Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

SniperG1

Tak za jedno velký lejno stojí herci, animace, akce, mimozemská civilizace, střihy a naprosto debilní scénář!! Hlavní hrdinové jak by smet - Učitel dějepisu, vietcong, všemohoucí pediatrička, dědeček inženýrek, nábožná panna kapitán alá chuck norris a parta malých spratků! Dokázal jsem dokoukat první sérii, dál už mě ani nehne...20% za potenciál ()

filmmovier

Je to hodně dost na způsob Walking Dead, což znamená, že se tam toho zas tolik neděje. Zásadní rozdíl je ale v tom, že TWD jsou dobří - tohle ale taky vůbec není špatné, i když vlastně nevím, proč si tak trvám na tom, že dokoukám první sérii, třeba prostě jenom doufám, že se to zlepší. Kladů se tady pár nejde - zejména Noah Wyle, který je ale dobrý snad ve všem, kam vleze a i z průměrnějšího seriálu udělá hit (viz Knihovníci a vlastně i tohle). Celkem zajímaví jsou i Skitterové, konečně nějaká pořádná rasa, která sice má velký potenciál, ale v první polovině první série ho nijak neprojevila. Celkem ucházející je i ten postapo svět, ale co si budeme povídat, mohlo to být lepší. Výborná je i Moon Bloodgood (bože, to je prostě fakt to nejlepší jméno na světě!). Návaznost to sice má, ale na druhou stranu se tam toho zas tolik neděje, přesto jde ale o celkem zábavný sci-fi mix. Takže prostě dokoukám tu první sérii a pak uvidím, jestli se konečně odhodlám ke sledování těch dalších sérií, ale zatím spíš ne. I přesto ale dám 70%, velmi těsných a velmi slabých. Mě to prostě nedostalo tak, jak jsem čekal. ()

arbitr

Slušný sci-fi seriál a protože těchto počinů v současnosti moc není, díky za něj. V porovnání s WD ale o level níž. S01: 2,5*, S02: 3*; S03: ?* ()

potas

Čekal jsem teda větší pecku, když výkonným producentem je sám Steven Spielberg. Je to něco mezi seriály Jericho, The Sarah Connor Chronicles (které mě nebavily) a V (které bohužel zrušili, což jim nikdy neodpustím). Co se týče efektů, ty taky pokulhávají a herci čistý průměr. O paradoxech ani nemluvím, jak je možné, že se obrovská skupina ve dne prochází po městě a emzáci nikde, ale nedej bože, že vyjde v noci mála skupinka odboje a hned palba na všechny strany. Na to, že má pilotní díl upoutat teda nic moc. Snad přílivem dalších dílů změním názor. ()

Javad

Prvá a druhá časť (***) : Ja tomu hovorím šetriaci seriál - malí rozpočet sa musí voľajak rozdeliť medzi 10 častí a tak non - stop akciu a super premakané triky nečakajte. Sympatická je ale snaha navodiť akú takú post-UFO-invasion atmosféru. FALLING SKIES je rodinný seriál, takže deti sa nezabíjajú ale unášajú ich emzáci, žiadny hladomor, beznádej a smrť (myslím extra veľké vyhladzovanie populácie), vlastne všetci sú tak povediac celkom happy, akurát musia počkať pokiaľ im odboj (polícia a armáda už neexistuje) zabezpečí – vybojuje zásoby jedla. Po dvoch častiach nie som moc natešený na tie zvyšné ale hlboké sklamanie to tiež nie je. Tretia časť (****) : Celkovo sa to zlepšuje (boje s mimozemšťanmi) a to je len dobré + 1* oproti prvým dvom častiam. (stále je to však priemer vo všetkých ohľadoch) Štvrtá časť (****) : Dobré, nech sa to už len zlepšuje takto naďalej. Piata časť (***) : Záchrana úspešná... ktorým smerom sa bude seriál uberať ďalej? Som zvedavý. Priemerná časť. Šiesta a siedma časť (***) : Nová postava, nová zápletka ktorá ma moc nebavila, ale našťastie sa aj siedmou časťou skončila. Ôsma časť (**) : Príprava na finálnu dvoj časť - tentoraz budú útočiť ľudia... Deviata časť (**) : A nič z toho, stále sa len pripravujeme na útok. Desiata časť (**) : Žiadna sláva, nudný koniec série. // Seriál ma chvíľami bavil ale iba keď išlo o strety s mimozemšťanmi (boje s nimi alebo zajatie jedného z nich) - čoho je tam naozaj málo, a finále rozhodne sklamalo. Možno sa to v druhej sérii zlepší, ale dosť o tom pochybujem. Chýbajú proste peniaze a tak je o poriadnu akciu núdza a preto sa väčšinou kecá. Pod 3* ale nejdem, pretože niektoré časti boli vcelku dobré. Hodnotenie po prvej sérii : (***) ()

lennyd

Zhlédnuty 3 řady / 30 epizod . Svět, jak ho známe, skončil - na zemi přistanou mimozemské kosmické lodě, které se s nikým a ničím nepárají. Milióny mrtvých lidí, a jen hrstka přeživších formuje odpor. Bývalý učitel historie Tom Mason (Noah Wyle) společně s kapitánem Weaverem (Will Patton) se stanou vůdci Druhé masachutské, a společně postupují vstříc budoucnosti. Agresivní Skitteři, jejich vůdci Espheni a nakonec i přátelští Volmové - jak zapadají lidé do tohoto po staletí trvajícího mimozemského konfliktu ... Z první řady jsem byl trochu rozpačitý, vadilo mi, že do seriálu nebyl žádný úvod, a hned v první epizodě byl divák hozen do hluboké vody, aniž by tušil co, jak a proč. Postupem času jsem ale přicházel celému seriálu, a hlavně jednotlivým postavám na chuť, a třetí epizodu jsem si už fakt užíval. Jasně, že by se našly slabší díly, ale celkově mi vše přišlo parádně do sebe zapadající. Z hereckého obsazení nemohu nezmínit Noaha Wyle, Willa Pattona, ale dost se mi líbil i Colin Cunningham jako neskrotný Pope, či Connor Jessup jako Ben. Nyní, po konci třetí série, si ale nejsem jist, jestli se na čtvrtou sérii těším nebo ne - a mám obavy, aby se to celé nezvrhlo k něčemu, co bych ani vidět nechtěl. No nic, nechme se překvapit - zatím dávám plný počet, protože jsem si seriál fakt užil... ()

Aven

Strašně neoriginální scénář, bohužel doplněný ne moc tíživou atmosférou a jen pár postavami, které jsou pro diváka zajímavé. Díky konci první série však dám šanci i sérii druhé - snad tvůrci konečně přitlačí na pilu a přitvrdí v atmosféře i v umírání postav - pak by to mohlo šlapat. ()

VanTom

---SEZÓNA 1--- Zajímavá premisa, ale nepodařilo se ji adekvátně využít. Zobrazovanému světu jsem prostě nevěřil, neustále se mluví o zoufalé situaci vyhlazovaného lidstva, zatímco si tři stovky vojáků i civilistů v pohodě vegetují v opuštěném školním areálu pár kilometrů od mimozemšťany ovládaného Bostonu. Občas se vydají na výpravu pro jídlo či zbraně, jinak si děti hrají, teenageři po sobě pokukují a dospělí utužují rodinného ducha, pospolitost a hodnoty. Poměr činí tak 10 minut akce na půl hodiny vztahových a motivačních mouder, trablů a traumat. ---SEZÓNA 2--- Svižný úvod, na místě přešlapující prostředek a poměrně slušné závěrečné díly, celkově však žádný posun. Časté logické lapsy bijí do očí a nutí k úsměvu (ukrývající se pronásledovaná jednotka okamžitě nahazuje generátor a rozsvěcí celou budovu (v noci ve zpustošeném městě - hlavně, že si po dlouhé době užijí trochu komfortu :-))). ---SEZÓNA 3--- Pořád stejné, jen celkově trochu horší a ještě méně akční. ---SEZÓNA 4--- Rozdělení na čtyři separátní, tajemstvím zahalené a postupně spojované linky v mých očích pomohlo, ovšem znovu jsem se podivoval nad neskutečně složitými a neefektivními plány dobyvatelů (gestapácký převýchovný tábor pro zajaté děti). A protože je konflikt protentokrát osobnější, zdá se být ještě mnohem lokálnější (i když se v raketě vydáme až k Měsíci). ---SEZÓNA 5--- Samozřejmě se na rozhodující bitvu dostane až v poslední epizodě, protože před ní přece musí 2. Mass rozlousknout teen-trojúhelník, vypořádat se s pomstychtivým šílencem nebo podstoupit zinscenovaný vojenský soud. Vítězný konec tak nastane hodně, hodně rychle (pomocí ultimativní zbraně vyčistivší planetu za pár sekund) a zdaleka neuspokojí. ()

Castrator

Namlsaly mě pětihvězdičkové komentáře i obsah a žánr. První dva díly ušly, i když se zázrak nekonal. Doufal jsem v méně kecání v dalších dílech, ale bohužel, kecání je pořád stejné nebo je ho víc a víc, až začne řádně srát. Jde o kecání, které nemá s dějem nic společného nebo má společného minimum. Atmosférou mi seriál připomíná počítačovou hru Terminator: Future Shock, ale jen v pasážích, kde se bojuje s mimozemšťany. Skoro celou první sérii jsem přetrpěl a při představě, že budu podobně trpět u dalších asi třiceti dílů jsem se podíval na poslední díl a se seriálem se rozloučil. F. S. nebavil, je mi líto. ()

Darill

Nevyužitý potenciál... Když jsem o tomhle projektu slyšel prvně, tak ve mě vzbudil velká očekávání, protože tenhle žánr mám docela rád. Jenže to se nakonec ukazuje jako chyba, protože mi při sledování přijde, že už jsem to celé někde viděl. Po pár epizodách vzdávám, škoda... ()

Scar

V mnohých smeroch lepšie, ako často porovnvnávané Walking Dead. Rozhodne viac akcie a menej kecov, viac efektov a omnoho, OMNOHO sympatickejšie charaktery a casting. Scenárom na tom WD tiež nie je omnoho lepšie. Falling skies je každá časť vojenskou misiou, ktoré sa mi páčia viac ako v seriály Generation Kill, kde je ale vojna a taktika prvoplánová. ()

Kangaxx

Ďalší z rozšírujúcej sa rady postapokalyptických seriálov, tentokrát poňatý o niečo akčnejšie. Efekty sú na dostatočnej úrovni, herecké obsadenie je tiež dobré, seriál však nehorázne trpí amerikanizmom, najmä shakespearovskými kecami za každej situácie, kde každý pohotovo vie, čo má povedať. A ultranelogické konanie postáv za účelom zdramatizovania tiež na hodnotení nepridalo. Dávam 2* za tému, ktorej sa venuje a sympatický casting, inak sa dá seriál charakterizovať ako "too much american bullshit in too short footage". ()

Madlene

Měním hodnocení. Druhá série všechno zamázla. Patlá se v nesmyslných pidiosudech, místo aby se věnovala základní dějové lince, sleduje, kdo se s kým líbá...achjo...škoda, takový slibný začátek to byl... ()

Šakalík

Hodnocení PO PRVNÍ SÉRII: Tenhle seriál je zhola o ničem. Noah Wyle v hlavní roli sice není úplně marný, i když profil jeho postavy přece jen spadá do profláknuté kategorie absolutně kladných, amerických hrdinů a jeho dobromyslnost mi v kontextu se situací, ve které se on i celé lidstvo nachází, leze na nervy. Seriálu by velmi prospělo, kdyby za a) vyškrtl VŠECHNY dětské role a za b) A HLAVNĚ se oprostil od zcela bezobsažných pasáží, které zahrnují oplakávání mrtvých a pohřešovaných, sentimentální rozhovory otců se syny a k uzívání nudné tlachání civilní části přeživši komunity. Jenomže seriál se svým zaměřením snaží zaujmout co největší okruh diváků, tedy i vyznavače rodinných seriálů, takže se toho nejspíše nedočkáme. Přesto se i tady několik zajímavých postav najde. Předně to je dlouhovlasý rebel Pope (hraje ho Colin Cunningham), který má docela solidní hlášky (třeba: „Mám jít neozbrojený? To jsem Kanaďan, nebo co?“ :-)) a pak taky postava, která se z toho kroužku útlocitných chová jako jediná rozumně a adekvátně situaci – kapitán Weaver (i když od osmého dílu začne magořit i on). Jinak seriál jako celek nemá hlavu ani patu, scénář je úplně bez koncepce, takže se děj nikam neposouvá, přičemž vyvrcholení poslední epizody je natolik těžkopádné, že jsem až bolestivě zasténal. Díky bohu, že to mělo jen těch deset částí. Případné druhé sérii se osobně vyhnu obloukem, protože tohle je prostě děsná ztráta času. ()

LadyVader

Po nějakých šesti dílech se to netváří zas tak špatně, ikdyž "hlavní hrdina" by nemusel být až tak strašnej klaďas, v takovým postapo světě to půspbí docela nepřirozeně. Ikdyž to je asi úděl těhle nových seriálů. Uvidím co se z toho vyvine dál :-). ()

slovan1

Chytlavý seriál. Od prvního dílu mě vtáhnul a nepustil. Postavy jsou vybrány dobře. Efekty, i přes nižší rozpočet, kvalitní. Příběh a jednotlivé díly docela vyvážené bez větších kvalitativnějších rozdílů. Sedí srovnání s Walking dead a Battlestar. První řada jasné 4*. První dva díly z druhé jsou super! takže posun na 5* docela reálný při udržené kvalitě po celou druhou sérii. ()

kenkaku

1.řada: na první pohled solidní pokus o Sci-Fi. Je znát, že producenti se bojí, proto triky nejsou uplně pecka, nicméně děj stihne zaujmout a i přes občasné "vtipné náhody" které posouvají děj dopředu si nestěžuji. Dokonce bych i řekl, že mě sledování moc baví. Přece jen akční scény jsou natočeny solidně a to se počítá 2.řada: Dojem zůstává stejný. Občas překvapí originálním nápadem, občas to lehce skřípe (opravdu některé díry ve scénáři jsou fakt znát - těch nezodpovězených otázek "proč" se pár najde). Přesto mě seriál baví a jsem rád, že pokračuje. 3.řada: Fantazie tvůrcům nechybí, tak e ani třetí řadou nepolevuje. Série trpí klasickou otravností (největší svině přežije nejdéle) a čím dál více spoléhá na náhodu. Pokud se od tohoto odprosíte, zábava pokračuje. 4.řada: evidentně nastal malér. Ve scénáři dochází k hodně lacinému twistu (aby sedalo nějak rozumně dále pokračovat) a řada nabírá zcela jiný směr i dojem. Už to začíná být otrava řekl bych. děj se mnělní a vznikají paralelní linky 5.řada: (závěr) ()

DavidS.

Po třech dílech odpískáno...The Walking Dead v aliením hávu bez gore efektů, ale s tím samým důrazem na psychologii jedince a skupiny v extrémní situaci, která je ale opět tuctově šablonovitá a bez jakéhokoliv překvapení...Výprava a zejména triky hodně zaostávají za dnešním standardem...Herci průměr...Chybí pocit skutečného ohrožení a apokalypsy...Svět po invazi bez jasně vytyčených pravidel, se spoustou paradoxů a do očí bijcích nelogičností - za všechny třeba hladké přesuny stohlavého davu a techniky za denního světla bez jakéhokoliv povšimnutí vetřelci, zatímco jakmile se vydá do akce malá jednotka, je okamžitě zpozorována etc. ()