Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Ruadek

Není to až tak překvapivé, až tak neviděné a dokonalé - přesto je to parádní podívaná, ve své třídě těžká váha. Každopádně především pojetí Sherlocka samotného mi až tak neučarovalo, tento " polobůh mezi lidským smetím " je bohužel tím, co jsem nezkousl. Umění dedukce je pěkná věc, stačilo by ale držet se trochu více při zemi. Ostatní ovšem naprosto perfektní. ()

Callie

Nadšení přetrvává i druhý den . Strašně zábavné, čt 1 zabodovala. Moc seriálů nesleduji, ale tady se nemůžu dočkat, možná půjdu dopředu a někde zalovím, originál s titulkama by asi taky nebyl od věci. I když Vojta Dyk byl taky výborný. Po dokoukání poslední série/S03/ nevím jak vydržím do další- tedy doufám, že nějaká bude. Já je mííííííluju. /I když , že je Mary agentka mě nenadchlo./ ()

Chase

Seriál u kterýho si chci pohlídat, aby mi neunikla další epizoda je sakra dobrej seriál. Tady si další díl hlídám velice pečlivě. !!!Spoiler 1. díl!!!: Jediný drobný zaškobrtnutí prvního dílu je ona dlouze nevyřešená záhada "Komu věříme, i když ho neznáme." u který jsem měl chuť křičet jak malý dítě na kašpárka při loutkovym divadle a trochu mě to vyhodilo z diváckého klidu. Kór když už se předtim bavěj, že někdo někoho vezl z letiště a zapomněl, že má jeho kufr v autě... Přikládám to tomu, že ty nejjednodušší věci bývají často ty nejsložitější, ale i tak to bylo lehce bolestivé. ()

bonvivan

Správne namiešaný mix analýzy a humoru. Sherlocka mám prečítaného celého - a tento "seriál" ma nesklamal ani trochu, na rozdiel od Ritchieho "americkej" verzie. PS po zhliadnuti druhej serie musim znizit na 4 (posledna cast nemala nikdy vzniknut). ()

brasek

Návrat starej dokonalej britskej kriminálky v modernom šate a ešte k tomu je to Sherlock Holmes. Zo začiatku geniálne a vysoko sledovateľné. 01/2017 - hodnotenie ponechávam, ale už nie som taký nadšený ako zo začiatku. Niektoré epizódy mi nesedia a mám pocit, že seriál beží len zo zotrvačnosti. ()

Wii.shi

Přestože mě filmy a seriály se Sherlockem Holmesem nikdy moc nebraly, tohle se mi fakt líbilo. Sherlockova vysvětlení složitých myšlenkových pochodů jsou dobře podána a díky vysvětlivkám v obraze jsem měla pocit, že jsem se Sherlockem chvilkami „na jedné lodi“ (a za pár sekund zase úplně mimo ;o). Malý problém byl akorát to, že když Sherlock vysvětluje, mluví hodně rychle, takže pokud se na díly budete dívat s titulky, jako já, docela se zapotíte ;o) Pokud mám ale minisérii krátce shrnout, tak hlavní představitelé sympatičtí, dialogy úžasné, grafická stránka ponurého Londýna super... ()

janulin123

Současná tvorba BBC je na úrovni, o které si můžeme v našich krajinách jen tiše snít. První série mohl být náhoda, ale Sherlock svůj triumf zopakoval i podruhé a potřetí. Chytré, nápadité, svižné a tak velmi britské, že z toho hřeje u srdce. Pánové Cumberbatch a Freeman jsou ztělesněním hereckých bohů a namísto polehávání na hoře Olympu nám připravují to nejlepší, co se kdy z díla A.C. Doyla udělalo. ()

AdamK.

Napínavé, vtipné, skvěle natočené, herecky vytříbené. Není co dodat. Plnej počet nedám, protože si myslím, že by to tomuhle Sherlockovi více slušelo v početnějších a kratších epizodách. ()

Dana1926

Dokonalá adaptace příběhu geniálního detektiva a jeho věrného pobočníka. Každý díl je zábavný a vtipný, u poslední epizody mi bylo líto že to tak rychle končí. Skvěle vykreslená moderní podoba Sherlocka Holmese. Benedict Cumberbatch naprosto úžasně vystihl geniálního podivína, Martin Freeman taktéž skvělý. Perfektně jim to spolu šlape, (navíc narážky na homosexualitu jsou jako vystřižené z dnešní doby). Takže Sir Arthur Conan Doyl se v hrobě rozhodně převracet nebude spíš tetelit blahem jak to v BBC skvěle zvládli. Těším se na další díly! ()

Elassar

Po filmu s Downeym jsem byl velmi zvědav na tento seriál, protože mě hollywoodský bratránek naprosto dostal. Musím říct, že seriál též, i když, jak film, tak seriál jsou si v ledasčem podobné a zároveň velmi rozdílné. Co se týče seriálu, je z něj cítit skvělý elegantní ostrovní humor a i když v druhém dílu ztrácí seriál krapet dech ve třetím se opět vrací plné parádě (první díl je ovšem nejspíš nejlepší). Závěrečná scéna s představením Moriartyho je pro mě velmi rozporuplná, neboť nevím, co si o představiteli Moriartyho myslet - zkrátka váhám jestli je dost dobrej pro tak velkého záporáka, kterého si asi představuji více charismatického. No nechme se překvapit v druhé řadě. Add. Druhá řada je tu! Mám za sebou první dva díly a představa, že mě čeká už asi jen jeden, mě ničí. Série se vrátila snad ještě v lepším kabátě než předchozí tři díly. 4. díl je opravdu skvělý, nad koncem jsem se musel pousmát. Zatím pro mě poslední díl s Baskervillem byl krapet z jiného soudku, ale řeknu při těch scénách v lese a rokli jsem měl nahnáno. Zkrátka geniální dílko je zpět ve vší parádě. Add. Tak a 3. díl druhé série je za mnou též. Nevím, co si o něm pořádně myslet. Je zde patrné, že jde o velké finále. Nechci tu ani moc spoilerovat, ale neodpustím si menší připomínku ke konci. Který byl čekaný i nečekaný a když už byl takový, jaký byl, mohlo zde být aspoň vše vysvětleno apod. No nechávají si to asi do 3. série.------------------------------Třetí řada: Série se nám poněkud posunula. Je jiná než předchozí dvě. Nejen stylem vyprávění a skládáním děje, ale také tím, co nám vůbec přináší. Nejsou ty typické případy. Celé mi to přišlo takové více zahleděné sama do sebe, ale musím říct, že mi to ani nevadilo. Bavil jsem se skvěle stejně jako před tím. Proměnily se nám i charaktery. Sherlock je jiný, je možná vtipnější a lidštější. Připouštím, že kvalitku to možná lehce ztratilo, ale i tak jsem zvědav na další pokračování, protože konec 3. série, what the hell?! ()

Janie.

Sherlock je opravdu moje krevní skupina. Nádherné prostředí Londýna, britská angličtina, sympatické postavy v čele se sociopatickým géniem, kterého si člověk už po pár vteřinách oblíbí, komplikované zápletky, které vyžadují aktivní zapojení divákova mozku a hlavně to, jak se děj pořád posouvá dopředu, bez jakéhokoli vyplnění vatou. Krom toho vyvíjející se vztah mezi Sherlockem a Watsonem, který je tak nemotorný, až je svým způsobem roztomilý :) Vážně zvažuju možnost, že Martin a Benedict jsou vůbec ta nejsympatičtější ústřední dvojice, jakou jsem kdy viděla. EDIT: Po odvysílání The Reichenbach Fall nemůžu jinak, než posunout až úplně na vrchol. Geniálnější seriál neznám. ()

mouzi

Po s02e01 muzu rict jen: "Aaah.." :-))) a po treti serii muzu jen kurvovat, co ze to s tim tvurci udelali, ze to stalo uplne za hovno >:( ()

HennessyVSOP

Sherlock Holmes přenesný do moderního světa. V podstatě proti tomu nic nemám, jen se nesmíte zarytě držet originálu. Herecká složka seriálu je v pořádku, Sherlocka bych si sice osobně představoval vzhledově jiného, ale na Cumberbatche se dá zvyknout. Freeman je vynikající a rolí Watsona mě utvrdil v tom, že jako Bilbo bude bezchybný. Scénář a jednotlivé detektivní příběhy jsou v pořádku, co mě ale trochu zaráží a mrzí je fakt, že divák nemá přiliš prostor ani čas nad zápletkou uvažovat samostatně. Pointa toho, kdo je vrah v prvním díle je až přiliš zřejmá dost dlouhou dobu dopředu, naopak v dalších dílech dochází k absolutně šíleným dedukcím, které se v nejlepším případě pohybují na hranici zdravého rozumu, což je pro detektivku trochu problém. Nemohu říci, že by byl nějaký díl nejslabší, ale jako jednoznačně nejlepší mi zatím přijde první díl druhé řady. Prozatím dávám čtyři hvězdy, ale o víkendu se má objevit předělávka na psa Baskervillského a pokud dopadně dobře, zvýším kvůli druhé řadě hodnocení na 5. EDIT: 16.1. musím změnit hodnocení na 5, druhá řada mě opravdu hodně bavila. ()

KatkaMach

První série skvělá, začátek druhé ještě lepší. Po psu Baskervillském jsem zvědavá na poslední díl druhé série a prý se pracuje i na třetí. Nenapadlo by mě, že z klasiky se dá vytvořit tak skvělý moderní seriál. Skvěle zahráno, skvěle napsáno. Při A Scandal in Belgravia jsem se i dost nasmála. Cumberbacht a Freeman jsou spolu jedineční. ()

VLADEK

První série je vskutku výtečná a zaslouží si aktuálních 91%. Bohužel druhá série má díl po dílu sestupnou tendenci a třetímu dílu z druhé série bych samostatně dal max 70%. Tak jsem na pochybách, zda ponechat pět hvězdiček z loňského roku. Třetí série z ledna roku 2014 včetně vánočního speciálu už jde směrem dolů, ale zatím ponechávám celkových pět hvězd. Update 2016 - Bohužel po začátku 4. série musím jít okamžitě s jednou hvězdičkou dolů. ()

da-a

1. Série: Studie v růžové: 90% Elegantní úvod do modernizované verze Sherlocka Holmese: hladší vypulírovaného skla, ostrovtipnější nabroušené břitvy a prozářený nápady jak vyprávět velmi vizuálním inovativním stylem. Co do pointy banálnější, génia uvnitř nezastiňující. --- Slepý bankéř: 90% Odvážnější a rozmáchlejší, vpravdě comicsovější a fantasknější, nikoliv však horší nebo nezdravě přehnané. Vztahy mezi postavami se prohlubují a metody vyšetřování následně formují. Šestáková hra světel a stínů Sherlockovi sluší stejně jako neony velkoměsta a komorní nálada. --- Velká hra: 70% Nezdravě přehnané, tentokrát ano. Toť prokletí sebejistého zakončení jinak výtečné minisérie, které před cílem vychrlilo až příliš hojného materiálu s překvapivě rychlou expirační lhůtou, kde pomatený Moriarty nemůže být jedním z kladů. Na jedničku zvládnuté řemeslné umění nenabízí zisk z investice divákova soustředění, protože nástup a výstup se ukončil a koleje příběhového spletence jsou neoblomně nalajnované, a zrovna při absurdním závěru bych z rozjetého vlaku vystoupil docela rád... ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017