Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Scaevola

Chybí mi viktoriánská Anglie, leč jinak jsem nadšen. Typicky anglická odpověď na dr. House, Sheldona a spoustu dalších se nadmíru povedla a možná i oslnila svou úderností a mnohdy i nekompromisností. K úplné spokojenosti mi scházelo pouze několik drobností a neboť nejsem ženského pohlaví, ostře řezané lícní kosti je nespraví: Maje neustálý pocit, že hudbu už jsem kdesi slyšel, promíjel jsem i nevyužitou příležitost pohlížet na příběhy více z úhlu roztomile nechápavého dr. Watsona. Ale ony finální záběry množící se v druhé sérii, které se mi zdály být úlitbou pro masy, ty už prominout nemohu. - Dovolím si ještě pochválit čtvrtou sérii, která rozpletla nemilý rodinný patchwork dr. Watsona a ukázala vskutku děsivé monstrum hodné jména Holmes. ()

Fericious

Výborný seriál. Sherlockov je veľa preveľa. Je až zaujímavé, že sa niekto stále snaží. O čo viac potom človeka poteší, ak sa niečo ozaj vydarí. Osobne musím povedať, že Benedict Cumberbatch mi najprv veľmi nesadol. Prvých 20 minút som to neladilo, ale potom sa mi to zladilo tak skvelo, že si ani neviem predstaviť nejakého iného herca v roli Sherlocka. Benedict je absolútne originálny, nevyzerá ako žiaden iný herec, a hrá z duše. Ostatné postavy ho výborne dopĺňajú, alebo niekedy aj predbiehajú(Freeman). Tento seriál má všetko, čo má správna kriminálka mať. Problémom je, že niektoré veci by mať nemusel, a niektorých by mohlo byť viac. Napríklad mohlo by tu byť menej idealizovania, menej šťastných koncov a menej akože humorných scén. Mohlo by tu byť viac Londýna, ktorý tvorí dokonalú kulisu, mohlo by tu byť viac logiky(neviem, ja osobne som dosť často vedel dopredu odhadnúť čo sa stane). A ešte zopár tých kontroverzností. Napríklad raz Sherlock nie je schopný ubrániť sa, inokedy je svižný ako ninja. Sú to také detaily ktoré kazia dojem z inak výborného seriálu, a bránia mi dať plný počet. Možno ma presvedčí ďalšia séria(ak bude). Je tu aj veľa pekných vecí. Je tu mnoho odkazov na Doylovo dielo, na staršie spracovania, a celkovo si autori dali námahu a napríklad Sherlockove aj Watsonove internetové stránky skutočne existujú. A dokonca je to dobré čítanie. Páči sa mi aj kvalita miesto kvantity. Dnes nevídaný krok. Klobúk dole. Každému fanušíkovi Holmesa tento seriál vrelo odporúčam. Bude ho milovať. A stačí aby ďalšia séria bola iba o trošilililinku lepšia aby som tam vcapil 5 hviezdičiek! ()

RediaX

Tak tohle já můžu. Sherlock v téměř jakémkoli podání mi nevadí, tenhle "novodobý" je ovšem bomba. Dychtivě čekám na další díly! ()

Enzo555

Po prvom - tajomnom a hrozivom- dieli nastalo niekoľkonásobné sklamanie. Napr.diel s čínskym cirkusom je ako z Duck Tales.. Cumberbitch je fascinujúci mimozemštan a veľmi dobre hrá, ale celé zmodernizovanie je "mierne" neúctivé (označovať Sherlocka za úchyla!!). Od 2.série tvorcovia zjavne počúvali kritikov a S.zrazu nie je arciasociál, má priateľov (vianočný večierok) a zaujímajú sa ohňo supersexy dominy. Aj sherloklobúk mu na chvíľu hodili na hlavu.. Nerozumiem povyku okolo tohto seriálu ()

SvobiQ

Tak sem si myslel, že Sherlock od Ritchieho je vrcholem. To jsem si myslel dokud sem nepoznal pravého Sherlocka v podání Cumberbatche....Výborný herecký vykon a v posledním díle druhé série to bylo uplně famózní :) 110% ()

Idoviren

Nosím vyhrnutý límec kabátu. Do křesla mlátím jezdeckým bičíkem. Do jablka zásadně koušu I O U. Snažím se hrát na housle a zásadně nejezdním taxi. Jsem totálně sherlockovaná... ()

Do_

Co na to říct? Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, které jsem doteď viděla. Nejdřív nevíte co očekávat, pak začne Sherlock se svým humorem a dedukčními schopnostmi a jednoduše to nejde jinak, než si tento seriál zamilovat. Navíc takové esa jako Benedict Cumberbatch a Martin Freeman v hlavních rolích? Není co k tomu dodat. Jak jednou začnete, už se neodtrhnete, pořád budete chtít víc, což je v případě tohoto seriálu celkem nevýhoda. Teď už si jen počkat na blížící se třetí sérii a doufat, že není poslední. 100% ()

Mirasha94

"I'm not psychopath. I am highly fuctioning sociopath. Do your research." - Nečekala jsem takovýto strhující seriál. Naprosto mě potěšilo obsazení, hned první díl naprosto úžasný. Analytický, vtipný, žádné trapné přehrávání. Hodně lidí nadává na remake filmů a seirálů. Nový Sherlock se mi líbí i jako filmy s Robertem Downey Jr. a Judem Lawem, tak i jako seriál. Naprosto excelentní. ()

polyxena

Perfect, perfect, perfect... Je potřeba něco dodávat? Snad jenom, že první dvě řady byly opravdu dokonalé, jen v té třetí řadě nás tvůrci pěkně vodili za nos...a my jsme si to všechno ještě rádi nechali líbit! ()

MrFarmer

Aneb Sheldon Cooper anglickým detektivem. Chvíli mi trvalo sžít se s oběma ústředními hrdiny, ale třetí díl a zejména začátek druhé série dal jasně najevo, že tento filmový seriál patří k opravdové špičce nejen v Británii ale i na světě ! ()

girasollle

Zcela určitě pro mě největší seriálové překvapení poslední doby. Typově perfektní dvojici Sherlock - Watson to sedí. Miluju charisma novodobého Sherlocka. 5 hvězd. ()

Marcoman1972

Sherlock v mých představách vypadá dost odlišně, nicméně Benedictu Cumberbatchovi se ho daří docela překrýt. A když uvážím téměř nezřízené nadšení, které probouzí v generaci mé dcery, asi na něm něco bude. Moriarty je tu vskutku ďábelský! A taky jsem zvědavý, jestli jsem správně vyřešil cliffhanger 2. série :-) ()

miksch

Seriál mi byl doporučen aniž bych o něm předtím slyšel a netušil jsem do čeho vlastně jdu. Od prvního dílu, který jsem sledoval na jeden nádech, člověk sleduje arogantního, narcistického, ale obrovsky charismatického Sherlocka, kterého si prostě zamilujete a jeho inteligence je sexy i pro heterosexuálního muže. Watson mu zdatně sekunduje a jejich kombinace je jako Jing a Jang. Moriarty je společně s Jokerem nejlepším psychopatem 21. století. Zasazení do moderní doby a brilantní vizuální zpracování udělalo z klasických příběhů skvělý, svižný, vtipný i napínavý seriál, který mě jednoduše dostal a zaslouží si další série. ()

blekekeke

Sherlockovi je doma stejně nejlíp :o) Je až neskutečné navést SH a lidi okolo do dnešní doby. Copak lidi, řekl bych nad lidi. Ani nevím kde se tu ten herec vzal, ale ten se Sherlockem narodil, tak jako zbytek osazenstva. Nejlépe obsazený Sherlock. No a závěr? Sakra, lépeji si se mnou režie, scenérie, herci pohrát nemohli. Ano, okousal jsem si dva nehty :o) No 4. série a ségra na konec ... nebylo to tak jak by to mělo být, ale furt to je správně ujetý :o) ()

Hilly

Vsadit klasu mezi literárními detektivkami do současnosti? Proč ne, zajímavý nápad, ale výsledek už natolik exkluzivní není. Pilot mě mile překvapil, posléze už to šlo bohužel z kopečka. Některé epizody byly dokonce přehnané a zároveň nudné. Za plusy považuji charismatický výkon Benedicta Cumberbatche jako Sherlocka, též Andrew Scott jako Moriarty vynikal. Zklamala mne Irene Adler, a přestože je Martin Freeman vynikající herec, role Watsona se podle mě k tomuto drobnému a milému hobítkovi (neškatulkuji) absolutně nehodí. I tak jsem jej těch pár epizod rád sledoval a udržel jsem si k němu své sympatie. Stojí za shlédnutí, ale do paměti se jako nejlepší Doyleovský přepis rozhodně nezapíše. ()

Esinti

Má známka při sledování první a druhé série bylo jasných 5*. Ale třetí a dlouho očekávaná série přinesla větší zklamání než ponožky pod stromečkem. V první díl přinesla k Sherlockovi tolik nesedící záplava emociálního trusu, jež se přivalila v konečné scéně. V druhý díl dělaný metodou nechvalně známých vzpomínkových výročních dílů od nikdy nekončících béčkových seriálů. Třetí díl to totálně zabil a pohřbil uměleckým ztvárněním vnitřního boje na hranici života a smrti. No abych to shrnul Sherlock je stále kvalitní seriál, ale díky tomu, že se rozhodl dělat změny v tom co diváci milovali (tedy v samotné nátuře Sherlocka Holmese) a jiným excesům, které by jinde prošli, ale u seriálu s takovými očekáváními, nemají šanci, klesl v mém hodnocení z nejlepší na výborný... ()

Bruce_cz

Sherlock je boží! Skvělý, úžasný, bezkonkurenční! Tohle fakt nejde hodnotit, pět hvězd je málo. Hodnotím po třetí sérii. Co se týče poslední série, nejlepší díl je svatba, o tom žádná. :-D ()

Stelletta

Kdo by to byl řekl, že Britové mohou mít v stále v rukávu tolik trumfů. Duo Cumberbatch - Freeman pod taktovkou dua Moffat - Gatiss předvádějí to, proč jsou Britské seriály většinou to nejlepší, co se kdy v televizním prostředí kdy vytvořilo. Revoluční myšlenka předělat klasické C. Doylovské příběhy z viktoriánské éry do doby moderní se jim povedla na podtrženou jedničku s deseti hvězdičkami. Jsem nadšená a s napětím očekávám třetí řadu. 11/10 EDIT po 3. řadě.: Moffatovi s Gattisem definitivně hráblo. Přesto všechny 3 díly jsou stále špičkou a mnohými proklínaný 2. díl řadím mezi mé nejoblíbenější. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017