmi dobré. Cumberbatch nemal lepšiu rolu a zrovna Sherlock dost definoval jeho kariéru hrania vysoko inteligentných a intelektuálne kombinovaných jedincov (Khan/Star Trek , Alan Turing/Kod Enigmi , Doctor Strange/Marvel , Tesla/The Current War ). Dvojka Freeman a Cumberbatch si dokonale sadla v seriály s až filmovou kvalitou. ()

Petr.Plicka

Seriál v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem z moderního Londýna. Celý seriál je oproti zvyku pojat moderně a odehrává se v současném Londýně. Sherlock a jeho pomocník Doctor Watson řeší postupně záhady a dostávají se na kloub záhadnému Moriartymu, kterého výtečně zahrál Andrew Scot. Tyto úžasně zahrané role, perfektní scénář a skvělý hudební doprovod dodávají seriálu nebývalou atmosféru. 99% ()

meda2016

Seriál se utopil ve vlastní důležitosti postavy Sherlocka i představitele Cumberbatche. První díly lechtaly tajemstvím a dobrodružností lépe než v knihách A. C. Doyla. Směrem k novějším se stával každý příběh tajemnější, logicky zašmodrchanější, divácky nesmyslnější. Přidávání postav v SE4 nepomohlo zvýšit můj zájem a pokud by seriál pokračoval v tomto trendu, byl bych další serii hodnotit bez ostychu jako Odpad. ()

Desmi

Moderní Sherlock, pěkně zpracovaný, líbivý, ale šíleně nečitelný. Divák nemá šanci být o krok před Sherlockem, je nucen místo přemýšlení pouze pozorovat jeho exhibici, místy vpravdě velmi efektní. U detektivky mám nejraději právě tu možnost pátrat spolu s detektivy, čehož jsem se zde nedočkal. ()

Ace.A.T.L.

Skvěle obsazenej a bravurně zpracovanej seriál o Sherlocku Holmesovi. Bál jsem se, aby to nesklouzlo do fádnosti, ale oba hlavní představitelé to neuvěřitelně celou dobu nakopávaji nahoru. Myslím, že je to nejlepší novodobý zpracování SH a nelze tomu nic vytknout. Já jsem se bavil celou dobu, každej díl a každou minutu. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

ariari

absolútna špička . čo dodať? Conan Doyle bol Briťák a toto Je britské a dokonalé.a bude to dokonalé aj o 30 rokov. Pre porovnanie , americká vykrádačka Elementary je proti tomuto žabařina. ()

Hvězdář

Dlouho jsem se tomuhle seriálu s obavami vyhýbal, až jsem byl nakonec velice příjemně překvapen. Fakt se na to dalo koukat, dokonce si člověk nemohl pomoct hltat další díly! Adaptace Doyleova díla pro 21. století zdá se mi velice slušná a nápaditá. Divák musí vše brát s určitou rezervou a licencí povahy díla jako takového, pak téměř nelze mluvit o kiksech. Svižnost jednotlivých případů je příjemná, nezatěžující, spíše osvěžující. Problém seriálu je ve 3 a 4 sérii, kde od jistého milníku na konci druhé série, tedy Sherlockovy fingované smrti, začíná seriál ubírat na kvalitě. To, co bylo v prvních dvou sériích to obdivuhodné a příjemné, se zde režséři snažili vytěžit až ad absurdum, a místy to začíná působit ztuhle a přeplácaně. Přesto i ve dvou posledních sériích se najdou díly, které rozhodně stojí za to a i véceméně drží kvalitu. Velká chvála za udržení srozumitelnosti jak jednotlivých případů, tak sobních příběhů hlavních postav je na místě, při vší té stručnosti a svižnosti gradace příběhu. ()

HellsAngel

Aj napriek nespochybniteľnému viktoriánskemu čaru originálnej predlohy sira Arthura Conanna Doylea musím priznať, že moderné zasadenie Sherlockovi ozaj svedčí. Tvorcovské duo Gatiss a Moffat si požičali to najzaujímavejšie z osobnosti legendárneho detektíva a vytvorili z neho skutočný "ľudský stroj", ktorý je vďaka bezchybnej dedukcii schopný za krátky čas rozlúsknuť aj ten najzapeklitejší problém. Pilotný diel A STUDY IN PINK (5*) je fantastickým úvodom, ktorý nás na pozadí zaujímavého kriminálneho prípadu zoznamuje s hlavnými postavami, ich vzťahmi a zákonitosťami tohto z polovice fiktívneho sveta. Všetky tieto linky sú následne rozvíjané v pokračovaní s názvom THE BLIND BANKER (4*), samotná kriminálna zápletka ale už nie je rovnako atraktívna. Finále prvej série v THE GREAT GAME (5*) naopak zobrazuje všetky naväčšie klady nového alternatívneho spracovania tejto kultovej klasiky a Sherlockov mozog sa podrobuje skúške na celom rade napínavých problémov, ktorých riešenie poskytuje slastné uspokojenie aj pre samotného diváka. Druhá séria na to priamo nadväzuje dielom A SCANDAL IN BELGRAVIA (5*), v ktorom je Sherlock konfrontovaný so svojou femme fatale Irene Adlerovou. Ich vzájomné doťahovanie sa prináša do celého príbehu doteraz nepoznaný (citový?) rozmer, našťastie však nie na úkor toho, čo si diváci na Sherlockovom charaktere najviac obľúbili. THE HOUNDS OF BASKERVILLE (4*) je variáciou azda najznámejšieho Doyleovho románu a aj keď treba priznať, že príbeh v sebe ukrýva atraktívny námet aj pre dnešné storočie, záverečné rozuzlenie žiaľ nepôsobilo rovnakým sofistikovano-uspokojivým dojmom, ako pri predchádzajúcich prípadoch. Vyvrcholenie druhej série s podtitulom THE REICHENBACH FALL (5*) proti sebe postaví dvojicu nevšedných géniov, stojacich na opačných stranách zákona a všetky tie dejové zvraty, prepracované psychologické hry a tajomné hádanky je skutočne radosť sledovať. //Spoiler Alert!// Sekvencia záverečného stretu s Moriartym a následná Sherlockova smrť patrí k tomu najlepšiemu, čo tento seriál priniesol //Spoiler Alert!//. Tretia séria začína epizódou THE EMPTY HEARSE (4*), ktorej ústredným motívom je práve Sherlockov návrat na scénu a jeho interakcia s mierne pozmeneným svetom. Kriminálne vyšetrovanie je odsunuté až na druhú koľaj a výsledná kvalita dielu preto mierne trpí na absenciu najzaujímavejšej časti celého seriálu. Podobne na tom je aj THE SIGN OF THREE (4*), v ktorom sa autori opäť venujú primárne vzťahovej rovine. Tentokrát je ale rozprávanie ozvláštnené o sériu skutočne zaujímavých menších prípadov, ktoré by si však zaslúžili omnoho viac priestoru. Záverečný diel HIS LAST VOW (5*) je ale opäť raz Sherlockiádou toho najlepšieho razenia, pričom záporák Magnussen svojou chladnou charizmou omnoho viac pripomína knižného Moriartyho, než jeho skutočná (skvostne originálna) seriálová inkarnácia. Úvod do štvrtej série v príbehu THE SIX THATCHERS (4*) je až trestuhodne nedocenenou epizódkou - autori totiž nijako výrazne nezlyhali, v podstate iba nasledujú trend nastolený už v predchádzajúcich dieloch. V priamom rozpore s týmto prístupom je THE LYING DETECTIVE (5*) sviežou exhibíciou staro-nových rozprávacích postupov, napínavej zápletky a originálneho zločinca v podobe slizkého Culvertona Smitha. Veľkolepé zakončenie (nateraz) celého seriálu v časti THE FINAL PROBLEM (4*) skutočne ponúka istú formu spoločného menovateľa pre všetky dejové linky seriálu a dáva obľúbeným postavám dôstojné zakončenie ich spoločného dobrodrúžstva. Seriál Sherlockovho formátu však podľa môjho úsudku mohol skončiť rovnako pompézne aj bez toho, aby musel neustále prepisovať vlastnú históriu, čo je prvok, ktorý mnohých divákov z pochopiteľných dôvodov znechutí. Prípadné pokračovanie je ale nateraz v nedohľadne a tak sa musíme uspokojiť s tým, čo máme. Aj napriek drobným zakopnutiam však ide stále o jeden z najlepších kriminálnych seriálov súčasnosti, ktorý skvelým spôsobom oživil starnúcu ikonu a modernou variáciou legendárnych prípadov naštartoval novú vlnu záujmu o túto neskutočne atraktívnu postavu. I'M SHERLOCKED!!! () (méně) (více)

NikaIn

Keby to bol dvojhodinový jednorázový film,ok,dá sa.Ale ako seriál má to nudilo a to veľmi.Už po prvej sérii som toho mala dosť. ()

SmajdalfCZ1

Sherlock v podání Cumberbatche prostě nemá chybu. V jeho rolích má celkově zkušenosti s návykovými látkami což mu zde ulehčuje roli. Každopádně, když někdo řekne Sherlock, tak se mi vybaví třeba Dr. House, Sheldon Cooper, Spoock aj. .... Soustředění a geniální v tom co dělají, ale v reálném životě jsou pro ostatní otravní, nedá se s nimi vydržet a nikdo je v podstatě nechápe ... Prostě tak trošku asociálové ... Každopádně zasazení do dnešní doby se jim povedlo na výbornou, ikdyž tedy stále bych dal přednost dobovém vyobrazení, ale to tu již máme teda ve filmovém podání a asi by to ani nebylo tolik finance friendly. Dvoje Cumberbatch a Freeman zde funguje skvěle a vy se prostě těšíte na další mrtvoly, které přijdou Sherlockovi natolik zábavné, že se toho případu chopí a vy si už jen užíváte tu krasojízdu kousavých poznámek a řešení. Tenhle styl mám rád, že až do konce nevíte kdo to byl. Takhle fungovala první série Dextra, ale v dalších to prozrazovali hned a byť tam trošku byli třeba halucinace a tak, tak už to tolik netáhlo, jako když celý film či sérii nevíte o koho se jedná. Prostě pojďte se na to podívat a užít si to :). ()

panki9922

Prvá a druhá séria nadštandard s vrcholom (pre mňa) v druhej sérii, v časti - A Scandal in Belgravia. Boj Sherlocka s Moriartym bol dostatočne pútavý a tvorcovia sa ako tak snažili držať Doylovej predlohy. Od návratu Sherlocka v tretej sérií začali experimentovať a vôbec sa mi nepáčilo, akým smerom sa Sherlock uberal. Záverečná časť tretej série a snaha priniesť na scénu ďalšieho legendárneho záporáka Magnussena sa tvorcom nepodaril. V štvrtej sérií už rádoby veľké finále a snaha šokovať za každú cenu v každom diely, prinášali skôr toporné scény a vyvolávali telenovelové zvraty vycucané z prsta. Herci ale v drtivej väčšine prípadov predvádzajú vynikajúcu prácu a aj preto si Sherlock udržal môj záujem až do konca. Po príbehovej stránke to žiaľ ide úrovňou plynulo dole vodou, snaží sa to byť ultra-mega cool a nesie sa na vlne úspechu prvých dvoch sérií. ()

LadyRainier

Hodnotím po 3.sérii...do čtvrté se mi moc nechce😁 Strašně dlouho mi to bylo doporučováno, a já to ignorovala (nesnáším, když je něco extrémně in). Dr.Strange mne k tomu posunul...no pustila jsem první epizodu a jen čučela s otevřenou pusou😉 Jsem zarytá odpůrkyně původního Sherlocka, ale že to někdo tak skvěle přenese do současnosti, mě ani nenapadlo. 1.série perfektní, kontrast asociálního Sherlocka s veteránem Johnem je super. Zápletky a celé pojetí perfektní. 2.série skvělá, druhý díl mne překvapivě bavil, bylo zajímavé sledovat, jak to scénáristé pojali, třetí díl překvapil, dojal ale hned jsem kula něco podezřelého. 3.série už kapku kulhá, Sherlock není tak moc sociopat, ale laťka pořád vysoko, epizoda se svatbou se mi paradoxně velice líbila😉 A (i když to nerada připouštím, neboť mi celá léta připadal asexuální) Ben je tu opravdu kus😁 ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017