Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Unr3aI

Posledna seria vyborna, trosku sa spomalilo tempo ku koncu ale aj tak vyborna akcna podivana. Serial uz nebol predlzeny na dalsiu sezonu a bol ukonceny. Ak vsak mate radi scifi a slusnu davku alienskej nakladacky je to ta spravna volba :) ()

Motyuek

Tak smíšené pocity už jsem dlouho z ničeho neměl. Na jednu stranu pěkné triky, parádní ufonci. Dál zajímavé zvraty, například příchod přátelských mimozemšťanů. Autoři se taky nebáli sem tam zabít jednu z přednějších postav. Má to ale hodně negativ. Trestuhodně nevychytané bojové scény. Banda děcek se zkušenostma z airsoftu by v tomto seriálu porazila kohokoliv. Až moc se řeší pocity a vztahy. Taková malá sci-fi telenovela. Absolutně nevyužitý potenciál. Například Lexxi, nebo Pope. A hlavně logika měla celých 5 sezón dovolenou. Viz třeba závěr. SPOILER! Jak může válečná rasa, která bez problémů zničí všechny armády světa a vyhladí 99% populace, nechat bez dozoru svou královnu, na které vše stojí a padá aby ji mohl zabít podprůměrný intelektuál? KONEC SPOILERU. Dodatek na závěr. Pope je senza postava. Ale ten scénárista, který ho nechal ze sebe dělat poslední tři díly ču..ka by zasloužil uškrtit. ()

raiden14

Fúha.Celkom som sa tešil - vysledkom je však nemastný neslaný serial pre malé deti. Zbierka hereckých tragédov, všetkých klišé na ktoré si spomeniete, dementnej ba až trápnej hudby a absolutne nezaujimavych záporakov. Po pilote nemam vobec chut to pozerat dalej... ()

Jozue

Čekal jsem beznaděj, trosky, prach, špínou a zoufalství. Dostal jsem partu vandráků a spoustu klišé. ()

milicka1

Po dvoudílném pilotu je to u mě čistý průměr. Některé nelogičnosti mě prostě fascinují. Jak si můžou lidé za dne chodit kde a jak se jim zlíbí? Emzáci mají loďe které ve dne nedokáží najít 300 člennou skupinu lidí? Efekty sem tam jdou, někdy zas vypadají dost lacině. Uvidíme co po dalších dílech, možná budu ochotný ještě jednu hvězdu přidat ale na pět hvězd to rozhodně zatím nemá ... ()

majorW

Sci-fi? Ale kdeze... Normalni mizerny valecny serial. Bez atmosfery, napeti, bez scenare. Ufouni jsou jen hodne vzdalena kulisa. Vetsi prostor dostavaji usoplene deticky. Akcnejsi scenky jsou zahaleny do tmy, aby se skryla vsechna ta mizerie. Tuny klise. Evente, Vicko - vratte se! ()

bycer

Velké zklamání! Čekal jsem mix: Potomci lidí + Blindness + District 9. Dostal jsem vykrádačku Světové invaze + Válka světů + Skyline. To, co v sci-fi nesnáším je tu vše hezky pohromadě a v plné nádheře: nadějné proslovy o svobodě, americká tlačenka, scénář děravý jak proprděné spoďáry rádoby drsného šéfa armyskupinky, triky slabší průměr, nesympatický hlavní hrdina, trapná hudba do trapně dojemných scén a spousta nelogičností. Třeba jak hi-tech mechy nevidí lidi hned za rohem či hromadou hlíny, i když jim za roh kouká půl těla i s AKčkem v ruce atd... Viděl jsem 3 díly a to stačilo. ()

Muad

Bohužel seriál, který jasně nedosáhl kvality samotného námětu. Scénáristická nemohoucnost na každém kroku. Přehrávající herci. Všudypřítomný patos. Americká vlajka snad v každém záběru. Na jednu špetku akce, tuna nudného tlachání o ničem. Kdyby tento seriál přišel cirka před 10 lety, byli bychom z něj určitě na větvi, ale dnes už vidíme jen po několikáté obehranou šablonu v novém kabátu. Hodnocení po pátém díle. ()

Crtcus

Jestli je tohle považováno v americe za normální chování, pak jsem velice rád, že je tak daleko.... Místo, aby se řešila invaze emzáků se, jako v jiných post-apo, které jsem viděl, řeší rodinné problémy zúčastněných. Jak se můžu ztotožnit s postavami, když jsou to uplní magoři? chovají se jako děti (a děti se chovají často jako dospělí, a ta kombinace prostě nejde skousnout) ()

Mithal

Z tohoto seriálu mám celkem rozporuplné reakce. První dvoudíl byl slušný a nalákal na roadmovie utečenců, která se však nekonala. Následovaly 3 naprosto mizerné epizody, které byly naplněné city a spoustou keců. Ovšem v 6. epizodě se příběh opět rozjel (ovšem city jsou zde pořád, ale nejsou tak přehnaně výrazné) a v 7. epizodě napínavá jízda pokračuje. Seriál má nakročeno k dobrému zakončení, jen škoda těch dílů, které hodně díváků odradily. Po shlédnutí celé série: Finále bylo překvapivě dobré, jen škoda chudších triků. A samozřejmě volně otevřené, pro případnou další sérii. Tvůrcům bych poradil to, aby se příště vyvarovali přehnaným citovým a morálním debatám. Na takový seriál se nedívá nikdo proto, aby s hrdiny dlouze přemýšlel, jestli je to správné nebo ne, ale čeká akci! ()

soulless

Zas takovou tragédii bych v tom neviděl. Děj se sice orientuje až moc na dětskou stránku věci, nicméně existencionalistické tendence a napětí tam stále je. I když bych ještě přitvrdil, co se akce a zapojení zbraní větší ráže, než-li 7.62mm týče, pokud už se v seriálu nějaký ten akčnější prvek náhodou vyskytne, je to jen k dobru, takže want moar :) Postavy jsou celkově velmi sympatické a tak až na vyjímky netoužím potom, aby co nejdřív pošly (což je v podobných seriálech, viz. Walking Dead problém každé druhé). 7/10 ()

Pattrick

Mohla z toho být událost roku, kdyby využili potenciál, scénář mají dobrý, bohužel efekty to dost zazdívají a některé nudné momenty, přesto první sérka zkouknutá, závěr mohl být více vygradovanej i tak finální zvrat se hodně povedl, díky kterému jsem nalákan na druhou sezonu. ()

Deivulak

Prvni řada 3 hvězdičky.Po 5 dílech sem to chtěl zabalit ale dodival sem se na zbylé díly a jo šlo to.2 řada, přidávám jednu * navíc,neskutečně mě to chytlo za p*del a jen tak nepustilo.Očekávám dost hustou 3.řadu ()

Simaaja66

První dva díly hodně dobré, očekávání se bohužel nenaplnilo. Ale v celku slušně natočený seriál, který by ovšem mohl mít poloviční počet dílů a všechno by se tam bývalo vešlo. Ještě mi chybí skouknout poslední díl, ale více než 60 to už nebude.. ()

joullinar

Človek odchovaný a chovaný na SG, BSG a ST inak ako 1* nemôže tejto sračke ani dať. Americký jebnutý sentiment skombinovaný s dačím, čo sa snaží podobať scifi. To muselo byť jedine točené pre nejaké tínedžerské zrno, ktoré to žralo aj s navijákom. Steven v poslednej dobe investuje al. berie záštitu nad blbinami. Seriál Taken nebol až tak akčný, ale mal dačo do seba, veľa tam rozpravali, ale nenudilo, ale táto fíčovina... Akože herecké výkony sa dali až na tu poslušnú svatú jeptišku Lourdes a šefkuchára Popa, keď hral Mr. Cunnigham mjr. Davisa v SG sedelo mu to, ale tu vyzeral ako trápny umastený cikoš. Po scifi stránke to najskôr vyzeralo sľubne, ale nakoniec to nedotiahli a skazilo mi to chuť, ale dopozerala som to, i keď s veľkým sebazaprením. Ani atmosféra nebola taká aká by mala byť po takej masovej invázii, vyzeralo to skôr ako postapokalyptický oddychový kemping. A vôbec, akože oni vyhladia skoro celú zem a potom nevedia najsť malé skupinky ludí? Hej potrebujeme nové rekrutované americké zrno, ale jebeme sa cez pol galaxie, predpokladám, že máme namontovaný FTL(akože sme sofistikovaná civilizácia) a potom nevieme najsť pár statočných američanov, ktorý ešte veľmi vysoko a radi vytrčajú svoju vlajku, to sme potom riadni dementi:). A okrem iného behajú na jačiacich motorkách, ktoré počuť na pár km, akože ... Tiež predpokladám, že McDonalove kilečko utiecť vďaka svojej miernej nádvahe nestihlo, tak tam ostali, len samí statne šumní junáci a junáčky, najlepšie kamoši s hanžou montanou. No alieni (nie roboti) boli spravený dobre a boli vcelku podarení, bolo mi ich aj lúto miestami, ale škoda, že nemali viac rozumu a celé to tam nevykosili a bol by pokoj svatý. ()

Igwar

Nechápem to zlé hodnotenie. Je to asi tým že väčšina hodnotí pilot. Z toho som tiež nadšený nebol. Ale až ďalšie diely ukázali, že je za tým cítiť Spielberg. Dej je rozprávaný postupne a (spoiler) a napr. až ku koncu série sa zistí ako vyzerá skutočný MZák. Taktiež je jasné, že ani nebolo v pláne točiť horror a gro seriálu je v niečom inom, nie v napätí a v akcii len čiastočne (ktorá tiež samozrejme nechýba) . Efekty sú na tento typ seriálu veľmi dobré, ale v plnej paráde sa prejavia až v ďalších dieloch. To je tiež jeden z prvkov Spielbergovskej koncepcie, nerozbaliť všetko naraz v pilote (viď. Unesení). Všeobecne mi asi tento seriál sadol lepšie ako V, kde sa hralo na napätie, konflikty medzi postavami, ale progres deja nulový a pritom to bol vyslovene seriál, ktorý mal rozprávať ucelený príbeh.. Pravda je, že som Falling Skies prišiel na chuť tak po 3-4 epizóde, kam sa mnohí, ktorí tu píšu tie hodnotenia asi ani nedostali. Ďalej má tento seriál to čo dnes majú máloktoré. Autori vedia čo chcú a snahou je prerozprávať nejaký príbeh. My už sme totálne zvyknutý na seriály, kde sa čosi úspešne začne a potom sa divák naťahuje, chŕlia sa nadupané epizódy plné napätia, konfliktov postáv a pod., ale len kým sú peniaze. Potom to zabalia a nikoho nezaújma, že celý seriál nemá ani hlavu ani pätu... ()

Infy

Jeden z nejlepších sci-fi seriálů, které jsem v poslední době viděl. Pro chytráky co nadávaj na málo efektů a natahování : uvědomte si, že tenhle seriál asi neměl až tak velký rozpočet, aby si to autoři mohli dovolit. ()

Falcon772

tak tento kúsok ma velmi milo prekvapil . Po pozretí prvej časti som jednoducho musel pozrieť dalšiu a dalšiu a dalšiu až som to dopozeral celé a som proste nadšený ....je to serial s nie velkým rozpočtom no napriek tomu je to kvalitné..bavil som sa , smial , bál aj radoval . Každá čast prinesie niečo nové nepredvidateľné . Teším sa na dalšiu sériu ()

igiad

Dal by som aj 5*, keďže týždeň po týždni čakám na novú časť, ale proste ja chcem stále vidieť niečo napínavé, niektoré dialógy sú až príliš natiahnuté, preto nedám max. ()